Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal

Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal 29.10.2016, 14:32, Sebastian Czarnecki 1190 komentarzy

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy mierzyli się dziś z zespołem, który nie zamierzał grać w piłkę, a raczej próbował polować na kości swoich przeciwników. Co ciekawe, Sunderland po swojej stronie miał sędziego, który przymykał oko na agresywne wejścia Czarnych Kotów, a w drugiej połowie nawet nie podyktował rzutu karnego, który należał się Arsenalowi jak psu buda. Londyńczykom nie podobało się ani zachowanie arbitra, ani ich rywali, w związku z czym aktywowali swoją sportową złość i w ostatnich 20 minutach meczu byli już bezlitośni.

Oceń graczy po meczu!

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea (42' Djilobodji), Kone, Van Aanholt - Khazri, Ndong, Rodwell, Pienaar (70. Januzaj), Watmore (84. Gooch) - Defoe

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (89. Maitland-Niles) - Chamberlain (77. Ramsey), Özil, Iwobi (69. Giroud) - Sanchez

Wszystko zaczęło się po myśli Kanonierów, którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się rozgrywający niezłe zawody Chamberlain, a jeszcze lepszy strzał głową oddał Alexis Sanchez, który nie dał szans Pickfordowi. Arsenal był jedyną drużyną, która tego dnia miała zamiar grać w piłkę. Byli zmotywowani, mieli pomysł na grę, ale brakowało wykończenia. Świetne podania do Özila i Coquelina zaliczył Alexis Sanchez, niemieckiego rozgrywającego cudownie wypuścił również Chamberlain. Za każdym razem brakowało odrobiny precyzji.

Sunderland był nieudolny pod każdym względem. Wiedział, że nie może nawiązać z Arsenalem równej walki, więc urządził sobie polowanie na kości. Już w pierwszej połowie Steven Pienaar powinien opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie, tymczasem otrzymał tylko jeden żółty kartonik po swoim drugim poważnym przewinieniu. Czarne Koty zachowywały się tak, jakby w ogóle nie zależało im na wyniku w tym spotkaniu, a mówimy przecież o zespole, który wyraźnie zamyka tabelę Premier League z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie.

Czara goryczy przelała się między 60. a 65. minutą. Martin Atkinson nie podyktował oczywistego rzutu karnego po faulu Lamine Konego na Alexisie Sanchezie, a chwilę później wskazał na jedenasty metr dla Sunderlandu. Nie oszukujmy się - rzut karny dla gospodarzy był prawidłowy, tyle że niepodyktowany faul mający miejsce chwilę wcześniej był jeszcze bardziej oczywisty. Jermaine Defoe oczywiście wykorzystał sytuację i doprowadził Sunderland do wyrównania. Tutaj należy również zganić Shkodrana Mustafiego i Petra Čecha, którzy w fatalny sposób dali się ograć młodemu Watmore'owi. Laurent Koscielny robił co mógł, by powstrzymać Anglika przed oddaniem strzału do pustej bramki, ale musiał asekurować się faulem.

Arsene Wenger nie zwlekał i od razu posłał do boju Oliviera Girouda, co natychmiast zaowocowało dwiema bramkami z jego strony. Kanonierzy wyzwolili w sobie prawdziwą piłkarską złość i skarcili Sunderland za cały przebieg tego brzydkiego spotkania. Francuski napastnik do 76. minuty zaliczył tylko dwa kontakty z piłką i oba zakończyły się między słupkami bramki Pickforda. pozytywnej strony pokazał się również drugi z rekonwalescentów, czyli Aaron Ramsey. Walijczyk potrzebował zaledwie minuty, by popisać się asystą przy bramce Alexisa Sancheza, która ustaliła wynik spotkania.

Kanonierzy powinni wygrać to spotkanie znacznie wyżej, ale nikt nie ma tutaj pretensji. Londyńczycy wykonali swoje zadanie, ale potrzebowali do tego dodatkowej motywacji w postaci brutalnej gry Sunderlandu i fatalnego sędziowania Atkinsona. Zwycięstwo 4-1 pozwoli jednak na odbudowanie pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami z Łudogorcem i Tottenhamem, na które powinni już wrócić Theo Walcott i Santiago Cazorla. Co prawda Elneny rozegrał trzy przyzwoite spotkania, jednak ustawianie go w parze z innym defensywnym pomocnikiem odbiera tę kreatywność w drugiej linii, przez co gra staje się nieco bardziej toporna. Chamberlain udanie wszedł w buty po Walcottcie i spisał się przyzwoicie. Jego podania były dziś świetne, gorzej tylko z wykończeniem, które ostatnio nie szwankowało. No i na sam koniec należy pochwalić Kierana Gibbsa, który fantastycznie spisał się na lewej obronie, zaliczył jedną asystę i solidnie pracował w obronie. Anglik z taką grą może wskoczyć na stałe do wyjściowej jedenastki. I nie chodzi tutaj nawet o chwilowy uraz Monreala, a o jego fatalną postawę w tym sezonie.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360429.10.2016, 17:39

Watford 1-0. Oczywiście Deeney :P

pierre_afc komentarzy: 1207129.10.2016, 17:38

Ogólnie jak tak się skończą mecze to kolejka póki co okej. MU i Spurs tracą punkty, a MC musiało w końcu wygrać tylko szkoda, że tak wysoko.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 17:38

FabsFAN, jak uważasz że Leicester marne to włącz WBA. Tamci się zachowują jakby pierwszy raz widzieli piłkę na oczy.

Mihex komentarzy: 2360429.10.2016, 17:38

Dobra, widzę, że raczej nie :/ Gundogan.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068729.10.2016, 17:37

Bye bye samodzielny foteliku :(

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.10.2016, 17:37

CIty 3 ;/

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.10.2016, 17:36

Jakie to lester marne. Zadnej skladnej akcji.

mercol7 komentarzy: 270429.10.2016, 17:36

nieźle ich Burnley kontroluje :D

pierre_afc komentarzy: 1207129.10.2016, 17:36

@K204 - Niezbyt pewny środek obrony, słaby mecz Iwobiego, Ox poza jedną akcją zagrał 'swoje', Gibbs fajnie wyglądał, Elneny robił swoje, Coquelin świetnie i ofiarnie w obronie, Cech nie miał nic do roboty tak naprawdę poza tym sam na sam co faulował i karnym. Giroud mega zmiana, Ramsey też nieźle się wprowadził, Sanchez naprawdę super zagrał. Ozil kilka świetnych piłek, zmarnowana setka (choć przez to, że piłka źle się odbiła) i asysta po rożnym.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.10.2016, 17:36

Daleko nie musisz szukać takiej dominacji. Wystarczy odpalić transmisję z The Hawthorns. Tam geniusz taktyczny o nazwie Pulis jest właśnie ośmieszany przez Guardiolę.

Mihex komentarzy: 2360429.10.2016, 17:35

Jest jakaś, minimalna chociaż szansa, że WBA wciśnie choć jedną :P?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 17:35

Nawet nie mają do kogo lagować, bo najbardziej wysunięty zawodnik 30 metrów od własnej bramki. Grając 11 na 10.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068729.10.2016, 17:35

Ile dajecie czasu jeszcze The Special One na OT?

Gryzek komentarzy: 379729.10.2016, 17:34

Menedżer z ego jak wieżowiec, old boy na napadzie i przepłacony murzyn. W skrócie Manchester United.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52429.10.2016, 17:34

Kanonier
Bardzo dobre mecze Gibbsa i Sancheza. Świetna zmiana Girouda, fatalny błąd Mustafiego. Mecz pod nasze dyktando. Zasłużone zwycięstwo.

tomek_13 komentarzy: 243229.10.2016, 17:34

CCGB
Różnie można ten "faul" zinterpretować.. ale imo sędzia się wybroni z tej kartki.

Na prawdę chcesz zwycięstwa MU? :D

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.10.2016, 17:33

Kanonier---> Na + Alexis, Giroud i Gibbs. Na mały - Mustafi oraz Iwobi. Reszta ok.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 17:32

@tomek

Przecież Herrera wpadł w jakiś poślizg. Nie było ani intencji ataku na rywala, ani nie zrobił mu krzywdy. Jeszcze przed uderzeniem sygnalizował, że nie chce wpaść na przeciwnika.

Burnley gra tak obrzydliwie, że zbiera się na wymioty. Takiej dominacji jak dziś Utd jeszcze chyba w tym sezonie Premier League nie było. Niech to wygrają, a Rudy Mourinho wraca do kozaczenia w Championship.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52429.10.2016, 17:31

W ostatnich 7 meczach, sześciokrotnie United nie zdobywało bramki do przerwy. Wracają czasy, gdy trenerem był pewien Holender.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.10.2016, 17:31

One season wonder zdjety.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.10.2016, 17:31

Widze ze Arsenal na czfurke. Gra gitara.

Cos wiecej po tym spotkaniu? plusy i minusy? bo dopiero wrocilem do domciu.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40329.10.2016, 17:31

ma ktos linka do mid-bou?

qba555 komentarzy: 797 newsów: 129.10.2016, 17:29

Macie może link do MU?

tomek_13 komentarzy: 243229.10.2016, 17:29

CCGB
Przecież zółta kartka słuszna, a w konsekwencji druga także trudno..

helzing komentarzy: 327329.10.2016, 17:29

co ten sedzia dzis wyprawa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 17:28

Ten sędzia to faktycznie jakiś fan Tottenhamu. Alli wrąbał się korkami w Kinga i rzut wolny dla Tottenhamu.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.10.2016, 17:28

Herrera czerwona - idealny prezent ma Dancer na urodziny :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 17:28

Czerwona Herrery to kpina. Mam nadzieję, że United to wygra.

Gryzek komentarzy: 379729.10.2016, 17:27

Ahaha Herrera czerwo. Brawo, dalej Burnley!

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.10.2016, 17:25

Niezły mecz z naszej strony. Atkinson i Dean powinni oglądać Premier League tylko w TV. Super Gibbs. W tej chwili powinien grać za Nachosa.

AVP---> Pisz :D

DontCry komentarzy: 760829.10.2016, 17:24

ManU 27 sytuacji bramkowych? Ogląda to ktoś? :P

AlexVanPersie komentarzy: 806429.10.2016, 17:23

Panowie, pisac juz czym ten sezon bedzie dla Jose Autobusinho czy jeszcze sie wszczymać? 8) ;)

Gryzek komentarzy: 379729.10.2016, 17:21

Kurde, przyjąć nożyce Ibry na brzuch z odległości 2 metrów. Nie przyjemnie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52429.10.2016, 17:17

Janssen 3 bramki w tym sezonie i wszystkie z rzutów karnych. Chyba nie na to liczyli włodarze Tottenhamu.

Sparku komentarzy: 340229.10.2016, 17:17

czy Malwarebytes usuwa również spyware i adware oraz inne oprogramowania szpiegujące?

Gryzek komentarzy: 379729.10.2016, 17:13

Pajac Mou na trybunach, a ManU jest cienkie jak sik pająka. Fajnie gdyby Burnley im strzeliło.

czarnykruk komentarzy: 69929.10.2016, 17:13

Co Traore podał...

Czeczenia komentarzy: 1249429.10.2016, 17:12

Za to Mustafi kolejny raz popełnia błędy. Nie uważam by kiksował rzadziej niż Mertesacker, ale póki co konsekwencje są dość łagodne, póki co. Czasem szybkością naprawi błąd i to tyle. Monreal za to.chyba długo z ławki nie wstanie i nie szkodzi. Chamberlain nie trafi nawet w bramkę na autostradzie.

Arsenal dziś znów próbował wkurzyć fanów (do.spółki z Atkinsonem), ale brawo za odpowiedź i efektowne rozstrzelanie przyszłego spadkowicza.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18429.10.2016, 17:11

To król asyst Paul Pogba zagrał zawodnikowi Burnley piłkę przy tej kontrze?

PietrasM komentarzy: 249529.10.2016, 17:11

czarnykruk komentarzy: 69929.10.2016, 17:09

Dziś oglądam Bournemouth i powiem Wam, że Wilshere rozgrywa świetny mecz. Miał 4-5 kluczowych podań. Troche jak przyglądam się bliżej jego grze to widzę takie "lenistwo" często truchta jak przydałoby się przyśpieszyć, ale gra na pozycji B2B, więc można to wybaczyć.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.10.2016, 17:08

@cobi90: Żadnego

cobi90 komentarzy: 125729.10.2016, 17:07