Runda siódma: Bournemouth vs Arsenal

Runda siódma: Bournemouth vs Arsenal 29.09.2023, 17:39, Dominik Kwacz 671 komentarzy

Po środowym zwycięstwie z Brendford w EFL Cup, w sobotę Arsenal uda się w podróż na południowe wybrzeże Anglii, by zmierzyć się z Borunemouth w ramach siódmej kolejki Premier League.

Wisienki nie miały jeszcze okazji cieszyć się ze zwycięstwa w lidze. Seria trzech porażek i trzech remisów nie napawa kibiców nadmiernym optymizmem, trzeba tu jednak uczciwie zaznaczyć, że podopieczni Andoniego Iraoli nie mieli na początku rozgrywek najłatwiejszego kalendarza, mierząc się głównie z rywalami z górnej części tabeli. Ponadto mają już za sobą dwa zwycięstwa w Pucharze Ligi, gdzie odprawili Swansea i Stoke. Nie należy ich zatem skazywać na pewną porażkę.

Głównym problemem Kanonierów w ostatnich dniach jest plaga kontuzji. Oto jak przedstawił sprawę Mikel Arteta na konferencji przedmeczowej:

Declan nie był dostępny i nie trenuje. Za parę godzin będziemy mieli kolejny trening i dowiemy się czegoś więcej. Gabriel (Martinelli) również nie trenował. Chcemy go z powrotem, potrzebujemy go, ale na ten moment nie jest dostępny. Leandro – tak samo. Bukayo – tak samo. William (Saliba) i Fabio (Vieira) również mieli drobne urazy, ale ocenimy ich dzisiaj.

Do tego wciąż poza grą pozostają Timber i Partey. Przy tak przetrzebionej kadrze hiszpański menadżer musi szukać nowych rozwiązań, a gracze drugiego szeregu muszą udowodnić swoją wartość. Może to również oznaczać kolejny minuty Kuby Kiwiora.

W Ekipie gospodarzy zabraknie Ryana Fredericksa, Lloyda Kellyego, Emiliano Marcondesa, Chrisa Mephama i Alexa Scotta, pod znakiem zapytania stoi występ Dominica Solanke.

Bornemouth będzie liczyło, że siódemka okaże się szczęśliwa i uda się wreszcie przełamać złą serię. Dla Kanonierów każdy wynik poza zwycięstwem będzie oznaczał potencjalnie zwiększenie straty do liderujących Obywateli, z którymi zmierza się na Emirates już za tydzień.

sebaarsenal komentarzy: 160330.09.2023, 17:36

Zmiany Saki i Rice powinny nastąpić 10 minut temu. Czy Arteta trochę myśli o kolejnych meczach czy skupia się tylko na tym obecnym ?

praptak komentarzy: 882630.09.2023, 17:36

Wygrywamy 3 bramkami i zamiast zmiany poświęcić na Rice, Sake, Jesusa i Salibe oszczędzamy Nketiaha ^^ dla mnie trochę dziwna sprawa. Przy takim wyniku to dla mnie Havertz czy Nketiah powinni grać sobie do końca

Kris3Tears komentarzy: 442530.09.2023, 17:36

Fabio Vieira

Reamoner komentarzy: 467430.09.2023, 17:36

Saka 90 min, nie ma opcji

Rynkos7 komentarzy: 682430.09.2023, 17:36

@Piotrek95 napisał: "Panowie eksperci, wiecie że to nie tak działa że piłkarz, trenuje, gra co 3 dni i nagle 20 minut więcej w meczu sprawia że staje się 10x bardziej podatny na kontuzje?"

Czasami wystarczy jedno groźne starcie z rywalem, ostry atak w nogi aby powalić nawet "najtwardszego konia" na boisku. Nie ma co ryzykować.

Kris3Tears komentarzy: 442530.09.2023, 17:35

Omg Saka nie jest w stanie normalnie biegać, na co czeka Arteta??

Nie no dobra, pożartowaliśmy, MIKEL ściągaj tego Sake XD

Er4s komentarzy: 316530.09.2023, 17:34

Ale niech gra i biega na pół gwizdka, Trossard popatrzy

sWinny komentarzy: 784230.09.2023, 17:34

ale po co narażać, przecież kontuzje można złapać mając kontakt z rywalem, który jest mocno zirytowany

youngboy komentarzy: 197530.09.2023, 17:34

Niezrozumiałe czemu jeszcze Saka jest na boisku. Arteta się prosi o kolejny uraz

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5030.09.2023, 17:34

Po kiego ciula Saka jeszcze gra? masakra z tym Artetą

timiiiii komentarzy: 196330.09.2023, 17:34

On wykończy tego Sake

No Saka już kuśtyka

Piotrek95 komentarzy: 964530.09.2023, 17:34

@Er4s napisał: "No tylko Panie ekspert mówimy o kluczowych zawodnikach których występ w dzisiejszym meczu stał pod znakiem zapytania ze względu na drobne urazy.
Po co?"

Ze mnie żaden ekspert, rozumiem tylko że 0:3 na wyjeździe w Premier League to jeszcze nie jest gwarancja zwycięstwa

sebaarsenal komentarzy: 160330.09.2023, 17:33

Dlaczego Arteta nie ściąga naszych najważniejszych zawodników… za tydzień mamy city po drodze jeszcze LM

LunaticLama komentarzy: 125130.09.2023, 17:33

Eddie jest naprawdę kiepski. Ale te obroty z tym przyjęciem piłki ma naprawdę świetne

Er4s komentarzy: 316530.09.2023, 17:33

@Piotrek95:
Po co?

blazejpak komentarzy: 33030.09.2023, 17:33

Świetny jest ten Raya. W końcu nie czuję napięcia przy różnych, czy wolnych

Piotrek95 komentarzy: 964530.09.2023, 17:32

@Dziadyga napisał: "Saka znowu cały mecz zagra xD i to mnie irytuje w Artecie,uparty bardziej ode mnie.I po co trzymać jak gość w niepelni sił."

swistak86 komentarzy: 121030.09.2023, 17:30

Edek potrafi sobie stworzyć sytuację, ale zawsze ją s*******i.

Er4s komentarzy: 316530.09.2023, 17:30

@Piotrek95:
No widzę będziemy oszczędzać Nketiaha….
Saka i Rice niech pompują po kontuzji mecz kolejny dopiero we wtorek

sWinny komentarzy: 784230.09.2023, 17:29

Mikel mógłby już porobić zmiany tych najważniejszych. Ani Saka, ani Rice już nie muszą grać. Myślę, że zasstępsstwa mają na poziomie.

Skurol komentarzy: 31330.09.2023, 17:28

Jeśli City będzie zawalać mi kupon za każdym razem kiedy na nich postawie to od dzisiaj gram na nich co kolejkę xD

pablofan komentarzy: 197130.09.2023, 17:28

W zeszłym roku city i PSG w tym samym czasie przegrało z dołem tabeli. Ciekawe czy PSG da dupy z clermont;D kursy tez w okolicy 10 były

Er4s komentarzy: 316530.09.2023, 17:28