Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:23

@enrique napisał: "Szanowna redakcja mogłaby dać odpocząć koledze na 24h, bo się zapętlił i pogubił w jakimś badziewiu a drogi wyjścia nie widać."
Może na 48h. On jutro poprawi rano, to dalej będzie bzdury pisać. A w poniedziałek pewnie robota, to się ogarnąć musi:)

Ranczomen komentarzy: 1230411.03.2023, 19:23

Jak tam Lokonga? :P

TlicTlac komentarzy: 600911.03.2023, 19:23

@Ech0z napisał: "No nie no obcięty jest jak od garnka xD"

Przecież cieniowane ma włosy (różne długości) + bok/czy tam boki ścięte, jak dla mnie spoko wygląda.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11711.03.2023, 19:23

@KapitanJack10: Gra on czasami na LS? Przydałby się u nas

Lamoreaux komentarzy: 343411.03.2023, 19:23

Ale ten Kwaratshkleia ma pokrętło w nodze. Co za zawodnik!

eliasgrodin komentarzy: 20911.03.2023, 19:22

@Ashburton: Jeżeli już idziesz tego typu analogiami, to ja podzielę się swoją - każdy poznany przeze mnie człowiek używający zwrotu "Polaczek" okazywał się być zakompleksionym idiotą. Ty jak najbardziej tę tezę potwierdzasz. Przy okazji jestem ciekaw czym ci Ukraińcy tak tobie zawinili, bo podejrzewam, że musiały to być komiczne powody.

Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:22

@gbn napisał: "Co tu się wyprawia xD"
Chłopak myślał, że ma twardy łeb i może zapijać vóde browarami:)

KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 411.03.2023, 19:21

Tak na zmianę tematu, to Kvara właśnie po raz kolejny udowodnił, że jest prze kozakiem.

enrique komentarzy: 1905011.03.2023, 19:21

Ech0z komentarzy: 1039611.03.2023, 19:21

Ja to jestem juz prawie bez filmu ale ja mam ten dar ze.potrafie sie zachowac po alkoholu taki mega spokojny jestem tylko bardzo sie dym*ć chce a wale piwskiem

MineEdge komentarzy: 16411.03.2023, 19:21

Kolega ładnie odleciał

gbn komentarzy: 376711.03.2023, 19:20

Co tu się wyprawia xD

Rynkos7 komentarzy: 674611.03.2023, 19:19

@Ashburton napisał: "Prosty rozumek tworzy proste analogie."

Cóż. W takim razie mam nadzieję, że Ty nie jesteś tym jedynym Polakiem poznanym przez jakiegoś obcokrajowca.

Garfield_pl komentarzy: 2776511.03.2023, 19:19

@Furgunn napisał: "Jest wynik! Pozostało tylko 45 minut. Muszą wytrzymać do końca, Patryku ufam Tobie :D"
Przydałby się jakiś handicap ,jakiś stały fragment i gol dla orłów;) ale trzymamy kciuki za minimum 1pkt dla Palace;)

MuodyWenger komentarzy: 1570 newsów: 1211.03.2023, 19:18

Ale żenada. Jak nie masz do siebie i swojego narodu szacunku, to się nie dziwię, że nie masz go do imigrantów @Ashburton:

PatrickVieira komentarzy: 6011.03.2023, 19:18

Były potężny zawodnik oczywiście PV

Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:18

@Ashburton napisał: "Dalej czekam na odpowiedź, skoro zarzucasz komuś brak logiki w zdaniu to dawaj, wyprowadź mnie z błędu.
No ale jesteście zwykłymi polaczkami gdzie dla was ukraińcy to nadludzie i nie wolno na nich złego słowa. Żal mi was. No ale dawaj, czekam, za trudne to dla ciebie?"

Hahahahah przecież Ty jesteś kompletnie pijany XD Ja nic o logice nie napisałem stary. Musiałeś wcześnie zacząć, bo dopiero 19...

Theo10 komentarzy: 824711.03.2023, 19:18

@Ashburton: „ Prosty rozumek tworzy proste analogie.”

Ale przecież to jest Twoja analogia. XD

Legenda Arsenalu i potężny zawodnik dadzą radę. Patrick Vieira i jego Palace urwą pkt dzisiaj coś czuje

Garfield_pl komentarzy: 2776511.03.2023, 19:18

@Ashburton napisał: "Nikomu nie należy się szacunek za samo istnienie."
Czego Ty doświadczyłeś w życiu, braku szacunku? xD Tobie też mogą bana wlepić,bo się odklejasz, i wyzywasz na bardzo niskim poziomie, co wskazuje na frustrację i brak argumentów w dyskusji:)

Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:16

Mega nudny mecz. City nie ma rytmu, Kryształowy zamek obrona Częstochowy. Jakiś fuks, albo stały fragment to dla nich jedyna szansa...

Ashburton komentarzy: 450111.03.2023, 19:16

@Rynkos7 napisał: "No tak. Ja w życiu poznałem jedną osobę z Włocławka i był on debilem. Rozumiem, że na te chwilę całe miasto to debile?"
Prosty rozumek tworzy proste analogie.

@Ashmadia: Dalej czekam na odpowiedź, skoro zarzucasz komuś brak logiki w zdaniu to dawaj, wyprowadź mnie z błędu.

Theo10 komentarzy: 824711.03.2023, 19:15

@Ashburton: Ktoś się tu chyba zdekompensował. Możesz spróbować poczytać, pytanie czy coś zrozumiesz.

@lym: Przecież napisałem, że można go potem stracić ; )

Patriko komentarzy: 526911.03.2023, 19:15

Ale tu jest grajdoł ostatnio coraz częściej xD

Garfield_pl komentarzy: 2776511.03.2023, 19:14

Halland powinien już żółta zarobić, bo jak mu nie idzie to gra buracko bardzo

Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:12

@Ashburton napisał: "To twój argument ty półmózgu?

Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu że ''każdy ukrainiec którego znam, jest okazał się szmatą'' więc, co? Mam zakładać że piąty będzie dobry? Ty jesteś jebnięty i tyle.

@Theo10: Uważaj żebym sobie twoich nie poczytał, kolejny półmózg."

Zawsze mówię, jak pijesz nie siadaj do kompa. Rozumiem, że jesteś porażką, ale po waleniu w tube bardziej to widać. Idź się kimnij chwilę, potem wbij tutaj przeproś mnie i resztę i zobaczysz, że lepiej się poczujesz;)

Rynkos7 komentarzy: 674611.03.2023, 19:12

@Ashburton napisał: "A jeżeli ja znałem w ciągu swojego życia czterech ukraińców, i czterech okazałło się szmatami, to tak, dla mnie są szmatami, aż nie poznam normalnego. Rozumiesz, czy masz zbyt duże problemy z myśleniem?"

gbn komentarzy: 376711.03.2023, 19:12

Jeszcze trochę i Pałac, skończy grać w 10.

TlicTlac komentarzy: 600911.03.2023, 19:11

@Ech0z napisał: "Jalby w Anglii byl konkurs na najglupsza fryzurę to Foden walczylby z Chalobahem o to miano co tydzień"

Przecież Foden ma normalną fryzurę ;o
Zaha już ma "głupszą".

lym komentarzy: 77011.03.2023, 19:10

@Theo10: Są wyjątki, np. Richarlison

Ashburton komentarzy: 450111.03.2023, 19:09

@Ashmadia napisał: "No muszę przyznać, że jesteś wysokiej klasy debilem:)"
To twój argument ty półmózgu?

@Theo10: Uważaj żebym sobie twoich nie poczytał, kolejny półmózg.

MuodyWenger komentarzy: 1570 newsów: 1211.03.2023, 19:09

Dobra po meczu w Niemczech. Odpalam Palace

Theo10 komentarzy: 824711.03.2023, 19:07

@Ashburton: Każdemu się należy szacunek.

Można go ewentualnie potem stracić, np. poprzez wypisywanie takich bzdur jak w Twoich komentarzach.

Overmars84 komentarzy: 15411.03.2023, 19:06

Nie działa mi cytowanie tekstów, wiecie jak to naprawić?

sickstick komentarzy: 275911.03.2023, 19:06

A ja olałem CP-City i oglądam Derby Zagłębia Rury. Niezłe tempo, Bellingham gra na pozycji Xhaki (b2b bliżej lewej strony)

@sickstick: "Na ten moment Arsenal ma tyle samo punktów przewagi nad 5. w tabeli Liverpoolem (21), co Liverpool nad ostatnim miejscem w tabeli."

No i pięknie jest

MuodyWenger komentarzy: 1570 newsów: 1211.03.2023, 19:04

A według mnie jest właśnie odwrotnie.

Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:03

@Ashburton napisał: "Nikomu nie należy się szacunek za samo istnienie"
No muszę przyznać, że jesteś wysokiej klasy debilem:)

sWinny komentarzy: 780111.03.2023, 19:03

Z taką grą Palace to dobrze tego nie widzę. Muszą się pobudzić. City cały czas klepie i oddaje mniej czy bardziej groźne strzały

eliasgrodin komentarzy: 20911.03.2023, 19:02

Jeżeli jakimś cudem nie stracą bramki to jest jakakolwiek szansa. Kompletnie nie widzę aby CP strzeliło dziś cokolwiek

Koroniarz komentarzy: 1010611.03.2023, 19:02

City jak ciśnie, zaraz coś wpadnie w sieć

Ashburton komentarzy: 450111.03.2023, 19:02

@Ashmadia napisał: "Nie, ale wypadałoby by szanować każdego i finalnie być trochę lepiej wychowanym niż gorylek;)"
Nikomu nie należy się szacunek za samo istnienie.

Ashmadia komentarzy: 169811.03.2023, 19:02

Cofam poprzedni komentarz, wypadałoby też być lepiej wychowanym niż Ty:)

Garfield_pl komentarzy: 2776511.03.2023, 19:02

Tierney was back in training today.

Castillo komentarzy: 219111.03.2023, 19:01

To chyba będzie cud, jak Palace dzisiaj chociaż punkt ugra, to się zapowiada na 90 minut oblężenia

sebaarsenal komentarzy: 159711.03.2023, 19:01