Skupić się na lidze i dowieźć mistrzostwo: AFC vs Crystal Palace

Skupić się na lidze i dowieźć mistrzostwo: AFC vs Crystal Palace 18.03.2023, 14:20, Patryk Bielski 652 komentarzy

Po czwartkowym rozczarowującym odpadnięciu Kanonierów z Ligi Europy w starciu ze Sportingiem, na Emirates Stadium cel nigdy nie był tak klarowny - utrzymać pozycję lidera tabeli Premier League i świętować pierwsze od niemal dwudziestu lat mistrzostwo Anglii. Do końca londyńczycy rozegrają już tylko jedenaście spotkań, spośród których każdy należy traktować jak finał rozgrywek. Pierwszy test już jutro, gdy do północnego Londynu przyjedzie Crystal Palace.

Orły w ostatnim czasie nie radzą sobie najlepiej. Wystarczy wspomnieć, że w nowym roku nie wygrały jeszcze żadnego spotkania, a od czterech spotkań nie potrafią trafić do bramki rywali. Słaba forma klubu zmusiła włodarzy do podjęcia drastycznych kroków i wczoraj zwolniono ze stanowiska menadżera Patricka Vieirę. Wraz z Francuzem Selhurst Park opuścili również trzej inni członkowie sztabu: Osian Roberts, Kristian Wilson i Saïd Aïgoun. Na ten moment funkcję tymczasowego trenera objął Paddy McCarthy, ale w mediach sporo mówi się o tym, że niedługo do futbolu może wrócić Roy Hodgson, który miałby przejąć stery. Crystal Palace zajmuje 12. lokatę w lidze, ale ma jedynie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Paddy McCarthy już na samym początku swojej menadżerskiej przygody musi mierzyć się z nie lada trudnościami. Nie jest jasne, czy pierwszy bramkarz Orłów Vicente Guaita zdąży wyleczyć kontuzję uda, której nabawił się przed środowym meczem z Brighton, natomiast drugi w kolejce między słupki Johnstone także narzeka na uraz łydki. Ze względu na powyższe, swoją szansę dostanie najprawdopodobniej 19-letni Joe Whitworth. Jutro na murawę Emirates Stadium ze względu na przepisy na pewno nie będzie mógł wyjść wypożyczony z Arsenalu Sambi Lokonga. Ponadto wątpliwe są występy Fergusona, Hughesa i McArthura. W szeregach Arsenalu urazy leczą natomiast Elneny, Nketiah i Tomiyasu, a wciąż niejasna jest sytuacja Williama Saliby.

Arsenal w starciach z Crystal Palace radzi sobie stosunkowo dobrze. Spośród pięciu ostatnich spotkań wygrał dwa, dwa razy zremisował i raz poniósł klęskę. W poprzednim pojedynku na Selhurst Park Kanonierzy zwyciężyli 2-0 dzięki trafieniom Martinellego i samobóju Guehiego. Jak będzie tym razem? Miejmy nadzieję, że Kanonierzy szybko otrząsną się po czwartkowej wpadce i jutro na Emirates Stadium nie zadziała efekt nowej miotły. Do zgarnięcia jest wciąż najważniejsze trofeum w Anglii, więc zdecydowanie jest o co walczyć. Dodajmy tylko, że Manchester City w ten weekend rozgrywa spotkanie Pucharu Anglii, dlatego istnieje szansa na powiększenie swojej przewagi punktowej nad Obywatelami przed zbliżającą się przerwą reprezentacyjną.

enrique komentarzy: 1905219.03.2023, 15:45

Lekka parodia, VAR nam sprawdza czystą sytuację, gdzie nikt nawet nie protestuje, ale jak wszyscy zawodnicy biegną do sędziego zaprotestować w kontrowersyjnej sytuacji że coś jest nie tak, to ten nagle nic nie wie.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1419.03.2023, 15:45

W drugiej połowie spokojnie, bo mam 1/-3.5 na kuponie. :)

Gofer999 komentarzy: 1462419.03.2023, 15:45

Co oni mają z tym że nas tak zawsze sprawdzają. Prawidłowa brama a ci VAR testują. xD

Patriko komentarzy: 526919.03.2023, 15:44

@lordpat napisał: "ten bramkarz Palace jest tragiczny."
Ich problem :)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 819.03.2023, 15:44

Jeszcze var im się załączył haha

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 119.03.2023, 15:44

Jak na nastolatka to wygląda dobrze

Furgunn komentarzy: 921019.03.2023, 15:44

@Marzag napisał: "Ech, 43 minuta a Saka tylko gol i asysta, do zmiany w przerwie bo mocno cieniuje"

Z takimi zawodnikami nie mamy szans na mistrzostwo. Łee łee

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1419.03.2023, 15:44

@lordpat napisał: "Xhaka ewidentnie odczuwa dyskomfort, ma bardzo ograniczoną mobilność, ale dogra mimo wszystko do końca połowy, WOW."

Elastico07 komentarzy: 1250819.03.2023, 15:44

Wiadomo ofensywa dziś gra pięknie ale chciałbym wyróżnić za 1 połowę White i jego świetne otwierające podania i Holdinga ktora rozgrywa bardzo dobra połowę

chicken1990 komentarzy: 120619.03.2023, 15:43

Ale im dzisiaj siedzą prostopadłe piłki.

enrique komentarzy: 1905219.03.2023, 15:43

White cichy bohater.

Pires9999 komentarzy: 117619.03.2023, 15:43

Tak musi grać mistrz Anglii .to jak my gramy przy prowadzeniu 1;0 to jest kosmos .graliśmy wtedy jakbyśmy przegrywali !i to ja chcę oglądać!

Rynkos7 komentarzy: 674619.03.2023, 15:43

Tylko aby nie spocząć na laurach. Wbijać ile się da.

ostriket komentarzy: 658819.03.2023, 15:42

Oj Artetaball dzisiaj przepiękny odchodzi

sebaarsenal komentarzy: 159719.03.2023, 15:42

Ale ich wrzuciliśmy na karuzele :D goscie przed kilka minut nie mogli wyjść ze swojego pola karnego. pięknie !

gbn komentarzy: 376719.03.2023, 15:42