Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal

Remis po zaciętym meczu: Sporting 2-2 Arsenal 09.03.2023, 19:34, Patryk Bielski 1032 komentarzy

W pierwszym z dwóch meczów Arsenalu ze Sportingiem w ramach 1/8 Ligi Europy padł remis 2-2. Na Estádio José Alvalade żadna z drużyn nie potrafiła przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę i wynik wydaje się odzwierciedlać boiskowe wydarzenia. Obie drużyny miały swoje momenty, a bramkarze nie mogli narzekać na nudę, więc rewanż na Emirates Stadium zapowiada się doprawdy interesująco.

Arsenal źle wszedł w to spotkanie, podobnie jak Jakub Kiwior, który nerwowo rozgrywał futbolówkę w linii defensywnej. W 6. minucie meczu londyńczycy dostali pierwszy strzał ostrzegawczy, gdy blisko zdobycia bramki był Pedro Goncalves. Portugalczyk łatwo urwał się w środku pola Jorginho, po czym minął Salibę i w stosunkowo prostej sytuacji uderzył obok bramki Turnera. Gospodarze w pierszym kwadransie przyjęli prostą taktykę długich piłek, którymi co rusz nękali swoich rywali. Kanonierzy powoli się jednak rozkręcali i dopięli swego w 22. minucie. Rzut rożny wywalczył Fabio Vieira, który sam podszedł do futbolówki i wrzucił ją wprost na głowę Saliby, a ten umieścił ją w siatce.

Niekorzystny wynik wyraźnie podrażnił Lwy, które zmieniły swój styl gry i podeszły wyżej, pressując Arsenal. To dało rezultat w 34. minucie. Wówczas również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Goncalo Inacio zgubił krycie Martinellego i głową wyrównał stan pojedynku. Przy tym golu pośrednią winę ponoszą również Kiwior oraz Turner. Polak nie wyskoczył do futbolówki lecącej tuż nad nim, a Amerykanin nie złapał piłki lecącej na piątym metrze. Strzelony gol rozochocił Sporting, który odważniej parł na niepewnie grającą defensywę Kanonierów. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Londyńczy wyszli na drugą połowę dobrze zmotywowani i już chwilę po gwizdku sędziego powinni prowadzić 2-1. Świetną prostopadłą piłką popisał się Zinczenko, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Martinelli, którego strzał podcinką zdołał obronić Adan. Mimo aktywnej gry gości, to Sporting pierwszy zadał skuteczny cios. W 56. minucie do siatki trafił Paulinho. Portugalczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości dobił strzał jednego ze swoich kolegów. Przy trafieniu napastnika gospodarzy nie popisała się cała defensywa Arsenalu, która biernie przyglądała się, jak rywale napierają na bramkę Turnera.

Kilka kolejnych minut to było istne szaleństwo z obu stron. Najpierw pięknym rajdem przez pół boiska zachwycił Martinelli, jednak Brazylijczyk nie zdołał oddać celnego strzału, bowiem w decydującym momencie wślizgiem interweniował powracający St. Juste. Chwilę później w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił Paulinha, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy. W 62. minucie Arsenal zdołał wyrównać. Xhaka próbował zagrywać piłkę do Martinellego, a ta po drodze odbiła się od nogi Hidemasa Mority i wpadła do bramki obok bezradnego Adana. Obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu w końcówce i na tablicy świetlnej pozostał wynik 2:2.

Z dzisiejszego meczu na plus można zaliczyć występ Fabio Vieiry, który dobrze czuł się ponownie na portugalskim terenie. Oby filigranowy pomocnik potrafił przenieść to na angielskie boiska. Przed nami rewanż na Emirates Stadium i należy mieć nadzieję, że w Londynie Kanonierzy zdołają zwyciężyć i tym samym awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Zobacz obszerny skrót spotkania

Sporting CP: Adan, St. Juste, Coates, Goncalo Inacio, Esgaio (76' Diomande), Morita, Pedro Goncalves, Matheus Reis, Edwards (89' Fatawu), Trincao, Paulinho (76' Chermit).

Arsenal: Turner, White, Saliba, Kiwior (71' Gabriel), Zinczenko (63' Tomiyasu), Jorginho (71' Partey), Xhaka, Vieira, Saka, Nelson (71' Smith Rowe), Martinelli.

Liga EuropyRaport pomeczowySporting CP autor: Patryk Bielski źrodło: własne
zwierz komentarzy: 148411.03.2023, 17:38

Mudryk IQ na poziomie dzbanka. Coraz bardziej się cieszę, że tu nie trafił.

Ech0z komentarzy: 1034411.03.2023, 17:36

Mudryk jaki pajac xDD widzial ze spalony ale polecial z cieszynka do kibicow hahah

Harry Souttar Australijski piłkarz gra 5ty mecz w Lester wcześniej ogrywał sie w Stoke. 1.97m jak Mudryk kolo niego biegł to wygladal jak krasnoludek. Walka bark w biodro

Adamarsenal1 komentarzy: 306211.03.2023, 17:34

Bardziej od tego Felixa wolał bym Mac Allister z Brigton w pakiecie z Caicedo lub Rice.

Ech0z komentarzy: 1034411.03.2023, 17:32

Ten Sutener z Lester obronca to niezły wierzowiec, dawno nie widziałem tamiego mutanta na boisku :D

Koroniarz komentarzy: 999111.03.2023, 17:31

hahaha Welbz co za kolo xD

alexis1908 komentarzy: 355811.03.2023, 17:30

Ale Maddisona to bym w Arsenalu nadal chętnie zobaczył moim zdaniem on by sobie spokojnie poradził na pozycji Granita .

clash123 komentarzy: 185511.03.2023, 17:28

A w championship Auston Trusty dziś z asystą

Womanizer komentarzy: 986311.03.2023, 17:23

Jak Atletico liczyło że Felix zrobi show na wyspach i wywinduje cene, to póki co taka przygoda 6/10.

Idealny do rotacji za 50 mln max.

damianARSENAL komentarzy: 842611.03.2023, 17:19

Co ten sędzia odwala, przecież to czerwona

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.03.2023, 17:19

Przecież Felix bardziej śmierdzi Lemarem 2.0 niż wygraną plebiscytu ZP kiedykolwiek .

Co ja tu w ogóle czytam o jakiejś gwieździe PL czy ZP. Haha.

veron komentarzy: 459211.03.2023, 17:10

@sickstick: i zmieniony w przerwie :D

sidtsw komentarzy: 303411.03.2023, 17:07

@Mastec30: dostał głupie czerwo wczesniej, a teraz trener sie zmienil ktory nie jest do niego przekonany, taki los

sickstick komentarzy: 268511.03.2023, 17:06

Felix w dzisiejszym meczu:
1. Przestrzelił sam na sam
2. Nie utrzymał linii spalonego przy golu, mimo że miał na to kupe czasu
3. Stracił piłkę pod własnym polem karnym, z czego Lisy strzeliły gola

Niezbyt dobry dzień żeby go transferować do Arsenalu.

alexis1908 komentarzy: 355811.03.2023, 17:03

@executer1: Tak Felix jest świetny dopóki nie przychodzi do konkretów XD a jak zasuwa w pressingu super ;) To jest pozycja Ode i norweg go zjada w każdym aspekcie. Portugalczyk może zagrać ewentualnie jako podwieszony napastnik No ale to nie u nas .

executer1 komentarzy: 251511.03.2023, 17:03

@Dziadyga: Weź pod uwagę to, że przyszedł w połowie sezonu do drużyny w rozsypce i najcięższej ligi i bez wielu minut w nogach.
Zobaczymy w przyszłym sezonie jak się na spokojnie rozegra

Dzulian komentarzy: 250811.03.2023, 17:02

@executer1: Felix ma marketing większy niż potencjał.
W Atletico nie był decydujący ani w LaLiga ani w Lidze Mistrzów. Teraz w PL to samo.
Konkretów tyle co kot napłakał.

Pepe czy Antony są/byli grillowani za takie cyferki.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812811.03.2023, 16:57

@executer1 napisał: "@Womanizer: Felix ma papiery być gwiazdą całej ligi, Trossard to zwykły rzemieślnik.
Absolutnie nie chce w żaden sposób hejtować Belga, bo i takich piłkarzy każda drużyna potrzebuje, ale do rotacji a nie podbijania ligi czy Europy"

Felix ma potencjał,ale dziwi mnie podniecanie nim na tej stronie.Gosc chyba nadal 0 goli i 0 asyst w lidze.Czyli podobnie jak w Atletico słabe liczby robił.Bieganie to nie wszystko,jest aktywny,ale konkretów z tego nie ma.

Ashmadia komentarzy: 168111.03.2023, 16:56

Havertz pięknie dał. Raz w czas mu się uda...

Mastec30 komentarzy: 606211.03.2023, 16:56

Patino trzeci mecz z rzędu ławka. Ciekawe co tam się stało. Czy taki słaby, czy odstawiony od składu. Szkoda bo wcześniej przynajmniej minuty zbierał. I tak pewnie kolejne wypożyczenie go czeka w przyszłym sezonie

minio7 komentarzy: 249311.03.2023, 16:53

@sWinny nie twierdzę, że Felix jest kiepski, po prostu moment na wspominanie o jego transferze wybrałeś dosyć nietypowy :P

executer1 komentarzy: 251511.03.2023, 16:52

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812811.03.2023, 16:52

@ArsenalChampion napisał: "Jakie te Nottingham forest jest żałosne. Oni mają problem aby wymienić 1 podanie jak Katar na mundialu"

208 podań mają do przerwy,więc coś ta matematyka się nie zgadza xD

zwierz komentarzy: 148411.03.2023, 16:51

Chyba nie ma w tej lidze większych specjalistów od bramek do szatni niż Chelsea.

sWinny komentarzy: 772711.03.2023, 16:50

@minio7: patrząc przez pryzmat jednego meczu to nie ma co dyskutować. Messi w spotkaniu z Bayernem nie istniał. A przecież mówimy prawdopodobnie o najlepszym piłkarzu w historii

sickstick komentarzy: 268511.03.2023, 16:49

@Thoneick napisał: "Ale poziom sędziowania jest żałosny. Spalonego Felixa było z Wrocławia widać, a Ci potrzebowali VARu xD"
Ale trzeba przyznać że fatalnie zachował się Portugalczyk. Miał chyba ze 3 sekundy żeby uciec ze spalonego i nie dał rady. Nazwałbym to juniorskim błędem.

gbn komentarzy: 376111.03.2023, 16:48

Tam karny nie powinien być? Łokieć powiększył obrys.

DyktatorArsene komentarzy: 213011.03.2023, 16:46

Jak to że karnego nie podyktowali? Wtf

minio7 komentarzy: 249311.03.2023, 16:46

@sWinny: ciekawy moment na taką tezę w momencie kiedy zawalił co mógł do tej pory w meczu z Lisami xD

sWinny komentarzy: 772711.03.2023, 16:43

Za takiego felixa bym wyłożył w lato do 75-80 mln. Może w Madrycie by się zgodzili na to. Myślę, że Mikel by go świetnie ułożył i dałby ten chłopak nam masę pociechy

damianARSENAL komentarzy: 842611.03.2023, 16:42

@sidtsw: u nas będzie LM, tam nie

Womanizer komentarzy: 986311.03.2023, 16:42

@sidtsw: Trossard dał nam więcej cyferek niż Felix w Chelesa.

Lepszy duet Trossard + Rice za te same pieniądze niż sam Felix.

Slaviola komentarzy: 1236411.03.2023, 16:40

Felix to się teraz nie popisał...

ArsenalChampion komentarzy: 798411.03.2023, 16:40

Richarlison się spłakal w mediach że nie gra w 1 składzie i proszę bardzo ma 1 skład z Forest. Niezły autorytet ma ten Conte. Teraz każdy zawodnik Tottenhamu będzie płakać żeby mieć 1 skład?

sidtsw komentarzy: 303411.03.2023, 16:38

@damianARSENAL: no niby tak ale on juz zadomowiony u smerfow i oni napewno wyłożą ile atletico bedzie chciało

damianARSENAL komentarzy: 842611.03.2023, 16:37

jak dawaliśmy 80mln za Mudryka to może w lato tez tyle damy za Felixa

Thoneick komentarzy: 196311.03.2023, 16:37

sidtsw komentarzy: 303411.03.2023, 16:36

niestety przespalismy Felixa, byla okazja ale nieeeee , nie bedziemy przeplacac za wypo :-(

damianARSENAL komentarzy: 842611.03.2023, 16:36