Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn

Spurs pokonują Arsenal 2:1 i zdobywają północny Londyn 03.03.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 4767 komentarzy

Potwierdziły się przedmeczowe oczekiwania. Tottenham zachował się jak na faworyta przystało i pewnie pokonał Arsenal w derbach północnego Londynu. Co prawda to Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce, sprawiali wrażenie, jakby to oni prowadzili ten mecz, ale wszystkie te złudzenia okazały się po prostu mylne. To Koguty stworzyli sobie więcej sytuacji, a po tym meczu powinni nawet zostać nazwami Sępami, gdyż bez żadnych skrupułów żerowali na błędach niezorganizowanych rywali i je wykorzystali.

Defensywa Arsenalu zagrała tak, jakby w ogóle nie wiedziała, jak powinno się grać w obronie, do czego zresztą zdążyła nas już przyzwyczaić. Dwa fatalne błędy przy obu bramkach, dwa fatalne wyjścia z bramki Wojtka Szczęsnego i wiele, wiele innych pojedynczych pomyłek, które również zgotowały prawdziwe piekło w szeregach słabych Kanonierów.

Podopieczni Arsene'a Wengera co prawa próbowali nawiązać jako taką walkę, ale wszystkie akcje przypominały raczej akty desperacji, aniżeli przemyślane warianty, po których naprawdę można strzelić gola. Wystarczy na to sam fakt, że jedynego gola drużyna gości zdobyła po stałym fragmencie gry, co i tak można potraktować jako niemały sukces, gdyż doskonale wszyscy wiemy, jak wyglądają te elementy w wykonaniu The Gunners. Tottenham zachował zimną krew od początku do końca, wykorzystał kluczowe akcje i odniósł niezwykle cenne zwycięstwo w derbach, które niezwykle skomplikowało sytuację Arsenalu w tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Ramsey, Arteta – Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud,

Tottenham: Lloris - Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto - Dembele, Parker – Lennon, Sigurdsson, Bale – Adebayor.

Od samego początku widać było wielką determinację graczy Wengera by doskoczyć do największego rywala na jeden punkt. Kanonierzy zdominowali grę i to oni stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak w pogotowiu zawsze znajdował się któryś z obrońców lub bramkarz Tottenhamu.

W 22. minucie bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był nikt inny jak Gareth Bale. Walijczyk otrzymał wspaniałe podanie ze skrzydła, wybiegł na wolne pole, jednak nie sięgnął futbolówki, która przeleciała dosłownie centymetry obok jego stopy. Lepiej nie myśleć co działoby się ze Szczęsnym, gdyby Bale nosił buty o kilka rozmiarów większe.

W 28. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bale'a w polu karnym Arsenalu przewrócił się Emmanuel Adebayor. W Londynie silne podmuchy wiatru, nie ma co się dziwić, że tak drobny zawodnik stracił równowagę. Ciekawszą sprawą było natomiast to, że Togijczyk domagał się w tej sytuacji podyktowania rzutu karnego. Na szczęście sędzia widział, że byłemu zawodnikowi Arsenalu nikt nie pomagał i nie nagrodził jego wysiłków aktorskich jedenastką.

Co nie udało się kilkanaście minut wcześniej, to udało się w 37. minucie meczu. Prostopadłe podanie z środka pola otrzymał Garteh Bale, stanął oko w oko z polskim bramkarzem i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Tottenhamu.

Tragedia. Już dwie minuty po bramce Bale'a identyczne podanie otrzymał Aaron Lennon. Angielski skrzydłowy położył Szczęsnego i bez żadnych problemów umieścił piłkę w bramce. 2-0 dla Kogutów, jednakże nie powinniśmy tracić nadziei. Szanse na kolejną wygraną 5:2 cały czas istnieją!

Odrabiamy straty! 51. minuta, Walcott wykonuje rzut wolny z lewej strony boiska, wrzuca na krótki słupek, gdzie już czeka Per Mertesacker. Niemiec pięknie uderzył głową. Jego strzał prawdopodobnie byłby niecelny, jednak piłka trafiła w Bale'a, odbiła się od niego i nie dała absolutnie żadnych szans Llorisowi. Już tylko 2-1!

W 60. minucie na pierwszą, bardzo ofensywną zmianę zdecydował się Arsene Wenger. W miejsce bardzo dobrze dysponowanego Carla Jenkinsona zameldował się Tomas Rosicky.

Kilka minut później na boisku wywiązała się mała sprzeczka. Na murawie leżał kontuzjowany Adebayor, jednak gracze Arsenalu nie przerywali gry. Po chwili Dawson faulował jednego z Kanonierów by zwrócić uwagę sędziego na Togijczyka. Piłkarze obu drużyn powiedzieli sobie kilka ciepłych słów, a Adebayora zniesiono na noszach z boiska. Zastąpił go Defoe.

W 70. minucie piękne podanie na lewą stronę otrzymał Sigurdsson. Islandczyk stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak zamiast strzelać starał się on podawać. Piłka minęła polskiego bramkarza, jednak zdołał ją wybić Mertesacker.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem z woleja popisał się Gareth Bale, jednak trafił on prosto w Szczęsnego, który nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 77. minucie Artetę zmienił Podolski.

W 80. minucie niepilnowany na skraju pola karnego znalazł się Ramsey. Walijczyk posłał strzał po długim słupku, jednak w ostatniej chwili został on zablokowany i minimalnie minął bramkę Llorisa.

Po sześciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie. 2-1 dla Tottenhamu, który tym samym odskakuje Arsenalowi na siedem oczek.

Raport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 20:30

songoku > Oj tam, to zadzwoń do niej i powiedz, że pewien amant chce ją uwieść i czy możesz mu przekazać jej numer tel.

ArseneAl komentarzy: 2341707.03.2013, 20:30

Vandal zdegradowany? :o

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16807.03.2013, 20:30

Pinguite
Pan Redaktor nie miał czasu i chęci, żeby pisać, więc tymczasowo się usunął.

A czemu lepszy niż Tomasz Lis? Osobiście bliżej mi było do poziomu Johna Crossa, hehe.

yeni komentarzy: 163907.03.2013, 20:29

Oggy, zapewne to wnioskujesz po jednym komentarzu, naszczęście jesteś ekspertem i wiesz jak wyglądają moje relacje z płcią przeciwną haha :D nie moge z was poprostu :D eksperci internetowi.

Ramsi komentarzy: 312907.03.2013, 20:29

ArseneAl---> dzięki :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.03.2013, 20:29

To i tak był żart seksistowskich w wersji soft. Jak ktoś się oburza na takie teksty to widocznie ma złe doświadczenia przez, co bierze to za bardzo do siebie.

songoku95 komentarzy: 2348607.03.2013, 20:29

pingu
oj niestety nie mam praw do dawania numeru. Sam jej sobie załatwiłem przez 5 osób xd

kurczak1996 komentarzy: 55107.03.2013, 20:29

@Qarol
ja tutaj rzadko piszę komentarze, ale przeglądam sobie strone od dawien dawna (dokładnie od 2008r.) i powiem Ci, że na tej stronie to już mnie nic nie zaskoczy... :D

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 20:28

@Ars3n

Facebook to podstawa, jak możesz tego nie mieć.

Życie bez tego traci sens, serio.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.03.2013, 20:28

Pomyłka, 10 vs 11, pominąłem wspomnianego Perreire

ArseneAl komentarzy: 2341707.03.2013, 20:28

@WilkSzary
yeni to ciężki przypadek. Podobnie jak Ramsi.

Ars3n komentarzy: 1235407.03.2013, 20:27

nie mam fejsbuka, nie pomoge =/

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 20:27

Faktycznie fajna dziewczyna ; D

Ode mnie też like.

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 20:27

Vandal > Czemu już nie jesteś Panem Redaktorem? Byłeś lepszy niż Tomasz Lis.

songoku95 komentarzy: 2348607.03.2013, 20:27

wszyscy są wzskazani
arsenal
staram się o jej względy i staram się jej pomóc. A naprawdę jej zdj. jest lepsze jak inne ;x

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 20:27

Wilkszary- kibice piłkarscy to niekoniecznie najlepsze miejsce dla wyrabiania sobie (dobrego) zdania o mężczyznach. Yeni to pewnie wrażliwy młodzieniec tylko nie wie jak podejść i wychodzi jak pies do jeża;P

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16807.03.2013, 20:26

Ramsi
No na pewno nie będzie cię chciała, ale nie dlatego, ze nie jesteś piękny, lecz dlatego, że nie masz pewności siebie. :)

Ramsi komentarzy: 312907.03.2013, 20:26

songoku95 ---> niezła :D:D:D gdzie ona mieszka??

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 207.03.2013, 20:26

24 Friedel - 5 Verthonghen, 13 Gallas, 28 Walker, 11 Bale - 32 Assou-Ekotto, 7 Lennon, 8 Parker, 19 Dembele - 22 Sigurdsson, 18 Defoe

Ławka: 25 Lloris, 16 Naughton, 20 Dawson, 33 Caulker, 14 Holby, 29 Livemore, 46 Carroll

Trener: Andre Villas-Boas

INTER: 1 Handanovic - 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 26 Chivu, 40 Juan - 19 Cambiasso, 21 Gargano - 11 Alvarez, 29 Kovacic - 99 Cassano.

Ławka: 27 Belec, 33 Mbaye, 42 Jonathan, 14 Guarin, 24 Benassi, 28 Pasa, 8 Palacio

Trener: Andrea Stramaccioni

CHIVU ! Inter [*],

Cassano jako osamotniony napasnik, ciekawe, Perreira (LO) na skrzydle jako plaster na Bale.

yeni komentarzy: 163907.03.2013, 20:26

Pinguite, mam, ale moja dziewczyna ma pewien dystans do takich żartów i sama sie z tego śmieje. Cóż niektórym kobietom stereotyp "kury domowej" bardzo zalazł za skóre i mimo iż nie są takowymi to je to śmiertelnie obraża. Troche dystansu do siebie ludzie.

Pinguite komentarzy: 1502007.03.2013, 20:25

songoku95 > Fajna, ale zalajkuje jak dostanę do niej numer tel ;)

Ramsi komentarzy: 312907.03.2013, 20:25

Oggy ---> ja bym swoje z wielką chęcią usuną :D

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 20:25

Kącik porad sercowych - tego chyba jeszcze tutaj nie było !

Oggy komentarzy: 948907.03.2013, 20:24

Rafson95 - fajna polemika z warnem w zainteresowaniach... Może jakiś front zrobimy o kasowanie starych warnów? :P

Ramsi komentarzy: 312907.03.2013, 20:24

Pinguite ---> jestem w gimnazjum - w 3 co prawda i zamiast siedzieć na tej stronie powinienem się uczyć o składnikach żywności na chemię bo ma jutro sprawdzin :(...

A i tak żadna dziewczyna mnie nie zechce bo nie jestem za piękny...

songoku95 komentarzy: 2348607.03.2013, 20:23

paaanowie! Pomagajmy jej!!

facebook.com/photo.php?fbid=564757663542867&set=a.564270266924940.129521.393357670682868&type=1&theater
muszę załatwić jej trochę lajków, pomożecie?

Qarol komentarzy: 1450207.03.2013, 20:22