Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2

Stary, dobry Arsenal przegrywa w Walii 1-2 09.11.2014, 17:58, Sebastian Czarnecki 3593 komentarzy

Jak widać podopieczni Arsene'a Wengera świetnie się bawią przegrywając spotkanie za spotkaniem, więc kolejna porażka na wyjeździe nie powinna nikogo dziwić. Liberty Stadium jest trudnym terenem, a podopieczni Garry'ego Monka niejeden raz udowadniali, że potrafią grać w piłkę. W spotkaniu z Arsenalem dominowali przez większą część meczu, częściej stwarzali zagrożenie i przede wszystkim bardziej zależało im na wygranej, dlatego też zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Francuski menedżer Arsenalu z kolei potwierdził, że całkowicie zatracił się w tym, co robi na Emirates Stadium i że nie potrafi poukładać tej drużyny.

Arsenal to w tym momencie najbardziej niestabilna drużyna w lidze i nigdy nie wiadomo, do czego będzie zdolna w danym dniu i o danej godzinie. Londyńczycy zdołali już potwierdzić, że w żadnym wypadku nie można ich oceniać jako kandydata do tytułu mistrzowskiego, a celem maksimum na ten sezon powinna być standardowa i coroczna walka o miejsce w Wielkiej Czwórce.

Swansea: Fabiański - Rangel, Bartley, Williams, Taylor - Ki, Carroll (86. Britton) - Emnes (67. Barrow), Sigurdsson, Montero, Bony (76. Gomis)

Arsenal: Szczęsny - Chambers (90. Sanogo), Mertesacker, Monreal, Gibbs - Chamberlain, Flamini (80. Wilshere), Ramsey (79. Walcott), Cazorla - Sanchez - Welbeck

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie drużyny podeszły do rywala z ogromnym respektem i nie chciały się zbytnio wychylać z agresywnymi akcjami zaczepnymi. Oglądaliśmy więc spokojną wymianę podań w środkowej części boiska i wyczekiwanie na błędy rywala.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do dziewiątej minuty, kiedy to groźny rajd Jeffersona Montero nieprzepisowo powstrzymał Alex Chamberlain. Rzut wolny z groźnej pozycji na asystę chciał zamienić Gylfi Sigurdsson, który dobrze posłał piłkę w pole karne Arsenalu, ale Chambers zdążył z interwencją.

W 14. minucie nastąpiło drobne nieporozumienie pomiędzy Chambersem a Szczęsnym. Obaj panowie wyszli do piłki, a polski golkiper zostawił przy tym pustą bramkę. Sytuację tę próbował wykorzystać Marvin Emnes, ale obrońcy Arsenalu zdołali zapobiec katastrofie.

Czas mijał a przewaga Swansea się powiększała. W 20. minucie Wilfried Bony sygnalizował sędziemu rzut karny po ewidentnym przewinieniu Chambersa, jednak ten pozostał niewzruszony. Akcja Łabędzi wciąż jednak trwała, a strzał z ostrego kąta oddał Jefferson Montero, ale dobrze interweniował Szczęsny.

Pięć minut później do głosu znowu doszedł ekwadorski skrzydłowy, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki Szczęsnego. Tym razem jego strzał z półwoleja minimalnie minął się z bramką Polaka.

Piłkarze Arsenalu zdecydowali się nieco ożywić dopiero po dwóch kwadransach, kiedy to groźna akcja środkiem pola zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem Caluma Chambersa. Mimo wszystko, to wciąż nie był atak najwyższych lotów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy ze świetną kontrą ruszyli zawodnicy Garry'ego Monka. Brak Kierana Gibbsa na lewej obronie spowodował, że mnóstwo wolnej przestrzeni otrzymał Marvin Emnes. Czarnoskóry skrzydłowy pokazał jednak, że nie jest najlepszym finisherem, a jego uderzenie bezproblemowo zatrzymał Szczęsny.

Kanonierzy obudzili się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy, lecz nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego. Były bramkarz Arsenalu pewnie zatrzymał uderzenie Welbecka.

Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się od dobrej akcji ze strony Arsenalu. Alexis uruchomił wybiegającego Chamberlaina, a ten huknął na bramkę Fabiańskiego, który dobrze poradził sobie ze zmierzającą w jego stronę piłką.

Kolejne minuty to wyrównana walka w środkowej części boiska. Zarówno Walijczycy jak i goście z Londynu stwarzali sobie sytuacje, ale nie na tyle groźne, by zagrozić golkiperom.

W 61. minucie dobry strzał z dystansu oddał Santiago Cazorla, ale pewnie interweniował Łukasz Fabiański. Polski golkiper pod wpływem deszczu nie potrafił jednak za pierwszym razem złapać piłki, ale i tak był przy niej szybszy niż biegnący Hiszpan.

Trzy minuty później Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Świetny kontratak zakończył się fantastyczną akcją Welbecka prawą stroną boiska, który wparował w pole karne Swansea, zwiódł defensorów i wyłożył piłkę Sanchezowi niemalże na pustą bramkę. Chilijczykowi pozostało jedynie dostawić nogę, 1-0!

W 74. minucie dobrą akcję środkiem boiska przeprowadził Barrow, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Marvina Emnesa. Gambijczyk został jednak nieprzepisowo powstrzymany przez Kierana Gibbsa, a arbiter podyktował rzut wolny dla Swansea.

Strzał ze stałego fragmentu gry w kapitalnym stylu na gola zamienił Gylfi Sigurdsson, który z 25. metra huknął prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego!

Chwilę później na boisku zameldował się Bafetimbi Gomis, który zmienił Wilfrieda Bony'ego.

I to właśnie francuski snajper pokonał Szczęsnego dwie minuty po swoim wejściu na murawę! Jefferson Montero zrobił wiatrak z Chambersa i dośrodkował prosto na głowę byłego napastnika Lyonu, który się nie pomylił. 2-1 dla Swansea!

Arsene Wenger jak zwykle w porę zareagował z błyskotliwymi zmianami. W 80. minucie Walcott i Wilshere zmienili Ramseya i Flaminiego. Rychło w czas!

Kanonierzy szukali okazji do wyrównania stanu meczu, ale grali tak fatalnie, że nie potrafili zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Arsenal zasłużenie poległ na Liberty Stadium z o wiele lepszymi Łabędziami.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Cyniek

przede wszystkim to musisz dużo grać... a na jakiej pozycji grałeś??

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 16:46

Cysiowo
Zalezy co chcesz miec. Mam patcha do grafiki i ladniej wyglada gra + patch do Premier League ze wszystkimi nazwami klubow i logami oraz stroje dla Arsenalu,Chelsea,Liverpoolu i Manchesteru City. Z tym ze patch do grafiki ma jedna wade. Potrafi ci spierniczyc setting wiec musialbys poustawiac wszystko na samym poczatku na max detale i rozdzialke bo pozniej juz mozesz w to nie wejsc. Mi sie udalo po reinstalu wbic w tym patchu w setting bez problemu jednak jest problem taki jak odpalasz Pes 2015 ze musisz trzy razy wcisnac okej i dopiero potem odpala sie gra i nic poza tym. Nie wiem jak usunac ten blad ale to jest tylko przy wlaczeniu gry. Klikasz trzy razy i przekieruje ci do gry normalnie.

cyniek1994 komentarzy: 56115.11.2014, 16:45

Witam Pany,
Mam w sumie takie pytanko jak wrocic do dobrej formy gralem w klubie bylem najlepszy z calego skladu, pozniej kilka meczy trener odsunol mnie od skladu i strasznie cieniowalem az powiedzialem dosc i nie dokonczylem rundy przez nie dawanie mi szansy.
Wiec powie mi ktos jak wrocic do dobrej dyspozycji trening czy tylko gra da ta mozliwosc, trening w klubie jest 2 razy w tyg wiec raczej malo tam dam rade samemu bym musail ?

Lucas6Z komentarzy: 182215.11.2014, 16:41

Już się zaczyna "Polaczenie". Pojechaliśmy z Niemcami 2:0, z Gruzją 4:0, ze Szkocja 2:2 po dobrym meczu w grupie, w której bylismy spisywani na walkę o awans z 2-3 miejsca przy dużym szczęściu jesteśmy liderem i strzelamy dwa razy więcej bramek niż, którykolwiek z przeciwników nawet w meczu z ogórkami Gibraltarem. Hmm co by tu nie mówić... zdecydowanie w Polsce znów mamy problemy w środku pola, obrony, ten jest słaby, a tamten beznadziejny, taktyka nie taka... tragedia. Dzień Dobry Polsko.

LOL:D

Alexis: "I don't speak enough English to understand and appreciate all that he [Wenger] says."

That explains why he's only one playing well

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.11.2014, 15:58

twitter.com/23Krawczyk

znacie nick tej osoby na k.com?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.11.2014, 15:55

Krychowiak to typowy DM. najgorsze są własnie jego długie piłki i dlatego powinien meić obok siebie kogoś kreatywnego, a w reprezentacji gra z Mączyńskim. wolałbym Klicha

Kiepomen komentarzy: 432915.11.2014, 15:41

Eee nie przesadzajcie, zepsuł może jedną albo dwie z tego co pamiętam. Może nie jest jakimś wirtuozem ale dobrze czyści i rozprowadza piłkę. Przecież to chyba aktualnie najlepszy polski środkowy pomocnik. Polanski,Matuszczyk? Macie przykład za Franza jak to funkcjonowało

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.11.2014, 15:40

korki New Balance?? pierwszy raz widze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.11.2014, 15:34

Czeczenia
Mnie tez nie przekonuja pilkarze, ktorzy slabsza noga tlyko sie podpieraja;d No wyjatek to Messi, ale jego lewa jest magiczna.

Czeczenia komentarzy: 1248915.11.2014, 15:19

Linetty do pary z Krychą i jazda.

A z tym Krychowiakiem to nie wiem o co chodzi. Tutaj piszą, że to może być zbawca Arsenalu, a w kadrze... no średnio to wygląda. Podobno zachwyca w Sevilli, ale ja nie oglądam takich rozgrywek.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125115.11.2014, 15:14

denerwują*

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125115.11.2014, 15:13

Polska zasadniczo ma problemy w środku pola.. Ten Krychowiak niby zagrał dobre spotkanie, ale denerwuje mnie u niego te długie piły, wczoraj je posyłał fatalnie z tego co widziałem.

Czeczenia komentarzy: 1248915.11.2014, 15:07

Haha z Polanskim to dobre prowo, albo ostatnie miesiące przesiedziałeś w szafie.

I dobrze. Nie ma lisów i od razu grają.

baranek19 komentarzy: 134115.11.2014, 15:05

A czego nie powołuje Matuszczyka czy Polańskiego. Goście grają w Bundeslidze w pierwszym składzie, a u nas gra grajek z Chin

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 715.11.2014, 14:56

v.cdn.vine.co/r/videos_h264high/57EBC2B9CF1145085885772124160_SW_WEBM_14159839591138749a9330b.mp4?versionId=t3BWAqyuuMsIiprNvGBUhThE3jPmPDtm

cześć i czołem

schnor25 komentarzy: 1854615.11.2014, 14:54

Mączyński raz, że za słaby na repre, to na dodatek ma kiepskie warunki fizyczne. Wczoraj dopiero po przerwie był widoczny i tak dostał zmianę. Mila to samo, prócz bramki nie pokazał nic. Niby biegał, próbował siadać na rywala, ale z mizernym skutkiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 14:45

Teraz to mozna grac! ^^

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125115.11.2014, 14:42

Ten Mączyński to porażka jakaś, niech on sobie gra z tymi Chiniolami..

gothegunners1886
Jest jest przed chwila z ciekawosci wybralem pobierz demo i przekierowalo mnie do okna gdzie mam zainstalowac demo. Wiec wszystko jest jak byc powinno ;)

gothegunners1886 komentarzy: 309815.11.2014, 14:10

Kanonier204

Wiem ale chodzi mi o to że chce się upewnić czy to demo jest bo konto sobie sam założe spokojnie :)

Czeczenia komentarzy: 1248915.11.2014, 14:10

Dla mnie najlepszy Glik, a Piszczek zagrał chyba najlepszy mecz w karierze dla Polski.

A Reus>Bale? Dla mnie tak. Jak w ogóle nie traktuję poważnie zawodników, którzy słabszą nogą nie potrafią... nic.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2014, 14:08

Dajesz pobierz demo i wybierasz gdzie chcesz zainstalowaci to wszystko.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125115.11.2014, 14:07

FIFA w tym roku moim zdaniem jest tragiczna, także PES chyba dużo gorszy nie będzie :P

gothegunners1886 komentarzy: 309815.11.2014, 14:02

Chce sobie zrobić konto na STEAM dla PES15, ale czy napewno jest demo PES 15? Znalazłem takie coś: