Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal

Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal 18.02.2021, 22:02, Patryk Bielski 631 komentarzy

Kanonierzy tylko zremisowali z Benficą w pierwszym meczu 1/16 fazy pucharowej Ligi Europy 1-1. Po spotkaniu szczególnie pluć w brodę może sobie Aubameyang, który po hattricku z Leeds, dziś pudłował na potęgę i to w dużym stopniu dzięki jego strzeleckiej niemocy pojedynek zakończył się takim a nie innym rezultatem.

Mikel Arteta wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił na ten mecz identyczną jedenastkę, jaka w niedzielę pokonała w lidze Leeds United 4-2. Poniżej prezentujemy składu obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Soares (64' Tierney) - Ceballos (90' Elneny), Xhaka - Saka, Ødegaard (90' Willian), Smith-Rowe (77' Martinelli) - Aubameyang (77' Pepe).

Benfica: Leite - Verissimo (85' Chiquinho), Otamendi, Vertonghen - Goncalves, Taarabt (77 Gabriel), Weigl, Grimaldo - Pizzi (64' Seferović), Darwin (64' Everton), Waldshmidt (46' Silva R.).

W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt wiele, o czym mogą świadczyć statystyki. Zarówno Arsenal, jak i Benfica oddały zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę. Podopieczni Mikela Artety dobrze pracowali na całym boisku i przesuwali się formacjami, zostawiając mało miejsca swoim rywalom. Przy tym należy nadmienić, że As Águias również grali skutecznie w defensywie.

W 19. minucie londyńczycy mieli stuprocentową okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak po podaniu Bellerina ze skrzydła, z najbliższej odległości nie trafił Aubameyang. Przy tej akcji należy pochwalić Ceballosa, który najpierw zagrał piłkę do Hiszpana. Pomocnik wypożyczony z Realu Madryt był zresztą jedną z najjaśniejszych postaci gości w pierwszej części gry. Już w doliczonym czasie katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki popełnił Xhaka, ale Grimaldo wypychany z pola karnego przez Cedrica nie zdołał go wykorzystać.

Początek drugiej odsłony meczu zwiastował spore emocje. Najpierw swoich sił strzałem z pola karnego próbował Pizzi, a później świetną składną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak Saka nie zdołał trafić w światło bramki. Benfica grała odważniej i to przyniosło rezultat w 53. minucie. Wtedy to błąd popełnił Emile Smith-Rowe, który po wrzutce Golcalvesa zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Pizzi i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Odpowiedź gości nadeszła błyskawicznie. Zaledwie dwie minuty później było już 1-1. Ødegaard zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Cedrica, a ten natychmiast posłał ją w pole karne, gdzie formalności dopełnił Saka. Sędzia varował jeszcze tę sytuację, ale ostatecznie uznał gola.

Po wystrzałowym początku drugiej połowy w miarę upływu czasu tempo wyraźnie zmalało. Nie oznacza to jednak, że Arsenal nie kreował szans bramkowych. W odstępie zaledwie 10 minut Aubameyang dwukrotnie mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, jednak najpierw uderzył tuż obok słupka bramki rywala, a później w sytuacji sam na sam z Leite niepotrzebnie przekładał futbolówkę na prawą nogę, w konsekwencji czego nie oddał nawet strzału. To wyraźnie nie był wieczór Gabończyka, co zauważył Arteta, który w miejsce kapitana zespołu desygnował do gry Pepe. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie już żadnej dogodnej okazji i wynik nie uległ zmianie.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1018.02.2021, 22:57

Jakby rewanż grali w Londynie, to byłbym pewny zwycięstwa, a tak? Nie wiem, w Atenach może być kopanina i brak chęci tak jak dzisiaj momentami

Czeczenia komentarzy: 1248518.02.2021, 22:57

Zawsze się zastanawiam dlaczego tak Arteta macha łapami przy linii. Co on, pokazuje zawodnikom którędy do tunelu? Bo na grę to przełożenia nie ma.

bizooon komentarzy: 692318.02.2021, 22:57

@Grudi1: Gabi to napastnik wlasnie Arteta w tym meczu to pokazal

Dziadyga komentarzy: 827718.02.2021, 22:57

Nudny mecz i to by było na tyle.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.02.2021, 22:57

Dramat. Szkoda się wypowiadać na temat Artety.

Garfield_pl komentarzy: 2803818.02.2021, 22:57

@Arsenal_Londyn napisał: "Gabon natomiast wielki El Capitan dziary łańcuchy lambo i brak chęci do gry plus partaczanie cały sezon to gra cały mecz prawie."
Ale was boli to Lambo :D było grać w piłke a nie teraz zazdrościć i używać tego jako argumentu przeciwko Aubie ;) mógł mieć co najmniej 2 gole, ale nie wyszło, średni mecz, szkoda karnego, ale jest rewanż i duże szanse na awans. Szkoda że nie udało się nastukać goli, ale taka jest piłka. Mecz do zapomnienia, teraz czas na City.

fabregas1987 komentarzy: 2581218.02.2021, 22:57

@Freo98: tak tak już się poprawiłem niżej. Nie oglądałem końcówki zbyt dokładnie szczerze mówiąc

Kiepomen komentarzy: 432918.02.2021, 22:56

Już tak nie ujadajcie, bo wystarczyło dołożyć nogę parę razy i mogło być po dwumeczu. Podziękowania dla Pierrnicka

alexis1908 komentarzy: 360318.02.2021, 22:56

Odpadliśmy? :D jak ja lubie ten wylew tutaj po remisach/porażkach po meczu z leeds malo komentarzy bylo :)

varatas komentarzy: 256518.02.2021, 22:56

@arsenal159: Chyba się zbytnio na gościa napaliłeś i będziesz teraz rozgrywał w głowie inny mecz, niż ten na ekranie.

bizooon komentarzy: 692318.02.2021, 22:56

Gra jak w fazie pucharowej lm pod koniec Wengera...
Auba na tyle sytuacji jedna powinien wykorzystac

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2021, 22:56

@varatas napisał: "Odegard to zbytnio nie przekonuje swoją grą. Przynajmniej na ten moment."

xD

majormati komentarzy: 191518.02.2021, 22:56

Krótko mówiąc, w defensywie dalej w porządku, ofensywa dramat. Stoimy w miejscu i drepczemy.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:56

Oby Zidane pozostał trenerem Realu i tym samym zgodzili się go sprzedać.

Grudi1 komentarzy: 4718.02.2021, 22:56

Co ten nasz zjeb wymyślił na końcówkę meczu grę bez napastnika

Pitu88 komentarzy: 216618.02.2021, 22:55

W sumie w tamtym roku tez odpadliśmy dzięki zmarnowanej setce Auby...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:55

@varatas: Jak Odegaard jest cały czas pod grą, o czym ty w ogóle piszesz XD

jurasmolas44 komentarzy: 184918.02.2021, 22:55

Szkoda setek Bumeranga. Mamy bramkę na wyjeździe także możemy być spokojniejsi. Jakoś jestem pewny awansu bo setki jakie mieliśmy i pech słabego Emila mocno wpłynęły na grę. Baleron Cebula Czaka Saka i Luiz najlepis imo

XandeR komentarzy: 968218.02.2021, 22:55

Auba zmarnował 3 setki ale wina Artety xD Idźcie się turlac K. com

Freo98 komentarzy: 641618.02.2021, 22:55

@fabregas1987: ogon z benfica? XD on dzisiaj nawet na chwile murawy nie powachał

varatas komentarzy: 256518.02.2021, 22:55

@arsenal159: 2 piłki na 90 minut to chyba nie jest gra na miarę następcy Ozila.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.02.2021, 22:55

Nie jest źle. 1:1 grając przeciwko Benfice i Evertonowi.

fabregas1987 komentarzy: 2581218.02.2021, 22:54

sorry co ja gadam, w ogole nie wszedl w obu meczach xd

Furgunn komentarzy: 923218.02.2021, 22:54

@Ups147: nie potrzeba cudów. Wystarczy pomysł na grę, zawodników i ich zaangażowanie. I wystarczyłoby dziś skromnie 1:2 po walce. Tyle żeby nie było marudzenia

DexteR_000 komentarzy: 763918.02.2021, 22:54

Miały być fajerwerki, strzały, laski a jest Śmierć w Wenecji.

Koroniarz komentarzy: 1016118.02.2021, 22:54

Żenua

Niles idzie na wypożyczenie, Cedric gra na lewej, a wszystko po to żeby pupilek Hiszpana Hector zagrał kolejne beznadziejne 90 minut, absolutnie nie rozumiem.
Kolejna sprawa: Laca fajnie grał, przełamał się i co za dostał? 0 minut z Leeds i ogon z Benficą, no halo. Teraz pewnie zacznie z City, ale tam to nie stworzą ani jednej klarownej sytuacji dla niego

Szogun komentarzy: 28641 newsów: 318.02.2021, 22:54

Przegrani w tym meczu przede wszystkim są kibice i Ci którzy mieli jakikolwiek marzenia,że Arteta doprowadzi ten klub do czegoś wielkiego i ma jakiś plan.

Patriko komentarzy: 528718.02.2021, 22:54

@majormati napisał: "@Ups147: bzdury i typowe usprawiedliwianie, bo takie Leicester to ma sklad kosmos"
Czekaj, zaraz któś jeszcze przyjdzie i jeszcze napisze, że to dlatego, bo Arteta ma nieodpowiednich piłkarzy pod swoją wizję xD

majormati komentarzy: 191518.02.2021, 22:54

Nie czaje naszego trenerskiego magika, same zle decyzje dzisiaj.

Freo98 komentarzy: 641618.02.2021, 22:53

Ah uwielbiam jak tu ludzie pisali ze dobrze gramy i spokojnie wygramy w 2 połowie, a tu kolejny raz pikachu.

Reucik komentarzy: 93718.02.2021, 22:53

Kopa w dupe każdy powinien dostać za takie zaangażowanie

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:53

Ty tak serio czy żartujesz? Bardzo dobry grajek, zagrywa miód piłki.

FanekAFC komentarzy: 511218.02.2021, 22:52

Xhaka podsumował swój występ, koniec tej męczarni.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:52

Remis z taką słabiutką Benfiką. Eh..

Barney komentarzy: 2092518.02.2021, 22:52

Arteta to jest jednak nasz wymarzony menedżer:)

Kris3Tears komentarzy: 442418.02.2021, 22:52

Patałachy.

cieniak14 komentarzy: 172718.02.2021, 22:52

Ale to sie tragicznie ogląda. Xhaka to ma tak,ze musi widzieć,ze przeciwnik jest kilometr od niego,bo inaczej to panikuje i sie zamienia w klocka.

Mickeylo komentarzy: 274118.02.2021, 22:52

Zazdroszczę tym co zasneli podczas tego meczu

Ups147 komentarzy: 346618.02.2021, 22:51

Nie ogarniam niektórych tu, gramy padake od dobrych kilku lat, a co mecz patrze w komentarze i pociski jakbyśmy mieli tu wygrac 3-4:0 conajmniej.. mamy średni skład, średnie perspektywy na transfery i pewnie na długo jeszcze takim sredniakiem zostaniemy, wiec włączając mecz nie spodziewajcie się cudow

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.02.2021, 22:51

Taki Martinelli widać głód piłki i walkę to wchodzi na koniec meczu. Gabon natomiast wielki El Capitan dziary łańcuchy lambo i brak chęci do gry plus partaczanie cały sezon to gra cały mecz prawie. Ten hat trick z leeds pokazał ze to był wypadek przy pracy w tym sezonie. Wstyd mi ze kibicuje temu klubowi...

kubeczek85 komentarzy: 87318.02.2021, 22:51

Może willian dostaje jakas premie jak nie wejdzie na boisko dlatego tak go wpuszcza na 10 minut XD

TakKrzysiu komentarzy: 893618.02.2021, 22:51

I co Arteta myśli że zrobi Willian? Nawet gdyby wszedł 20 min temu by biegał i szatkował powietrze tym futrzakiem na łbie, nic więcej.