Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal

Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal 29.10.2016, 14:32, Sebastian Czarnecki 1190 komentarzy

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy mierzyli się dziś z zespołem, który nie zamierzał grać w piłkę, a raczej próbował polować na kości swoich przeciwników. Co ciekawe, Sunderland po swojej stronie miał sędziego, który przymykał oko na agresywne wejścia Czarnych Kotów, a w drugiej połowie nawet nie podyktował rzutu karnego, który należał się Arsenalowi jak psu buda. Londyńczykom nie podobało się ani zachowanie arbitra, ani ich rywali, w związku z czym aktywowali swoją sportową złość i w ostatnich 20 minutach meczu byli już bezlitośni.

Oceń graczy po meczu!

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea (42' Djilobodji), Kone, Van Aanholt - Khazri, Ndong, Rodwell, Pienaar (70. Januzaj), Watmore (84. Gooch) - Defoe

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (89. Maitland-Niles) - Chamberlain (77. Ramsey), Özil, Iwobi (69. Giroud) - Sanchez

Wszystko zaczęło się po myśli Kanonierów, którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się rozgrywający niezłe zawody Chamberlain, a jeszcze lepszy strzał głową oddał Alexis Sanchez, który nie dał szans Pickfordowi. Arsenal był jedyną drużyną, która tego dnia miała zamiar grać w piłkę. Byli zmotywowani, mieli pomysł na grę, ale brakowało wykończenia. Świetne podania do Özila i Coquelina zaliczył Alexis Sanchez, niemieckiego rozgrywającego cudownie wypuścił również Chamberlain. Za każdym razem brakowało odrobiny precyzji.

Sunderland był nieudolny pod każdym względem. Wiedział, że nie może nawiązać z Arsenalem równej walki, więc urządził sobie polowanie na kości. Już w pierwszej połowie Steven Pienaar powinien opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie, tymczasem otrzymał tylko jeden żółty kartonik po swoim drugim poważnym przewinieniu. Czarne Koty zachowywały się tak, jakby w ogóle nie zależało im na wyniku w tym spotkaniu, a mówimy przecież o zespole, który wyraźnie zamyka tabelę Premier League z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie.

Czara goryczy przelała się między 60. a 65. minutą. Martin Atkinson nie podyktował oczywistego rzutu karnego po faulu Lamine Konego na Alexisie Sanchezie, a chwilę później wskazał na jedenasty metr dla Sunderlandu. Nie oszukujmy się - rzut karny dla gospodarzy był prawidłowy, tyle że niepodyktowany faul mający miejsce chwilę wcześniej był jeszcze bardziej oczywisty. Jermaine Defoe oczywiście wykorzystał sytuację i doprowadził Sunderland do wyrównania. Tutaj należy również zganić Shkodrana Mustafiego i Petra Čecha, którzy w fatalny sposób dali się ograć młodemu Watmore'owi. Laurent Koscielny robił co mógł, by powstrzymać Anglika przed oddaniem strzału do pustej bramki, ale musiał asekurować się faulem.

Arsene Wenger nie zwlekał i od razu posłał do boju Oliviera Girouda, co natychmiast zaowocowało dwiema bramkami z jego strony. Kanonierzy wyzwolili w sobie prawdziwą piłkarską złość i skarcili Sunderland za cały przebieg tego brzydkiego spotkania. Francuski napastnik do 76. minuty zaliczył tylko dwa kontakty z piłką i oba zakończyły się między słupkami bramki Pickforda. pozytywnej strony pokazał się również drugi z rekonwalescentów, czyli Aaron Ramsey. Walijczyk potrzebował zaledwie minuty, by popisać się asystą przy bramce Alexisa Sancheza, która ustaliła wynik spotkania.

Kanonierzy powinni wygrać to spotkanie znacznie wyżej, ale nikt nie ma tutaj pretensji. Londyńczycy wykonali swoje zadanie, ale potrzebowali do tego dodatkowej motywacji w postaci brutalnej gry Sunderlandu i fatalnego sędziowania Atkinsona. Zwycięstwo 4-1 pozwoli jednak na odbudowanie pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami z Łudogorcem i Tottenhamem, na które powinni już wrócić Theo Walcott i Santiago Cazorla. Co prawda Elneny rozegrał trzy przyzwoite spotkania, jednak ustawianie go w parze z innym defensywnym pomocnikiem odbiera tę kreatywność w drugiej linii, przez co gra staje się nieco bardziej toporna. Chamberlain udanie wszedł w buty po Walcottcie i spisał się przyzwoicie. Jego podania były dziś świetne, gorzej tylko z wykończeniem, które ostatnio nie szwankowało. No i na sam koniec należy pochwalić Kierana Gibbsa, który fantastycznie spisał się na lewej obronie, zaliczył jedną asystę i solidnie pracował w obronie. Anglik z taką grą może wskoczyć na stałe do wyjściowej jedenastki. I nie chodzi tutaj nawet o chwilowy uraz Monreala, a o jego fatalną postawę w tym sezonie.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Wolffe komentarzy: 4929.10.2016, 16:16

@mitmichael
Przepisuję tylko info z facebooka. Sam jestem mega wkurzony. Dlaczego retransmisja > transmisja na żywo? Skoro mają wolną w rozkładzie godzinę 16 (nie muszą pokazywać 3 powtórki tego meczu NBA w dniu dzisiejszym) to dlaczego wolą o 20:30 puszczać retransmisję niż mecz na żywo? Nie mam pojęcia o co tu chodzi, ale po raz kolejny czuję się wyr*chany.

TlicTlac komentarzy: 602329.10.2016, 16:14

rzeczywiście nudne (na papierku) te mecze o 16;

Totki, United u siebie z najgorzej grającymi zespołami na wyjazdach(Burnley 0pkt, 3 porażki; Leicester 0pkt, 4 porażki);

jedynie West Brom-City jakoś się prezentuje, tyle, że ciężko się ogląda skomasowaną obronę Pulisa ;)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.10.2016, 16:14

simpllemann, Huberus
Dzięki. 6 bramek przy 50 to wysoki procent przy jego warunkach.
Piłkarz kompletny i tyle w temacie.

maxbys komentarzy: 70029.10.2016, 16:11

Mam nadzieje, że też mułom napsuje krwi Burnley:]

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 16:11

@Wolffe
Zawsze pokazywali 6 spotkan, tydzien temu tak własnie było wiec niech nie wyskakuja, ze taka jest umowa licencyjna bo sie tylko pograzaja a jak sie cos zmieniło od tygodnia to powinni o tym poinformowac a nic takiego nie miało miejsca

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.10.2016, 16:08

Dzieki

daniken komentarzy: 351429.10.2016, 16:04

@Dancer

neolive.net/64617/1/Watch-Manchester-United-vs-Burnley-FC-/

Wolffe komentarzy: 4929.10.2016, 16:04

Podobno Canal+ ma ustanowiony jakiś limit transmisji i dlatego w tej kolejce mogą pokazać tylko 5 spotkań. I wybrali Stoke - Swansea kosztem Tottenham - Leicester. Nie mam pytań i błagam, żeby Eleven wykupiło prawa do PL i żebym nie musiał płacić już więcej za pakiet "sportowy".

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 16:04

Skoro dla nich lepszy i wiecej osob bedzie ogladało powtorke meczu NBA zamiast meczu najciekawszej pary tej kolejki ligi angielskiej to ja dziekuje

GunnerForLife komentarzy: 335529.10.2016, 16:04

Canal+ nie pokazuje żadnego meczu o 16? O co chodzi?

daniken komentarzy: 351429.10.2016, 16:03

@Kondi

listopad miesiąc w który co sezon drużyny grają z kwiatem maku na koszulkach,Poppy Day pamięc dal ofiar pległych w obu wojnach światowych.

Kondi komentarzy: 96429.10.2016, 16:00

o co chodzi z trąbką przed meczeme tootenham - leicester?

Wolffe komentarzy: 4929.10.2016, 15:59

NA PRAWDĘ? Canal+ nie pokazuje żadnego meczu o 16? Spurs - Leicester - starcie mistrza kraju z zespołem który zajął 3. miejsce, a oni nie pokazują nic na żywo tylko retransmisję CHOLERNEGO Man U - Burnley? Czy oni się z ch*jem na głowy pozamieniali?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.10.2016, 15:52

Oby taka linia obrony ManU jak ta dziś wyszła przeciw nam na OT.

Marioht komentarzy: 611429.10.2016, 15:52

Valencia rzeczywiście bardzo solidnie wyglądał w United.
Ciekawe jak Mourinho to wszystko ogarnie. Nie ma łatwego początku.

Sparku komentarzy: 340229.10.2016, 15:52

Argudo
No to niech teraz Imprecis to zobaczy :D

Armata500 komentarzy: 4365 newsów: 13029.10.2016, 15:52

Haaha i teraz Robben gol, asysta Lewy. Niesamowite.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 15:46

No to dosyć pechowo dla Man Utd, bo mi się wydawało że Valencia był ich najlepiej grającym zawodnikiem w tym sezonie.

Kondi komentarzy: 96429.10.2016, 15:44

matAFC
jeszcze podaj minuty bramek, asysty, kartki i w sumie nie msuze juz meczu ogladac

AlexVanPersie komentarzy: 806429.10.2016, 15:44

Ustalmy, że Giroud jest najlepszy po 66 minucie.

Ale do 66 minuty niech pozostaje królem ławki.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.10.2016, 15:44

Niby rękę złamał

paw3u komentarzy: 563029.10.2016, 15:43

Co do Atkinsona to zapraszam do zapoznania sie warnem jaki otrzymałem podczas meczu Arsenal- Leicester, gdzie ten głupiec gwizdnal 11 z kapelusza dla Leicester. Nic sie nie zmieniło co do mojej opinii na temat tego ...

Barney komentarzy: 2098629.10.2016, 15:43

czemu Valencia nie gra w MU wie ktoś?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 15:42

ChatCrapGetBanged, Rudego nie ma podst. XI. Może będzie dobrze.

matAFC komentarzy: 9129.10.2016, 15:42

Ja chciałbym żeby na Łudogorec Giroud zaczął w podstawie

fabregas1987 komentarzy: 2582229.10.2016, 15:41

Giroud mógłby wchodzić koło 60 minuty za któregoś ze skrzydłowych i wtedy Alexis na flanke

tnt1124 komentarzy: 17129.10.2016, 15:41

Rok temu by wyleciał.Teraz absolutnie nie bo sie przepisy zmieniły, a patrząc na brutalność tego faulu to nie byl zbyt brutalny.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.10.2016, 15:40

Wie ktoś ile z tych 50 bramek Sanchez strzelił głową?

Wydaje mi się, że może być ich 5+ a przy jego wzroście to bardzo dobry wynik.

daniken komentarzy: 351429.10.2016, 15:38

ja trochę zjepałem..dałem opaske Lukaku :) a się zastanawiałem nad Alexisem..

matAFC komentarzy: 9129.10.2016, 15:38

Bardzo się ucieszyłem, gdy Giroud wchodził, takie miałem przeczucie, że coś ustrzeli. No i proszę, dwa pierwsze kontakty z piłką i dwa gole. Brakowało nam Giroud najbardziej w meczu z Boro. To teraz liczę, że Oli się rozstrzela. I oczywiście wierzymy że Lisy wygrają lub urwią punkty KFC. COYG!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 15:38

Kompletnie zapomniałem o zawieszeniu Yacoba. Bez tego gościa będzie West Bromowi bardzo ciężko. Straciłem troszkę wiarę...

Hubertus888 komentarzy: 367429.10.2016, 15:38