Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal

Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal 18.02.2021, 22:02, Patryk Bielski 631 komentarzy

Kanonierzy tylko zremisowali z Benficą w pierwszym meczu 1/16 fazy pucharowej Ligi Europy 1-1. Po spotkaniu szczególnie pluć w brodę może sobie Aubameyang, który po hattricku z Leeds, dziś pudłował na potęgę i to w dużym stopniu dzięki jego strzeleckiej niemocy pojedynek zakończył się takim a nie innym rezultatem.

Mikel Arteta wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił na ten mecz identyczną jedenastkę, jaka w niedzielę pokonała w lidze Leeds United 4-2. Poniżej prezentujemy składu obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Soares (64' Tierney) - Ceballos (90' Elneny), Xhaka - Saka, Ødegaard (90' Willian), Smith-Rowe (77' Martinelli) - Aubameyang (77' Pepe).

Benfica: Leite - Verissimo (85' Chiquinho), Otamendi, Vertonghen - Goncalves, Taarabt (77 Gabriel), Weigl, Grimaldo - Pizzi (64' Seferović), Darwin (64' Everton), Waldshmidt (46' Silva R.).

W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt wiele, o czym mogą świadczyć statystyki. Zarówno Arsenal, jak i Benfica oddały zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę. Podopieczni Mikela Artety dobrze pracowali na całym boisku i przesuwali się formacjami, zostawiając mało miejsca swoim rywalom. Przy tym należy nadmienić, że As Águias również grali skutecznie w defensywie.

W 19. minucie londyńczycy mieli stuprocentową okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak po podaniu Bellerina ze skrzydła, z najbliższej odległości nie trafił Aubameyang. Przy tej akcji należy pochwalić Ceballosa, który najpierw zagrał piłkę do Hiszpana. Pomocnik wypożyczony z Realu Madryt był zresztą jedną z najjaśniejszych postaci gości w pierwszej części gry. Już w doliczonym czasie katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki popełnił Xhaka, ale Grimaldo wypychany z pola karnego przez Cedrica nie zdołał go wykorzystać.

Początek drugiej odsłony meczu zwiastował spore emocje. Najpierw swoich sił strzałem z pola karnego próbował Pizzi, a później świetną składną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak Saka nie zdołał trafić w światło bramki. Benfica grała odważniej i to przyniosło rezultat w 53. minucie. Wtedy to błąd popełnił Emile Smith-Rowe, który po wrzutce Golcalvesa zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Pizzi i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Odpowiedź gości nadeszła błyskawicznie. Zaledwie dwie minuty później było już 1-1. Ødegaard zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Cedrica, a ten natychmiast posłał ją w pole karne, gdzie formalności dopełnił Saka. Sędzia varował jeszcze tę sytuację, ale ostatecznie uznał gola.

Po wystrzałowym początku drugiej połowy w miarę upływu czasu tempo wyraźnie zmalało. Nie oznacza to jednak, że Arsenal nie kreował szans bramkowych. W odstępie zaledwie 10 minut Aubameyang dwukrotnie mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, jednak najpierw uderzył tuż obok słupka bramki rywala, a później w sytuacji sam na sam z Leite niepotrzebnie przekładał futbolówkę na prawą nogę, w konsekwencji czego nie oddał nawet strzału. To wyraźnie nie był wieczór Gabończyka, co zauważył Arteta, który w miejsce kapitana zespołu desygnował do gry Pepe. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie już żadnej dogodnej okazji i wynik nie uległ zmianie.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52418.02.2021, 22:51

5 zmian, przed nim wchodzą Elneny, Martinelli i Willian. Trochę upokarzające dla Lacazette'a.

gregory3213 komentarzy: 90018.02.2021, 22:50

"Gabriel's looking for Martinelli" xD

varatas komentarzy: 256518.02.2021, 22:50

Odegard to zbytnio nie przekonuje swoją grą. Przynajmniej na ten moment.

Gunner915 komentarzy: 281818.02.2021, 22:50

Ja pierdziele na 2 minuty nie będę rzutnika wyjmował. Tak czy owak Auba mega słabo i to on jest najgorszym graczem meczu.

Furgunn komentarzy: 922418.02.2021, 22:48

Arteta to może jakiś fan naszego ex selekcjonera?

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:48

Elneny, broniny

Er4s komentarzy: 311318.02.2021, 22:48

żenada, totalna żenada.... czas spać

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 318.02.2021, 22:48

Powód dlaczego nie wygrywamy tego meczu jest jasny, klarowny, oczywisty i wszyscy go widzimy. Nie zagrał Wilian od początku.

Freo98 komentarzy: 640518.02.2021, 22:48

wchodzi Willian, kończymy granie

TheRealBart komentarzy: 58518.02.2021, 22:47

Wchodzi nasz ulubieniec ;)

bizooon komentarzy: 691318.02.2021, 22:47

Czyli jak zawsze w europie w ostatnich 10 latach: mamy nadzieje na lepszy drugi mecz

DeWu komentarzy: 85418.02.2021, 22:46

Ja nie rozumiem jak tak można grać :( tragedia..
Za Wengera nie potrzebowalismy rozgrywać piłki przez 5 minut przed własnym polem karnym z bramkarzem, po czym idziemy do przodu i wracamy do punktu wyjścia po chwili. Przykro na to patrzeć

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:45

@Er4s: Dokładnie Martinelli totalne przeciwieństwo, szkoda ze trochę go kontuzje go przystopowaly

Koroniarz komentarzy: 1013918.02.2021, 22:43

Nie mogę... 3 ofsajd przy banalnym prostopadłym podaniu, ludzie przecież to są błędy na poziomie młodzieżowym

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2021, 22:43

No Kier jaaaan ;/

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2021, 22:43

Brakowało tych wrzutek Tierneya XDD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2021, 22:43

@NineBiteWolf:

Myślę, że nie przystoi po prostu odprawiać takie cyrki i tyle.

Musisz się przypierdzielić jak to Masz w swoim zajebistym zwyczaju?

TheRealBart komentarzy: 58518.02.2021, 22:43

Kurczę, kiedy Martinelli wszedł, zupełnie nie zauważyłem

Barney komentarzy: 2092218.02.2021, 22:43

Jak zwykle Gabi wchodzi , A Arsenal gra na remis

Er4s komentarzy: 311318.02.2021, 22:43

klepiemy z tyłu, chyba trzymamy remis z Bayernem Monachium na wyjeździe...

Kris3Tears komentarzy: 442418.02.2021, 22:43

Tierney HAHAHAHA

adikovski_ komentarzy: 31018.02.2021, 22:42

Arteta słabiutko dziś z tym składem i zmianami.
Mecz nudny i trudny do oglądania... Żeby się to nie zemściło bo spokojnie Benfica była do rozpylania 3:0.

Garfield_pl komentarzy: 2800618.02.2021, 22:42

Mecz taki, jakby obie drużyny czekały na rozstrzygnięcie w rewanżu, ale w zasadzie gdyby Auba lepiej celował, byłaby wygrana. Szkoda karnego, bo taki gol z niczego i niepotrzebny, ale na szczęście szybką odpowiedź. Jeszcze parę minut, może uda się ustrzelic coś

Er4s komentarzy: 311318.02.2021, 22:42

Auba - fajnie, sam kibicowałem za jego nowym kontraktem ale jaki to jest kapitan..... najważniejsze nowe labmorginhi, nagrać film na insta jak tańczy w łańcuchach z brącmi murzynami jak debil pozniej klub i ostatnio się jorgnął, że ma rodzine jak ktoś umierał.
Szambo w kiblu i tyle, kapitan z niego na mierny minus.
Widać, że już lajcik, klepanka, gramy na czas, podanka do tyłu. Ciul, że powinnismy do momentu 3 bramek przewagi biegać jak reksio za szynką żeby na spokojnie zagrać drugie spotkanie ale nie... lepiej sie udupić.
A idzccie z tym Artetą i Aubameyangiem... kolejna miękka fajura a nie trener z jajami.

Placio komentarzy: 255518.02.2021, 22:41

10 minut do końca a Xhaka 10 podań z rzędu do tyłu , nie mogę na niego patrzeć

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 718.02.2021, 22:41

@DexteR_000: wolę nie widzieć kim ty jesteś w takim razie, skoro tak odjeżdżasz po tym, że ktoś ma inne zdanie niż Ty :D

Furgunn komentarzy: 922418.02.2021, 22:41

@Koroniarz: gramy to za duże słowo

cieniak14 komentarzy: 172718.02.2021, 22:41