Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

BarcArsenal komentarzy: 135311.03.2023, 14:58

Dziwne.....niedawno odniosłem wrażenie, że Bournemouth nigdy nie zostanie ukarane za blokowanie piłki ręką we własnym polu karnym....

gregory3213 komentarzy: 89811.03.2023, 14:57

tydzień temu żadnego nie widzieli xD

Moczyknur komentarzy: 181711.03.2023, 14:57

Neto to wyciągnie.

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 411.03.2023, 14:57

Lewą rękę daje sobie obciąć, że gdybyśmy to my grali, to nawet by nie sprawdzili.

aguero10 komentarzy: 855811.03.2023, 14:57

Patrząc gdy wypada Edek i Trossard jutro na ławce powinien usiąść Jesus .

sickstick komentarzy: 276211.03.2023, 14:57

W meczu Arsenal-Bournemouth nie podyktowali nam 3 karnych za dokładnie takie sama zagrania ręką, za jakie teraz karnego dostał Liverpool

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11711.03.2023, 14:55

Stawianie VVD po dwóch dobrych sezonach obok Ferdinanda, Campbell, Vidica czy Terry'ego zawsze śmieszne.

Moczyknur komentarzy: 181711.03.2023, 14:52

Nie widzę Live na Santiago z taką grą. Duża niedokładność, nerwowość.

tomaszszef komentarzy: 149811.03.2023, 14:52

Oby lfc przegralo za to co van dijk i konate grają a sedzia nic

Castillo komentarzy: 219111.03.2023, 14:49

@wajktor1998: Faktycznie, Emila tyle czasu nie było, że o nim zapomniałem. Mimo wszystko wydaje mi się, że trzeba dać szansę Nelsonowi, bo zasłużył na to tymi dwoma wejściami z Nottingham i Bournemouth.

ostriket komentarzy: 661411.03.2023, 14:47

Diogo Jota ma takie wejście że bym go zdjął po niecałych 15 minutach... Wszystkie wybory źle, masa niecelnych podań i pomysły

wajktor1998 komentarzy: 123911.03.2023, 14:40

@Castillo: Emile moze na LS, ale wydaje sie jeszcze byc daleki od formy Emile

Castillo komentarzy: 219111.03.2023, 14:37

Czyli co jutro Martinelli w ataku i Nelson na lewej, innej opcji chyba nie ma

Dzulian komentarzy: 255311.03.2023, 14:36

Odegaard jest chory. Więc ta jego absencja nie do końca pewna. W najgorszym wypadku wejdzie z ławki gdzieś w 60 min.

wajktor1998 komentarzy: 123911.03.2023, 14:32

Jak my jutro wygramy z takimi oslabieniami, to bedzie pieknie smakowala ta wygrana

@grzegorz1211:

Wcześniej faulował VanDijk na żółtą jak objął podajże Solanki i sprowadził go do parteru.

lukasz845 komentarzy: 454411.03.2023, 14:18

Parodia te sędziowanie...

ostriket komentarzy: 661411.03.2023, 14:18

To jest aż smutne ze najlepsza liga śwista nie potrafi wybrać 8-10 sędziów którzy cokolwiek potrafią robić....

grzegorz1211 komentarzy: 1028411.03.2023, 14:18

@Slaviola: Czemu do utylizacji, podjął dobrą decyzję

Slaviola komentarzy: 1237711.03.2023, 14:16

Kolejny sędzia do utylizacji...

sWinny komentarzy: 782311.03.2023, 14:16

Co odwala Van dijk i Konate to się w głowie nie mieści. Sędzia trzyma ich poziom. Ewidentny wolny przed polem

krzykus1990 komentarzy: 516711.03.2023, 14:14

@Theo10: Przepraszam masz rację. Wybacz mi za, wprowadzanie dezinformacji xD No więc ten mecz dla Bournemouth to może być jak wisienka na torcie xD zobaczymy :)

Haxball komentarzy: 102111.03.2023, 14:09

@krzykus1990: Bournemouth chyba dziewiątkę od Live przyjęło

Theo10 komentarzy: 826111.03.2023, 14:09

@krzykus1990: A weź sobie to sprawdź jeszcze. ; )

krzykus1990 komentarzy: 516711.03.2023, 14:08

@Theo10: Liverpool wygrał 9;0 z Nottingham forest!

Theo10 komentarzy: 826111.03.2023, 14:05

@krzykus1990: Bournemouth, a nie Forest.

grzegorz1211 komentarzy: 1028411.03.2023, 14:05

Van Dijk to już nie ten obrońca, co za czasu jego początku w liverpoolu. Obniżył znacznie poziom

krzykus1990 komentarzy: 516711.03.2023, 14:04

Nottingham forest dostali 9:0 od Liverpoolu. The Reds to zgubiło bo wydawało im się że są najlepsi i każdego pokonają bez problemu. Tak samo nadmierna pewność siebie może ich zgubić po rozwaleniu MU. Zaś po laniu Ten Hag przycisnął piłkarzy i na pewno przyniesie to pozytywne rezultaty.

silvano95 komentarzy: 980511.03.2023, 14:03

Klopp xd

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 411.03.2023, 14:02

@kamil47 napisał: "ponieważ ta strona ma redaktorów i mogę oczekiwać po nich że takowe newsy wrzucą? Zaś ja nie mam redaktorskich umiejętności i wątpię żebyście chcieli czytać lekko poprawione newsy z translatora?"
Czemu nie? Te side newsy nie potrzebują wykwintnego języka dziennikarskiego. Masz źródło? Tłumacz i dodawaj. Redakcja redakcją, ale przy tej ilości użytkowników jakby jakiś procent dodał nawet kilka newsów na miesiąc, to byłaby tu dużo bogatsza gama informacji.

Adamarsenal1 komentarzy: 316411.03.2023, 14:02

Brawo Bournemouth, a mogło być już wyżej.

krzykus1990 komentarzy: 516711.03.2023, 14:01

Skoro Arsenal miał problem z Wisienkami to przeciętny Liverpool dziś straci punkty.

zwierz komentarzy: 158511.03.2023, 14:01

Bournemouth > United

wajktor1998 komentarzy: 123911.03.2023, 14:00

Nelson czy Smith Rowe na lewe skrzydlo jutro? kogo wolicie?

Barney komentarzy: 2091011.03.2023, 14:00

Lfc wraca już do cieniowania

Garfield_pl komentarzy: 2796911.03.2023, 14:00

O masz Wisienki prowadzą xD

kamil47 komentarzy: 268511.03.2023, 13:55

@sWinny: ponieważ ta strona ma redaktorów i mogę oczekiwać po nich że takowe newsy wrzucą? Zaś ja nie mam redaktorskich umiejętności i wątpię żebyście chcieli czytać lekko poprawione newsy z translatora?

kamil47 komentarzy: 268511.03.2023, 13:50

Z tymi kontuzjami to różnie bywa. Nawet 80 % możliwości Jesusa to dla nas bardzo dużo. Myślę że nie wejście w wyjściowej tylko zacznie od ławki. Juro atakujemy Gabi, Saka, Nelson

sWinny komentarzy: 782311.03.2023, 13:50

@kamil47: to jak coś znajdziesz to też możesz wrzucić na k.com. Czemu tylko czekasz, aż ktoś to zrobi? Ja osobiście żadnych info nie widzę o kolejnych kontuzjach

lordoftheboard komentarzy: 822611.03.2023, 13:48

@kamil47: remis na Etihad jak wygrana

lordoftheboard komentarzy: 822611.03.2023, 13:47

@Theo10: podoba mi się ujęcie kur w tym zestawieniu