Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2

Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2 09.11.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 3593 komentarzy

Jak widać podopieczni Arsene'a Wengera świetnie się bawią przegrywając spotkanie za spotkaniem, więc kolejna porażka na wyjeździe nie powinna nikogo dziwić. Liberty Stadium jest trudnym terenem, a podopieczni Garry'ego Monka niejeden raz udowadniali, że potrafią grać w piłkę. W spotkaniu z Arsenalem dominowali przez większą część meczu, częściej stwarzali zagrożenie i przede wszystkim bardziej zależało im na wygranej, dlatego też zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Francuski menedżer Arsenalu z kolei potwierdził, że całkowicie zatracił się w tym, co robi na Emirates Stadium i że nie potrafi poukładać tej drużyny.

Arsenal to w tym momencie najbardziej niestabilna drużyna w lidze i nigdy nie wiadomo, do czego będzie zdolna w danym dniu i o danej godzinie. Londyńczycy zdołali już potwierdzić, że w żadnym wypadku nie można ich oceniać jako kandydata do tytułu mistrzowskiego, a celem maksimum na ten sezon powinna być standardowa i coroczna walka o miejsce w Wielkiej Czwórce.

Swansea: Fabiański - Rangel, Bartley, Williams, Taylor - Ki, Carroll (86. Britton) - Emnes (67. Barrow), Sigurdsson, Montero, Bony (76. Gomis)

Arsenal: Szczęsny - Chambers (90. Sanogo), Mertesacker, Monreal, Gibbs - Chamberlain, Flamini (80. Wilshere), Ramsey (79. Walcott), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do rywala z ogromnym respektem i nie chciały się zbytnio wychylać z agresywnymi akcjami zaczepnymi. Oglądaliśmy więc spokojną wymianę podań w środkowej części boiska i wyczekiwanie na błędy rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do dziewiątej minuty, kiedy to groźny rajd Jeffersona Montero nieprzepisowo powstrzymał Alex Chamberlain. Rzut wolny z groźnej pozycji na asystę chciał zamienić Gylfi Sigurdsson, który dobrze posłał piłkę w pole karne Arsenalu, ale Chambers zdążył z interwencją.

W 14. minucie nastąpiło drobne nieporozumienie pomiędzy Chambersem a Szczęsnym. Obaj panowie wyszli do piłki, a polski golkiper zostawił przy tym pustą bramkę. Sytuację tę próbował wykorzystać Marvin Emnes, ale obrońcy Arsenalu zdołali zapobiec katastrofie.

Czas mijał a przewaga Swansea się powiększała. W 20. minucie Wilfried Bony sygnalizował sędziemu rzut karny po ewidentnym przewinieniu Chambersa, jednak ten pozostał niewzruszony. Akcja Łabędzi wciąż jednak trwała, a strzał z ostrego kąta oddał Jefferson Montero, ale dobrze interweniował Szczęsny.

Pięć minut później do głosu znowu doszedł ekwadorski skrzydłowy, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki Szczęsnego. Tym razem jego strzał z półwoleja minimalnie minął się z bramką Polaka.

Piłkarze Arsenalu zdecydowali się nieco ożywić dopiero po dwóch kwadransach, kiedy to groźna akcja środkiem pola zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem Caluma Chambersa. Mimo wszystko, to wciąż nie był atak najwyższych lotów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ze świetną kontrą ruszyli zawodnicy Garry'ego Monka. Brak Kierana Gibbsa na lewej obronie spowodował, że mnóstwo wolnej przestrzeni otrzymał Marvin Emnes. Czarnoskóry skrzydłowy pokazał jednak, że nie jest najlepszym finisherem, a jego uderzenie bezproblemowo zatrzymał Szczęsny.

Kanonierzy obudzili się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, lecz nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego. Były bramkarz Arsenalu pewnie zatrzymał uderzenie Welbecka.

Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się od dobrej akcji ze strony Arsenalu. Alexis uruchomił wybiegającego Chamberlaina, a ten huknął na bramkę Fabiańskiego, który dobrze poradził sobie ze zmierzającą w jego stronę piłką.

Kolejne minuty to wyrównana walka w środkowej części boiska. Zarówno Walijczycy jak i goście z Londynu stwarzali sobie sytuacje, ale nie na tyle groźne, by zagrozić golkiperom.

W 61. minucie dobry strzał z dystansu oddał Santiago Cazorla, ale pewnie interweniował Łukasz Fabiański. Polski golkiper pod wpływem deszczu nie potrafił jednak za pierwszym razem złapać piłki, ale i tak był przy niej szybszy niż biegnący Hiszpan.

Trzy minuty później Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Świetny kontratak zakończył się fantastyczną akcją Welbecka prawą stroną boiska, który wparował w pole karne Swansea, zwiódł defensorów i wyłożył piłkę Sanchezowi niemalże na pustą bramkę. Chilijczykowi pozostało jedynie dostawić nogę, 1-0!

W 74. minucie dobrą akcję środkiem boiska przeprowadził Barrow, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Marvina Emnesa. Gambijczyk został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez Kierana Gibbsa, a arbiter podyktował rzut wolny dla Swansea.

Strzał ze stałego fragmentu gry w kapitalnym stylu na gola zamienił Gylfi Sigurdsson, który z 25. metra huknął prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego!

Chwilę później na boisku zameldował się Bafetimbi Gomis, który zmienił Wilfrieda Bony'ego.

I to właśnie francuski snajper pokonał Szczęsnego dwie minuty po swoim wejściu na murawę! Jefferson Montero zrobił wiatrak z Chambersa i dośrodkował prosto na głowę byłego napastnika Lyonu, który się nie pomylił. 2-1 dla Swansea!

Arsene Wenger jak zwykle w porę zareagował z błyskotliwymi zmianami. W 80. minucie Walcott i Wilshere zmienili Ramseya i Flaminiego. Rychło w czas!

Kanonierzy szukali okazji do wyrównania stanu meczu, ale grali tak fatalnie, że nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Arsenal zasłużenie poległ na Liberty Stadium z o wiele lepszymi Łabędziami.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
dissault komentarzy: 326815.11.2014, 19:13

brawo Henderson :]

Mihex komentarzy: 2360415.11.2014, 19:13

A nie sorry, to Henderson. Pięknie, tak w stylu Skrtela.

mar12301 komentarzy: 2313715.11.2014, 18:43

"słyszymy jak ta piłka się toczyła, takie chlap, chlap.

migus11 komentarzy: 131415.11.2014, 18:37

Kiedy oni zrozumieją że Wilshere nie może się pokazywać do przodu bo ma inne zadania?

Czeczenia komentarzy: 1248715.11.2014, 18:36

No to mówię, że mogło tak być. Pomyliłem się.
W ogóle to Feddek jest fanem LFC, więc dziwi mnie, że tak "dziwnie" czyta nazwiska.

Czeczenia komentarzy: 1248715.11.2014, 18:33

A to może, ale wydawało mi się, że mówi o Sterlingu. Zresztą nie ważne. W każdym bądź razie w polsacie nikt premier league nie ogląda.

mar12301 komentarzy: 2313715.11.2014, 18:30

Ale Łelbeka chwalą.

Mihex komentarzy: 2360415.11.2014, 18:29

Czeczenia
A to on o tym 2-1 z nami nie mówił czasem o Clynie? Bo by pasowało :P Strzelił ładną bramkę nam w meczu COC i wygrali tam 2-1.

mar12301 komentarzy: 2313715.11.2014, 18:29

Jaki Klejn, ja w ogóle nie wiem o kim oni mówią :D

Alonso komentarzy: 1282415.11.2014, 18:28

AntonioThe
no najlepiej Theo, niech wejdzie i znów złapie kontuzje :x

Czeczenia komentarzy: 1248715.11.2014, 18:27

W ogóle wygraliśmy już 2:1 z LFC, a Gerrard potknął się w przedostatnim meczu sezonu. Feddek w formie.

dissault komentarzy: 326815.11.2014, 18:25

:D*

rajan sterling miażdży LD

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 515.11.2014, 18:25

Sterling dno dzisiaj. Czekam na wejscie Theo albo Oxa zamiast niego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 18:24

SweetFX*

Pes moim zdaniem jest lepszy jesli chodzi o sama rozgrywke. Graficznie slabo to wyglada ale po tym FXScreen wyglada juz spoko. W fife 15 bramkarze to jakos nie mysla. W Pesie juz zaczeli.

Czeczenia komentarzy: 1248715.11.2014, 18:23

Anglia zawsze była słaba, ale czemu Roy z nimi pracuje? Nie potrafię tego zrozumieć.

mar12301 komentarzy: 2313715.11.2014, 18:21

Łilszir haha, no nie moge.

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 115.11.2014, 18:20

Grał ktoś już w demo PES'a? Mówiąc obiektywnie (grałem w obie gry po paręset godzin) dla mnie FIFA już nie ma konkurencji, PES nie dorasta jej do pięt. Ba, graficznie jest w tyle o jakieś 5 lat od FIFY.

Calypso komentarzy: 133915.11.2014, 18:16

Też mam bekę z komentatora, jeszcze te ich "zabawne" gadki o zacinaniu się przy goleniu...

Czeczenia komentarzy: 1248715.11.2014, 18:16

Nic nie przebije Daniego Alvisa, nawet jeżeli to poprawna forma.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 18:16

Stream > Feddek

Chicken komentarzy: 70415.11.2014, 18:14

ale ten komentator smieszny jest ;p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 18:13

Iwanski i tak niszczy. Czemberlen Czamberlen Czamberlein Czemberlein Remzej Ramzej Ramzi i tak na zmiane ciagle.

Czeczenia komentarzy: 1248715.11.2014, 18:00

Po meczu z Gruzją, ta przerwa na kadry to udręka, bo dla mnie nie dzieje się już nic. Cel - dotrwać do meczu z United. Gra tragicznie, ale wciąż jest najpiękniejszy. COYG!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 18:00