Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn

Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn 03.03.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 4767 komentarzy

Potwierdziły się przedmeczowe oczekiwania. Tottenham zachował się jak na faworyta przystało i pewnie pokonał Arsenal w derbach północnego Londynu. Co prawda to Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce, sprawiali wrażenie, jakby to oni prowadzili ten mecz, ale wszystkie te złudzenia okazały się po prostu mylne. To Koguty stworzyli sobie więcej sytuacji, a po tym meczu powinni nawet zostać nazwami Sępami, gdyż bez żadnych skrupułów żerowali na błędach niezorganizowanych rywali i je wykorzystali.

Defensywa Arsenalu zagrała tak, jakby w ogóle nie wiedziała, jak powinno się grać w obronie, do czego zresztą zdążyła nas już przyzwyczaić. Dwa fatalne błędy przy obu bramkach, dwa fatalne wyjścia z bramki Wojtka Szczęsnego i wiele, wiele innych pojedynczych pomyłek, które również zgotowały prawdziwe piekło w szeregach słabych Kanonierów.

Podopieczni Arsene'a Wengera co prawa próbowali nawiązać jako taką walkę, ale wszystkie akcje przypominały raczej akty desperacji, aniżeli przemyślane warianty, po których naprawdę można strzelić gola. Wystarczy na to sam fakt, że jedynego gola drużyna gości zdobyła po stałym fragmencie gry, co i tak można potraktować jako niemały sukces, gdyż doskonale wszyscy wiemy, jak wyglądają te elementy w wykonaniu The Gunners. Tottenham zachował zimną krew od początku do końca, wykorzystał kluczowe akcje i odniósł niezwykle cenne zwycięstwo w derbach, które niezwykle skomplikowało sytuację Arsenalu w tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Ramsey, Arteta – Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud,

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto - Dembele, Parker – Lennon, Sigurdsson, Bale – Adebayor.

Od samego początku widać było wielką determinację graczy Wengera by doskoczyć do największego rywala na jeden punkt. Kanonierzy zdominowali grę i to oni stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak w pogotowiu zawsze znajdował się któryś z obrońców lub bramkarz Tottenhamu.

W 22. minucie bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był nikt inny jak Gareth Bale. Walijczyk otrzymał wspaniałe podanie ze skrzydła, wybiegł na wolne pole, jednak nie sięgnął futbolówki, która przeleciała dosłownie centymetry obok jego stopy. Lepiej nie myśleć co działoby się ze Szczęsnym, gdyby Bale nosił buty o kilka rozmiarów większe.

W 28. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bale'a w polu karnym Arsenalu przewrócił się Emmanuel Adebayor. W Londynie silne podmuchy wiatru, nie ma co się dziwić, że tak drobny zawodnik stracił równowagę. Ciekawszą sprawą było natomiast to, że Togijczyk domagał się w tej sytuacji podyktowania rzutu karnego. Na szczęście sędzia widział, że byłemu zawodnikowi Arsenalu nikt nie pomagał i nie nagrodził jego wysiłków aktorskich jedenastką.

Co nie udało się kilkanaście minut wcześniej, to udało się w 37. minucie meczu. Prostopadłe podanie z środka pola otrzymał Garteh Bale, stanął oko w oko z polskim bramkarzem i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Tottenhamu.

Tragedia. Już dwie minuty po bramce Bale'a identyczne podanie otrzymał Aaron Lennon. Angielski skrzydłowy położył Szczęsnego i bez żadnych problemów umieścił piłkę w bramce. 2-0 dla Kogutów, jednakże nie powinniśmy tracić nadziei. Szanse na kolejną wygraną 5:2 cały czas istnieją!

Odrabiamy straty! 51. minuta, Walcott wykonuje rzut wolny z lewej strony boiska, wrzuca na krótki słupek, gdzie już czeka Per Mertesacker. Niemiec pięknie uderzył głową. Jego strzał prawdopodobnie byłby niecelny, jednak piłka trafiła w Bale'a, odbiła się od niego i nie dała absolutnie żadnych szans Llorisowi. Już tylko 2-1!

W 60. minucie na pierwszą, bardzo ofensywną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. W miejsce bardzo dobrze dysponowanego Carla Jenkinsona zameldował się Tomas Rosicky.

Kilka minut później na boisku wywiązała się mała sprzeczka. Na murawie leżał kontuzjowany Adebayor, jednak gracze Arsenalu nie przerywali gry. Po chwili Dawson faulował jednego z Kanonierów by zwrócić uwagę sędziego na Togijczyka. Piłkarze obu drużyn powiedzieli sobie kilka ciepłych słów, a Adebayora zniesiono na noszach z boiska. Zastąpił go Defoe.

W 70. minucie piękne podanie na lewą stronę otrzymał Sigurdsson. Islandczyk stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak zamiast strzelać starał się on podawać. Piłka minęła polskiego bramkarza, jednak zdołał ją wybić Mertesacker.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem z woleja popisał się Gareth Bale, jednak trafił on prosto w Szczęsnego, który nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 77. minucie Artetę zmienił Podolski.

W 80. minucie niepilnowany na skraju pola karnego znalazł się Ramsey. Walijczyk posłał strzał po długim słupku, jednak w ostatniej chwili został on zablokowany i minimalnie minął bramkę Llorisa.

Po sześciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie. 2-1 dla Tottenhamu, który tym samym odskakuje Arsenalowi na siedem oczek.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:36

Z daniami z torebki to i ja sobie radze.
Wilk
A u mnie mama robi dania glowne a tata piecze ciasta robi salatki itp :)

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 21:35

Wilkszary- a Ty nie miałaś kiedyś awka z Grabażem?

ArseneAl komentarzy: 2341707.03.2013, 21:35

@Oggy
Jeśli miałbym zdać się tylko na siebie jeśli chodzi o gotowanie to pewnie już dawno bym rzygał na przemian schabowymi, spaghetti :P
Mój szczyt umiejętności to naleśniki ze szpinakiem.

TheVerminator123 komentarzy: 45207.03.2013, 21:35

dranzer92
Popieram w 100%. ^^

DavidSilva21 komentarzy: 338007.03.2013, 21:34

Komentujący mecz na cpn'ie turbo używają takich przenośni, porównań i związków frazeologicznych że głowa mała, jeszcze ta Steua Londyn Dobrze że telewizor można wyciszyć ;p

veron komentarzy: 459207.03.2013, 21:33

Skąd oni wzieli tego 2 komentatora? :p
"Steaua Londyn"
"Gdyby miał takiego skoka jak Bale"

kb8konrad komentarzy: 143207.03.2013, 21:33

za 3 dni kuraki beda grac piach, dziś się wyprują.

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33207.03.2013, 21:32

Niech wystrzelają się dziś chłopaki, byle 3 dni później nie trafiali :D

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 21:31

WilkSzary- większość kobiet uczy się gotować jak musi czyli na studiach. Poza tym nigdy nie jest za późno na naukę:P Żeby nieco poprawić Ci nastrój większość dziewczyn potrafi tak gotować jak ja czyli ryż i schabowy ;P Co za czasy xD

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.03.2013, 21:31

Marcinafc93
A to już jest sztuka:D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 107.03.2013, 21:31

Haha Steua Londyn grala z londynska Chelsea xD

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 21:29

Mężczyzna jest lepszym kucharzem niż kobieta. True story.

Ramsi komentarzy: 312907.03.2013, 21:28

A tam i tak wszyscy umrzemy :D

afc14afc komentarzy: 126307.03.2013, 21:28

mam nadzieję że od meczu na anfield zaczną tracić punkty. szkoda że nie gramy w weekend.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 107.03.2013, 21:28

Obrona Interu wygląda jeszcze gorzej od naszej ;)

mar12301 komentarzy: 2313707.03.2013, 21:27

Żeby chociaż (aż:P) CFC przegonić i być na 4. miejscu. Chociaż być za Kurakami... Ale ciężko będzie ich dogonić w takim gazie..

Ramsi komentarzy: 312907.03.2013, 21:27