Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City!

Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City! 13.09.2014, 14:35, Sebastian Czarnecki 3940 komentarzy

Dla neutralnego kibica mecz pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City mógł być prawdziwą ucztą. Mnóstwo wspaniałych akcji, przepiękne bramki, błędy w obronie i multum niewykorzystanych sytuacji - wszystko, czego oczekują obserwatorzy podczas bezpośredniego spotkania drużyn aspirujących o mistrzostwo Anglii. Dla sympatyków obu zespołów wynik może być jednak sporym rozczarowaniem, mimo że w ogólnym rozrachunku jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Obie drużyny miały swoje niewykorzystane akcje, lepsze i gorsze momenty i każdy równie dobrze mógł wysoko wygrać, jak i przegrać.

Kibice Arsenalu przeżywali dzisiaj prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Po solidnym początku stracili bramkę, a kiedy już udało im się objąć prowadzenie po dwóch wspaniałych golach, utracili je po indywidualnym błędzie, a chwilę później po takiej samej wpadce mogli zakończyć mecz z pustymi rękoma. Dla niektórych będą to stracone dwa punkty, dla innych wywalczony jeden, ale przed pierwszym gwizdkiem wiele osób brałoby taki wynik w ciemno. W końcu mierzyły się ze sobą dwie wspaniałe i ofensywnie usposobione ekipy, które zdolne są do wszystkiego, a mimo wszystko remis w dzisiejszej potyczce jest sprawiedliwym rezultatem.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (81. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini (90. Arteta), Ramsey - Alexis, Wilshere, Özil - Welbeck (87. Chamberlain)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Navas, Fernandinho (77. Kolarow), Lampard (46. Nasri), Milner, Silva - Aguero (68. Dżeko)

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy zepchnęli Arsenal pod własne pole karne. Warto zauważyć, że w pierwszych trzech minutach najczęściej podającym piłkarzem The Gunners był Wojciech Szczęsny.

Kanonierzy potrzebowali kilku minut, by się przebudzić i narzucić rywalowi swoje tempo. Londyńczycy kiedy jednak już weszli w mecz, opanowali środek pola i to oni kontrolowali przebieg meczu. W siódmej minucie jedna z akcji zakończyła się strzałem Alexisa Sancheza, który jednak bez problemu złapał Joe Hart.

Trzy minuty później z odpowiedzią ruszyli Obywatele, którzy składną akcją rozpracowali defensywę gospodarzy i znaleźli się w ich polu karnym. Dwójkowa akcja Silvy z Aguero zakończyła się jednak odważnym wejściem interweniującego Szczęsnego.

W jedenastej minucie składna akcja lewym skrzydłem zakończyła się podaniem Mesuta Özila do wybiegającego Welbecka, jednak Anglik miał za mało miejsca, by zrobić z tej piłki użytek i w rezultacie uderzył obok słupka.

Zaledwie minutę później Danny Welbeck stanął przed kolejną okazją do strzelenia gola i tym razem prawie mu się udało! Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Hartem i sprytną podcinką przerzucił piłkę nad angielskim golkiperem. Już wydawało się, że futbolówka znajdzie się w bramce, ale ostatecznie odbiła się od słupka i wyszła w pole. Niewiele brakowało!

Po tej akcji tempo spotkania się uspokoiło i skupiło w środkowej części boiska. Obie drużyny nieco bardziej asekuracyjnie podchodziły do swoich poczynań w ofensywie, przez co w kolejnych minutach nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

W 28. minucie Manchester City sprytnie wykorzystał błędy Arsenalu i wyszedł na prowadzenie. Jesus Navas wykorzystał fatalne ustawienie Ignacio Monreala i doszedł do piłki po złym przecięciu Flaminiego. Hiszpan ruszył prawą flanką, podał do wybiegającego Aguero, a ten z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. 1-0 dla Manchesteru City!

Cztery minuty później mogło być już 2-0. Pablo Zabaleta dobrze wypatrzył wybiegającego Silvę i do niego własnie skierował podanie. Hiszpan bez wahania oddał strzał na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper w porę wyciągnął nogę, którą zdołał odbić lecącą w jego stronę piłkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam większych emocji. Zawodnicy Manchesteru City uspokoili grę i skutecznie uniemożliwiali londyńczykom wyprowadzania akcji zaczepnych, po których mogliby doprowadzić do wyrównania.

Arsenal swoich szans szukał po stałych fragmentach gry, jednak rzuty wolne w wykonaniu Alexisa Sancheza i Mesuta Özila były dalekie od perfekcji.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy zeszli do szatni ze stratą jednej bramki do mistrzów Anglii.

Druga część meczu zaczęła się od bardzo mocnego ciosu ze strony Arsenalu, który w krótkim czasie obległ bramkę Joe Harta. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Alexis i Welbeck, ale defensywa Manchesteru City nie dała się pokonać.

Sytuacja w środku pola wyraźnie się uspokoiła, a obie drużyny starały się grać bardzo asekuracyjnie. Wydawało się jednak, że inicjatywę przejęli Obywatele, którzy częściej nacierali na bramkę Szczęsnego. Defensywa Arsenalu spisała się jednak na medal i nie dopuściła do straty kolejnego gola.

W 59. minucie przed dogodną okazją na podwyższenie prowadzenie stanął Gael Clichy, który sprytną podcinką chciał zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale zabrakło mu precyzji.

W 64. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania! Aaron Ramsey uruchomił Jacka Wilshere'a, który fenomenalnie minął Gaela Clichy'ego, a po chwili z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bezradnym Hartem! 1-1!

Pięć minut później Danny Welbeck wygrał pojedynek z Martinem Demichelisem i wypracował sobie niezłą sytuację, ale Joe Hart w porę naprawił fatalny błąd Argentyńczyka i przejął piłkę.

W 74. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym Manchesteru City Jack Wilshere dograł głową do Alexisa Sancheza, a Chilijczyk fenomenalnym strzałem z woleja wpakował piłkę prosto w okienko bramki Joe Harta!

Trzy minuty później mogło być już 3-1. Kapitalną solową akcją popisał się Jack Wilshere, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zanim dograł ją do Aarona Ramseya. Walijczyk poślizgnął się jednak pod bramką Manchesteru City i akcja spaliła na panewce.

W 81. minucie wymuszona zmiana w obozie Arsenalu. Calum Chambers wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Debuchy'ego. Kontuzja Francuza nie wygląda najlepiej.

W 84. minucie Manchester City doprowadza do wyrównania. Martin Demichelis wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego, a Wojciech Szczęsny nie zdołał złapać futbolówki, zdjął ją z głowy interweniującemu Flaminiego i od słupka umieścił ją we własnej bramce. 2-2 na Emirates Stadium.

W doliczonym czasie gry The Citizens mogli jeszcze objąć prowadzenie, po tym jak Edin Dżeko wykorzystał błąd Koscielnego i przerzucił piłkę nad Wojtkiem Szczęsnym, który nie wiedzieć po co wychodził do tej piłki. Na całe szczęście Francuza i Polaka, futbolówka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zremisował na własnym boisku z mistrzami Anglii 2-2.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

thide
Tylko często robi się tu istny chlew. Obrażanie kogo popadnie, obelgi itp.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:37

@mwk, a może oglądałeś tylko 7-8 meczów w zeszłym sezonie z udziałem Ramseya?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:36

@k204, no i co jeszcze :D? ja jak nie mogę oglądać to wchodzę na k.com i czytam co piszecie i wiem co się dzieje

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.09.2014, 11:34

Kanonier204
Akurat to mój postulat.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 11:33

thide
I z mojej strony zakaz komentowania podczas spotkania i kilka godzin po meczu.

SB akurat nie musi byc.

mwk komentarzy: 97015.09.2014, 11:32

Doktor, moim zdaniem zagrał dobrze w jakichś 7-8 meczach. To zdecydowanie za mało.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.09.2014, 11:32

thide
Zgłoś swoje propozycje administratorom.

marimoshi komentarzy: 473015.09.2014, 11:31

Właśnie wróciłem na chate i się dowiedziałem,że zdałem poprawkę :D Jeszcze tylko 4 :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:28

b it.ly/YKMKmR

Ramsey-Silva-Fabregas

każdy ma inne zadania i widać jak to wygląda

porównanie na squawce
******/YKMKmR

Ramsey przy 8 key passach i 9 wykreowanych sytuacjach zaliczył 1 asystę. Fabregas przy 10 KP i 16 stworzonych szans zaliczył 6 asyst.

mwk komentarzy: 97015.09.2014, 11:27

Rider, ale taka jest prawda - obaj grają słabo. Było trzeba ściągać Fabsa i to z pocałowaniem ręki. : P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:23

a ja nie rozumiem hejtingu w tym sezonie na Ramseya. w 4 meczach zaliczył 2 bramki i asystę, odgrywa zupełnie inną rolę niż rok temu, bo nie jest teraz B2B tylko bardziej ofensywnym pomocnikiem.

@thide

Prawda, strasznie dużo informacji odnośnie naszej drużyny jest tutaj przestarzałych. Zamiast redaktorów do newsów, powinno się "zatrudnić" chociaż jednego, który by po woli zaczął ogarniać niektóre zakładki.

Doktor komentarzy: 770615.09.2014, 11:20

@mwk

Oglądałeś poprzedni sezon? Toż to był najlepszy gracz Arsenalu. Jak wyleciał, to cała gra się posypała. Teraz Aaron jest w słabszej formie, ale mam nadzieję, że jakoś uda mu się dojść do dyspozycji z poprzedniego sezonu. O przebłyskach raz na 3 miesiące, to można mówić u Wilshere'a (mam nadzieję, że niedługo to zdanie napiszę w czasie przeszłym, a jest ku temu optymizm).

Dreamcast komentarzy: 104215.09.2014, 11:20

Łał - wchodzę na K.com w poniedziałek a tu od samego rana dywagacje na temat sprzedaży Ozila i Ramseya.
Stach się bać co by się działo po przegranej z jakimś zespołem z dołu tabeli...

lucasnoline komentarzy: 541615.09.2014, 11:19

Pellergini on Arsenal: "It's not good that teams who play qualification because they finished fourth go into Pot 1."

Ma do nas problem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:19

no i raz na jakiś czas może konkurs z koszulką czy Arsenalowskimi gadżetami do wygrania czy czymś w tym rodzaju, bo wieje nudą

Rider komentarzy: 242215.09.2014, 11:18

mwk
hahah

Ozil raz na pół roku

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:18

zauważyliście, że na tej stronie prócz dodawanych newsów i ankiet nic się nie dzieje?

-głosowanie na zawodnika miesiąca powinno być takie jak na MOTM, czyli pokazuje wyniki. powinno być też widoczne, a nie że druga zakładka

-dodać mapę użytkowników, żeby było widać kto gdzie skąd, bo tak wyszukiwać po nazwach miast jest trochę ciężko

-wkleić poprawny licznik osób online

-dodać nowe ciekawostki

-w strefie fanów ogarnąć te stare działy typu Video, bo ostatni wrzucony post z filmikiem jest sprzed 5 lat.

-ogarnąć np. stare tapety

-ukończyć archiwum zawodników

-ogarnąć drużynę rezerw i transfery

-ogarnąć wyniki live

mwk komentarzy: 97015.09.2014, 11:13

Doktor, ja nie rozumiem tych zachwytów nad Ramseyem. Gość ma przebłyski talentu raz na 3 miesiące albo i rzadziej.

Lishen komentarzy: 27615.09.2014, 11:12

Ja tylko 1656 :<

GibsOon komentarzy: 24715.09.2014, 11:11

Ja mam 2555 dni na tej stronie hehe

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 915.09.2014, 11:09

Jak sprzedamy Ozila, to Mourinho będzie miał niezły powód do beki, że najpierw nie kupujemy Fabsa, bo mamy Ozila, którego za pół sezonu sprzedamy. 2 najlepszych playmakerów na świecie, ale Wenger wie lepiej. Fabs nie potrzebny, a Ozil jako zapchajdziura na skrzydle. A dobrego rozgrywającego brak

Doktor komentarzy: 770615.09.2014, 11:06

A Ramseya bym w życiu nie sprzedał, gość jest cenniejszy niż złoto, na dodatek Brytyjczyk.

Być może przyszły kapitan.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 11:03

@konrados, nie da się właśnie kupić osobnego biletu. dzień po już można. ja byłem dzień po meczu otwierającym sezon

ja słyszałem, że jak Ramsey będzie utrzymywał formę z zeszłego sezonu to Bayern i Real będą chcieli go kupić i podobno w grę wchodzi 30-50 milionów euro, ale to pewnie plota

Doktor komentarzy: 770615.09.2014, 11:01

Spokojnie, poczekajmy, Ozil nie przepracował okresu przygotowawczego. Choć niepokojący jest fakt, że jego przyszłosć w Arsenalu jest łączona ze skrzydłem. Ja na niego w kazdym razie dalej mocno liczę.
Sprzedanie go za 40 mln do jakiegoś Bayernu jest ewentualnością, jak nie da rady wystrzelić. I w sumie byłbym wtedy za.
Gdyby tak było, to znając życie, w innym klubie zacząłby błyszczeć...

SoKoLAFC
40mln to dużo jak za cień Ozila z Realu, ja bym tam go sprzedał jak by taka oferta wpłynęła

konrados komentarzy: 615.09.2014, 10:37

@thide

Dzięki za info, a czy np. dzień po meczu ligowym jest w porzadku? Jeśli Arsenal gra w sobotę, a ja chciałbym zwiedzić w niedzielę ? A co do muzeum to chyba nie można i tak kupić osobnego biletu na zwiedzanie stadionu i muzeum ?

SoKoLAFC komentarzy: 26615.09.2014, 10:36

Podobno Bayern Monachium w styczniu chce zlaczyc oferte za Mesuta Ozila kwota wyniesie okolo 40 mln :/ Jak myslicie Ozil wystrzeli w tym sezonie??

Mihex komentarzy: 2360415.09.2014, 10:33

O widzę, że Miyaichi już zadebiutował w Twente, zagrał kilkanaście minut w sobotę. Może się chłopak odbuduje w tej Holandii i np. tam zostanie, bo może jest szybki, ale dla nas nie przydatny, a w sumie życzę mu jak najlepiej :p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 10:20

@kjubol i tak każdy napisze, że przeglądał stronę już w 2004 roku, a zarejestrował się dopiero 3 dni temu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.09.2014, 10:19

Widział ktoś wczoraj co się działo w meczu Parma - Milan? Bardzo ciekawe spotkanie.

kjubol komentarzy: 101015.09.2014, 10:18

Nie wiem co to za różnica czy ktoś zajerestrował się na tą strone 2500 dni temu czy np 900 dni.. :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 10:18

no to wszyscy do id 116 włącznie :)

qba555 komentarzy: 797 newsów: 115.09.2014, 10:17

No ale szef wszystkich szefów się nie liczy. ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 10:12

a w muzeum prawie nic nie ma. tylko pamiętaj, że nie można zwiedzać dzień przed meczem LM i w dzień meczu ligowego

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 10:11

@konrados, ja byłem miesiąc temu.
kupujesz online. jak zamówisz przez internet to dostajesz na maila wiadomość i ją drukujesz i dajesz przy rozpoczęciu touru

konrados komentarzy: 615.09.2014, 10:10

czy ktoś z Was był w Londynie i zwiedzał Emirates razem z muzeum ? Jeśli tak to prosiłbym o kilka informacji: W jaki sposób można kupić bilet na zwiedzanie - przez Internet czy lepiej na miejscu? Jezeli przez Internet to czy bilet można odebrać na miejscu czy trzeba czekać aż przyjdzie do Polski?