Remis w meczu otwarcia. Nieuznane trafienie Veli

Remis w meczu otwarcia. Nieuznane trafienie Veli 11.06.2010, 19:20, Krzysztof Mierkiewicz 29 komentarzy

Za nami pierwsze 90 minut mundialu w Republice Południowej Afryki. Pojedynek RPA z Meksykiem obfitował w piłkarskie emocje zarówno na boisku, jak i na ogłuszająco głośnych trybunach, gdzie zasiadło prawie 85 tysięcy fanów. Nie zabrakło również pewnego północno-londyńskiego akcentu.

Spotkanie to bez dwóch zdań dobrze prognozuje przez pozostałymi 63, które będziemy mogli obejrzeć do końca turnieju. Starcie na murawie Soccer City zakończyło się remisem 1-1.

Pierwsza odsłona z pewnością należała do ekipy gości, która wyszła na to spotkanie w dość ofensywnym ustawieniu – z Carlosem Velą, Giovanim Dos Santosem i Guillermo Franco w ataku. Na efekty tej taktyki nie trzeba było długo czekać. Przy dużym udziale – bardzo aktywnego i dynamicznego - napastnika Kanonierów Meksykanie przysparzali wielu problemów Bafana Bafana. Gdy gospodarze już ochłonęli i zaznajomili się z panującą na trybunach atmosferą, uporali z presją, kilkakrotnie pokazali ciekawe, kombinacyjne akcje.

W 32. minucie gry Vela doskonale przerzucił piłkę nad obroną do wychodzącego Franco, ale strzał tego ostatniego sparował – dobrze dziś dysponowany – golkiper RPA, Khune. W kilka minut później, po rzucie rożnym i zagraniu głową, Vela wepchnął piłkę do pustej bramki i z pewnością wielu fanów Arsenalu poczuło dumę, z faktu, że Kanonier rozpoczął strzelanie na oczach całego świata.

Sędziujący to spotkanie Uzbek, Ravshan Irmatov nie uznał jednak tego trafienia. Jak najbardziej słusznie. Z pewnością są tacy, którzy uważają, że się pomylił, ale po wyjściu bramkarza na przedpole, to właśnie Khune traktowany był jako obrońca, a defensor stojący na linii – jako bramkarz, a zatem Carlos Vela w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej - za ostatnim obrońcą, a przed golkiperem. Dobra decyzja Irmatova, który zasługuje na brawa za sposób, w jaki prowadził te zawody.

Na bramki musieliśmy czekać do drugiej połowy. Po przerwie Meksyk spuścił z tonu, a gospodarze coraz częściej dochodzili do głosu. W 55. minucie, po dokładnym, płaskim podaniu ze środka boiska, sam na sam z Perezem wyszedł Siphiwe Tshabalala – pomocnik stołecznego zespołu Kaizer Chiefs. Gracz RPA nie dał szans bramkarzowi gości i doskonałym, godnym meczu otwarcia, strzałem otworzył wynik spotkania. Stadion ogarnęła istna piłkarska ekstaza.

Po tym trafieniu podopieczni Parreiry mieli jeszcze kilka dobrych okazji do strzelenia goli, ale razili nieskutecznością. W 69. minucie plac gry opuścił Vela, a w jego miejsce wszedł 37-letni Blanco, który wyraźnie poprawił grę Trójkolorowych. 10 minut później remis dla Meksyku, po wyraźnym błędzie jednego ze stoperów gospodarzy, uratował gracz Barcy - Rafael Marquez. 90. minuta przyniosła trafienie w słupek – strzelał reprezentant RPA, ale nie udało mu się trafić w światło bramki.

Skrót meczu

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja MeksykuReprezentacja RPA autor: Krzysztof Mierkiewicz źrodło: własne
Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1514.06.2010, 17:05

Myslałem ze Meksyk poradzi sobie dośc łatwo, a tu prosze. Mogli nawet przegrać, bo w ostatnich minutach ze strony RPA padł słupek.

lukasz19031989 komentarzy: 136212.06.2010, 18:12

Bramka dla RPA normalnie cud miód.

piteros_ komentarzy: 55212.06.2010, 12:46

te wuwuzele są tak denerwujące, że meczu nie idzie oglądać! A co dopiero mają powiedzieć piłkarze i kibice na stadionie? Wniosek jeden: NIGDY WIĘCEJ MUNDIALU W AFRYCE!

barto32 komentarzy: 164712.06.2010, 12:44

Wenger nie docenia Veli według mnie.. Dobry mecz brawo dla niego!

luq007 komentarzy: 289912.06.2010, 11:57

Vela zagral calkiem niezly mecz. Zobaczymy jak pojdzie mu w kolejnych.

laskowski19051995 komentarzy: 494512.06.2010, 11:36

Szkoda że ta bramka została nie uznana i słusznie bo był spalony ale myślę że remisowy rezultat jest sprawiedliwy :]

Adamo1006 komentarzy: 49012.06.2010, 10:39

Kibicowałem w tym meczu Meksykowi, który już w pierwszej połowie powinien zapewnić sobie zwycięstwo. Szkoda.

Vela zagrał bardzo poprawnie, chociaż pozostawał w cieniu Dos Santos'a, przed którym wielka kariera. Pierwszy mecz naszego zawodnika na mundialu bez kontuzji. To bardzo ważne mając w pamięci ubiegły sezon.

zjadas komentarzy: 30012.06.2010, 10:22

co do kibicowania, to trąbienie przez cały mecz musi byc mocno denerwujące dla pilkarzy... mnie przed tv wkurzaly te trabki. no ale pewnie powoli bedzie to zanikało i kibicom odechce sie trąbienia. co do veli - moim zdaniem musi bardziej uwierzyc w siebie, umiejetnosci ma, technike ma, praktycznie tak samo jak dos santos tylko ze dos santos wzial na siebie ciezar gry a vela jakby nie wierzyl ze tez tak potrafi... takie moje zdanie :)

pajdek13 komentarzy: 150712.06.2010, 09:15

Jak na razie Kanonierzy w dwóch pierwszych meczach się spisują świetnie, teraz tylko czekać na naszą perełkę Robina ^^ Mam nadzieję że korona króla strzelców powędruje do niego.

waldek_89 komentarzy: 573511.06.2010, 23:36

no muszę powiedzieć liczyłem na wygraną Meksyku, mecz oglądałem i muszę przyznać ze to było piękne widowisko.

neastle komentarzy: 59211.06.2010, 22:38

Vela mógł lepiej zagrać, ale nie mam do niego większych pretensji. Meksyk stwarzał sytuacje, przede wszystkim za sprawą dos Santosa, ale nie potrafili dwa razy zmieścić piłki w siatce, a za razem wygrać meczu z RPA. Czekam na występ Veli przeciwko Francji (Sagna, Diaby i Gallas).

RvP345 komentarzy: 36411.06.2010, 22:37

Bravo dla za Bramke dla RPA!

XvDodekvX komentarzy: 113611.06.2010, 22:30

1-1 to wynik sprawiedliwy ...

Gunner48 komentarzy: 792911.06.2010, 21:41

a bramka dla RPA..jak się nie mylę zdobył ją Tshabalala po prostu jest wyśmienita! ;D
Oby tak dalej...czekam na kolejne ładne bramki!

Kondzior12 komentarzy: 490011.06.2010, 20:15

Vela nawet dobrze zagrał. Najlepiej zagrał Dos Santos.

maniek56 komentarzy: 300711.06.2010, 20:07

zgadzam się. te wuwuzele tak mnie wkurzały przez cały mecz że nie mogłem skupić się na meczu:P A co do gry to Vela trochę mnie zawiódł, był mało widoczny, co prawda zaliczył dwie może trzy ładne akcje ale dla mnie to za mało. Za najlepszego zawodnika Meksyku wybrałbym Dos Santosa.

arsenallord komentarzy: 29713 newsów: 11711.06.2010, 19:51

W dalszym ciągu sądzę, że Meksyk wyjdzie z grupy.

Gooner250 komentarzy: 132511.06.2010, 19:44

Tak, i obie bramki prosto w okienko :) W to samo okienko :)

kamil_malin komentarzy: 933211.06.2010, 19:30

Trzeba przyznać, że zarówno trafienie otwierające poprzednie MŚ (bramka Lahma) jak i tegoroczne to bardzo ładne bramki.

Co do samego spotkania, to niezłe widowisko trzymające w napięciu. Trochę mnie rozczarował Meksyk ale taka jest piłka.
Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkania, miejmy nadzieję że zobaczymy jeszcze piękniejsze bramki :)

mierkiew komentarzy: 750 newsów: 35511.06.2010, 19:27