Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal

Sportowa złość i powrót Girouda: Sunderland 1-4 Arsenal 29.10.2016, 14:32, Sebastian Czarnecki 1190 komentarzy

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Kanonierzy mierzyli się dziś z zespołem, który nie zamierzał grać w piłkę, a raczej próbował polować na kości swoich przeciwników. Co ciekawe, Sunderland po swojej stronie miał sędziego, który przymykał oko na agresywne wejścia Czarnych Kotów, a w drugiej połowie nawet nie podyktował rzutu karnego, który należał się Arsenalowi jak psu buda. Londyńczykom nie podobało się ani zachowanie arbitra, ani ich rywali, w związku z czym aktywowali swoją sportową złość i w ostatnich 20 minutach meczu byli już bezlitośni.

Oceń graczy po meczu!

Sunderland: Pickford - Jones, O'Shea (42' Djilobodji), Kone, Van Aanholt - Khazri, Ndong, Rodwell, Pienaar (70. Januzaj), Watmore (84. Gooch) - Defoe

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Gibbs - Elneny, Coquelin (89. Maitland-Niles) - Chamberlain (77. Ramsey), Özil, Iwobi (69. Giroud) - Sanchez

Wszystko zaczęło się po myśli Kanonierów, którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się rozgrywający niezłe zawody Chamberlain, a jeszcze lepszy strzał głową oddał Alexis Sanchez, który nie dał szans Pickfordowi. Arsenal był jedyną drużyną, która tego dnia miała zamiar grać w piłkę. Byli zmotywowani, mieli pomysł na grę, ale brakowało wykończenia. Świetne podania do Özila i Coquelina zaliczył Alexis Sanchez, niemieckiego rozgrywającego cudownie wypuścił również Chamberlain. Za każdym razem brakowało odrobiny precyzji.

Sunderland był nieudolny pod każdym względem. Wiedział, że nie może nawiązać z Arsenalem równej walki, więc urządził sobie polowanie na kości. Już w pierwszej połowie Steven Pienaar powinien opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie, tymczasem otrzymał tylko jeden żółty kartonik po swoim drugim poważnym przewinieniu. Czarne Koty zachowywały się tak, jakby w ogóle nie zależało im na wyniku w tym spotkaniu, a mówimy przecież o zespole, który wyraźnie zamyka tabelę Premier League z zaledwie dwoma punktami na swoim koncie.

Czara goryczy przelała się między 60. a 65. minutą. Martin Atkinson nie podyktował oczywistego rzutu karnego po faulu Lamine Konego na Alexisie Sanchezie, a chwilę później wskazał na jedenasty metr dla Sunderlandu. Nie oszukujmy się - rzut karny dla gospodarzy był prawidłowy, tyle że niepodyktowany faul mający miejsce chwilę wcześniej był jeszcze bardziej oczywisty. Jermaine Defoe oczywiście wykorzystał sytuację i doprowadził Sunderland do wyrównania. Tutaj należy również zganić Shkodrana Mustafiego i Petra Čecha, którzy w fatalny sposób dali się ograć młodemu Watmore'owi. Laurent Koscielny robił co mógł, by powstrzymać Anglika przed oddaniem strzału do pustej bramki, ale musiał asekurować się faulem.

Arsene Wenger nie zwlekał i od razu posłał do boju Oliviera Girouda, co natychmiast zaowocowało dwiema bramkami z jego strony. Kanonierzy wyzwolili w sobie prawdziwą piłkarską złość i skarcili Sunderland za cały przebieg tego brzydkiego spotkania. Francuski napastnik do 76. minuty zaliczył tylko dwa kontakty z piłką i oba zakończyły się między słupkami bramki Pickforda. pozytywnej strony pokazał się również drugi z rekonwalescentów, czyli Aaron Ramsey. Walijczyk potrzebował zaledwie minuty, by popisać się asystą przy bramce Alexisa Sancheza, która ustaliła wynik spotkania.

Kanonierzy powinni wygrać to spotkanie znacznie wyżej, ale nikt nie ma tutaj pretensji. Londyńczycy wykonali swoje zadanie, ale potrzebowali do tego dodatkowej motywacji w postaci brutalnej gry Sunderlandu i fatalnego sędziowania Atkinsona. Zwycięstwo 4-1 pozwoli jednak na odbudowanie pewności siebie przed nadchodzącymi spotkaniami z Łudogorcem i Tottenhamem, na które powinni już wrócić Theo Walcott i Santiago Cazorla. Co prawda Elneny rozegrał trzy przyzwoite spotkania, jednak ustawianie go w parze z innym defensywnym pomocnikiem odbiera tę kreatywność w drugiej linii, przez co gra staje się nieco bardziej toporna. Chamberlain udanie wszedł w buty po Walcottcie i spisał się przyzwoicie. Jego podania były dziś świetne, gorzej tylko z wykończeniem, które ostatnio nie szwankowało. No i na sam koniec należy pochwalić Kierana Gibbsa, który fantastycznie spisał się na lewej obronie, zaliczył jedną asystę i solidnie pracował w obronie. Anglik z taką grą może wskoczyć na stałe do wyjściowej jedenastki. I nie chodzi tutaj nawet o chwilowy uraz Monreala, a o jego fatalną postawę w tym sezonie.

Premier LeagueRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Lucas6Z komentarzy: 182229.10.2016, 15:38

Świetny mecz Gibbsa, Elnenego, Coquelina i Alexisa, po zejściu na skrzydło pokazał jakim jest dzikiem i nadal będę się upierał że nasze najmocniejsze możliwe ustawienie na dziś dzien to zdrowy Żwir na szpicy, czilijczyk zamiast Iwobiego, z prawej rzecz jasna Walcott.
Z minusów beznadziejne dziś rozgrywanie Mustafy (połowa długich podań pod nogi rywala) i Ramsey w swoim stylu blamaż czyli w sumie nic nowego, same durne straty, zwalnianie akcji, idiotyczne decyzję. Życzę temu chłopakowi aby jak najszybciej przydarzyło mu się to co Walcottowi z początkiem tego sezonu. W innym wypadku powinien wyjechać z Londynu chyba że będzie go chciało crystal pałace albo west ham

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190929.10.2016, 15:37

Chyba przepisy się zmieniły, Cech nie powinien wylecieć

simson16 komentarzy: 461429.10.2016, 15:37

Sanchez na Kapiyanie w Fantasy 22 pkt Nice:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 15:37

Najlepszym zawodnikiem Sunderlandu był Atkinson. Zabrał nam karnego i nie wyrzucił Pienaara.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 15:36

Maciuś

Tylko skopiowałem z Twittera od naszego klubowego fotografa :P

Hubertus888 komentarzy: 367429.10.2016, 15:36

Gunnerrsaurus

Karny był ale nie było gwizdka. Swoją drogą Cech powinien wylecieć.

Marioht komentarzy: 611429.10.2016, 15:36

Coq niemiłosiernie sponiewierany dziś.

Dla mnie graczem meczu Alexis mimo wszystko.

3 pierwsze trafienia dla Arsenalu przepiękne.

Jedziemy dalej!

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 129.10.2016, 15:35

Ktoś wie, może czy Harry Kane będzie gotowy na derby?

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.10.2016, 15:35

Sanchez na kapitanie w FPL i 22 punkty, do tego Ozil 5 punkcików i Defoe 6.Udany start

Kielnia komentarzy: 12029.10.2016, 15:35

witam ma ktos moze pełne spotkanie Arsenalu po polsku?bo dopiero wróciłem prosze

maciekbe komentarzy: 1245829.10.2016, 15:35

czy tylko mi Ramsey wydaje się być jakiś taki wyższy? Szczuplejszy?

daniken komentarzy: 352229.10.2016, 15:35

nc+ to lipa a nie pltforma telewizyjna,ja bym im dawno umowe wypowiedział ale to tv mojej siostry więc sobie jest

Hubertus888 komentarzy: 367429.10.2016, 15:35

Atkinson dzisiaj niczym drugi Atkinson (Jaś Fasola) odstawi niezłą komedie. Żadnego zawieszenia po prostu zabrać mu licencje niech biega sobie z psem w parku!

matAFC komentarzy: 9129.10.2016, 15:34

Fajnie że Ramsey wrócił, miał swój udział przy bramce na 4-1.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190929.10.2016, 15:34

Hubertus
Przypominam, że karnego nie było ;) ale dla mnie też Sanchez MOTM

duzy469 komentarzy: 76629.10.2016, 15:33

Troszkę lipa ze tottkow z leicester nie puszczają

matAFC komentarzy: 9129.10.2016, 15:33

W drugiej połowie ciekawy mecz, ale to co robi Atkinson, to woła o pomstę do nieba. Słaby sędzia

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190929.10.2016, 15:33

Dobry mecz, który pokazuje, że Arsenal potrafi grać bez Ozila, oraz że Sanchez więcej daje na skrzydle, patrzcie jak lewa strona odżyła po wejściu Giroud i zejściu Sancheza na skrzydło.

Giroud bez pukania wyważa sobie drzwi do pierwszego składu. Brawo

thegunner4life komentarzy: 906129.10.2016, 15:33

Super mecz aż miło się to oglądało. Giroud świetny mecz. Teraz można patrzeć na resztę tabeli. I od razu sobota lepsza.

daniken komentarzy: 352229.10.2016, 15:32

Arsenal,MCity,Atletico,Dortmund,Juve,Lech

wejdzie?

matAFC komentarzy: 9129.10.2016, 15:32

Dzisiaj przeciętnie Iwobi, ale cóż, tak bywa

Hubertus888 komentarzy: 367429.10.2016, 15:31

Do zwycięstwa to nas poprowadził Sanchez. To jego podania uruchamiały Gibbsa. To on był faulowany wiele razy, tworzył przewagę dryblingami i zagrażał podaniami. Do tego dwa gole i karny. Jak dla mnie MOTM

mercol7 komentarzy: 270429.10.2016, 15:31

poza Defoe to tam nikt nic nie gra

Kiepomen komentarzy: 435229.10.2016, 15:30

FENOMENALNA druga połowa! Nie mogłem patrzeć już na tych drwali Sunderlandu, postawili autobus i gdyby zdobili chociaż punkt chyba bym sie załamał, bo byliśmy lepsi w każdym calu, zdeklasowaliśmy ich. I ten widok wychodzących kibiców na 1-4... bezcenne. Tak wogule ten Watmore to chyba najgorszy skrzydłowy jakiego widziałem, gdyby nie fartowna interwencja Cecha to Kosa by go wyprzedził i bramki by nie było. Świetny mecz!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.10.2016, 15:30

Dla mnie też MOTM Giroud. Plan B zadziałał świetnie. Jednak nadal widzę Sancheza jako podst. napastnika.

A Atkinsona niech wreszcie zdegradują do Football League Two, bo to jest niepoważne że ten gość sędziuje piłkę na takim poziomie.

matAFC komentarzy: 9129.10.2016, 15:30

@Gunerrsaurus

Niestety nie ma

lolkoznoob komentarzy: 96829.10.2016, 15:30

Wszyscy o Gibbsie i wejściu Żwirka, ale to co wyprawia Sanchez na szpicy to magia, bestia.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52429.10.2016, 15:30

Z szybszymi zawodnikami Ozil miał zgarniać pełno asyst, a jak przyszło, to pierwszą w lidze uzyskał ją przy golu Girouda.

daniken komentarzy: 352229.10.2016, 15:30

@enrique

no bo tak będzie jak piszesz ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 129.10.2016, 15:30

No nie ma aż dziwne ze strony canal+

Dla Gibbsa wielkie brawa, powinien wygryźć Monreala. Mustafi nie grał źle, oprócz tego błędu na 1-1. Brawa również dla Coquelina i Elnenego, fajnie grali w środku pola. Oxlade też nieźle, chociaż liczyłem na więcej. Świetny jak zawsze Alexis, walczak, ochota do gry. No i oczywiście niezawodny Giroud. Wynik 4-1 mnie zadowala. :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.10.2016, 15:29

Gibbs tym spotkaniem prawdopodobnie wywalczył sobie pierwszy skład i Giroud być może też. Gdyby się Theo nie wykurował, to nie miałbym nic przeciwko, aby wskoczył za Oxa, który dziś grał kaszankę. Ogólnie wszyscy zagrali dobrze. W sytuacji z karnym głownym winowajcą Mustafi, Cech podjął mimo wszystko dobrą decyzję, bo przeciwnik leciał na pustą, a tak zawsze pozostawał cień nadziei, że nie trafi z karnego.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190929.10.2016, 15:29

Nie ma żadnego meczu w TV o 16?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 15:29

The 5ft 7ins Sanchez out jumps the 6ft 1ins Kone for the 1st Arsenal goal.

Sathiss komentarzy: 195129.10.2016, 15:29

Ehh, w typerze postawiłem 0:4. Jak żyć panie Atkinson :(

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.10.2016, 15:28

Na sieć restauracji fastfoodowych widzę takie coś:
Cech;Bellerin-Mustafi-Koscielny-Gibbs;Coquelin-Cazorla;Walcott-Ozil-Sanchez;Giroud

enrique komentarzy: 1937929.10.2016, 15:28

Gibbs wygryzł ?

Ta, jakoś mam dziwne przeczucie że jak tylko Monreal ozdrowieje to Gibbsa na ławkę wywieje.

mercol7 komentarzy: 270429.10.2016, 15:28

w sumie ciekawe jak wyglądałaby gra takim ustawieniem

Alexis----Giroud----Walcott
-----------Özil------------
--Coquelin--Cazorla/Xhaka--

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 15:28

Życzę sunderlandowi (specjalnie z małej) spadku do jak najniższej ligi. Oni nie potrafią grać w piłkę a tylko kopią po nogach...

thegunners101 komentarzy: 248729.10.2016, 15:27

Świetny mecz, świetny wynik, teraz tylko oglądać, jak reszta traci punkty.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492529.10.2016, 15:27

No i tak powinno być. Sędzia popełnił błędy, ale jak jesteś lepszy to i tak zgnieciesz rywala. Nie trzeba tracić punktów i później płakać "bo sędzia".

Sunderland powinien zimą składać ofertę za Messiego, bo inaczej się nie utrzymają. Można mieć pecha i trudny terminarz (jak Swansea!) ale Kocury nie prezentują odpowiedniej jakości by zanotować serię zwycięstw i odbić się od dna.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.10.2016, 15:26

Co mega cieszy to, że w tym sezonie jak mamy zawodnika z kontuzją lub bez formy to zawsze jest ktoś na jego miejsce, kto tą formę ma. Patrz:
Monreal->Gibbs
Iwobi->Giroud

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 129.10.2016, 15:26

Gibbs niby MOTM, ale to Żiru powinien zostać najlepszym graczem, gdyż poprowadził Nas do zwyćięstwa

Kredens komentarzy: 370829.10.2016, 15:25

Jak dla mnie Sunderland niech nie spada,bo lubię Mmoyesa, ale pamietacie jakiego sponsora miała Aston Villa jak spadłą? ')

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.10.2016, 15:25

Jakbym był tam na boisku to bym chyba sędziemu z dynki walnął. Do teraz jest tak podminowany przez tą złą decyzje pseudo sędziego.

Matthefff komentarzy: 190229.10.2016, 15:24