Skupić się na lidze i dowieźć mistrzostwo: AFC vs Crystal Palace

Skupić się na lidze i dowieźć mistrzostwo: AFC vs Crystal Palace 18.03.2023, 14:20, Patryk Bielski 652 komentarzy

Po czwartkowym rozczarowującym odpadnięciu Kanonierów z Ligi Europy w starciu ze Sportingiem, na Emirates Stadium cel nigdy nie był tak klarowny - utrzymać pozycję lidera tabeli Premier League i świętować pierwsze od niemal dwudziestu lat mistrzostwo Anglii. Do końca londyńczycy rozegrają już tylko jedenaście spotkań, spośród których każdy należy traktować jak finał rozgrywek. Pierwszy test już jutro, gdy do północnego Londynu przyjedzie Crystal Palace.

Orły w ostatnim czasie nie radzą sobie najlepiej. Wystarczy wspomnieć, że w nowym roku nie wygrały jeszcze żadnego spotkania, a od czterech spotkań nie potrafią trafić do bramki rywali. Słaba forma klubu zmusiła włodarzy do podjęcia drastycznych kroków i wczoraj zwolniono ze stanowiska menadżera Patricka Vieirę. Wraz z Francuzem Selhurst Park opuścili również trzej inni członkowie sztabu: Osian Roberts, Kristian Wilson i Saïd Aïgoun. Na ten moment funkcję tymczasowego trenera objął Paddy McCarthy, ale w mediach sporo mówi się o tym, że niedługo do futbolu może wrócić Roy Hodgson, który miałby przejąć stery. Crystal Palace zajmuje 12. lokatę w lidze, ale ma jedynie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Paddy McCarthy już na samym początku swojej menadżerskiej przygody musi mierzyć się z nie lada trudnościami. Nie jest jasne, czy pierwszy bramkarz Orłów Vicente Guaita zdąży wyleczyć kontuzję uda, której nabawił się przed środowym meczem z Brighton, natomiast drugi w kolejce między słupki Johnstone także narzeka na uraz łydki. Ze względu na powyższe, swoją szansę dostanie najprawdopodobniej 19-letni Joe Whitworth. Jutro na murawę Emirates Stadium ze względu na przepisy na pewno nie będzie mógł wyjść wypożyczony z Arsenalu Sambi Lokonga. Ponadto wątpliwe są występy Fergusona, Hughesa i McArthura. W szeregach Arsenalu urazy leczą natomiast Elneny, Nketiah i Tomiyasu, a wciąż niejasna jest sytuacja Williama Saliby.

Arsenal w starciach z Crystal Palace radzi sobie stosunkowo dobrze. Spośród pięciu ostatnich spotkań wygrał dwa, dwa razy zremisował i raz poniósł klęskę. W poprzednim pojedynku na Selhurst Park Kanonierzy zwyciężyli 2-0 dzięki trafieniom Martinellego i samobóju Guehiego. Jak będzie tym razem? Miejmy nadzieję, że Kanonierzy szybko otrząsną się po czwartkowej wpadce i jutro na Emirates Stadium nie zadziała efekt nowej miotły. Do zgarnięcia jest wciąż najważniejsze trofeum w Anglii, więc zdecydowanie jest o co walczyć. Dodajmy tylko, że Manchester City w ten weekend rozgrywa spotkanie Pucharu Anglii, dlatego istnieje szansa na powiększenie swojej przewagi punktowej nad Obywatelami przed zbliżającą się przerwą reprezentacyjną.

notopyk komentarzy: 344221.03.2023, 07:32

i taki wynik mi się podoba :) zostało 10 finałów :)

3rdpitch komentarzy: 453419.03.2023, 16:09

Na trybunach siedzą chyba kibice City ze chcą Vieire…

Theo44 komentarzy: 426219.03.2023, 16:02

Arsenal bez slabego punktu. Coraz odwazniejsze podania Whita. GH6 robiacy przewage w ataku pozycyjnym jakby byla 90 min i 0-0.
Nawet gdyba Zaha to strzelil to i tak by to nic nie zminilo.
NIe wiem jak wy ja na 28 kupuje bilet do Londynu;-)

enrique komentarzy: 1909719.03.2023, 16:01

@Furgunn: xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.03.2023, 15:58

Mecz niby sie jeszcze nie skonczyl, ale ja juz licze, ze zostalo jedynie 10 kolejek do wyplenienia celu :D

Freo98 komentarzy: 639419.03.2023, 15:57

Jesusik 45 dostanie czy jednak pozniej?

youngboy komentarzy: 196319.03.2023, 15:57

Bałem się cholernie tego meczu po 120 min w czwartek i w obliczu braku Saliby, ale wyglada na to, ze mogę z czystą głową iść na Widzew - Lech ;)

Furgunn komentarzy: 921719.03.2023, 15:55

@enrique napisał: "I jak będą zmiany to chciałbym zobaczyć ESR'a a nie Vieirę"

A ja chciałbym Vieirę, pomyśl tylko jakie będzie zdziwko gdy wprowadzimy dziś Ex szkoleniowca CP, to ich dobije.

Adamarsenal1 komentarzy: 316319.03.2023, 15:55

@mlody323323: Jak na zastępstwo, i na brak minut w sezonie wygląda całkiem dobrze.

praptak komentarzy: 881819.03.2023, 15:54

@Furgunn: Dokładnie, różnicę bramek dobrze byłoby podciągnąć. Ze 3 jeszcze i na remis z City ^

Marzag komentarzy: 41230 newsów: 119.03.2023, 15:54

@Slaviola napisał: "Bardzo ładnie dziś Arsenal.

Całkowicie inaczej aniżeli ze Sportingiem."

Bo tu grają na 100% i zależy im na wygrywaniu spotkań w premier league. Ligii Europy ani fani ani pewnie piłkarze i Arteta nie brali za poważnie, to były takie trochę bardziej wartościowe sparingi przy okazji których można coś wygrać

lordpat komentarzy: 336519.03.2023, 15:54

fajnie to podsumował ziomek w studio.
Środek Crystal Palace świetnie obstawiło, ale ewidentnie zapomnieli o bokach obrony.

Koroniarz komentarzy: 1013519.03.2023, 15:53

Dzisiaj gramy futbol totalny, nawet Rob daje radę. Ciśniemy jeszcze kilka bramek i zero z tylu

enrique komentarzy: 1909719.03.2023, 15:53

Jak się ogląda dzisiejszy mecz to widać różnicę w zaangażowaniu, i widać też
że tutaj gramy w 11-tu a ze Sportingiem graliśmy w 10-tkę.
I jak będą zmiany to chciałbym zobaczyć ESR'a a nie Vieirę.

Furgunn komentarzy: 921719.03.2023, 15:52

To iść dziś za ciosem, przyda się postrzelać trochę bramek. Mogą mieć ogromne znaczenie na koniec.

AR14 komentarzy: 130319.03.2023, 15:52

Xhaka to jest gość z innej gliny ulepiony, nawet Zina myślałem, że więzadła poszły.. A chłop wstaje i gra dalej :D

Topek komentarzy: 13939 newsów: 12619.03.2023, 15:52

Ładnie to wygląda, dużo dynamiki i szybkich wjazdów. Jesus nie będzie miał łatwo żeby się przebić.

ArekKanonier komentarzy: 190719.03.2023, 15:52

Ale by nam się taki Zaha przydał. Naprawdę gość ma taką pewność siebie w dryblingu że nawet mając jedną sytuację potrafi zagrozić. U nas gdyby miał tyle sytuacji do dryblowania co Martinelli czy Trossard to by dopiero kręcił liczby.

clash123 komentarzy: 187919.03.2023, 15:51

Ben White , kolejny świetny występ póki co . Asysta i asysta drugiego stopnia . Pięknie

praptak komentarzy: 881819.03.2023, 15:51

Jak łapiemy luz to robimy mega sexy football

Slaviola komentarzy: 1237719.03.2023, 15:51

Bardzo ładnie dziś Arsenal.

Całkowicie inaczej aniżeli ze Sportingiem.

Oldgunner3 komentarzy: 969819.03.2023, 15:51

Fajna połowa.Po mocno przeciętnych 15/20 minutach przejęliśmy zdec. inicjatywę.Podoba mi się dziś gra zwłaszcza White - gość dużo gra do przodu,nie kombinuje i podaje tam i wtedy kiedy potrzeba.Ogólnie nie ma w zespole jakiegoś Vieiry.

Dziadyga komentarzy: 825719.03.2023, 15:51

Ale ta akcja cudna na 2-0,w końcu ogląda się klub z wielką przyjemnością,fenomenalne spektakle.

Mistrz bedzie.

Mastec30 komentarzy: 621019.03.2023, 15:50

@djmacius napisał: "Oszczędzałbym Sake i Martinellego"

Sake być może ale Martinelli niech gra. On sobie odpocznie w przerwie reprezentacyjnej. Nie jedzie na żadne zgrupowanie

mlody323323 komentarzy: 209819.03.2023, 15:50

@Adamarsenal1: no właściwie to masz w sumie rację nie ma sie zbytnio do czego przyp***lic holding gra jak na razie zaskakująco dobrze , ale znowu lekko mam wrażenie ze za wysoko

AR14 komentarzy: 130319.03.2023, 15:50

Ci sami eksperci co obawiali Się boba holdinga i już by dali trójkę obrońców, to również ci, co ściągnęli by Martinellego kilka goli temu..

Wiecie co byśmy mieli? Walkę o drugie miejsce co najwyżej.

Brawo Arteta ))

sWinny komentarzy: 781919.03.2023, 15:50

Liczę, że zaraz zejdzie Saka. Gościu wygląda na zajechanego. Tak, wiem, robi liczby, dzięki niemu wygrywamy

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.03.2023, 15:50

@enrique: City wpłaciło odpowiednią działkę na konto FA to i sędziowie widzą mniej lub więcej w zależności od potrzeb.

Kowal96 komentarzy: 1758919.03.2023, 15:49

Pewnie w drugiej połowie zobaczymy Jesusa. Mam nadzieję, że da równie pozytywny impuls co w meczu ze Sportingiem.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.03.2023, 15:49

2-0 do przerwy, piękny mecz. Oby tak dalej! COYG!

Furgunn komentarzy: 921719.03.2023, 15:48

@Pires9999 napisał: "Ale my gramy .niech ten sen się nie kończy!"

To nie sen, to nagroda dla kibiców za lata cierpień. Bez względu na końcowy rezultat w tym sezonie, można chodzić z podniesioną głową i śmiać się z tych, których boli mocny Arsenal :]

Gofer999 komentarzy: 1465719.03.2023, 15:48

@enrique: Też tego nie rozumiem. Nic a nic nie można było się tutaj przyczepić, nawet na siłę. I tak jak mówisz, nikt nie protestował. A są sytuacje niepewne, piłkarze zgłaszają problem i sędzia ma wywalone. xD

Piotrek95 komentarzy: 959719.03.2023, 15:48

XDDD Holding wyjazd w trybuny a kibice owacja na stojąco

Niesamowite jest dzisiaj Emirates

GreKa komentarzy: 339119.03.2023, 15:48

Ja bym chciał żeby mój avatar zagrał w 2 połowie

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.03.2023, 15:48

Także też chętnie bym zobaczył Nelsona i Jezusa. A o Kiwior mógłby się pojawić na chwilę.

Kowal96 komentarzy: 1758919.03.2023, 15:47

Super połowa, podobna do tej z Fulham. Raczej dzisiaj pewne 3 punkty, nie chce mi się wierzyć, że CP coś może jeszcze zrobić w tym meczu.

Adamarsenal1 komentarzy: 316319.03.2023, 15:47

Holding pierwsza połowa SZEF

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1419.03.2023, 15:47

Wgl to chyba musi być ten sezon. Każdy zawodnik coś daje od siebie in plus.

zdyp komentarzy: 454419.03.2023, 15:47

no to na 2ga polowe holdini na szpice
orly ZDEBIEJA!!

djmacius komentarzy: 378219.03.2023, 15:47

Oszczędzałbym Sake i Martinellego w miarę szybko w drugiej połowie, niech wchodzi Nelson i Jesus. Chociaż z drugiej strony ostatni mecz przed kadrą, ale lepiej nie ryzykować kontuzji.

Thoneick komentarzy: 198019.03.2023, 15:47