Remis na wyjeździe: Brighton 0-0 Arsenal

Remis na wyjeździe: Brighton 0-0 Arsenal 02.10.2021, 19:21, Łukasz Wandzel 2580 komentarzy

Padający deszcz zastał Kanonierów na Falmer Stadium, gdzie podejmowali drużynę Brightonu w ramach 7. kolejki Premier League. Mewy dobrze zaczęły ten sezon i udowodniły to także w tym spotkaniu. Dla Arsenalu był to trudny mecz wyjazdowy. Piłkarze Grahama Pottera zaprezentowali się lepiej od przyjezdnych – szczególnie pod względem liczby wykreowanych sytuacji. Londyńczycy oddali znacznie mniej strzałów i choć oba zespoły miały momenty, w których przeważały, to bliżej strzelenia bramki byli gospodarze. Dlatego Arsenal nie może mówić o pechu, ponieważ do wygranej nie zabrakło szczęścia, tylko lepszej gry w ofensywie.

Brighton: Sanchez – Veltman, Duffy, Dunk, Burn, Cucurella – Gross (84' March), Lallana, Moder (78' Mac Allister) – Trossard – Maupay.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Partey, Lokonga – Saka (90' Maitland-Niles), Odegaard (63' Pepe), Smith Rowe – Aubameyang (72' Lacazette).

Po pierwszym gwizdku sędziego wydawało się, że Arsenal przejął inicjatywę. Bukayo Saka już w 1. minucie popisał się rajdem, który zakończył uderzeniem o słabej sile. To jednak gospodarze przed upływem kwadransa przejęli inicjatywę i zmusili Kanonierów do obrony. Stworzyli sobie wiele sytuacji, a najbliżej otwarcia wyniku w pierwszej połowie byli w 20. minucie po niepewnym złapaniu piłki przez Ramsdale'a oraz kilka minut później po kombinacyjnej akcji, kiedy Maupay podciął piłkę do Lallany, a ten zgrał w okolicę 5. metra, skąd uderzał Trossard.

Mimo oddania przez gospodarzy aż 8 strzałów przed przerwą, żaden z nich nie był skierowany w światło bramki. Goście mieli niewiele z gry w ofensywie, mając kontrolę nad przebiegiem gry jedynie na początku i w końcówce pierwszej połowy.

Druga odsłona spotkania była nieco bardziej wyrównana, ale wciąż ze wskazaniem na Brighton, który przycisnął The Gunners w końcówce. Na początku jednak gospodarze przystopowali. Co prawda Jakub Moder uderzył dwa razy z dystansu, ale wciąż były to strzały niecelne. Najlepszą okazją Arsenalu było wypuszczenie na wolne pole Emile'a Smitha Rowe'a w 75. minucie. Młody Anglik pobiegł z piłką w kierunku bramki, ale drogę strzału blokował mu rywal. Gdy zdecydował się na uderzenie, trafił w bramkarza.

Piłkarze Brightonu mieli tego dnia rozregulowane celowniki, ale Arsenal też musiał się postarać, by na stadionie Mew przynajmniej zremisować. Na to zapracował m. in. Ramsdale, który świetnie interweniował w 86. minucie. Wtedy to główka Marcha niemal otworzyłaby drogę do bramki Maupey'owi, lecz golkiper Arsenalu strącił mu ją sprzed nosa. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 922412.10.2021, 22:23

Dzikusy. Walkower i pokazywać ich w każdej TV. Bohaterowie.

Dziadyga komentarzy: 827312.10.2021, 22:21

No i w koncu szmaciarzom strzelili.Karol ladne wykonczenie :)

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11712.10.2021, 22:19

@Freo98: Mówimy o kadrze. Nie mów mi o Napoli tym bandyckim klubie. Tam jego gra mnie nie interesuje

Freo98 komentarzy: 640512.10.2021, 22:19

@MCX018: toz oni 2 raz przegrali z Albanią

Patriko komentarzy: 528712.10.2021, 22:18

@Freo98: Po tylu miesiącach bycia koksem w końcu musiał przyjść spadek formy, ostatnie dwa mecze bez gola też nie przez przypadek, nie żebym go bronił, ale on jako kapitan musi tam ich ustawiać i motywować nawet jeśli sam słabo gra.

MCX018 komentarzy: 138812.10.2021, 22:16

Boli mnie troszkę fakt, że nasi bracia Węgrzy dymią na wyjeździe w Londynie, a nas atakują w jakiejś Tiranie wsioki z Albanii, a na dodatek remisujemy z nimi :(

sWinny komentarzy: 782512.10.2021, 22:13

Może jakieś zmiany? Frankowski, Kozłowski, Świderski? W sumie to jest kim postraszyc

ZielonyLisc komentarzy: 2028212.10.2021, 22:13

Szczerze to słabo gramy, mega chaotycznie, nie wiem w czym leży problem u nas w reprezentacji.

Czeczenia komentarzy: 1248412.10.2021, 21:47

Ej, to ktoś tu o piłce? Wszedłem w przerwie by poczytać o albańskich uchodźcach. Takie rozczarowanie...

sickstick komentarzy: 276912.10.2021, 21:47

@sWinny napisał: "Moder świetne ma te wrzutki. Przydałby się ktoś taki w Arsenalu(jeśli chodzi o sfg)"
Moder zaliczył w pierwszej połowie 15 strat piłki. Kosmos xD

Bukayoforever komentarzy: 353612.10.2021, 21:39

Zielu ma przebajeczna ta technike

TakKrzysiu komentarzy: 893612.10.2021, 21:38

Jak ja bardzo nie wiem dlaczego wciąż stawia na Jóźwiaka. Od Euro trudno mi na niego patrzeć.

Krychowiak mimo kilku dobrych interwencji w defie jest dla nas mocno niebezpieczną opcją, w każdej chwili albo może źle podać, stracić piłkę albo sfaulować.

Zieliński powinien dawać dużo więcej drużynie, fajnie raz zabrał piłkę i dynamicznie ruszył do przodu, ale rzadko jest pod grą. No i ten jego brak zrozumienia z Lewym jest nieciekawy.

Ogólnie kotłowanina w środku niesamowita

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.10.2021, 21:38

Trzeba wpuscic Mullera na boisko, bo Lewy tu jeszcze strzalu nie odda

Bukayoforever komentarzy: 353612.10.2021, 21:38

@Pitu88 napisał: "Krycha to taki nasz Xhaka..."
Xhaka to jakies 15 poziomow wyzej niz Krycha.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.10.2021, 21:30

3 na 2 pod polem karnym Albanii, a te kolki nie potrafia nawet strzalu oddac XD

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11712.10.2021, 21:28

Nie lubię reprezentacji Polski. Nie da się oglądać. Ninja worrior lepiej obejrzeć

Gofer999 komentarzy: 1466912.10.2021, 21:25

Buksa jaki cienki mental. :D

sWinny komentarzy: 782512.10.2021, 21:24

@arsenallord: no to druga sprawa, że chłopak ma ciężko to przełożyć na coś znaczącego. Czasem mam wrażenie, że on aż sam jest w szoku, że potrafi sobie wypracować tyle przestrzeni w ciasnych strefach.

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11712.10.2021, 21:21

@sWinny: Łatwość z której nic nie ma

sWinny komentarzy: 782512.10.2021, 21:18

Zieliński to ma taką " łatwość," w tych ruchach, że jestem w szoku. Większą "łatwość" to chyba tylko u Neymara aktualnie obserwuje.

Dziadyga komentarzy: 827312.10.2021, 21:04

@ostriket napisał: "Nie no, nie chce się pastwic nad Grzesiem ale mamy 16min i chłop jest do zmiany..."

Grzesiu to przecież o wiele gorszy piłkarz od tak krytykowanego Xhaki.Szwajcar przy nim to maestro i z bólem serca to pisze,bo Granitka nie trawie.

Pitu88 komentarzy: 216612.10.2021, 21:04

Krycha to taki nasz Xhaka...

ostriket komentarzy: 661512.10.2021, 21:02

losnumeros komentarzy: 1318912.10.2021, 21:02

Modder zagra kiedyś w klubie z TOP6? Chłopak ma bardzo duży talent.

sWinny komentarzy: 782512.10.2021, 21:02

entap komentarzy: 151212.10.2021, 21:00

dobrzy Ludzie k.com wywiało mnie do Włoch, macie jakieś dobre linki na tele do meczu? TVP Sport online mam Tu zblokowane... paratuje Ktoś linkiem ?

michalmmz komentarzy: 40012.10.2021, 20:57

Krychowiak sie nie nadaje do takiej szybkiej gry. Dwa razy elektrycznie sie zachowal i juz nerwówka w całym zespole.

sWinny komentarzy: 782512.10.2021, 20:56

Ah Krycha... Tak nie można grać. Liczę, że w końcu bielik się ogarnie, bo Grzesiu to bardziej gwiazdą na fb się robi.

ostriket komentarzy: 661512.10.2021, 20:55

Krychlwiak parówa, drybler się znalazł...

ostriket komentarzy: 661512.10.2021, 20:53

Jak można było dać Turpin a na sędziego takiego meczu.... Chłop czasami gwiazdorzy gorzej niż Lahoz

sWinny komentarzy: 782512.10.2021, 20:52