Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2

Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2 09.11.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 3593 komentarzy

Jak widać podopieczni Arsene'a Wengera świetnie się bawią przegrywając spotkanie za spotkaniem, więc kolejna porażka na wyjeździe nie powinna nikogo dziwić. Liberty Stadium jest trudnym terenem, a podopieczni Garry'ego Monka niejeden raz udowadniali, że potrafią grać w piłkę. W spotkaniu z Arsenalem dominowali przez większą część meczu, częściej stwarzali zagrożenie i przede wszystkim bardziej zależało im na wygranej, dlatego też zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Francuski menedżer Arsenalu z kolei potwierdził, że całkowicie zatracił się w tym, co robi na Emirates Stadium i że nie potrafi poukładać tej drużyny.

Arsenal to w tym momencie najbardziej niestabilna drużyna w lidze i nigdy nie wiadomo, do czego będzie zdolna w danym dniu i o danej godzinie. Londyńczycy zdołali już potwierdzić, że w żadnym wypadku nie można ich oceniać jako kandydata do tytułu mistrzowskiego, a celem maksimum na ten sezon powinna być standardowa i coroczna walka o miejsce w Wielkiej Czwórce.

Swansea: Fabiański - Rangel, Bartley, Williams, Taylor - Ki, Carroll (86. Britton) - Emnes (67. Barrow), Sigurdsson, Montero, Bony (76. Gomis)

Arsenal: Szczęsny - Chambers (90. Sanogo), Mertesacker, Monreal, Gibbs - Chamberlain, Flamini (80. Wilshere), Ramsey (79. Walcott), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do rywala z ogromnym respektem i nie chciały się zbytnio wychylać z agresywnymi akcjami zaczepnymi. Oglądaliśmy więc spokojną wymianę podań w środkowej części boiska i wyczekiwanie na błędy rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do dziewiątej minuty, kiedy to groźny rajd Jeffersona Montero nieprzepisowo powstrzymał Alex Chamberlain. Rzut wolny z groźnej pozycji na asystę chciał zamienić Gylfi Sigurdsson, który dobrze posłał piłkę w pole karne Arsenalu, ale Chambers zdążył z interwencją.

W 14. minucie nastąpiło drobne nieporozumienie pomiędzy Chambersem a Szczęsnym. Obaj panowie wyszli do piłki, a polski golkiper zostawił przy tym pustą bramkę. Sytuację tę próbował wykorzystać Marvin Emnes, ale obrońcy Arsenalu zdołali zapobiec katastrofie.

Czas mijał a przewaga Swansea się powiększała. W 20. minucie Wilfried Bony sygnalizował sędziemu rzut karny po ewidentnym przewinieniu Chambersa, jednak ten pozostał niewzruszony. Akcja Łabędzi wciąż jednak trwała, a strzał z ostrego kąta oddał Jefferson Montero, ale dobrze interweniował Szczęsny.

Pięć minut później do głosu znowu doszedł ekwadorski skrzydłowy, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki Szczęsnego. Tym razem jego strzał z półwoleja minimalnie minął się z bramką Polaka.

Piłkarze Arsenalu zdecydowali się nieco ożywić dopiero po dwóch kwadransach, kiedy to groźna akcja środkiem pola zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem Caluma Chambersa. Mimo wszystko, to wciąż nie był atak najwyższych lotów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ze świetną kontrą ruszyli zawodnicy Garry'ego Monka. Brak Kierana Gibbsa na lewej obronie spowodował, że mnóstwo wolnej przestrzeni otrzymał Marvin Emnes. Czarnoskóry skrzydłowy pokazał jednak, że nie jest najlepszym finisherem, a jego uderzenie bezproblemowo zatrzymał Szczęsny.

Kanonierzy obudzili się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, lecz nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego. Były bramkarz Arsenalu pewnie zatrzymał uderzenie Welbecka.

Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się od dobrej akcji ze strony Arsenalu. Alexis uruchomił wybiegającego Chamberlaina, a ten huknął na bramkę Fabiańskiego, który dobrze poradził sobie ze zmierzającą w jego stronę piłką.

Kolejne minuty to wyrównana walka w środkowej części boiska. Zarówno Walijczycy jak i goście z Londynu stwarzali sobie sytuacje, ale nie na tyle groźne, by zagrozić golkiperom.

W 61. minucie dobry strzał z dystansu oddał Santiago Cazorla, ale pewnie interweniował Łukasz Fabiański. Polski golkiper pod wpływem deszczu nie potrafił jednak za pierwszym razem złapać piłki, ale i tak był przy niej szybszy niż biegnący Hiszpan.

Trzy minuty później Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Świetny kontratak zakończył się fantastyczną akcją Welbecka prawą stroną boiska, który wparował w pole karne Swansea, zwiódł defensorów i wyłożył piłkę Sanchezowi niemalże na pustą bramkę. Chilijczykowi pozostało jedynie dostawić nogę, 1-0!

W 74. minucie dobrą akcję środkiem boiska przeprowadził Barrow, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Marvina Emnesa. Gambijczyk został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez Kierana Gibbsa, a arbiter podyktował rzut wolny dla Swansea.

Strzał ze stałego fragmentu gry w kapitalnym stylu na gola zamienił Gylfi Sigurdsson, który z 25. metra huknął prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego!

Chwilę później na boisku zameldował się Bafetimbi Gomis, który zmienił Wilfrieda Bony'ego.

I to właśnie francuski snajper pokonał Szczęsnego dwie minuty po swoim wejściu na murawę! Jefferson Montero zrobił wiatrak z Chambersa i dośrodkował prosto na głowę byłego napastnika Lyonu, który się nie pomylił. 2-1 dla Swansea!

Arsene Wenger jak zwykle w porę zareagował z błyskotliwymi zmianami. W 80. minucie Walcott i Wilshere zmienili Ramseya i Flaminiego. Rychło w czas!

Kanonierzy szukali okazji do wyrównania stanu meczu, ale grali tak fatalnie, że nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Arsenal zasłużenie poległ na Liberty Stadium z o wiele lepszymi Łabędziami.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.11.2014, 12:47

simple
Mnie tak samo. Typowy Brytol strasznie wylansowany, bo im sie trafia lepszy pilkarz raz na 10 lat.

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 115.11.2014, 12:44

@PsychoTata: Na Steam już dostępne jest DEMO.

maciek987 komentarzy: 296615.11.2014, 12:43

Kto według was był najlepszym zawodnikiem wczorajszego meczu Gruzja-Polska?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 12:40

Bale kojarzy mi się z zawodnikiem typu kopnij-biegnij.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.11.2014, 12:36

royal87 , simple
Tez uwazam, ze Reus jest lepszy . Wgl dla mnie to jest Top 5 najlepszych pilkarzy swiata, jednak nie jest AŻ TAK medialny jak ci z lig hiszpanskich i angielskich.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11715.11.2014, 12:36

Bale obecnie chyba trochę lepszy, ale w przyszłości stawiam na Marco.

royal87 komentarzy: 142415.11.2014, 12:31

Reus wg. mnie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 12:31

FabsFAN
Dla mnie bardziej wszechstronnym jest Reus.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.11.2014, 12:29

Kto jest waszym zdaniem lepszym pilkarzem? Reus czy Bale? Ja mam swojego faworyta, ale nie bede zdradzal;d

PsychoTata komentarzy: 1215.11.2014, 12:27

Dzieki wielkie :)

Gunner48 komentarzy: 792915.11.2014, 12:26

na thepiratebay masz.

PsychoTata komentarzy: 1215.11.2014, 12:23

Kanoniery ! Sciągaliście juz może pesa 15? Macie moze jakis link do torrenta czy coś? Nie moge znalezc nigdzie w necie, a chciałbym sprawdzic przed zakupem czy sie w ogole opłaca :)

Thide
To od zmiany i wrzutka jest mega dobre gdy nie jesteś na wysokości pola karnego.
Ta fifa nauczyła mnie jednak wbijać się dryblingiem. Nie strzelam juz praktycznie w ogole z przewrotki,a w fifie 14 bylo to normalne(2x przycisk wrzutki) i jakies cudo wpadalo

damianARSENAL komentarzy: 852015.11.2014, 11:56

jak postawić u buka, że w meczu będzie powyżej 2,5 bramek?

Mihex komentarzy: 2360415.11.2014, 11:43

@thide

Mam nadzieję, że to redaktorzy poprawili go w drukowaniu, bo stwierdzili, że użył zbyt wulgarnego słowa :P Jak można pomylić Laskę z dziewczyną xO

lays komentarzy: 3987115.11.2014, 11:39

fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10371918_10152982050642573_5064071055125155432_n.jpg?oh=8bece40e4e10013ca82881a1b5e8eba0&oe=54D7D63E&__gda__=1423111489_717a5356e4b620a37d3873401be7e014

Dudek ma foteczke w LFC :DDD

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 11:03

"Bayern Monachium po raz pierwszy w ciągu jednego sezonu sprzedał kibicom więcej niż milion koszulek z nazwiskami swoich piłkarzy - oświadczył członek władz klubu mistrza Niemiec Andreas Jung.
- W sezonie 2013/14 sprzedaliśmy 1,3 mln koszulek, czyli więcej niż wszystkie pozostałe kluby Bundesligi razem wzięte. To jest nowy rekord."

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.11.2014, 10:56

@janikk, wrzutek masz kilka rodzajów i nie polecam stosować zwykłej
najlepiej przycisk od zmiany zawodnika+podanie górą
wtedy można wrzucać z daleka

polecam też szybkie wciskanie 2X podanie górą i czasem 3X

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.11.2014, 10:54

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10523986_362791063887441_1491466091752792813_n.jpg?oh=a73893817d7c083478e8ca8ae12898c5&oe=54EC5D31&__gda__=1423176961_97cfcfdb177f63d2ed2be12501f40e88

dziewczyna z chłopaków nie płaczą d:

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 10:54

Szogun
Muller to dla mnie fenomen. Nie jest szybki, techniką też nie grzeszy, wszystko wygląda tak niezgrabnie w jego wykonaniu ale ma taki ciąg na bramkę, ma niesamowity instynkt w polu karnym. Piłka sama go szuka w szesnastce.

Tomassini komentarzy: 272015.11.2014, 10:49

Muller w Chelsea to byłoby coś, piłkarz wybitny a pod okiem mou chyba by nam strzelał jak Drogba

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 315.11.2014, 10:48

Ja nie mam z tym problemu jeśli juz masz kilku zawodników w polu karnymto zawsze któryś zgarnie piłkę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 215.11.2014, 10:46

Ja w nowej fifie nie potrafię dosrodkowywac. Nie ma to znaczenia czy są asysty włączone czy nie. Piłka zawsze leci jakos kijowo na skraj i drugi koniec pola karnego...Więc zacząłem się bawić wrzutkami z krzyzakow, o dziwo są celniejsze.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 315.11.2014, 10:37

Niemiecka prasa uważa, że atakujący Bayernu Monachium, Thomas Muller latem przyszłego roku może trafić do Premier League. Choć reprezentant Niemiec jest jedną z gwiazd Bawarczyków, to ponoć miałby ochotę na zmianę otoczenia i podjęcie kolejnego wyzwania w swojej karierze. Muller uważa bowiem, że gra w mocniejszej niż Bundesliga lidze mogłaby przyczynić się do jego rozwoju.

Niemcem poważnie zainteresowane są Chelsea oraz Manchester United. Bawarczycy wyceniają swoją gwiazdę na 40 milionów euro lecz wiadomo, że taka kwota nie odstraszyłaby gigantów z ligi angielskie Marzenie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 09:38

Doktor
A to akurat już inna sprawa. Dla nas przykra.

Doktor komentarzy: 770615.11.2014, 09:34

simpllemann

Hull, Leicester, Swansea - Southampton wykonał po porstu robotę, której nie dał rady zrobić Arsenal.

Mihex komentarzy: 2360415.11.2014, 09:19

Sanchez ma u nas 42% wkładu w bramki całego zespołu (chodzi o same bramki). Ronaldo ma na koncie 43% bramek Realu w tym sezonie. Nad interpretując- mamy swojego Ronaldo :P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 09:15

Patrząc na Southampton można pomyśleć, że zespół ten gra znakomicie w tym sezonie. Jest dobrze ale trzeba jednak wziąć pod uwagę to z kim Święci do tej pory zwyciężali: Leicester, Hull, Stoke, Sunderland, QPR, Swansea, Newcastle, West Ham. Gdy przyszło, zaś grać z lepszym zespołem (Tottenham, Liverpool) przegrywali. A teraz przed nimi ciężki okres i ciężkie spotkania. One zweryfikują wartość drużyny.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52415.11.2014, 08:30

Czy to reprezentacja czy klub, Sanchez nie przestaje strzelać.

michalm1 komentarzy: 702015.11.2014, 03:23

Co do Alexisa jeszcze to ja mysle ze wplyw na te nominacje miala sytuacja 2 sezony temu kiedy Alexis mial grubego bloka na bramki i w zasadzie ciezko mu bylo psychicznie. W koncu sie przelamal w kwietniu i od tamtej pory rozegral lacznie we wszystkich swoich spotkaniach 7650 minut co daje 85 pelnych spotkan zdobywajac 50 goli i 42 asysty. Progres niesamowity, liczby niesamowite. W roku kalendarzowym bo na tej podstawie przyznaje sie Zlota Pilke to Sanchez ma juz 28 goli i 20 asyst. Oczywiscie staty to tylko staty wiec pewnie jak by byl nudnym napastnikiem czy pomocnikiem jak kto woli i po prostu sobie strzelal i asystowal nie dodajac nic od siebie to tak czy siak nominacja mu sie nalezy. A nalezy mocno pamietac ze sama jego gra w meczach bylo bardzo dobra, chociazby w meczach gdzie w ogole nie zaliczyl bramki czy asysty. Chlopak ani rzutow karnych nie strzelal, rzutow wolnych to moze wykonal lacznie z 15 i z tego zdobyl 2 bramki i asyste wiec rowniez to nie bylo tak ze on mial szanse na bramki czy asysty jak wielu innych zawodnikow. Na sam koniec jeszcze musze dodac ze pominieto go rowniez w nominacjach na nagrode Puskasa za bramke roku. Takie gole jak z Realem czy Atletico (dwom najlepszym druzynom poprzedniego sezonu) to po prostu magia...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.11.2014, 03:07

Powiem tyle, ze Pes naprawde super. Gra sie przyjemnie i harmonijnie. Grafika chyba lepsza byla w 2014 (w ogole 2014 nie byla taka zla po wszystkich aktualizacjach itd).

Chetnie bym zobaczyl jak to wyglada na ps4, bo wydaje mi sie , ze lepiej niz na pc ale reki uciac nie dam.
A dwa to male wymagania ma ta czesc pesa. Wiec polecam jak najbardziej!
Nawet zapalony kolega fify ktory wygrywal mistrzostwa polski w fifie powiedzial, ze ten Pes grywalnoscia przewyzsza fife 2015 i , ze duzo lepiej mu sie gra.

michalm1 komentarzy: 702015.11.2014, 02:02

mrsomebody
Ale za to jest Iniesta, Hazard i inni ktorzy byli podobno lepsi od niego, zenada, wstyd i kompromitacja. Miec tak wspanialy sezon i rok kalendarzowy i nie dostac wyroznienia. Ta nagroda przestala miec juz jakikolwiek prestiz. W tej chwili juz kazdy wie ze wcale nie sa wybierani najlepsi pilkarze swiata, tylko Ci najbardziej medialni lub ubzdurani przez te chore osoby ktore nominuja pilkarzy...

aNormalny komentarzy: 348215.11.2014, 01:34

Tooo dobrzee, bo w sumie o tej porze mozna pospamowac na poziomie.

michalm1
Ale na liscie nominowanych do Złotej Piłki oczywiście go nie ma.

michalm1 komentarzy: 702015.11.2014, 00:55

kolejny gol Alexisa to juz 28 w tym roku kalendarzowym. Chile prowadzi po 45 minutach 2-0

czarny1000 komentarzy: 15915.11.2014, 00:54

Niestety ale fifa15 ma mase błędów.Zle nalicza punkty na UT. Zdarza się ze wyrzuca Cie z gry podczaz meczu. Kolega nie dostał coinsow za sprzedaż piłkarza.I jak doz mnie jest przesądzony drybling znowu wszystko zalezy od szybkości zawodnika(puszczasz pilke prawym analgiem i juz nikt Cię nie dogoni )

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 00:51