Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal

Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal 29.10.2016, 14:32, Sebastian Czarnecki 1190 komentarzy

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy mierzyli się dziś z zespołem, który nie zamierzał grać w piłkę, a raczej próbował polować na kości swoich przeciwników. Co ciekawe, Sunderland po swojej stronie miał sędziego, który przymykał oko na agresywne wejścia Czarnych Kotów, a w drugiej połowie nawet nie podyktował rzutu karnego, który należał się Arsenalowi jak psu buda. Londyńczykom nie podobało się ani zachowanie arbitra, ani ich rywali, w związku z czym aktywowali swoją sportową złość i w ostatnich 20 minutach meczu byli już bezlitośni.

Oceń graczy po meczu!

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea (42' Djilobodji), Kone, Van Aanholt - Khazri, Ndong, Rodwell, Pienaar (70. Januzaj), Watmore (84. Gooch) - Defoe

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (89. Maitland-Niles) - Chamberlain (77. Ramsey), Özil, Iwobi (69. Giroud) - Sanchez

Wszystko zaczęło się po myśli Kanonierów, którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się rozgrywający niezłe zawody Chamberlain, a jeszcze lepszy strzał głową oddał Alexis Sanchez, który nie dał szans Pickfordowi. Arsenal był jedyną drużyną, która tego dnia miała zamiar grać w piłkę. Byli zmotywowani, mieli pomysł na grę, ale brakowało wykończenia. Świetne podania do Özila i Coquelina zaliczył Alexis Sanchez, niemieckiego rozgrywającego cudownie wypuścił również Chamberlain. Za każdym razem brakowało odrobiny precyzji.

Sunderland był nieudolny pod każdym względem. Wiedział, że nie może nawiązać z Arsenalem równej walki, więc urządził sobie polowanie na kości. Już w pierwszej połowie Steven Pienaar powinien opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie, tymczasem otrzymał tylko jeden żółty kartonik po swoim drugim poważnym przewinieniu. Czarne Koty zachowywały się tak, jakby w ogóle nie zależało im na wyniku w tym spotkaniu, a mówimy przecież o zespole, który wyraźnie zamyka tabelę Premier League z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie.

Czara goryczy przelała się między 60. a 65. minutą. Martin Atkinson nie podyktował oczywistego rzutu karnego po faulu Lamine Konego na Alexisie Sanchezie, a chwilę później wskazał na jedenasty metr dla Sunderlandu. Nie oszukujmy się - rzut karny dla gospodarzy był prawidłowy, tyle że niepodyktowany faul mający miejsce chwilę wcześniej był jeszcze bardziej oczywisty. Jermaine Defoe oczywiście wykorzystał sytuację i doprowadził Sunderland do wyrównania. Tutaj należy również zganić Shkodrana Mustafiego i Petra Čecha, którzy w fatalny sposób dali się ograć młodemu Watmore'owi. Laurent Koscielny robił co mógł, by powstrzymać Anglika przed oddaniem strzału do pustej bramki, ale musiał asekurować się faulem.

Arsene Wenger nie zwlekał i od razu posłał do boju Oliviera Girouda, co natychmiast zaowocowało dwiema bramkami z jego strony. Kanonierzy wyzwolili w sobie prawdziwą piłkarską złość i skarcili Sunderland za cały przebieg tego brzydkiego spotkania. Francuski napastnik do 76. minuty zaliczył tylko dwa kontakty z piłką i oba zakończyły się między słupkami bramki Pickforda. pozytywnej strony pokazał się również drugi z rekonwalescentów, czyli Aaron Ramsey. Walijczyk potrzebował zaledwie minuty, by popisać się asystą przy bramce Alexisa Sancheza, która ustaliła wynik spotkania.

Kanonierzy powinni wygrać to spotkanie znacznie wyżej, ale nikt nie ma tutaj pretensji. Londyńczycy wykonali swoje zadanie, ale potrzebowali do tego dodatkowej motywacji w postaci brutalnej gry Sunderlandu i fatalnego sędziowania Atkinsona. Zwycięstwo 4-1 pozwoli jednak na odbudowanie pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami z Łudogorcem i Tottenhamem, na które powinni już wrócić Theo Walcott i Santiago Cazorla. Co prawda Elneny rozegrał trzy przyzwoite spotkania, jednak ustawianie go w parze z innym defensywnym pomocnikiem odbiera tę kreatywność w drugiej linii, przez co gra staje się nieco bardziej toporna. Chamberlain udanie wszedł w buty po Walcottcie i spisał się przyzwoicie. Jego podania były dziś świetne, gorzej tylko z wykończeniem, które ostatnio nie szwankowało. No i na sam koniec należy pochwalić Kierana Gibbsa, który fantastycznie spisał się na lewej obronie, zaliczył jedną asystę i solidnie pracował w obronie. Anglik z taką grą może wskoczyć na stałe do wyjściowej jedenastki. I nie chodzi tutaj nawet o chwilowy uraz Monreala, a o jego fatalną postawę w tym sezonie.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 18:34

Bardzo mnie cieszy bramka po roznym bo takich bramek mało zdobywamy

grzegorz1211 komentarzy: 1030529.10.2016, 18:33

Liverpool nie gra w europejskich pucharach, a to działa w lidze na ich korzyść

AlexVanPersie komentarzy: 806429.10.2016, 18:25

Nie gorszy tylko trudniejszy.

Próbuje ustabilizowac forme co jest najtrudniejsze oraz uczy sie wspolpracy z gibbsem i el nenym

Jak wyjdzie z tego zwyciesko to bedzie Wielkim Graczem

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 18:23

Liverpool dziś przegra i się zmienią nastroje dotyczące ich walki o mistrzostwo.

IMO Arsenal i City, ze wskazaniem na Arsenal.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.10.2016, 18:22

Live dziś remisik na ochłodzenie ;d

Sparku komentarzy: 340229.10.2016, 18:21

AlexVan
Bardzo dobrze napisana krytyka josa chaminio, Arsene da czas Iwobiemu, Ramsey się przyda - wkońcu ktoś musi za tydzień kurczaką gola piętą strzelić :P

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52429.10.2016, 18:19

Nikt nie zarzuca słabego meczu, bo nie notuje gola, czy asysty. Po prostu widać, że młody Nigeryjczyk ma gorszy okres.

grzegorz1211 komentarzy: 1030529.10.2016, 18:18

W tym sezonie o majstra walczyć będzie Arsenal, City i Liverpool

Theo44 komentarzy: 427629.10.2016, 18:15

Telewizjada ruszyla...najs.:-)

AlexVanPersie komentarzy: 806429.10.2016, 18:14

Iwobi nie zanotuje asysty albo gola i juz slabszy mecz mu sie zarzuca podczas gdy jego atutem jest gra kombinacyjna, dryblibg i robienie przestrzeni.

Lekarstwem na gorsze momenty w tym wieku jest dalsza gra, bo on teraz probuje ustabilizowac swoja forme i wystepy sa do tego niezbedne.

Jemu jak i Oxowi.
W tym kontekscie martwi powrot Aarona Chaosa Ramseya, ale cóż, tu jest Arsenal, tu jest ostra konkurencja :) ;8)

Miejmy nadzieje, ze wygraja najlepsi

Sparku komentarzy: 340229.10.2016, 18:12

Dobrze, dzisiaj na konto wpływa 300 zł >D

Gryzek komentarzy: 379729.10.2016, 18:08

Zlatan jest ciągle groźny, ale gra jak old boy. Na 90% nie powtórzy w Angli swojego fenomenu z Ligue 1.

wojtek1256 komentarzy: 298629.10.2016, 18:06

Giroud jak ma wysoką forme, pamiętam taką serie meczów, był nie do zatrzymania, strzelał jak na zawołanie, to jest nam potrzebny do pierwszej 11. Jednak cięzko stwierdzic po dzisiejszym meczu czy to taka forma. Na pewno porządnie zapukał do wyjsciowego składu. Ostatnio nieco loty oobniżył Iwobi, wiec moze warto Francuza za niego i Alexis na skrzydle. Zobaczymy jak to bedzie w nastepnej kolejce

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 18:04

Jak pisałem, że Ibra może mieć spore kłopoty z przekroczeniem 10 bramek w lidze to się ze mnie śmialiście :))

Najważniejsze, że Marudinho traci punkty. :]

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 18:03

@arsenallord

Kilka karniaczków dostanie do wykonania, głowę czasem pewnie dostawi. Byłem przekonany, że nie te lata, ale ciągle może uciułać te 15 jakoś.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52429.10.2016, 17:59

Ibrahimovic w ostatnich 6 meczach oddał 35 strzałów. Łącznie już 588 minut bez bramki.

Kowal96 komentarzy: 1759129.10.2016, 17:59

United 8 miejsce, a może spaść jeszcze niżej. Pięknie to wygląda :DD

Mihex komentarzy: 2360429.10.2016, 17:59

Dobrze Burnley. Swoje zadanie wykonaliście, ukradnijcie jeszcze punkty City/KFC/Chelsea/Liverpoolowi i możecie spadać do championship, gdzie wasze miejsce.

aguero10 komentarzy: 858929.10.2016, 17:58

Ziru jako Joker tak ale nie pierwszy sklad . Poprostu Alexis daje nam wiecej opcji w ataku .

Kowal96 komentarzy: 1759129.10.2016, 17:58

Brawo United, brawo Lester :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 17:58

Zasłużenie :)

pierre_afc komentarzy: 1207129.10.2016, 17:57

@mitmichael - Nic tylko się cieszyć i mieć nadzieję, że dalej będą dobrze grać, w końcu Boro następny mecz ma z Obywatelami :)

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 17:56

City przez to 4-0 lepsza juz o 2 bramki od nas dlatego dobrze, ze udało sie pocisnac Sunderland dzisiaj

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18429.10.2016, 17:56

Hat-trick Zlatana, dwie asysty Pogby... ;/ Myślę, że nasz Arsenal nie ma czego szukać w tym sezonie w BPL.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.10.2016, 17:55

No nic trzeba pocisnąć Tottki i Manu

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 17:55

Watford dało mi 21 punktow a Arsenal 10 w typerze, reszta oczywiscie zawiodła głownie MU i Bournemouth. Chyba dzieki nam Middlesbrough tak zaczeło grac

Gryzek komentarzy: 379729.10.2016, 17:55

The Failure One w swoim stylu. Kolejny „cudowny” mecz zmarnowanych stu milionów.

W tym sezonie bedziemy świadkami Ostatecznego Upadku Jose Maroudinho

Przywali w glebę z duzej wysokosci i calkowicie sie polamie, choć i bez tego wyglada i gada jak czlowiek złamany przez Los.

Głownym akordem jego upadku bedzie seria ciosów z półobrotu od Arsena Norrisa Wengera.

To czy pociagnie z soba na dno Zlatana Ibyebyehimowicza interesuje coraz mniej osób.

Lui wróć, brakuje tu ciebie ;)

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2016, 17:53

WBA sie chyba podlozylo Manchesterowi City. Az nie chce mi sie wierzyc, ze przegrali 0-4

Rafson95 komentarzy: 1057829.10.2016, 17:52

FabsFAN
9/10 przypadków podobnych wyrażen na tej stronie przechodzi bez warna. zdaje sobie sprawę z tego że to nie jest ładny związek, ale nasrać albo ryj to nie są słowa wulgarne

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.10.2016, 17:50

Ja pie.....!
Postawilem na Mainz z X, Watford i Zabrze.
Zamykam, bo Watford dalej nie strzela, a 3 minuty później Dawson strzela samobója.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.10.2016, 17:50

Rafson95
"nasrać do ryja" to wulgarne wyrażenie.

mercol7 komentarzy: 270429.10.2016, 17:49

czerwonka jeszcze wciśnie zaraz

zuczek1987 komentarzy: 640329.10.2016, 17:49

niesamowity? to co by sie działo jakby asyste zaliczył ? a nie daj boże gola strzelił....

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.10.2016, 17:49

CCGB---> Jak tak dalej pójdzie to wygrasz zakład. Ibra już nie te lata.

Rafson95 komentarzy: 1057829.10.2016, 17:49

- "ALe widzę Giroud dziś nasrał do ryjów tym hejterom" w domu Cię nauczyli tak ładnie się wyrażać?

Co to za Warn? Za wyrażenie nasrać do ryja tu się dostaje ostrzeżenia? Gdzie tu jest złamanei regulaminu?
No i autor ostrzeżenia oczywiście ton jak rozpieszczonego szczeniaka, anonimowy to przytyki do domu i rodziny.

3rdpitch komentarzy: 454829.10.2016, 17:49

Ibra może buty czyscic Giroud :D 20 sytuacji - 0 goli, nasz Oli 2 i 2

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.10.2016, 17:48