Rzut za trzy: Arsenal 2-1 Soton

Rzut za trzy: Arsenal 2-1 Soton 10.09.2016, 17:08, Łukasz Wandzel 1219 komentarzy

W ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko Świętym piłkarze Arsenalu nie radzili sobie zbyt dobrze. Dzisiejszego popołudnia ich przeciwnicy ponownie pokazali, że potrafią stać się niewygodnym rywalem. Jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do londyńczyków, ponieważ niemrawy występ przyćmili pierwszym zwycięstwem na własnym stadionie. Rozczarowania, a prawdopodobnie także i krytyki uniknęli przez faul rywala w szesnastce w samej końcówce spotkania. Jego konsekwencją był podyktowany rzut karny, wykorzystany przez Santiego Cazorlę, który dał Kanonierom trzy punkty.

Oceń zawodników Arsenalu!

Składy, w jakich oba zespoły wystąpiły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (62' Alexis), Özil, Walcott (75' Iwobi) - Perez (62' Giroud).

Southampton: Forster - Cedric, Fonte, Van Dijk, Bertrand, Clasie - Davis, Romeu, Redmond - Tadic (80'Ward-Prowse), Rodriguez.

Przez pierwsze minuty gospodarze wyraźnie zawodzili swoją grą kibiców na The Emirates. Szukali odpowiedniego rytmu, ale też przeciwnicy nie naciskali oraz nie przejęli inicjatywy. Wydawałoby się, że był to odpowiedni mecz, aby na spokojnie dać się sprawdzić nowym nabytkom, na które Arsene Wenger przeliczał każdego funta. Shkodran Mustafi dał po sobie poznać, że niedługo jest częścią drużyny, lecz jego gra mogła się podobać. Z kolei Lucas Perez trochę zniknął wpasowując się w zaspaną ofensywę, przynajmniej na początku. Jednak wrażenie łatwego spacerku całkowicie zmienili Święci, którzy wykorzystali brak aktywności rywala i otworzyli wynik spotkania.

A właściwie zrobił to Petr Cech, od którego pleców niefortunnie odbiła się futbolówka. Wszystko za sprawą rzutu wolnego sprzed pola karnego, którego wykonał Tadic. Wtedy Kanonierzy przebudzili się i zaczęli kreować sytuacje podbramkowe, które stwarzały zagrożenie oraz mogły zakończyć się golem, lecz w dzisiejszym starciu obu ekip domeną były gole ze stałych fragmentów gry. I tak właśnie wpadła wyrównująca bramka dla gospodarzy, ale to Laurent Koscielny wyręczył napastników i za pomocą przewrotki zaskoczył kibiców. Tym samym, Arsenal zapewnił sobie remis jeszcze przed przerwą i mógł otwarcie powalczyć w drugiej połowie o zwycięstwo, ale musiał też zmienić sposób gry.

Drugie 45. minut przedstawiło właśnie taki obraz, podopieczni Arsene'a Wengera częściej atakowali, przeprowadzali akcje bardziej dynamicznie. Zagrożenie pod bramką Petra Cecha było coraz mniejsze, ponieważ wydarzenia boiskowe toczyły się na połowie gości. Mimo to, The Gunners mieli problem z wykańczaniem sytuacji, a niektórzy piłkarze nie popisywali się dzisiaj dobrą grą. Oxlade-Chamberlain oraz Walcott nie prezentowali dzisiaj wielkiej formy. Konsekwencją tego były zmiany, na które fani chyba czekali. Giroud i Alexis mieli za zadanie wzmocnić ofensywę, a po kilku minutach dołączył do nich młodziutki Iwobi. Gracze wchodzący z ławki na pewno pomogli, kilka sytuacji wręcz prosiło się o zwieńczenie ich piłką w siatce. Jeszcze chwila i Arsenal oraz Southampton podzieliliby się punktami, ale pełną pulę zgarnęli gospodarze dzięki karnemu w doliczonym czasie.

Święci po raz kolejny zaprezentowali się dobrze, ale znowu zgubili punkty, na szczęście dla Arsenalu i jego kibiców. Być może z tego powodu nie był to najlepszy mecz na debiut dla Lucasa Pereza, który był pod grą, ale jeszcze nie czuje się swobodnie na angielskich boiskach. Trochę lepsze spotkanie rozegrał inny debiutujący piłkarz, Shkodran Mustafi. Niemiec zdawał się być jeszcze nieokrzesany i zdarzyło mu się zagrać piłkę pod nogi rywala, ale w całym meczu wyglądał bardzo solidnie i para stoperów może być zadowolona z dzisiejszego występu. Szczególnie, że Laurent Koscielny popisał się przewrotką, która zawstydza nie jednego napastnika. Miejmy nadzieję, że nie Lucasa Pereza.

Kanonierzy zwyciężyli, zdobyli trzy punkty, Arsene Wenger na pewno jest zadowolony, podobnie jak fani, lecz wystarczyłby brak tego łutu szczęścia i trzeba by było dzielić punkty z przeciwnikiem, który nie jest na poziomie Arsenalu, biorąc pod uwagę aspiracje londyńczyków. Francuski szkoleniowiec prawdopodobnie powie na konferencji, że jest zadowolony z piłkarzy, ale oni nie rozegrali mistrzowskiego spotkania, jedynie wyłuskali trzy punkty. We wtorkowym meczu z Paris Saint Germain nie ma co liczyć na taką taryfę ulgową.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599810.09.2016, 18:35

lucio7

idz i nie wracaj trollowac

lordoftheboard komentarzy: 823410.09.2016, 18:34

EEE czemu Islama nie ma nawet na ławie w Lester?

imprecis

Walcott 8, Perez 5, Ox 5? W czym Theo był lepszy od tej dwójki?

pierre_afc komentarzy: 1207110.09.2016, 18:34

A Las Palmas dalej pewnie kroczy po tytuł mistrza Hiszpanii :D Prowadzą 1:0 na wyjeździe z Sevillą! :)

Sathiss komentarzy: 195110.09.2016, 18:33

@lays,

Mam podobne zdanie po dzisiejszym meczu. Nie pokazał jeszcze pełni swoim możliwości, musimy dać mu parę meczy, ale również myślę, że ma papiery, żeby grać w Arsenalu. Już dzisiaj swoją cegiełkę dołożył w tym sezonie, przyczyniając się do zdobycia bramki przez Kose.

sebastix11 komentarzy: 599810.09.2016, 18:32

jak dla mnie to Monreal byl dzisiaj jednym z lepszych na boisku

Marioht komentarzy: 611410.09.2016, 18:32

adrian12543

Super komentarz. To mam cały czas na myśli. Gdyby to był jeszcze wypadek przy pracy... ale to jest kolejny taki mecz w przeciągu 2-3 lat.

pierre_afc komentarzy: 1207110.09.2016, 18:31

Higuain powoli się spłaca :D Strzelił już dwie bramki w meczu z Sassuolo, a jest 30 minuta meczu i Turyn prowadzi 3:0 xd

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:31

Z PSG mecz jest ważny, ważne aby tego spotkania nie przegrać. Oczywiście zwycięstwo byłoby KOZAAAACKIE, natomiast jeśli chcemy wygrać grupę to remis w Paryżu, wygrane z pozostałymi rywalami i decydujacy mecz u siebie z PSG i mamy to.

Radek97 komentarzy: 138110.09.2016, 18:31

Szkoda ze Arsenal nie ma takiej piosenki.

sebastix11 komentarzy: 599810.09.2016, 18:31

jaki prezent ? karny ewidentny a wy tutaj o prezentach sedziego piszecie dobre sobie... karny powinien byc juz na tym bucie chyba Soaresa na twarzy Kościelnego...

pLYTEK komentarzy: 412010.09.2016, 18:31

imprecis

Coq ma u ciebie -1 na start bo zaczął za Xhake?

Ale ciarki przy hymnie Liverpoolu.

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:30

Aczkolwiek jeśli mam być szczery to widzę w Perezie duży potencjał i czuję, że będzie pasował tu idealnie. Nie wiem czy jest to idealny kandydat na 9, ale na skrzydełku i jego zejscia do środka mogą być zabójcze. Gość dzisiaj trafił typową angielską pogodę, 1 mecz presja, potrójna motywacja, dodatkowo parę niecelnych piłek z początku to i noga cięższa.

Sathiss komentarzy: 195110.09.2016, 18:30

No tak, oczywiście jest też kwestia tego, że Kościelny prawie stracił wcześniej oko, ale pomijając ten fakt, karny się należał również za faul na Giroud.

Marioht komentarzy: 611410.09.2016, 18:30

PietrasM - przeczytaj mój długi komentarz z poprzedniej strony. Przeczytaj parę optymistycznych komentarzy i wypośrodkuj to. He he.

Dla mnie Arsenal dziś rozczarował niemal (niemal bo wygrał) na całej linii.

W meczu z PSG oczekuje, ze wyjdą i będą ryli murawę o pierwsze miejsce w grupie.

lucio7 komentarzy: 2710.09.2016, 18:29

jesli tak dalej sedziowie beda nam pomagac to naprawde mamy szanse na mistrza, z lester ewidenty karny niepodyktowany tak to zawsze 1pkt jest, dzis to juz w ogole prezent dostalismy, oby tak dalej

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:29

Marioht

Znaczy ja jestem ogólnie za zmianą trenerea, bo mam dosyc powielanych błędów. Uwielbiam Arsena, ale tym razem już się nie nabiorę.

Mimo fajnych pilkarzy jakich sciagnal podczas tego okienka, to brak ŚO na mecz z LFC i wyjscie 2 skladem na LFC to dla mnie patologia, a nie profesjonalny klub piłkarski.

Arsenal FC, to F to Frajerzy powinno byc, pasuje to w 40 % spotkan AFC w sezonie

Trequartista komentarzy: 536610.09.2016, 18:29

Perez za bardzo nie miał jak się wykazać, nie ma co go krytykować.
Za to Mustafi mnie bardzo zaskoczył swoją grą. Z miejsca przekonał do siebie chyba każdego.

sebastix11 komentarzy: 599810.09.2016, 18:29

ale w tej sytuacji na Kościelnym karny też powinien być

lordoftheboard komentarzy: 823410.09.2016, 18:28

Powiem tak:

Faul był, ale sędzia powinien przerwać mecz wcześniej, bo Kos prawie Bieleckim został.

Sathiss komentarzy: 195110.09.2016, 18:28

Karny jak najbardziej zasłużony

sebastix11 komentarzy: 599810.09.2016, 18:28

Monreal jak dla mnie zagrał dobrze dzisiaj akurat, duzo akcji przerywał

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:28

Cazorla to wgl zalicza narazie świetny sezon.

4 mecze - 2 gole i 2 asysty. W formie fizycznej jest świetnej, zaimponował mi tym powrotem i przechwytem piłki. Mały wirtuoz nasz

lordoftheboard komentarzy: 823410.09.2016, 18:27

Gofer / Dewry

Dobra nie oglądałem meczu od początku, bo w pracy byłem.

Widziałem, że pisaliście, że Theo gra dobrze, ale czemu Xhaka by sobie fizycznie nie poradził ?

PietrasM komentarzy: 250010.09.2016, 18:27

Dopiero wróciłem. Nie mogłem oglądać meczu.
Czy ktoś w kilku słowach mógłby opisać spotkanie?
Kto zawiódł? Kto najlepszy?
Karny z kapelusza?

Marioht komentarzy: 611410.09.2016, 18:26

lays

Ok. Ja Cię rozumiem, ale mimo wszystko brakuje mi aktywności ze strony Arsena. Jakieś wskazówki, cokolwiek. Ciekawe co sobie myślą piłkarze patrząc jak stoi przy linii z założonymi rękami jak słup soli.
To się udziela.

A jeśli wiek juz mu nie pozwala... to przykro mi, są młodsi.

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:26

pierre

Jeszcze jak spojrzałem, że Fin to kurde XD W sparingu z Polską grał wgl? Chyba nie XD ?

Nie wiedzialem, ze ktos taki jest w Leverkusen :D A tu proszę

Sathiss komentarzy: 195110.09.2016, 18:26

Ahh, czyli trochę inne zdanie niż ja ;D Dla mnie Cazorla to taki cichy bohater dzisiaj, nie licząc bramki.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 110.09.2016, 18:26

Wolno i bez pomyslu.. Perez musi zagrać jeszcze te 2-3 mecze żeby ogarnąć. Mustafi trochę nerwowo, ale z każdą minuta lepiej. Ox i Monreal bardzo kiepsko.
Oczywiście trzeba brać 3 pkt i leciec dalej. 1 mecz po przerwie zawsze jest ciężki.

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:25

lord

Wenger wierzy też w Coqa i rotuje zawodnikami. Akurat tutaj nie mam nic przeciwko temu. Bo Coq to dzik.

Wielu o Coqu zapomniało po transferze Xhaki, ale Coq to jest dzik i świetny gracz, który bardzo poprawił swoje skillsy od momentu gdy tu wrócił z wypozyczenia. Dziś fenomenalny mecz, ale imprecis pewnie napisze, że był najslabszy na boisku.

PS. Firmino i ta jego fryzura to jakas patologia

pierre_afc komentarzy: 1207110.09.2016, 18:25

@lays - Nie znasz Joelal Pohjanpalo? To na piłce nożnej się nie znasz :D Prawdziwy joker z niego. W pierwszej kolejce Bundesligi też wszedł z ławki (zagrał 12 minut) i strzelił gola :)

A tak serio to nie znam typa :D

molo13 komentarzy: 30310.09.2016, 18:24

Sathiss
Koscielny bezapelacyjnie

sebastix11 komentarzy: 599810.09.2016, 18:24

jakbysmy zagrali taki mecz jak w zeszlym sezonie zremisowalismy z nimi u siebie i kazdy strzal konczyl sie obrona Forstera lub strzalem prosto w niego to narzekania bym zrozumiał, ale ten mecz moze nie byc hiper super, ale byl to solidny nasz wystep z dwoma debiutantami w skladzie

Gofer999 komentarzy: 1473210.09.2016, 18:24

@lordoftheboard; Xhaka by sobie nie poradził dzisiaj fizycznie. ;p

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 210.09.2016, 18:24

lordoftheboard
Walcott się nie wróci? Akurat on od początku sezonu bardzo pomaga w defensywie. Po pierwszych 3 meczach miał chyba 11 odbiorów, a przez cały poprzedni sezon 8.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2016, 18:24

Sathiss, Kosa ofc.

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:24

Dziwi Was to, że inni by skakali, a Wenger jest spokojny?

Przecież Wenger jest już starszym trenerem i bardziej doświadczonym od reszty. Mimo tego, że aktualnie młodzi trenerzy są w modzie to logiczne jest to, że taki Guardiola, Klopp i inni inaczej przeżywają mecz niż Arsene. Na niego spadła nie raz taka fala krytyki, ze trzyma on ją w sobie, a trzeba przyznac, ze na wygladzie się rowniez to odbilo.

To ttak jak dla Was kapitan powinien tylko drzec morde. Kapitan powinien miec szacunek, klase i byc mega inteligentny, powinien miec cechy przywódcze i charyzmę.

Wenger swoje w****y już fajne miał i to nie jeden raz na ławce, albo wywiady :D

Sathiss komentarzy: 195110.09.2016, 18:23

Kto według was MotM? Cazorla, Kościelny, Coquelin? Ja stawiam na Hiszpana.

pierre_afc komentarzy: 1207110.09.2016, 18:23

Prawda jest taka, że Arsenal w każdej chwili może zagrać na poziomie MC. Wystarczy innych zawodników wstawić do składu:

Xhaka -> Coquelin
Sanchez -> Oxlade
Iwobi/Perez -> Walcott
Giroud -> Perez

Założę się, że znacznie lepiej nasza gra by wyglądała. Co od Coquelina nie chodzi o to, że uważam go za słabego, ale moim zdaniem Szwajcar dużo lepiej gra piłką od Francisa. Spójrzcie na skład City jakim grają w pomocy. Charakterystyką piłkarzy są bardzo zbliżeni do ustawienia Kanonierów: Xhaka, Cazorla - Sanchez, Ozil, Iwobi/Perez

Marioht komentarzy: 611410.09.2016, 18:22

Nie jestem też taki jak co niektórzy. Jutro Arsenal zremisuje czy przegra bo skończy się ślizganie na farcie i napiszą coś w stylu: \"Właściwie to od początku sezonu graliśmy przecietnie, żeby nie napisać słabo.\"

lordoftheboard komentarzy: 823410.09.2016, 18:22

lays

To taki skład się sam pisze, nie do końca rozumiem, czemu Xhaka nie grał dziś.

lays komentarzy: 3987110.09.2016, 18:22

Hahaha widzieliscie mecz Leverkusen z HSV?

Wszedł w 72 minucie jakiś typek z Finlandii co nazywa się Pohjanpalo J. i strzelil hatricka XD

XandeR komentarzy: 971510.09.2016, 18:21

To jest ta roznica wlasnie, ze Coq przejmie pilke o ktora nikt inny by nawet nie walczyl, a Xhaka, Elneny,Ramsey odbieraja tylko po bledach rywali.

Trequartista komentarzy: 536610.09.2016, 18:21

imprecis
Grając do końca sezonu takie \"bardzo dobre mecze\" to wypadniemy z top 4.
Dzisiaj dużo niedokładności, brak opcji w polu karnym, brak pomysłów na rozgrywanie i ogólnie bardzo powolna gra.
A odniesieniem do MC chciałem pokazać, że można grać szybko nawet przeciwko dużo lepszym drużynom niż Święci (chociaż trzeba przyznać, że bardzo dobrze w obronie dzisiaj wyglądali).
Ja tam wymagam od Arsenalu więcej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.09.2016, 18:21

sebastix11, na tej stronie po prostu spotyka się prawie samych malkontentów. Jaki wynik by nie padł to by narzekali.