Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City!

Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City! 13.09.2014, 14:35, Sebastian Czarnecki 3940 komentarzy

Dla neutralnego kibica mecz pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City mógł być prawdziwą ucztą. Mnóstwo wspaniałych akcji, przepiękne bramki, błędy w obronie i multum niewykorzystanych sytuacji - wszystko, czego oczekują obserwatorzy podczas bezpośredniego spotkania drużyn aspirujących o mistrzostwo Anglii. Dla sympatyków obu zespołów wynik może być jednak sporym rozczarowaniem, mimo że w ogólnym rozrachunku jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Obie drużyny miały swoje niewykorzystane akcje, lepsze i gorsze momenty i każdy równie dobrze mógł wysoko wygrać, jak i przegrać.

Kibice Arsenalu przeżywali dzisiaj prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Po solidnym początku stracili bramkę, a kiedy już udało im się objąć prowadzenie po dwóch wspaniałych golach, utracili je po indywidualnym błędzie, a chwilę później po takiej samej wpadce mogli zakończyć mecz z pustymi rękoma. Dla niektórych będą to stracone dwa punkty, dla innych wywalczony jeden, ale przed pierwszym gwizdkiem wiele osób brałoby taki wynik w ciemno. W końcu mierzyły się ze sobą dwie wspaniałe i ofensywnie usposobione ekipy, które zdolne są do wszystkiego, a mimo wszystko remis w dzisiejszej potyczce jest sprawiedliwym rezultatem.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (81. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini (90. Arteta), Ramsey - Alexis, Wilshere, Özil - Welbeck (87. Chamberlain)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Navas, Fernandinho (77. Kolarow), Lampard (46. Nasri), Milner, Silva - Aguero (68. Dżeko)

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy zepchnęli Arsenal pod własne pole karne. Warto zauważyć, że w pierwszych trzech minutach najczęściej podającym piłkarzem The Gunners był Wojciech Szczęsny.

Kanonierzy potrzebowali kilku minut, by się przebudzić i narzucić rywalowi swoje tempo. Londyńczycy kiedy jednak już weszli w mecz, opanowali środek pola i to oni kontrolowali przebieg meczu. W siódmej minucie jedna z akcji zakończyła się strzałem Alexisa Sancheza, który jednak bez problemu złapał Joe Hart.

Trzy minuty później z odpowiedzią ruszyli Obywatele, którzy składną akcją rozpracowali defensywę gospodarzy i znaleźli się w ich polu karnym. Dwójkowa akcja Silvy z Aguero zakończyła się jednak odważnym wejściem interweniującego Szczęsnego.

W jedenastej minucie składna akcja lewym skrzydłem zakończyła się podaniem Mesuta Özila do wybiegającego Welbecka, jednak Anglik miał za mało miejsca, by zrobić z tej piłki użytek i w rezultacie uderzył obok słupka.

Zaledwie minutę później Danny Welbeck stanął przed kolejną okazją do strzelenia gola i tym razem prawie mu się udało! Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Hartem i sprytną podcinką przerzucił piłkę nad angielskim golkiperem. Już wydawało się, że futbolówka znajdzie się w bramce, ale ostatecznie odbiła się od słupka i wyszła w pole. Niewiele brakowało!

Po tej akcji tempo spotkania się uspokoiło i skupiło w środkowej części boiska. Obie drużyny nieco bardziej asekuracyjnie podchodziły do swoich poczynań w ofensywie, przez co w kolejnych minutach nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

W 28. minucie Manchester City sprytnie wykorzystał błędy Arsenalu i wyszedł na prowadzenie. Jesus Navas wykorzystał fatalne ustawienie Ignacio Monreala i doszedł do piłki po złym przecięciu Flaminiego. Hiszpan ruszył prawą flanką, podał do wybiegającego Aguero, a ten z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. 1-0 dla Manchesteru City!

Cztery minuty później mogło być już 2-0. Pablo Zabaleta dobrze wypatrzył wybiegającego Silvę i do niego własnie skierował podanie. Hiszpan bez wahania oddał strzał na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper w porę wyciągnął nogę, którą zdołał odbić lecącą w jego stronę piłkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam większych emocji. Zawodnicy Manchesteru City uspokoili grę i skutecznie uniemożliwiali londyńczykom wyprowadzania akcji zaczepnych, po których mogliby doprowadzić do wyrównania.

Arsenal swoich szans szukał po stałych fragmentach gry, jednak rzuty wolne w wykonaniu Alexisa Sancheza i Mesuta Özila były dalekie od perfekcji.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy zeszli do szatni ze stratą jednej bramki do mistrzów Anglii.

Druga część meczu zaczęła się od bardzo mocnego ciosu ze strony Arsenalu, który w krótkim czasie obległ bramkę Joe Harta. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Alexis i Welbeck, ale defensywa Manchesteru City nie dała się pokonać.

Sytuacja w środku pola wyraźnie się uspokoiła, a obie drużyny starały się grać bardzo asekuracyjnie. Wydawało się jednak, że inicjatywę przejęli Obywatele, którzy częściej nacierali na bramkę Szczęsnego. Defensywa Arsenalu spisała się jednak na medal i nie dopuściła do straty kolejnego gola.

W 59. minucie przed dogodną okazją na podwyższenie prowadzenie stanął Gael Clichy, który sprytną podcinką chciał zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale zabrakło mu precyzji.

W 64. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania! Aaron Ramsey uruchomił Jacka Wilshere'a, który fenomenalnie minął Gaela Clichy'ego, a po chwili z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bezradnym Hartem! 1-1!

Pięć minut później Danny Welbeck wygrał pojedynek z Martinem Demichelisem i wypracował sobie niezłą sytuację, ale Joe Hart w porę naprawił fatalny błąd Argentyńczyka i przejął piłkę.

W 74. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym Manchesteru City Jack Wilshere dograł głową do Alexisa Sancheza, a Chilijczyk fenomenalnym strzałem z woleja wpakował piłkę prosto w okienko bramki Joe Harta!

Trzy minuty później mogło być już 3-1. Kapitalną solową akcją popisał się Jack Wilshere, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zanim dograł ją do Aarona Ramseya. Walijczyk poślizgnął się jednak pod bramką Manchesteru City i akcja spaliła na panewce.

W 81. minucie wymuszona zmiana w obozie Arsenalu. Calum Chambers wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Debuchy'ego. Kontuzja Francuza nie wygląda najlepiej.

W 84. minucie Manchester City doprowadza do wyrównania. Martin Demichelis wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego, a Wojciech Szczęsny nie zdołał złapać futbolówki, zdjął ją z głowy interweniującemu Flaminiego i od słupka umieścił ją we własnej bramce. 2-2 na Emirates Stadium.

W doliczonym czasie gry The Citizens mogli jeszcze objąć prowadzenie, po tym jak Edin Dżeko wykorzystał błąd Koscielnego i przerzucił piłkę nad Wojtkiem Szczęsnym, który nie wiedzieć po co wychodził do tej piłki. Na całe szczęście Francuza i Polaka, futbolówka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zremisował na własnym boisku z mistrzami Anglii 2-2.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987115.09.2014, 15:49

@thide

No tak, ale dostal tez mocno podwyzszone a Ramsey czemu nie mialby dostac wiecej??

James Rodriguez ile on ma ? 86 skilla? Tylko przez to, ze poszedl do Realu? Tak na prawde dobry mial 1 sezon w ogorkowej Ligue 1 i mundial nic pozatym.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.09.2014, 15:49

Gibbs powinien mieć te 80 bez jaj. Felipe Luis z Chelsea ma 82 a Ivanowic 81:)
Kosa ma 81 a Vertonghen 82. A szczytem jest Mignole 82> Szczęsny 80

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 15:45

Sturr tyle ma a obaj byli swietni.
twarzpalma
Sturridge gra na innej pozycji.

lays komentarzy: 3987115.09.2014, 15:45

Mocny DM i do tego CB i moim zdaniem mamy dobra kadre mimo braku N :)

lays komentarzy: 3987115.09.2014, 15:43

Dla mnie te skille Arsenalu są śmieszne... Giroud miał skill 80 i zagrał jeszcze lepszy sezon niz poprzedni i daja mu 79???

Walcott to juz wgl. co roku mam spine o to :) Jak to mozlwie, ze on ma skill 81. Rozumiem kiedys jezdziec bez glowy, ale teraz procz szybkosci ma tez inne fajne walory i dobrze gra.

Powinien miec moim zdaniem 83 skill.

Wgl Valencia 83 > Walcott 81- ALWAYS.

Ozil -86. Syndrom Arsenalu :D ? Miał słabsyz sezon, ale zeby tak spasc. W sumie 86 to chyba niezly skill w jego przypadku.

Ramsey moim zdaniem 84 powinien miec bo Sturr tyle ma a obaj byli swietni.

Szczesny - 82 moim zdaniem ( chocby za zlote rekawice)

Koscielny - 83 minimum
Mertesacker w dol.

Gibbs 79-80

adrians97 komentarzy: 51215.09.2014, 15:42

Śmieszne są te overalle -.-

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.09.2014, 15:39

Wie ktoś co to za typek ten Pedro Losa co doszedł do nas jakiś trener?

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.09.2014, 15:39

Swoją drogą to Gibbs chyba już od 3 lat stoi w miejscu z tym overallem w fife. Wiecznie 78

ZELALEM-62
GALINDO-61 (CO ON TU ROBI PRZECIEŻ ODSZEDŁ DO BOLIWII)

bobslej22 komentarzy: 832915.09.2014, 15:30

adrians >>> Moim zdaniem to ten sam poziom. Jak ktoś niżej napisał ten najwyższy poziom.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.09.2014, 15:30

Brakuje Oxa, Lenonna czy Navasa w pierwszej 20. Trochę suabo

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 15:29

na futheadzie już 255 stron z zawodnikami :). jutro mają być podane wszystkie overalle z tego co się orientuję

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 15:25

chopy nasze już trenuja. Sanchezowi zimno w uszy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 15:22

@Doktor, Welbecka posadzić może jedynie Jajka Zanogom

Doktor komentarzy: 770615.09.2014, 15:20

Ja tam się nie zdziwię, jak po powrocie Walcotta na ławce siądzie... Welbeck :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 15:20

przecież widać, że Wenger robi z Chambersa CB, a Debuchy jest przed 30 i był on pewnie szybkim i dobrym zastępstwem Baca, więc uważam, że nowy RB przyjdzie albo za rok albo za 2 lata. nie zdziwiłbym się gdyby Bellerin wrócił na prawe skrzydło

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 15:20

Odejscie Podolskiego to tylko krok bliżej dla Campbella lub Gnabryego(który w zime imo pójdzie na wyp.)
Napastnikow juz mamy.
I te pozycje już za kadencji WEngera się nie zmienia.
Teraz przy możilwe ruchy transferowe to DM, CB i moze ktoś do środka,bo Cazorla młodszy nie jest Rosa też,ale Wenger bedzie pchał Jacka do przodu,wiec stawiam na jakiegos B2B.

Oggy komentarzy: 948915.09.2014, 15:16

thide- niezbadane są wengerowe wyroki. IMO Papcio może obawiać się utraty płynności w grze piłką tj. za mało klepaczy. Sanchez nadal podaje niechlujnie i często belegdzie. Walcott podaje... umiarkowanie trudne piłki.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 15:14

przecież jak wróci Walcott to Sanchez wejdzie na LW, Ozil na CAM, a Kordel Walker na prawe skrzydło...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 15:09

Apropo plot..

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/transfer-news-gossip-round-up-asier-4257515

Doktor komentarzy: 770615.09.2014, 15:06

Reus to marzenie, z całym szacunkiem do umiejetności Walcotta, ale Niemiec to imo półka wyżej, ta najwyższa półka. Byłoby to wzmocnienie nawet lepsze niż Sanchez.

Ale... i tak pewnie do tego nie dojdzie :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 15:03

mixgol.pl/mobile/item.php?id=39102

Haha

Oggy komentarzy: 948915.09.2014, 14:53

MaciekGooner- jak poczytasz dłużej Guardiana to zobaczysz jakie bajki tam wstawiają w tym dziale. To nie ma nic wspólnego z ich (świetnymi) źródłami i Informacjami. To są spekulacje tam z zasady jak BBC Gossip.

patryksz komentarzy: 365015.09.2014, 14:53

A gdzie ostatnio Ozil gra? Na lewą ;)

Gofer999 komentarzy: 1470715.09.2014, 14:52

@Oggy; Przecież wiadomo że to tylko jakieś ploty, bez większego znaczenia. Nikt raczej w to nie wierzy w takie "njusy" o tej porze roku. xD

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 14:51

A wymienilibyście Ozila na Gotze/Shaqiri ?

Ja bym wziął Barkleya za Ozila :P
ale jest jeszcze Koke/Pastore/ Moutinho/ Isco

Hans_Zimmer komentarzy: 594615.09.2014, 14:50

I gdzie tego reusa wstawisz? Na ławkę? Czy poradzisz na nią sancheza albo theo?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.09.2014, 14:49

Ciekawy news podalo przed chwila sky. Otoz Mata na ostatnie 10 meczów w BPL strzelil 8 goli.

matt21 komentarzy: 541415.09.2014, 14:48

ja nawet nie przeczytałem tego newsa o Ozilu.
Dziennikarze mają coraz bujniejszą wyobraźnię.

Oggy komentarzy: 948915.09.2014, 14:48

Ludzie, nie czytajcie polskich portali bo tam pracują ludzie z łapanki.
Na Guardianie jest o tym ... w dziale plotki.
Tam są najbardziej fantastyczne historie jakie krążą po okolicy. Polecam czytać Guardiana a nie pajaców z portali w PL o nim piszących.

Dominik11 komentarzy: 2019715.09.2014, 14:43

Sensacyjne wiadomości napływają z Wysp Brytyjskich. Według dziennikarzy "Guardiana", do Bayernu Monachium trafić może Mesut Özil. Pomocnik miałby zasilić mistrza Niemiec w styczniu za około 40 milionów euro – spekuluje gazeta.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 14:28

Arsene Wenger: "I'm very happy with our signings, we could have done maybe one more player, but we didn't find."
Jeszcze ta wypowiedz,ze potrzebuja fizycznosci takiej jaka dawał Vieira i Petit.

Śmiech i jeszcze raz śmiech...Wenger nie rzucił kasa,a nie nie mógł znalezć.
Rzetelne źródła mowiły o Carvalho.

hochland komentarzy: 39715.09.2014, 14:27

Te 2 miechy to jeszcze taka tragedia nie jest, szczerze to myślałem, że go zobaczymy dopiero w 2015 roku. Wiadomo, że teraz będzie sranie po gaciach w każdym meczu, żeby nikt z naszych obrońców nic nie złapał, ale Andrzej tak czy siak musi kupić obrońce w styczniu.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 14:23

No francuskie media mówi,ze Debuchy na 2 miechy out. Sky podało co ominie Debuchy w czasie 2 miesiecy,a inne źródła mówia o 3 miesiacach.

Dwia miesiace = 13 spotań z nożem na gardle i składaniem rąk,zeby tylko nic sie nie stało obrońcom..pbs.twimg.com/media/BxkbcA3IIAASDnU.jpg