Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn

Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn 03.03.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 4767 komentarzy

Potwierdziły się przedmeczowe oczekiwania. Tottenham zachował się jak na faworyta przystało i pewnie pokonał Arsenal w derbach północnego Londynu. Co prawda to Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce, sprawiali wrażenie, jakby to oni prowadzili ten mecz, ale wszystkie te złudzenia okazały się po prostu mylne. To Koguty stworzyli sobie więcej sytuacji, a po tym meczu powinni nawet zostać nazwami Sępami, gdyż bez żadnych skrupułów żerowali na błędach niezorganizowanych rywali i je wykorzystali.

Defensywa Arsenalu zagrała tak, jakby w ogóle nie wiedziała, jak powinno się grać w obronie, do czego zresztą zdążyła nas już przyzwyczaić. Dwa fatalne błędy przy obu bramkach, dwa fatalne wyjścia z bramki Wojtka Szczęsnego i wiele, wiele innych pojedynczych pomyłek, które również zgotowały prawdziwe piekło w szeregach słabych Kanonierów.

Podopieczni Arsene'a Wengera co prawa próbowali nawiązać jako taką walkę, ale wszystkie akcje przypominały raczej akty desperacji, aniżeli przemyślane warianty, po których naprawdę można strzelić gola. Wystarczy na to sam fakt, że jedynego gola drużyna gości zdobyła po stałym fragmencie gry, co i tak można potraktować jako niemały sukces, gdyż doskonale wszyscy wiemy, jak wyglądają te elementy w wykonaniu The Gunners. Tottenham zachował zimną krew od początku do końca, wykorzystał kluczowe akcje i odniósł niezwykle cenne zwycięstwo w derbach, które niezwykle skomplikowało sytuację Arsenalu w tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Ramsey, Arteta – Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud,

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto - Dembele, Parker – Lennon, Sigurdsson, Bale – Adebayor.

Od samego początku widać było wielką determinację graczy Wengera by doskoczyć do największego rywala na jeden punkt. Kanonierzy zdominowali grę i to oni stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak w pogotowiu zawsze znajdował się któryś z obrońców lub bramkarz Tottenhamu.

W 22. minucie bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był nikt inny jak Gareth Bale. Walijczyk otrzymał wspaniałe podanie ze skrzydła, wybiegł na wolne pole, jednak nie sięgnął futbolówki, która przeleciała dosłownie centymetry obok jego stopy. Lepiej nie myśleć co działoby się ze Szczęsnym, gdyby Bale nosił buty o kilka rozmiarów większe.

W 28. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bale'a w polu karnym Arsenalu przewrócił się Emmanuel Adebayor. W Londynie silne podmuchy wiatru, nie ma co się dziwić, że tak drobny zawodnik stracił równowagę. Ciekawszą sprawą było natomiast to, że Togijczyk domagał się w tej sytuacji podyktowania rzutu karnego. Na szczęście sędzia widział, że byłemu zawodnikowi Arsenalu nikt nie pomagał i nie nagrodził jego wysiłków aktorskich jedenastką.

Co nie udało się kilkanaście minut wcześniej, to udało się w 37. minucie meczu. Prostopadłe podanie z środka pola otrzymał Garteh Bale, stanął oko w oko z polskim bramkarzem i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Tottenhamu.

Tragedia. Już dwie minuty po bramce Bale'a identyczne podanie otrzymał Aaron Lennon. Angielski skrzydłowy położył Szczęsnego i bez żadnych problemów umieścił piłkę w bramce. 2-0 dla Kogutów, jednakże nie powinniśmy tracić nadziei. Szanse na kolejną wygraną 5:2 cały czas istnieją!

Odrabiamy straty! 51. minuta, Walcott wykonuje rzut wolny z lewej strony boiska, wrzuca na krótki słupek, gdzie już czeka Per Mertesacker. Niemiec pięknie uderzył głową. Jego strzał prawdopodobnie byłby niecelny, jednak piłka trafiła w Bale'a, odbiła się od niego i nie dała absolutnie żadnych szans Llorisowi. Już tylko 2-1!

W 60. minucie na pierwszą, bardzo ofensywną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. W miejsce bardzo dobrze dysponowanego Carla Jenkinsona zameldował się Tomas Rosicky.

Kilka minut później na boisku wywiązała się mała sprzeczka. Na murawie leżał kontuzjowany Adebayor, jednak gracze Arsenalu nie przerywali gry. Po chwili Dawson faulował jednego z Kanonierów by zwrócić uwagę sędziego na Togijczyka. Piłkarze obu drużyn powiedzieli sobie kilka ciepłych słów, a Adebayora zniesiono na noszach z boiska. Zastąpił go Defoe.

W 70. minucie piękne podanie na lewą stronę otrzymał Sigurdsson. Islandczyk stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak zamiast strzelać starał się on podawać. Piłka minęła polskiego bramkarza, jednak zdołał ją wybić Mertesacker.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem z woleja popisał się Gareth Bale, jednak trafił on prosto w Szczęsnego, który nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 77. minucie Artetę zmienił Podolski.

W 80. minucie niepilnowany na skraju pola karnego znalazł się Ramsey. Walijczyk posłał strzał po długim słupku, jednak w ostatniej chwili został on zablokowany i minimalnie minął bramkę Llorisa.

Po sześciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie. 2-1 dla Tottenhamu, który tym samym odskakuje Arsenalowi na siedem oczek.

Raport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
kot komentarzy: 151407.03.2013, 21:16

Chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle... chyba.

Yakub97 komentarzy: 574607.03.2013, 21:16

Robigz1
Polecam kanal na yt
KochamGotowac czy jakos tak.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10307.03.2013, 21:15

@Yakub

Z główki po wrzutce - gol jak gol, nic specjalnego.

Yakub97 komentarzy: 574607.03.2013, 21:15

Tylko, żeby City nie wpadlo na pomysl zakupienia go...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:15

Qarol
Nie jesteś sam xD. Też taki kucharz ze mnie :>.
WilkSzary
Nic straconego, jedź na kurs do mamy :P

afc14afc komentarzy: 126307.03.2013, 21:14

ale defoe miał okazję

mar12301 komentarzy: 2313707.03.2013, 21:14

Inter na razie kupe gra. Może być kilka goli dla Kuraków..

Sandruus_afc komentarzy: 76807.03.2013, 21:14

simpelle
boczny rozgrywajacy, nie mam okreslone czy prawy czy lewy, to zalezy ; )

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 21:14

Ja to umiem pierogi sobie wstawić na wodę i takie tam.

Prawie jak kucharz ; D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2013, 21:14

Jagoda "chwycił Pana Boga za nogi"... kto go wziął do telewizji. niech siedzi w swoim fakcie

Yakub97 komentarzy: 574607.03.2013, 21:14

Ladna bramka ?

Ars3n komentarzy: 1235407.03.2013, 21:14

Pinguite
No na studiach jest. Moj rocznik. Jesli chodzi o studia to na agh jest ;]

kurczak1996 komentarzy: 55107.03.2013, 21:14

a skoro mowa o HH to lepiej, żeby facet słuchał tego niż np. POPu...

kot komentarzy: 151407.03.2013, 21:14

Już go widze w koszulce królewskich.

Yakub97 komentarzy: 574607.03.2013, 21:13

Ugotowac sobie cos to czasem nic trudnego, a bardzo potrafi sie przydac oraz dac satysfakcje.

nowy000 komentarzy: 22807.03.2013, 21:13

Niech Realu już bierze tego Bale bo za dobry na tottenham.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:13

Oggy
No ja wodę gotuje i może jakieś żarcie gotowe :P. Dobre żeberka robi :P

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 21:13

WilkSzary > Ogólnie nie przepadam za HH czy rapem, ale jak muzyka i tekst jest świetne i wpada w ucho to dlaczego tego nie słuchać? Nie wiem czemu Cie tacy ludzie odrzucają, ale nie zamykaj się na takich tylko rozszerzaj horyzonty.

ArseneAl komentarzy: 2341707.03.2013, 21:12

Hip-hop to g*wno.

(and war has just begun)

afc14afc komentarzy: 126307.03.2013, 21:12

już bale strzela

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 107.03.2013, 21:12

co tu się dzisiaj dzieje... zaraz będzie masowe przyznawanie się do bycia prawiczkiem

TheVerminator123 komentarzy: 45207.03.2013, 21:12

Ach ten Bale ;/

Ars3n komentarzy: 1235407.03.2013, 21:12

Borekenema
taa! to jest najwiekszy fenomen, ktorego sie nie ogarnie.

mitmichael komentarzy: 4924307.03.2013, 21:12

Oczywiscie Bale musial strzelic gola

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:12

Qarol
Ja sobie zawsze żartuję , ale to się naprawdę "garowanie" przydaje w życiu :D. Oprócz tego jest jeszcze szereg ważniejszych cech :P

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 21:12

Robizg1- no dobre papu to podstawa:> Ja tam też nie wstydzę się podkreślać że fajnie jak dziewczyna umie ugotować xD Mam taki fart że trafiłem nieźle:) Sam to umiem ugotować ...ryż;P

mar12301 komentarzy: 2313707.03.2013, 21:12

Bejl gol ;/

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10307.03.2013, 21:12

Bosh, ten cały Bale - powoli już mnie tymi bramkami denerwuje.

kurczak1996 komentarzy: 55107.03.2013, 21:11

ten Bale to na serio człowiek ? :D

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 21:11

Ars3n > A teraz? Skończył studia czy cokolwiek coś robi?

Pinguite
kumpel sluchal rocka, nastepnie lubial sobie posluchac HH i tak to sie zaczelo, dresiki, a potem zrobilem z nim zaklad, ze nie zgoli lba. Idealny portret dresa, ale ten mial cos w glowie. Nawet pamietam jak zartowalem, ze jest dresem, ktory wygral indeks.

Sandruus_afc komentarzy: 76807.03.2013, 21:09

simpelle
Ręczną ; ) Jednakże od czasu do czasu na treningach mamy noge tak o zaczy ręcznej cały czas nie wałkować ;p

kot komentarzy: 151407.03.2013, 21:09

Ja sie boje nawet zakochać bo moją miłość do Arsenalu można porównać do zakochania w drugim człowieku. Wiem, że to chore...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:09

Oggy
No jak u niej jestem to jest śniadanko czy obiadek 1sza klasa :D

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 21:09

Arsenal23 > Aha, spoko. To dla Ciebie niech będę prawiczkiem. I tego się trzymajmy!

WilkSzary
Jedynie dres noszę tylko na meczu podczas rozgrzewki i na granie w kosza/ piłkę jak zimniej i ew. po domu :D. Ale ze mnie dres xD

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 21:08