Saka, Laca i... Smith Rowe! Arsenal wygrywa z Newcastle 2-0 po dogrywce!

Saka, Laca i... Smith Rowe! Arsenal wygrywa z Newcastle 2-0 po dogrywce! 09.01.2021, 19:21, Łukasz Wandzel 1250 komentarzy

Choć od ostatniego meczu Arsenalu minął zaledwie tydzień, to po przyzwyczajeniu się do oglądania meczów co trzy dni fanom mogłoby się wydawać, że dla londyńczyków była to dłuższa przerwa zimowa. Podopieczni Mikela Artety powrócili jednak na boisko, by w ramach 3. rundzie FA Cup zmierzyć się z Newcastle United.

Menedżer The Gunners wystawił jedenastkę, w której znaleźli się m.in. Pepe, Willian i Aubameyang. Jeszcze kilka tygodni temu Arsenal z taką trójką z przodu zremisowałby albo przegrał kolejny mecz, ponieważ nie potrafił kreować okazji. Dzisiejszego wieczora ta ofensywna trójka udowodniła, że nie może występować w takim zestawieniu. Podopieczni Mikela Artety pokonali Newcastle dopiero w dogrywce, a bezpośrednio odpowiedzialni za to byli bohaterowie ostatnich tygodni - Saka, Lacazette i Smith Rowe.

Arsenal: Leno - Cedric, Luiz, Mari, Tierney - Elneny, Willock (66' Xhaka) - Pepe (106' Lacazette), Willian (66' Saka), Nelson - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Krafth (68' Murphy), Lascelles, Clark, Dummett - Almiron (80' Yedlin), Hayden, S. Longstaff, Hendrick - Joelinton (81' E. Anderson), Carroll (106' Gayle).

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego okazało się, że Gabriel Martinelli skręcił kostkę w trakcie rozgrzewki. Brazylijczyk był desygnowany do wyjściowego składu, lecz został zastąpiony przez Reissa Nelsona.

Mecz w pierwszej połowie nie toczył się zawrotnym tempie, a obie drużyny nie spieszyły się z tworzeniem groźnych sytuacji. Poza strzałem oddanym przez Nelsona na początku starcia, dopiero w 25. minucie niezwykle dogodną okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk dostał perfekcyjną piłkę za plecy obrońców, ale mimo sporej przestrzeni i czasu na przygotowanie strzału, trafił w Dubravkę.

Bardziej niż strzały wyróżnić można zagrania. Z kilku dośrodkowań Kierana Tierneya jedno było świetnym podaniem, którego nie wykorzystał Reiss Nelson. Wydawało się, że futbolówka została zagrana na tyle lekko, że Anglik bez kłopotu uderzy z pierwszej piłki. Tymczasem próbował ją przyjąć i został zablokowany przez defensorów Srok. Dobre podanie na wolne pole wykonał też Aubameyang do Pepe, ale Iworyjczyk nie zdołał oddać strzału, tylko przewrócił się na murawie po kontakcie z rywalem.

Po przerwie lepiej zaczęli goście. W 54. minucie zaskakujący strzał sprzed szesnastki oddał Andy Carroll, lecz Bernd Leno obronił to uderzenie. Chwilę później, po wrzutce z rzutu wolnego i niezdarnym wybiciu przez piłkarzy The Gunners, futbolówka wylądowała pod nogami Carrolla, który spudłował z 6. metra! Szansę na odwet miał Aubameyang, dostając podanie na dobieg, ale nieudanie próbował przelobować bramkarza. Kontra Arsenalu była jednak dobrym sygnałem do ataku. Gra przeniosła się na połowę Newcastle. Niedługo potem Pepe dośrodkował wprost na głowę Willocka, który zmusił Dubravkę do wysiłku.

Mikel Arteta wsparł drużynę zmianami, na murawie w miejsce Williana i Willocka pojawili się Bukayo Saka i Granit Xhaka. Zespół Newcastle zamurował jednak swoją bramkę. Przez niedokładność Kanonierów zawodnicy Steve'a Bruce zdołali wywalczyć dwa rzuty rożne, a w trakcie doliczonych minut Bernd Leno ratował swoich kolegów, broniąc strzał Carrolla. Zaraz po tym VAR oszczędził Emile'a Smitha Rowe'a przed czerwoną kartką i Anglik za swój faul obejrzał tylko kolor żółty.

Arbiter nie zdecydował się obejrzeć powtórki, kiedy Aubameyang wywrócił się w polu karnym na początku dogrywki. Chwilę wcześniej bardzo udanym strzałem popisał się Granit Xhaka. Szwajcar uderzył piłkę z powietrza sprzed szesnastki i zmusił Dubravkę do interwencji. To samo kilkadziesiąt sekund później próbował powtórzyć Mohamed Elneny, ale ogromnie przestrzelił. Extra time należał do londyńczyków, którzy wyraźnie chcieli potwierdzić swoją przewagę przed konkursem jedenastek.

Tylko dlaczego zajęło to prawie 110 minut? W drugiej połowie dogrywki na boisku zameldował się Alexandre Lacazette, który zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu w tym spotkaniu. Emile Smith Rowe przechwycił piłkę na 20. metrze, następnie Saka zagrał do Lacazette'a, a ten odegrał do Smitha Rowe'a, po którego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Przed końcem dogrywki przełamał się też Aubameyang, który podwyższył wynik na 2-0 po podaniu Kierana Tierneya z lewej strony pola karnego. Tym samym Arsenal awansował do następnej rundy FA Cup.

FA CupNewcastle UnitedRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
domino178 komentarzy: 243310.01.2021, 00:49

@noth napisał: "Odnosnie Pepe to sprzedać go im szybciej to wiecej za niego dostaniemy, gość nie potrafi zupełnie podejmować decyzji w najważniejszych momentach, Saka go niszczy na prawym skrzydle."

Pepcok jest samolubem. Nie wiem czy to dlatego, że za bardzo chce udowodnić coś komuś, czy zwyczajnie to jego styl, natomiast gość ma straszne klapy na oczach. Holuje tą piłkę, wikła się w dryblingi i nic z tego nie wynika. Często się zdarza, że ma lepiej ustawionych partnerów, a i tak wikła się w dryblingi/strzały bez sensu.... Technikę ma i to niezłą, strzał też na poziomie - szkoda tylko że głowa nie nadąża... Jak widać kolejny trener nie potrafi do niego dotrzeć i chyba zmiana klubu dobrze by mu zrobiła. PL to miejsce gdzie trzeba myśleć 3 ruchy na przód i fakt - Saka go niszczy w tym względzie.

bobslej22 komentarzy: 832910.01.2021, 00:48

Czy tylko ja widzę że Pepe i jego magiczny zwód do lewej rozszyfrowują wszyscy obrońcy i robią to 2 sekundy przed momentem kiedy on o tym pomyśli?

Simao12 komentarzy: 775210.01.2021, 00:39

Przecież jak wstał i szedł to nic strasznego. W przypadku poważnego uszkodzenia lekarz nie dałby mu wstać

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 310.01.2021, 00:32

Niech każdy się modli o zdrowie dla naszego złotego dziecka Arsenalu Gabiego.

Niech to nie będzie nic poważnego... Szkoda chłopaka naprawdę. Nie ma szczęścia.

I nie nazywajcie go szklanką, tylko podziękujcie, któremuś debilowi z treningu, że musiał mu wjeżdżać w kolano i outować na 8mcy.

#zdrowyGabi

Dziadyga komentarzy: 830310.01.2021, 00:32

Juz nieraz te kontuzje wyglądały strasznie na pierwszy rzut oka a nic nie było praktycznie poważnego a czesto te błahe na pierwszy rzut oka czesto konczą się poważnymi kontuzjami,wiec różnie moze być.

Pamietacie upadek Morgensterna w Kuusamo? Ja myslalem,ze juz na nogi nie wstanie a tu miał tylko paluszek najmniejszy u nogi złamany ;) wiec to "tylko" patrząc na skale upadku wówczas.

noth komentarzy: 264310.01.2021, 00:30

noth komentarzy: 264310.01.2021, 00:27

Kostka jest upierdliwa bo lubi sie odnawiac oby to nic powaznego, szkoda jakby gosc o takim potencjale zostal szklanka, nie wiadomo jak kolano se rozwalil, natomaist martwi, ze ta kontuzja bez kontaktu rywala jest, to jest najgorsze.

mallen komentarzy: 2123910.01.2021, 00:27

Willian jaki to jest dramat.
Dlaczego Willian i Luiz do nas przyszli :/

mruw komentarzy: 413510.01.2021, 00:26

Po filmiku nie wygląda na coś poważnego moim zdaniem

mallen komentarzy: 2123910.01.2021, 00:26

Niektórzy uspokajają że potem Gabi sam się przemieszczał i że nie jest aż tak źle.

Oby@

amiapsycho komentarzy: 78810.01.2021, 00:23

Filmik z kontuzji gabiego, sami oceńcie

bobslej22 komentarzy: 832910.01.2021, 00:05

Na moje to po tym co widzę na Instagramie Gabiego to chłop już w tym sezonie nie zagra. Obym się mylił :/

Joker_224 komentarzy: 520710.01.2021, 00:04

Gabi jak Wilshere tylko dużo wcześniej, u chłopaków z foot tracka Szczęsny podsumował Wilsherea, że jedna niedoleczona kontuzja z kariera się posypała. Boje się że tutaj może być podobnie

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 110.01.2021, 00:01

a może by tak Odegarda ściągnąć z Realu, u Zidane gra bardzo mało, a potencjał ogromny?

Marcel90 komentarzy: 816109.01.2021, 23:50

@bizooon napisał: "Arteta od meczu z Chelsea idealnie sklad dobiera mam wrazenie. Dzisiaj zluzowalbym na jego miejscu Leno i Tierneya"

Bez Leno dzisiaj bysmy odpadli

Rowerinho komentarzy: 225209.01.2021, 23:43

Arteta is playing Willian on wrong position, that's the main thing. He should be left back. I mean, left back in the dressing room

Mickeylo komentarzy: 275509.01.2021, 23:42

Szkoda Gabiego strasznie, oby jego kariera nie potoczyła się u nas jak np z Diabym, bo ciężko bedzie to przeboleć.. oby to nie było nic poważnego :/

bizooon komentarzy: 693109.01.2021, 23:38

Arteta od meczu z Chelsea idealnie sklad dobiera mam wrazenie. Dzisiaj zluzowalbym na jego miejscu Leno i Tierneya ale rozumiem ze na tych pozycjach mamy po 1 zawodniku na poziomie PL i nie chcial odpasc przez blad Okonkwo czy AMNa ktorzy graliby za nich.

Chakaa komentarzy: 191209.01.2021, 23:35

@bizooon: :(

bizooon komentarzy: 693109.01.2021, 23:33

@Chakaa napisał: "gabi to szklanka, 5 kontuzja odkąd u nas jest"

gabilondo komentarzy: 102209.01.2021, 23:32

@Simpllemann napisał: "Z tą różnicą, że Aubameyang od samego początku zaczął się spłacać, bo strzelał gola za golem i dopiero teraz przyszedł jego słabszy okres w Arsenalu. Z Pepe jest zupełnie inaczej, bo on cały czas szuka formy. Ma przebłyski, ale to zdecydowanie za mało."
Zgadzam się w 100%, Auba już się spłacił. Z drugiej strony w sporcie jesteś taki jak Twój ostatni mecz/występ a tu już to wyglada inaczej, bo poza odcięciem w meczu z Leeds jego gra wyglada dobrze. Nico da nam jeszcze mnóstwo radości.

Dziadyga komentarzy: 830309.01.2021, 23:31

Martinelli kiedy ta kontuzje sobie zrobił? Na rozgrzewce?

pLYTEK komentarzy: 412009.01.2021, 23:29

Tylko nie Gabi :(

Fuuuuuuuck

bobslej22 komentarzy: 832909.01.2021, 23:27

Ogólnie z Gabim będzie chyba nieciekawie. Koledzy z drużyny na Instagramie wysyłają mu słowa wsparcia. Fuck ale gówno :/

bizooon komentarzy: 693109.01.2021, 23:24

@Reamoner napisał: "bizooon: a widziałeś jak clark podłożył noge Aubie. Gdybyśmy mieli na sobie koszulki united to byłby 100%karny"
Nie twierdze ze VAR nam pomaga. Twierdze ze przestal nas krzywdzic

bizooon komentarzy: 693109.01.2021, 23:21

#Leno - kilka sejwów i refleks jak Neuer w primie - 8.
#Tierney - schematycznie ale skutecznie do tego asysya - 7
#Luiz - czasem nie wracal na czas po stalych fragmentach - 6
#Mari znowu solidnie -7
#Cedric wylacznie defensywa ale pewnie stwierdzili ze Pepe mu nie pomoze i nie ma co ryzykowac -6
#Elneny - zero kreacj ale pressing caly czas. Nie widzialem o co go Arteta upomnial ale po upomnieniu poprawnie - 6
#Willian - wcisz myslami w Dubayu na wakacjach - 3
#Willock - poziom ekstraklasa - 4
#Pepe - widac bylo ze klase lepszy technicznie od graczy Srok ale 90% decyzji podjetych blednie na boisku - 5
#Nelson - jak Willock, poziom Ekstraklasa - 4
#Auba - do wejscia ESRa poziom Ekstraklasa, potem nieco lepiej - 6
#ESR - VAR mu tylek uratowal, swietny gol, szarpal ,probowal dobry finisz ( tak jak bysmy chcieli zeby Auba strzelal) - 8
#SAKA - 6
#Xhaka - lepiej niz Willock i Willian razem wzieci - 7
#Laca - czuje ze bez niego bylyby karne - 8
#AMN - 10 ( Dwa kontakty z pilka oba idealne)

gabrys80COYG komentarzy: 43609.01.2021, 23:21

@helzing: kostka

helzing komentarzy: 327309.01.2021, 23:18

@Marcinafc93:
no to lepiej niż jakby kolano, no ale różnie to bywa... oby tylko obawy

chalek21 komentarzy: 74009.01.2021, 23:17

@mdr_AFC: @mdr_AFC napisał: "Jakieś obiektywne ocenki dziś po meczu? Nie miałem okazji obejrzeć :("