Rzut za trzy: Arsenal 2-1 Soton

Rzut za trzy: Arsenal 2-1 Soton 10.09.2016, 17:08, Łukasz Wandzel 1219 komentarzy

W ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko Świętym piłkarze Arsenalu nie radzili sobie zbyt dobrze. Dzisiejszego popołudnia ich przeciwnicy ponownie pokazali, że potrafią stać się niewygodnym rywalem. Jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do londyńczyków, ponieważ niemrawy występ przyćmili pierwszym zwycięstwem na własnym stadionie. Rozczarowania, a prawdopodobnie także i krytyki uniknęli przez faul rywala w szesnastce w samej końcówce spotkania. Jego konsekwencją był podyktowany rzut karny, wykorzystany przez Santiego Cazorlę, który dał Kanonierom trzy punkty.

Oceń zawodników Arsenalu!

Składy, w jakich oba zespoły wystąpiły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (62' Alexis), Özil, Walcott (75' Iwobi) - Perez (62' Giroud).

Southampton: Forster - Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand, Clasie - Davis, Romeu, Redmond - Tadic (80'Ward-Prowse), Rodriguez.

Przez pierwsze minuty gospodarze wyraźnie zawodzili swoją grą kibiców na The Emirates. Szukali odpowiedniego rytmu, ale też przeciwnicy nie naciskali oraz nie przejęli inicjatywy. Wydawałoby się, że był to odpowiedni mecz, aby na spokojnie dać się sprawdzić nowym nabytkom, na które Arsene Wenger przeliczał każdego funta. Shkodran Mustafi dał po sobie poznać, że niedługo jest częścią drużyny, lecz jego gra mogła się podobać. Z kolei Lucas Perez trochę zniknął wpasowując się w zaspaną ofensywę, przynajmniej na początku. Jednak wrażenie łatwego spacerku całkowicie zmienili Święci, którzy wykorzystali brak aktywności rywala i otworzyli wynik spotkania.

A właściwie zrobił to Petr Cech, od którego pleców niefortunnie odbiła się futbolówka. Wszystko za sprawą rzutu wolnego sprzed pola karnego, którego wykonał Tadic. Wtedy Kanonierzy przebudzili się i zaczęli kreować sytuacje podbramkowe, które stwarzały zagrożenie oraz mogły zakończyć się golem, lecz w dzisiejszym starciu obu ekip domeną były gole ze stałych fragmentów gry. I tak właśnie wpadła wyrównująca bramka dla gospodarzy, ale to Laurent Koscielny wyręczył napastników i za pomocą przewrotki zaskoczył kibiców. Tym samym, Arsenal zapewnił sobie remis jeszcze przed przerwą i mógł otwarcie powalczyć w drugiej połowie o zwycięstwo, ale musiał też zmienić sposób gry.

Drugie 45. minut przedstawiło właśnie taki obraz, podopieczni Arsene'a Wengera częściej atakowali, przeprowadzali akcje bardziej dynamicznie. Zagrożenie pod bramką Petra Cecha było coraz mniejsze, ponieważ wydarzenia boiskowe toczyły się na połowie gości. Mimo to, The Gunners mieli problem z wykańczaniem sytuacji, a niektórzy piłkarze nie popisywali się dzisiaj dobrą grą. Oxlade-Chamberlain oraz Walcott nie prezentowali dzisiaj wielkiej formy. Konsekwencją tego były zmiany, na które fani chyba czekali. Giroud i Alexis mieli za zadanie wzmocnić ofensywę, a po kilku minutach dołączył do nich młodziutki Iwobi. Gracze wchodzący z ławki na pewno pomogli, kilka sytuacji wręcz prosiło się o zwieńczenie ich piłką w siatce. Jeszcze chwila i Arsenal oraz Southampton podzieliliby się punktami, ale pełną pulę zgarnęli gospodarze dzięki karnemu w doliczonym czasie.

Święci po raz kolejny zaprezentowali się dobrze, ale znowu zgubili punkty, na szczęście dla Arsenalu i jego kibiców. Być może z tego powodu nie był to najlepszy mecz na debiut dla Lucasa Pereza, który był pod grą, ale jeszcze nie czuje się swobodnie na angielskich boiskach. Trochę lepsze spotkanie rozegrał inny debiutujący piłkarz, Shkodran Mustafi. Niemiec zdawał się być jeszcze nieokrzesany i zdarzyło mu się zagrać piłkę pod nogi rywala, ale w całym meczu wyglądał bardzo solidnie i para stoperów może być zadowolona z dzisiejszego występu. Szczególnie, że Laurent Koscielny popisał się przewrotką, która zawstydza nie jednego napastnika. Miejmy nadzieję, że nie Lucasa Pereza.

Kanonierzy zwyciężyli, zdobyli trzy punkty, Arsene Wenger na pewno jest zadowolony, podobnie jak fani, lecz wystarczyłby brak tego łutu szczęścia i trzeba by było dzielić punkty z przeciwnikiem, który nie jest na poziomie Arsenalu, biorąc pod uwagę aspiracje londyńczyków. Francuski szkoleniowiec prawdopodobnie powie na konferencji, że jest zadowolony z piłkarzy, ale oni nie rozegrali mistrzowskiego spotkania, jedynie wyłuskali trzy punkty. We wtorkowym meczu z Paris Saint Germain nie ma co liczyć na taką taryfę ulgową.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041310.09.2016, 21:48

Nie wiem czemu macie problem z Theo, przecież w tym sezonie gra bardzo ok.

mistiqueAFC komentarzy: 2676910.09.2016, 21:47

Zieliński aż tak źle się prezentuje?

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 210.09.2016, 21:46

Ma ktoś może skrót dzisiejszego meczu z polskim komentarzem?

Adi17 komentarzy: 300410.09.2016, 21:43

Ten ospały styl Wengera na prawdę denerwuje.
Perez słabo w debiucie, zobaczymy co dalej. Mustafi dobrze wypadł według mnie.

Vebber komentarzy: 16810.09.2016, 21:42

@Arenal159...nie sądzę aby Zielu wyszedł w kolejnym meczu wygląda jakby mu się nie chciało wogóle.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29710.09.2016, 21:40

Zieliński taką grą, to się nie przebije do składu.

Vebber komentarzy: 16810.09.2016, 21:36

Zieliński gra miernie..łazi po boisku nic nie wnosi.
Milik znowu w piłeczkę nie chcę dobrze trafić :) ale ładnie wychodzi do piłek.

plytek
Zieliński słabo na razie. Mało widoczny. Milik coś tam szarpie w przodzie, generalnie dużo grają na niego, ale też bez szału

Ogląda ktoś Polaków z Neapolu ?
Jestem ciekaw jak się prezentuje Zieliński.
Arkadiuszo miał jakąś okazję ?

19TOMEK91 komentarzy: 156910.09.2016, 21:26

Rzeźnik wrócił, i po ręce dał karnego... Także znwou się nie podniesie psychicznie chlopak

Womanizer komentarzy: 991810.09.2016, 21:25

Wy tu gadu gadu a tu sensacja na Camp Nou do przerwy :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.09.2016, 21:23