Rzut rożny proszę: Arsenal 3-1 Burnley

Rzut rożny proszę: Arsenal 3-1 Burnley 11.11.2023, 17:10, Łukasz Wandzel 1807 komentarzy

W 12. kolejce Premier League piłkarze Arsenalu dostali dogodną szansę na szybki powrót do wygrywania w lidze. Po porażce z Newcastle United zagrali na własnym stadionie z Burnley. Drużyna Vincenta Kompany'ego zalicza w tym sezonie mocne zderzenie z angielską ekstraklasą i nieustannie znajduje się w strefie spadkowej.

Kanonierzy byli oczywistym faworytem i przez większość spotkania kontrolowali grę. Nie obyło się jednak bez kłopotów na własne życzenie. Mimo niepotrzebnie straconej bramki i czerwonej kartki dla Fabio Vieiry wygrali 3-1, a kluczem do sukcesu okazały się rzuty rożne.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Havertz (59' Vieira), Jorginho, Rice – Saka (81' Nelson), Trossard (81' Nketiah), Martinelli (89' Kiwior)

Burnley: Trafford – Vitinho (88' Odobert), O'Shea, Beyer, Taylor – Gudmundsson, Berge, Brownhill (85' Obafemi), Koleosho (80' Larsen) – Rodriguez, Amdouni

Kanonierzy rozpoczęli to spotkanie, jakby nad wysokie zwycięstwo stawiali kontrolowanie gry. Na początku grali zachowawczo. Często zagrywali do tyłu, a akcje najczęściej kończyli wywalczaniem rzutów rożnych. W samej pierwszej połowie wykonali ich aż 7 (w całym meczu 13), ale nie przynosiły one oczekiwanego gola. Sytuacji z gry zakończonych strzałem w światło bramki było tylko kilka. Dobre spotkanie rozgrywał Trafford, który wybronił strzały Saki czy Trossarda.

Piłkarze Burnley rzadko atakowali, lecz w pierwszej połowie oddali 3 niezłe strzały. Na początku Amdouni zaskoczył z dystansu, w 30. minucie z prezentu od Arsenalu skorzystał Gudmundsson, a jeszcze chwilę później Rodriguez. We wszystkich sytuacjach świetnie spisał się Raya. Przed przerwą londyńczycy w końcu otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu Zinczenki piłkę zdołał zagrać Saka, a akcję głową zakończył Trossard. Belg jednocześnie wpadł na słupek, jednak kontynuował grę.

Po przerwie na chwilę zrobiło się nerwowo. W 54. minucie Tomiyasu przegrał pojedynek fizyczny z Koleosho. W 54. minucie Tomiyasu przegrał pojedynek fizyczny z Koleosho, a zamieszanie w szesnastce wykorzystał Brownhill. Pomocnik Burnley zdobył gola po rykoszecie od Gabriela. Naprawienie sytuacji zajęło Kanonierom tylko chwilę.

W końcu nieustannie zdobywane rzuty rożne przyniosły gole. Zaczął je wykonywać Trossard, który w 57. minucie dośrodkował bardzo blisko linii bramkowej, gdzie przy samym Traffordzie do piłki wyskoczył Saliba. Francuz główką wyprowadził Arsenal na ponowne prowadzenie. Wrzutki Trossarda zaczęły widocznie sprawiać kłopoty graczom Burnley. W 74. minucie kolejna dograna przez Belga piłka narobiła zamieszania. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, a Zinczenko celnym strzałem ustalił wynik meczu.

Zamiast spokojnie szukać kolejnej bramki, Arsenal rzucił sobie kłodę pod nogę. Niespodziewanie 83. minucie Fabio Vieira otrzymał czerwoną kartkę za atak na nogę rywala. Kanonierzy kończyli spotkanie w 10. Utrzymali korzystny wynik, skupiając się już tylko na obronie, a w tym celu w końcówce na boisku pojawił się również Kiwior w miejsce Martinellego.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1031218.11.2023, 21:43

Tak patrzę na flashscore i czy to prawda że Havertz gra na lewej obronie ??

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102018.11.2023, 21:35

moglby wpuscic Żwirka na druga polowe jeszcze by postrzelal dla Francji

Adamarsenal1 komentarzy: 322118.11.2023, 21:35

Ale te Niemcy są nijakie, już przegrywają, a Havertz wygląda w obronie chyba najlepiej.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 918.11.2023, 21:00

Ogląda ktoś Niemcy - Turcja? Jak wygląda LO somsiadów? Dziś brameczka, może Arsenal mógłby się nim zainteresować

marcin04c komentarzy: 303518.11.2023, 20:59

Co się stało z kadrą Turcji. Kiedyś potrafiłem wymienić z 5 zawodników z drożyny a teraz same no namy.

kylo100 komentarzy: 372618.11.2023, 20:56

W lidze by się kopnął w nogę :D

marcin04c komentarzy: 303518.11.2023, 20:56

@Garfield_pl: da radę, ale jeśli nie zależy ci na dużym ekranie to lepszym wyborem będzie telefon.

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 20:56

@Adamarsenal1 napisał: "Havertz z golem xd"

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 20:48

Kai Havertz will play as left back for Germany tonight, confirms Julian Nagelsmann to RTL.

“Kai won't always be in this position. I have a great idea, he's an exceptionally good footballer”.

“This is a very good option. He won't always play as a classic left-back”.

Adamarsenal1 komentarzy: 322118.11.2023, 20:45

Havertz dziś gra na lewej obronie, niema co uniwersalny gracz, Zinchenko w strachu xd

Olczyck komentarzy: 107018.11.2023, 20:14

Zimą nie ma co liczyć na jakiś duży transfer chyba że się wyłoży 100 baniek myślę że ktoś przyjdzie ale bardziej do pomocy za jakieś 30\40 mln

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11718.11.2023, 20:07

Wenger niech odpuści futbol bo ma pomysły na poziomie gry Manchesteru United

Adamarsenal1 komentarzy: 322118.11.2023, 19:13

Ivan Toney niebawem podpisze nową umowę z Brentford. Wyklucza to zatem transfer Anglika w styczniowym okienku do Chelsea lub Arsenalu.

GOAL

zdyp komentarzy: 458618.11.2023, 18:46

@mlody323323 napisał: "ciekawe ,czy PEP dotrzyma słowa i odejdzie ,jak City będzie miało lipe"
przeciez juz zmienil spiewke jak zrobili 3/korone ;pp

Dominik11 komentarzy: 2025018.11.2023, 18:40

Cesc Fabregas: “I don’t like to look backwards too much, but when I went to Barcelona from Arsenal, I think if I could go back now, maybe I would wait a little bit more & I would have gone a little bit later.”

AR14 komentarzy: 131618.11.2023, 18:05

@Kanonierfan napisał: "marketingowo to byłby strzał w 10"

nie znam

mlody323323 komentarzy: 214818.11.2023, 18:04

No ciekawe ,czy PEP dotrzyma słowa i odejdzie ,jak City będzie miało lipe , tłumaczył się, w mediach że Jo nie Wiedzioł ,xD Ale jak mnie oszukują to odejde ! W minutę czekam na rozwój wydarzeń. Bo coś nie chce mi się wierzyć, że on nie ma wiedzy o tym ,co się w strukturach klubu dzieje lol

Kanonierfan komentarzy: 2218.11.2023, 17:41

W obliczu kontuzji, co mieliście o sprowadzeniu Enzo Zidane(syna Zinedine)? Gość jest na wolnym kontrakcie, jest nadal dość młody, umiejętności są, marketingowo to byłby strzał w 10

enrique komentarzy: 1937818.11.2023, 17:28

@pirell napisał: "City moze miec naprawde zdrowo przej**** jak im sie do dupy dobiora"
Aha, jak zobaczę to uwierzę.

pirell komentarzy: 27218.11.2023, 17:09

@enrique napisał: "City jest bezpieczne, im zawsze tylko grożą i nic z tego nie wynika, szejk pod stołem wszystko załatwi."

No tylko to tak nie dziala w FA decyzje podejmuja przedstawiciele poszczegolnych klubow i kazdy ma prawo glosu o rownej wartosci. Czyli mamy lacznie 20 glosow, de facto od wlascicieli klubow. City moze miec naprawde zdrowo przej**** jak im sie do dupy dobiora

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 16:11

Chido Obi-Martin scored ten goals as Arsenal U16s won 14-3 against Liverpool. Andre Annous also scored. [@jeorgebird]

Arsenal2004 komentarzy: 381118.11.2023, 15:30

@Adamarsenal1: czyli teraz będę radosne mecze, albo murowanie bramki żeby nikt sam na sam nie wyszedł.

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 14:43

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 14:41

Steve Nicol on Saliba: “He’s not put a foot wrong for three years. I know he was injured at the end of last year, but before that, he was the best centre-back in the Premier League & I would argue that it’s between him & Van de Ven this year as well. Van Dijk has had a decent start, but there’s no way you put him ahead of Saliba.” [ESPN] #afc

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44718.11.2023, 14:31

@Kanonier9393 napisał: "Napastnicy będą biegać z rękami do tyłu"
Hahaha, a firmy produkujące stroje będą dodawać peleryny do strojów :D

Rynkos7 komentarzy: 690918.11.2023, 14:20

@mlody323323 napisał: "Wątpię, że kiedykolwiek takie coś zostanie klepniete przecież jak by tak było to spalone musiały by być pół metrowe i gołym okiem by było widać pozycję spalona gdzie tu można by było zrobić wałek? Na czym xD"

To jest tylko przejście z jednej skrajności w drugą. Zamiast szukać wystającego paznokcia napastnika będziesz doszukiwać się milimetrowego kawałka pięty stykającego się z linią barku obrońcy albo wystającego paznokcia ręki napastnika. W niczym to nie pomoże a sprawi to, że obrońcy będą bronić głębiej.

Kanonier9393 komentarzy: 6818.11.2023, 14:08

Napastnicy będą biegać z rękami do tyłu

Kredens komentarzy: 370818.11.2023, 14:06

@mlody323323 napisał: "gołym okiem by było widać pozycję spalona gdzie tu można by było zrobić wałek? Na czym xD"

Też by było rysowanie lini czy całe ciało jest poza czy gdzieś tam sie styka

mlody323323 komentarzy: 214818.11.2023, 13:45

@Adamarsenal1 napisał: "Najprawdopodobniej od następnego sezonu wprowadzona zostanie zasada wymyślona przez Arsene'a Wengera.

Według niej całe ciało atakującego musi być na pozycji spalonej, aby sędzia odgwizdał spalonego

MARCA"

Adamarsenal1 komentarzy: 322118.11.2023, 13:35

MARCA

alexis1908 komentarzy: 364018.11.2023, 12:17

@sickstick: Już teraz Ci mogę przewidzieć przyszłość o ile CFC może jakieś punkty odejmą o tyle City nie zrobią nic i będą tak samo bezkarni jak sędziowie ;)

Tomek251 komentarzy: 3918.11.2023, 12:00

@Olczyck: 9 to rozegrali meczy, drużyn jest 5

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 11:58

@marcin04c napisał: "w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdziesz. Możesz jeszcze zobaczyć Lenovo TAB M10 3gen, będzie trochę tańszy."
Ale da radę z apka Disney itd

marcin04c komentarzy: 303518.11.2023, 11:39

@Garfield_pl: w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdziesz. Możesz jeszcze zobaczyć Lenovo TAB M10 3gen, będzie trochę tańszy.

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 11:35

@sickstick napisał: "Czyli FA stworzy sobie anarchię na własnym podwórku."
Już stworzyło " chroniąc sędziów ", i kolejny raz dając im parasol ochronny, chcąc karać kluby i managerów za to że mówią jak jest. Nikt nie wywiera na sędziach presji , gdy dobrze sędziują , ale za błędy powinna być kara i FA powinno wyciągnąć konsekwencje od PGMOL i sędziów

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 11:19

Panowie Samsung Galaxy Tab A8 128 GB jest wart uwagi? W zasadzie dla dziecka do obejrzenia w trasie bajki, czy słuchania piosenek itp. stary wysłużony Galaxy S już strasznie muli i nie zawsze się ładuje, a na Black Friday ten jest za 177€ , warto?

grzegorz1211 komentarzy: 1031218.11.2023, 11:19

@mlody323323 napisał: "Piękne zachowanie młodych Polaków, na meczu z Izraelem, Uefa zakazala minuty ciszy mimo to piłkarze po 1 kopnięciu piłki stanęli na 1minute bez ruchu w ten sposób oddali hołd ofiarom ataku , ****c UEFE"
Pieknie to Erdogan przemówił w Berlinie w obecności Scholza

kylo100 komentarzy: 372618.11.2023, 11:19

The Wenger offside law being introduced in 2024-25 is a possibility.

The law: It the attacker’s entire body completely overtakes the last defender; it’s offside.

But, if a small part of the attacker’s body is ‘offside’, it WON’T be considered offside anymore.
@marca

sickstick komentarzy: 283018.11.2023, 11:14

Moim zdaniem nie rozumiecie maszyny którą ruszył Everton.

The Thoffies dostali srogą karę po tym jak POSZLI NA WSPÓŁPRACĘ z FA (dali sobie wpuścić komisarza, złożyli wszystkie dokumentu itd), po tym jak złamali 1 przepis FFP.

Jeśli City uniknie lub dostanie śmieszną karę za 115 wykroczeń i UTRUDNIANIE ŚLEDZTWA, to tym samy powstanie precedens w myśl którego już żaden klub w Premier League nie pójdzie na współpracę z FA i wszystkie będą w takiej sytuacji sabotowali śledztwo. Czyli FA stworzy sobie anarchię na własnym podwórku.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102018.11.2023, 10:55

@Garfield_pl:

Dostaną karę ,a my i tak przegramy mistrz z LFC to był by koszmar. Mi się wydaje ,że nie będzie żadnej kary dla nich i Chelsea.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102018.11.2023, 10:54

Granit Xhaka właśnie został rekordzista pod względem występów w reprezentacji Szwajcarii - 119 występów.

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 10:52

@sickstick napisał: "Patrząc na wysokość kary Evertonu przy okolicznościach, City naprawdę może dostać jakąś gigantyczną karę."
Panie tu FA robi co może, żeby wybielać sędziów i ich decyzje, które często kosztują kluby miliony, a to w sumie płotki.. City uniknęło kar od UEFA, uniknie i teraz, dostanie jakaś śmieszną karę finansową, czy minus jakieś 15 pkt, nie wygrają mistrzostwa może wtedy, ale krzywda się im nie stanie, to samo z Chelsea. Powiedzą,że to grzechy Abramowicza, dlaczego karać ich za to , jak go nie ma, i wszystko będzie cacy xD

Garfield_pl komentarzy: 2835618.11.2023, 10:46