Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal

Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal 18.02.2021, 22:02, Patryk Bielski 631 komentarzy

Kanonierzy tylko zremisowali z Benficą w pierwszym meczu 1/16 fazy pucharowej Ligi Europy 1-1. Po spotkaniu szczególnie pluć w brodę może sobie Aubameyang, który po hattricku z Leeds, dziś pudłował na potęgę i to w dużym stopniu dzięki jego strzeleckiej niemocy pojedynek zakończył się takim a nie innym rezultatem.

Mikel Arteta wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił na ten mecz identyczną jedenastkę, jaka w niedzielę pokonała w lidze Leeds United 4-2. Poniżej prezentujemy składu obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Soares (64' Tierney) - Ceballos (90' Elneny), Xhaka - Saka, Ødegaard (90' Willian), Smith-Rowe (77' Martinelli) - Aubameyang (77' Pepe).

Benfica: Leite - Verissimo (85' Chiquinho), Otamendi, Vertonghen - Goncalves, Taarabt (77 Gabriel), Weigl, Grimaldo - Pizzi (64' Seferović), Darwin (64' Everton), Waldshmidt (46' Silva R.).

W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt wiele, o czym mogą świadczyć statystyki. Zarówno Arsenal, jak i Benfica oddały zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę. Podopieczni Mikela Artety dobrze pracowali na całym boisku i przesuwali się formacjami, zostawiając mało miejsca swoim rywalom. Przy tym należy nadmienić, że As Águias również grali skutecznie w defensywie.

W 19. minucie londyńczycy mieli stuprocentową okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak po podaniu Bellerina ze skrzydła, z najbliższej odległości nie trafił Aubameyang. Przy tej akcji należy pochwalić Ceballosa, który najpierw zagrał piłkę do Hiszpana. Pomocnik wypożyczony z Realu Madryt był zresztą jedną z najjaśniejszych postaci gości w pierwszej części gry. Już w doliczonym czasie katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki popełnił Xhaka, ale Grimaldo wypychany z pola karnego przez Cedrica nie zdołał go wykorzystać.

Początek drugiej odsłony meczu zwiastował spore emocje. Najpierw swoich sił strzałem z pola karnego próbował Pizzi, a później świetną składną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak Saka nie zdołał trafić w światło bramki. Benfica grała odważniej i to przyniosło rezultat w 53. minucie. Wtedy to błąd popełnił Emile Smith-Rowe, który po wrzutce Golcalvesa zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Pizzi i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Odpowiedź gości nadeszła błyskawicznie. Zaledwie dwie minuty później było już 1-1. Ødegaard zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Cedrica, a ten natychmiast posłał ją w pole karne, gdzie formalności dopełnił Saka. Sędzia varował jeszcze tę sytuację, ale ostatecznie uznał gola.

Po wystrzałowym początku drugiej połowy w miarę upływu czasu tempo wyraźnie zmalało. Nie oznacza to jednak, że Arsenal nie kreował szans bramkowych. W odstępie zaledwie 10 minut Aubameyang dwukrotnie mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, jednak najpierw uderzył tuż obok słupka bramki rywala, a później w sytuacji sam na sam z Leite niepotrzebnie przekładał futbolówkę na prawą nogę, w konsekwencji czego nie oddał nawet strzału. To wyraźnie nie był wieczór Gabończyka, co zauważył Arteta, który w miejsce kapitana zespołu desygnował do gry Pepe. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie już żadnej dogodnej okazji i wynik nie uległ zmianie.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Koroniarz komentarzy: 1013918.02.2021, 22:41

Zaraz wejdzie Holding za ESR

Moegi14 komentarzy: 177418.02.2021, 22:41

@bizooon: nie 3 są tylko

Koroniarz komentarzy: 1013918.02.2021, 22:40

Co my teraz gramy ? Czy my bronimy wyniku ?

rosiu71 komentarzy: 77018.02.2021, 22:40

Wstyd z taką grą !

bizooon komentarzy: 691318.02.2021, 22:39

Mamy jeszcze zmiany?

Patriko komentarzy: 528718.02.2021, 22:39

Skąd oni te liczby biorą xD Pepe strzelił w poprzednim seoznie 8 bramek i zaliczył 10 asyst.

Moegi14 komentarzy: 177418.02.2021, 22:38

.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2021, 22:38

Xhaka to zagra kiedyś szybciej tą piłkę?

bizooon komentarzy: 691318.02.2021, 22:37

3 gabrieli na boisku jak to komentatorzy ogarna?

Mickeylo komentarzy: 272918.02.2021, 22:37

@arsenal159: On jest poprostu zakochany w Aubameyangu.

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:36

Haha komentator nas podsumował.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2021, 22:36

Auba taki kapitan, że nawet opaski nie przekazał.

Moegi14 komentarzy: 177418.02.2021, 22:35

Auba sam powinien o zmianę poprosić żeby się nie kompromitować bardziej.

bizooon komentarzy: 691318.02.2021, 22:35

@aaron_maj: cos pyskowal na treningu pewnie

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72418.02.2021, 22:35

Ile razy gabon musi się upokorzyć jeszcze? To jest kapitan? Dać opaskę Gabrielowi!

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2021, 22:35

Aubameyang z hat-trickiem w drugim meczu z rzędu. Forma wraca.

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:35

@Furgunn: hahah ludzie serio?

Koroniarz komentarzy: 1013918.02.2021, 22:35

Gabi jest

aaron_maj komentarzy: 182218.02.2021, 22:35

W ogóle co się stało z Lacazettem? Zagrał kapitalny styczeń a od 2 spotkań nie podnosi się nawet z ławki.

losnumeros komentarzy: 1318918.02.2021, 22:35

Ta drużyna jak nie miała, tak nie ma charakteru i lidera na boisku.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:35

Pewnie Arteta już o coś pokłócony z Lacą, inaczej nie da sie wytłumaczyć dlaczego znowu go pomija.

Furgunn komentarzy: 922418.02.2021, 22:34

Nareszcie. Idź sobie lepiej dziare zrób

Kowal96 komentarzy: 1758918.02.2021, 22:34

Auba chyba zapomniał opaski kapitańskiej przekazać?

Dominik11 komentarzy: 2016518.02.2021, 22:34

Gabi

Freo98 komentarzy: 640118.02.2021, 22:34

I Gabi < 3

marimoshi komentarzy: 472618.02.2021, 22:34

Eh liczyłem na Williama. Arteta rozczarował mnie...

adikovski_ komentarzy: 31018.02.2021, 22:34

Idzie dostać do głowy przez tego Aube. Dawać Lace i Pepe!!
Już Martinelli więcej by pokazał jak PEA...

jarod77 komentarzy: 30018.02.2021, 22:34

Po meczu powinni sprawdzić trzeźwość bellerina i auby

new_star komentarzy: 6852 newsów: 918.02.2021, 22:34

Ten hat trick miał być na przełamanie? Chyba coś nie wyszło

majormati komentarzy: 191418.02.2021, 22:34

Pepe w formie sadza go na dupie puszcza na 15 min.

Barney komentarzy: 2092218.02.2021, 22:34

Gaaaaabiiiii :)

Patriko komentarzy: 528718.02.2021, 22:34

Ale mi się ciężko ogląda ten mecz z komentarzem Wichniarka xD

Marcel90 komentarzy: 812418.02.2021, 22:34

Co Auba jeszcze musi zepsuć żeby Arteta go zmienił? Zagrał jeden dobru mecz a cała reszta sezonu to jedna wielka padaka

Er4s komentarzy: 311318.02.2021, 22:34

Nienawidze takich coachów...... kisityłki.... ledwo remisuje z jakimiś ogórami i męczy tych chłopaków zamiast wpuścic atakujących i dobić.
City czy Lpool by dzisiaj z 6,7 wrzucili tej Benfice.....