Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn

Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn 03.03.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 4767 komentarzy

Potwierdziły się przedmeczowe oczekiwania. Tottenham zachował się jak na faworyta przystało i pewnie pokonał Arsenal w derbach północnego Londynu. Co prawda to Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce, sprawiali wrażenie, jakby to oni prowadzili ten mecz, ale wszystkie te złudzenia okazały się po prostu mylne. To Koguty stworzyli sobie więcej sytuacji, a po tym meczu powinni nawet zostać nazwami Sępami, gdyż bez żadnych skrupułów żerowali na błędach niezorganizowanych rywali i je wykorzystali.

Defensywa Arsenalu zagrała tak, jakby w ogóle nie wiedziała, jak powinno się grać w obronie, do czego zresztą zdążyła nas już przyzwyczaić. Dwa fatalne błędy przy obu bramkach, dwa fatalne wyjścia z bramki Wojtka Szczęsnego i wiele, wiele innych pojedynczych pomyłek, które również zgotowały prawdziwe piekło w szeregach słabych Kanonierów.

Podopieczni Arsene'a Wengera co prawa próbowali nawiązać jako taką walkę, ale wszystkie akcje przypominały raczej akty desperacji, aniżeli przemyślane warianty, po których naprawdę można strzelić gola. Wystarczy na to sam fakt, że jedynego gola drużyna gości zdobyła po stałym fragmencie gry, co i tak można potraktować jako niemały sukces, gdyż doskonale wszyscy wiemy, jak wyglądają te elementy w wykonaniu The Gunners. Tottenham zachował zimną krew od początku do końca, wykorzystał kluczowe akcje i odniósł niezwykle cenne zwycięstwo w derbach, które niezwykle skomplikowało sytuację Arsenalu w tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Ramsey, Arteta – Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud,

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto - Dembele, Parker – Lennon, Sigurdsson, Bale – Adebayor.

Od samego początku widać było wielką determinację graczy Wengera by doskoczyć do największego rywala na jeden punkt. Kanonierzy zdominowali grę i to oni stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak w pogotowiu zawsze znajdował się któryś z obrońców lub bramkarz Tottenhamu.

W 22. minucie bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był nikt inny jak Gareth Bale. Walijczyk otrzymał wspaniałe podanie ze skrzydła, wybiegł na wolne pole, jednak nie sięgnął futbolówki, która przeleciała dosłownie centymetry obok jego stopy. Lepiej nie myśleć co działoby się ze Szczęsnym, gdyby Bale nosił buty o kilka rozmiarów większe.

W 28. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bale'a w polu karnym Arsenalu przewrócił się Emmanuel Adebayor. W Londynie silne podmuchy wiatru, nie ma co się dziwić, że tak drobny zawodnik stracił równowagę. Ciekawszą sprawą było natomiast to, że Togijczyk domagał się w tej sytuacji podyktowania rzutu karnego. Na szczęście sędzia widział, że byłemu zawodnikowi Arsenalu nikt nie pomagał i nie nagrodził jego wysiłków aktorskich jedenastką.

Co nie udało się kilkanaście minut wcześniej, to udało się w 37. minucie meczu. Prostopadłe podanie z środka pola otrzymał Garteh Bale, stanął oko w oko z polskim bramkarzem i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Tottenhamu.

Tragedia. Już dwie minuty po bramce Bale'a identyczne podanie otrzymał Aaron Lennon. Angielski skrzydłowy położył Szczęsnego i bez żadnych problemów umieścił piłkę w bramce. 2-0 dla Kogutów, jednakże nie powinniśmy tracić nadziei. Szanse na kolejną wygraną 5:2 cały czas istnieją!

Odrabiamy straty! 51. minuta, Walcott wykonuje rzut wolny z lewej strony boiska, wrzuca na krótki słupek, gdzie już czeka Per Mertesacker. Niemiec pięknie uderzył głową. Jego strzał prawdopodobnie byłby niecelny, jednak piłka trafiła w Bale'a, odbiła się od niego i nie dała absolutnie żadnych szans Llorisowi. Już tylko 2-1!

W 60. minucie na pierwszą, bardzo ofensywną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. W miejsce bardzo dobrze dysponowanego Carla Jenkinsona zameldował się Tomas Rosicky.

Kilka minut później na boisku wywiązała się mała sprzeczka. Na murawie leżał kontuzjowany Adebayor, jednak gracze Arsenalu nie przerywali gry. Po chwili Dawson faulował jednego z Kanonierów by zwrócić uwagę sędziego na Togijczyka. Piłkarze obu drużyn powiedzieli sobie kilka ciepłych słów, a Adebayora zniesiono na noszach z boiska. Zastąpił go Defoe.

W 70. minucie piękne podanie na lewą stronę otrzymał Sigurdsson. Islandczyk stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak zamiast strzelać starał się on podawać. Piłka minęła polskiego bramkarza, jednak zdołał ją wybić Mertesacker.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem z woleja popisał się Gareth Bale, jednak trafił on prosto w Szczęsnego, który nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 77. minucie Artetę zmienił Podolski.

W 80. minucie niepilnowany na skraju pola karnego znalazł się Ramsey. Walijczyk posłał strzał po długim słupku, jednak w ostatniej chwili został on zablokowany i minimalnie minął bramkę Llorisa.

Po sześciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie. 2-1 dla Tottenhamu, który tym samym odskakuje Arsenalowi na siedem oczek.

Raport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Yakub97 komentarzy: 574607.03.2013, 21:05

Nasi zawodnicy prawie wszyscy dresy :P
A finezja na boisku jest (czasem)

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 21:05

U mnie absolutny priorytet przy ewentualnym związku to dobra kucharka.

Bez tego to nawet nie ma o czym mówić xd

Ars3n komentarzy: 1235407.03.2013, 21:05

Borekenema
faile, Max Kolonko + ciekawostki historyczne, ciekawe miejsca na ziemii.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:05

Borek
A co robiłeś na tym filmie ;>?

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 21:05

Ja tu nie mówię o Łysych, czy tam o tych co słuchają HH i nie są łysi. Po prostu mówię o ŁYSYCH DRESACH. A to jest różnica. Gościu co na codzień nosi dresy wszędzie, jest łysy i do tego słucha HH to idiota. ;P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.03.2013, 21:04

Pinguite

A co kiedyś poszedłeś ? Na moje oko jesteś prawiczkiem ;]

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:04

WilkSzary
Wyjątek potwierdza regułę. Większość to kretyni, którzy walną Ci w mordę bo nie jesteś JP i nie masz bluzy z rynku -.-

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2013, 21:04

Sandruus_afc
A Pani jak się ubiera?;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2013, 21:04

@Ars3n
tylko oglądam, poluję na jakieś faile czy inne zabawne filmy

kiedyś był ze mną filmik na judupie i od tamtej pory raczej mało rzeczy zamieszczam w sieci

TheVerminator123 komentarzy: 45207.03.2013, 21:04

Jak można oceniać człowieka po tym w jakich spodniach chodzi?

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 21:04

Oggy > Pewnie, co za różnica. Lubię dziewczyny, które są inteligentne. Kurde! Do tego jak dojdzie jeszcze uroda to aż mam ochotę jej z łóżka nie wypuszczać :P No i masz to "rozmnażanie". Sorry, a ja do łóżka z byle jaka laska nie ide.

Sandruus_afc komentarzy: 76807.03.2013, 21:03

O, widze ze wiecej osob podziela moje zdanie ;) Miło :D

yeni komentarzy: 163907.03.2013, 21:02

Sandruus, ja m.in. należe do tych 90%. Znam dresów spoko, których warto znać, właśnie jakby jakiś problem był z takim pseudodresem, to zawsze można się odezwać do gościa który ma respekt na osiedlu. Trzeba się nauczyć żyć z debilami, bo takim w droge nie warto wchodzić.

Ars3n komentarzy: 1235407.03.2013, 21:02

Mam kumpla, ktory chodzi w dresach, bo poprostu lubi. Tumanem jakims nie byl i nawet chodzil na olimpiady, a w jednej sporo osiagnal.

Sandruus_afc komentarzy: 76807.03.2013, 21:01

Jezuu.. Ludzie mówią ze jezeli ocenia sie innych po wygladzie są tępi. Zastanowcie sie czy do nich nie należycie.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 107.03.2013, 21:01

Żadnego z tych shakow nie jest dla mnie dobry. Nie rozumiem tego fenomenu.

mar12301 komentarzy: 2315507.03.2013, 21:01

kurczak1996 -> jeśli masz TVN Turbo to oglądaj na tym, a jak nie masz to Rete 4 jest na Cyfrze+. Poszukaj sobie, bo to zależy od dekodera, jaki numer prog.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.03.2013, 21:01

afcforever

Może szejki wykopią Wengera i będzie spokój

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 21:00

Pinguite- hehe ale wyobraź sobie że jesteś dziewczyną: naprawdę chciałbyś być z osobą która jest inteligentniejsza od Ciebie? (Wiem wiem Tobie też to trudno sobie wyobrazić;P)
Inteligencja akurat w związkach to nie jest zasadniczy atut IMO;P Ludzie muszą sie rozmnażać a większość to "koły" ;P

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.03.2013, 21:00

Dres też człowiek.

Ars3n komentarzy: 1235407.03.2013, 21:00

Borekenema
wiadomo. Jedyna strona, ktora nie zostala jeszcze przejeta przez gimbusow. Ogladasz tylko tak jak ja czy jeszcze wrzucasz jakies materialy?

pinguite
HH to nie tylko "jp jp na 100%" 90% ludzi słuchajacych rapu gardzi takimi ulicznymi trackami.
Ano to własnie chcee Ci powiedziec.

grand92 komentarzy: 793707.03.2013, 20:59

a ja miałem w klasie łysego dresa ( na dodatek kibic Barcelony) i mature z matmy pocisnął na 95% a angielski na 80% . Ogólnie spoko koleś i jego wygląd nie był proporcjonalny do charakteru i inteligencji

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.03.2013, 20:59

Hazard idąc do Chelsea zrobił hazard, i przegrał. Od razu mówiłem żeby poszedł do United.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.03.2013, 20:58

smerfy wtopily ja naprawde nie jestem pewny czy oni sie do 4 zalapia

ta wygrana LM przycmila troche gre chelsea w PL , a fakty sa takie ze rok temu byli tylko na 6 miejscu w tabeli wiec 5 miejsce w tym sezonie nie bedzie niespodzianka

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 20:58

Ja również nie spotkałem dresa, co nie byłby zwykłym debilem.

Tylko nie wmawiać, że trzeba poznać, bo to widać po zachowaniu u takich ludzi ; d

kurczak1996 komentarzy: 55107.03.2013, 20:58

leci na jakimś kanale w C+ mecz spursow z interem? np. ten włoski kanał co tam ktoś niżej wymienił, to on jest w ofercie? i jak już byłby ktoś takim dobrym człowiekiem to nr tego kanału by podał :D

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 20:57

Oggy > Widzisz tu na tym świecie dużo inteligentnych ludzi? Nie. Takich ludzi jest garstka. Nic dziwnego, że łyse dresy mają "branie".

ArseneAl komentarzy: 2341707.03.2013, 20:57

Ja tam nigdy nie spotkałem łysego dresa, który by coś sobą reprezentował.
No ale kto normalny chodzi w dresie na co dzień i w halówkach w zimie? :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2013, 20:56

@Sandruus_afc
ale i tak twierdzę, że większość dresów to margines społeczny, jednak nie ma co od razu generalizować

songoku95 komentarzy: 2348607.03.2013, 20:56

yeni
u mnie to musi zrobić dobre pierwsze wrażenie i potem tylko rozmowa i wszystko musi iśc z górki ;)

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 20:56

Sandrus > No do HH mam tyle, że właśnie słucha tego nieodpowiednia grupa tj. łyse dresy. I tym się identyfikują. Bleeee. Ale co mi chcesz powiedzieć? Że znasz dresa co ma ciepło w serduchu? Ciepło to ja mam w gaciach jak widzę dresów w łysych łepetynach.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2013, 20:55

@Ars3n
oczywiście, że tak. jedna z częściej odwiedzanych stron

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 20:55

Pinguite trochę przesadził ale tak naprawdę to ma wiele racji. Deklaracje to jedno fakty to drugie. Pamiętać trzeba że pary dobierają się po hmmm pozycji społecznej. Dres raczej nie capnie bogatej intelektualistki. It's obvious

Sandruus_afc komentarzy: 76807.03.2013, 20:55