Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
sickstick komentarzy: 275911.03.2023, 16:14

Chilwell strzela gola na boisku swojego byłego klubu i w ramach celebracji ucisza trybuny 16. zespołu w tabeli. To chyba miało znaczyć "Siedźcie cicho, już nas nie dogonicie w walce o TOP10".

Rynkos7 komentarzy: 674711.03.2023, 16:11

@arsenallord napisał: "Mohamed Salach bez formy - 11g, 7 a
Piłkarz sezonu Marcus Rashford - 14g, 3 a

Nie przesadzie trochę, że Salah słaby? To właśnie jedyny ich jasny punkt w tym sezonie."

Tak to już jest. Poprzeczka w przypadku Salaha jest zawieszona bardzo wysoko non stop i ludzie oczekują od niego cudów co mecz. W przypadku Rashforda nie było praktycznie żadnych większych oczekiwań. Celna uwaga w każdym razie.

eliasgrodin komentarzy: 20911.03.2023, 16:07

Jednak nie ma gola dla Sp*rs, jednak Richarlison dalej 0 bramek w tym sezonie. Jak tu się nie cieszyć? :)

ostriket komentarzy: 658811.03.2023, 16:05

Nooo I wszystkie śmieszne statystyki z Richarlisonem to już przeżytek, szkoda że Navas nie odważył się wyjść do tej piłki.

Może jednak spalony?

Theov47 komentarzy: 107711.03.2023, 16:04

Moim zdaniem to powinna być czerwona dla Pereiry. Var śpi, płakać nie będę

Ashmadia komentarzy: 170111.03.2023, 15:59

Multiliga to najwspanialszy wynalazek świata! Pod warunkiem, że nie gra Arsenal oczywiście;)

Adamarsenal1 komentarzy: 314211.03.2023, 15:59

Mudryk w pierwszym składzie, zobaczymy jak tam nasz niedoszły talent sobie poradzi, czy się po nabijamy xD

aguero10 komentarzy: 854711.03.2023, 15:58

@Piotrek95:

Anglik ma papiery na granie patrząc co grał w BVB tylko głową nie współpracuje .
Jak by Mu chcieli puścić Sancho za 50 mln to można by się zastanowić nad ściągnięciem Anglika.

sWinny komentarzy: 780211.03.2023, 15:53

Liverpool za ten sezon postawi w gablotce puszkę 7UP

Piotrek95 komentarzy: 948011.03.2023, 15:52

Manchester United is open to listen to big money offers to let Jadon Sancho leave the club this summer. United want fee of around £100m.

Chelsea, PSG and Arsenal are the front runners. Harry Maguire, Scott McTominay and Eric Bailly will also leave this summer.

Adamarsenal1 komentarzy: 314211.03.2023, 15:50

@Ech0z: Dziś Lokonga zagra mecz życia xD

Ech0z komentarzy: 1039611.03.2023, 15:43

36pkt możliwych do zdobycia. Jezeli City ma wygrac wszytskie mecze to mozemy tylko raz przegrać. Akurat ten jeden wyjazd z City. Liczymy dzisiaj na CP i Lokonge żeby wydłużył nam pasek życia

Ech0z komentarzy: 1039611.03.2023, 15:37

Od kilku tygodni czuje że City straci punkty z CP. Rak dzisiaj będzie napewno

ManekAFC komentarzy: 9011.03.2023, 15:37

Jestem ciekawy co będzie gadać ten rudy fan z tiktoka co jest wielkim fanem live. Przed meczem easy xD

fabregas1987 komentarzy: 2577011.03.2023, 15:33

Wow za 3-4 kolejki możemy już sobie zapewnić powrót do LM

krzykus1990 komentarzy: 516411.03.2023, 15:32

Pokonali wisienki 9:0 . Wpadli chyba wpadli w samozachwyt i potem mieli kiepską serię. Tak samo może być teraz po wygranej z Manchesterem United.

Thoneick komentarzy: 197311.03.2023, 15:30

Widać, że wisienki to nie Junajted i potrafią wygrać z Liverpoolem. Mam nadzieję, że CP sprawi dzisiaj podobną niespodziankę

pawciunio komentarzy: 103011.03.2023, 15:29

Ten wynik tylko pokazuje jak trudnym przeciwnikiem jest Bournemouth. Nie ma punktów za darmo w tej lidze o czym ostatnio sami się przekonaliśmy w potyczce z tym zespołem. Jutro Fulham. Wygramy. Musimy.

Dzulian komentarzy: 254311.03.2023, 15:28

Trochę mnie zirytowało to frajerstwo Liverpoolu. Bo wiadomo że lepsi oni na 4 miejscu niż te Sebixy z Kurnika jak Dier, Richarlison, Romero itd.

mlody323323 komentarzy: 208411.03.2023, 15:28

jak dla mnie dziś mogą przegrać , ważne by z City Wygrali lub chociaż zremisowali i będzie Aleluja akurat pod te święta xD

Czeczenia komentarzy: 1247511.03.2023, 15:27

Szacunek dla Bou, że w każdym z trzech tak trudnych meczów zdobywali gola.

Slaviola komentarzy: 1237711.03.2023, 15:25

Brawo Wisienki.

To pokazuje jak ta liga jest trudna.

To jak Nam ciężko było wygrać tydzień temu, to nie był przypadek.

AleksandraAngielska komentarzy: 312 newsów: 911.03.2023, 15:20

Wygraj 7:0 z Manchesterem United, aby tydzień później przegrać 0:1 z Bournemouth. Niezłe.

Moczyknur komentarzy: 179811.03.2023, 15:20

Nie będzie "Efektu Nelsona" dla Live meczu z Wisienkami.

Adamarsenal1 komentarzy: 314211.03.2023, 15:07

My tu patrzymy na terminarz co i jak, a ta liga jest nie powtarzalna taki Liverpool ostatnio 7 : 0 z United a dziś możliwe że przegra z Bournemouth. Dlatego najbliższy mecz najważniejszy. :)

O taki Looserpool nic nie robiłem xddd

@Slaviola: przecież to jasne i klarowne że ewidentnie sędziowie nie są po Naszej stronie widać to wyraźnie bo tym rękawku dziś w polu karnym ....

Mastec30 komentarzy: 620811.03.2023, 15:02

0 punktów w FPL. Dzięki Salah

ostriket komentarzy: 658811.03.2023, 15:01

Lpool przespał moment na sprzedanie Salaha, jakiś Real by za niego dał że 100 a teraz to zawodnik po 30, będący bez formy

Garfield_pl komentarzy: 2778411.03.2023, 15:00

Ciekawe że dziś ręka to karny;)

Slaviola komentarzy: 1237711.03.2023, 15:00

Ale ta ręka... no przecież my za takie samo zdarzenie karnego nie dostaliśmy.

Jak Ktoś tu pisał, są równi i równiejsi.

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4111.03.2023, 15:00

Hahahah salah podsumował Liverpool w tym sezonie tym karnym xd

wajktor1998 komentarzy: 122911.03.2023, 14:59

dziwne ze nam jakos nie dali karnego za ta reke gracza Wisienek a tutaj raz dwa podjeli decyzje

daniken komentarzy: 349411.03.2023, 14:59