Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal

Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal 18.02.2021, 22:02, Patryk Bielski 631 komentarzy

Kanonierzy tylko zremisowali z Benficą w pierwszym meczu 1/16 fazy pucharowej Ligi Europy 1-1. Po spotkaniu szczególnie pluć w brodę może sobie Aubameyang, który po hattricku z Leeds, dziś pudłował na potęgę i to w dużym stopniu dzięki jego strzeleckiej niemocy pojedynek zakończył się takim a nie innym rezultatem.

Mikel Arteta wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił na ten mecz identyczną jedenastkę, jaka w niedzielę pokonała w lidze Leeds United 4-2. Poniżej prezentujemy składu obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Soares (64' Tierney) - Ceballos (90' Elneny), Xhaka - Saka, Ødegaard (90' Willian), Smith-Rowe (77' Martinelli) - Aubameyang (77' Pepe).

Benfica: Leite - Verissimo (85' Chiquinho), Otamendi, Vertonghen - Goncalves, Taarabt (77 Gabriel), Weigl, Grimaldo - Pizzi (64' Seferović), Darwin (64' Everton), Waldshmidt (46' Silva R.).

W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt wiele, o czym mogą świadczyć statystyki. Zarówno Arsenal, jak i Benfica oddały zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę. Podopieczni Mikela Artety dobrze pracowali na całym boisku i przesuwali się formacjami, zostawiając mało miejsca swoim rywalom. Przy tym należy nadmienić, że As Águias również grali skutecznie w defensywie.

W 19. minucie londyńczycy mieli stuprocentową okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak po podaniu Bellerina ze skrzydła, z najbliższej odległości nie trafił Aubameyang. Przy tej akcji należy pochwalić Ceballosa, który najpierw zagrał piłkę do Hiszpana. Pomocnik wypożyczony z Realu Madryt był zresztą jedną z najjaśniejszych postaci gości w pierwszej części gry. Już w doliczonym czasie katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki popełnił Xhaka, ale Grimaldo wypychany z pola karnego przez Cedrica nie zdołał go wykorzystać.

Początek drugiej odsłony meczu zwiastował spore emocje. Najpierw swoich sił strzałem z pola karnego próbował Pizzi, a później świetną składną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak Saka nie zdołał trafić w światło bramki. Benfica grała odważniej i to przyniosło rezultat w 53. minucie. Wtedy to błąd popełnił Emile Smith-Rowe, który po wrzutce Golcalvesa zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Pizzi i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Odpowiedź gości nadeszła błyskawicznie. Zaledwie dwie minuty później było już 1-1. Ødegaard zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Cedrica, a ten natychmiast posłał ją w pole karne, gdzie formalności dopełnił Saka. Sędzia varował jeszcze tę sytuację, ale ostatecznie uznał gola.

Po wystrzałowym początku drugiej połowy w miarę upływu czasu tempo wyraźnie zmalało. Nie oznacza to jednak, że Arsenal nie kreował szans bramkowych. W odstępie zaledwie 10 minut Aubameyang dwukrotnie mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, jednak najpierw uderzył tuż obok słupka bramki rywala, a później w sytuacji sam na sam z Leite niepotrzebnie przekładał futbolówkę na prawą nogę, w konsekwencji czego nie oddał nawet strzału. To wyraźnie nie był wieczór Gabończyka, co zauważył Arteta, który w miejsce kapitana zespołu desygnował do gry Pepe. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie już żadnej dogodnej okazji i wynik nie uległ zmianie.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Barney komentarzy: 2092218.02.2021, 22:33

Auba dzisiaj niezły mecz zważywszy, że gra pijany

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:33

Ja nie wytrzymam xDD Jak oni zremisują to tylko przez Aube.

Dominik11 komentarzy: 2016518.02.2021, 22:33

Auba no w tamtym sezonie już dziś miałby 2-3 bramki.

Furgunn komentarzy: 922418.02.2021, 22:31

@bizooon: no to mamy ambicje. Tylko czekać na jakiegoś babola naszej obrony w okolicach 90 min.

bizooon komentarzy: 691318.02.2021, 22:31

Rzondzimy w rożne

Er4s komentarzy: 311318.02.2021, 22:31

Błagamy o zmiany, błagamy...

Tjernej to ukrainiec?

coooyg11 komentarzy: 318418.02.2021, 22:30

Arteta to jest naprawdę jakiś dzban, czemu ten człowiek nie robi zmian ?

ESR, Saka, Auba już ledwo chodzą po boisku ...

Gunner915 komentarzy: 281818.02.2021, 22:30

Ściągaj tego Aube gamoniu !!

bizooon komentarzy: 691318.02.2021, 22:30

@Furgunn: bo mamy wynik ktory pasuje trenerowi chyba...

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:30

@FanekAFC: To Wichniarek.

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:29

ESR out, Laca In

ELAdzik komentarzy: 250818.02.2021, 22:29

Gość nawet nie musi się wysilać żeby minąć Balerona.

FanekAFC komentarzy: 511218.02.2021, 22:29

Idzie akcją Benfici, a komentator opowiada historię jak mu dysk wypadł

Furgunn komentarzy: 922418.02.2021, 22:29

Dlaczego znowu tak mało atakujemy?

Er4s komentarzy: 311318.02.2021, 22:29

No dlaczego ten zamuł nie robi zmian? Co z nim jest nie tegens?

fabregas1987 komentarzy: 2579318.02.2021, 22:28

Mecz trochę jak ten z Wolves, karny naciągany, pełna dominacja i kiepski wynik. Zaraz się coś za przeproszeniem odje....w obronie i będzie kupa

adikovski_ komentarzy: 31018.02.2021, 22:28

Do zmiany suba i esr

MuodyWenger komentarzy: 1572 newsów: 1218.02.2021, 22:26

Saka do zmiany

fabregas1987 komentarzy: 2579318.02.2021, 22:26

W tym momencie jedyne co logicznego nasuwa się na myśl, to że Arteta faworyzuje Bellerina jako swojego rodaka. Inaczej nie da rady wytłumaczyć tej zmiany

exitpl komentarzy: 595 newsów: 118.02.2021, 22:25

Szkoda że nie potrafią wykorzystać sytuacji ale robią z Portugalczykami co chcą, to cieszy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2021, 22:25

Zalamuje mnie Auba w tym meczu xD Kupon mi niszczy

Marcel90 komentarzy: 812418.02.2021, 22:25

@maniekuw: to niech wchodzi, minuty będą mu się zgadzały a ESR będzie mógł przynajmniej odpocząć

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:25

Warna*

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:24

@RoMbi: Tak, że jesteś debilem jeśli uważasz ze nie powinno być karnego za rękę ESR.
Poświęcę jednego ważna żeby uciąć z Tobą ta dyskusję.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2021, 22:24