Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
RvPersie komentarzy: 1145823.09.2013, 22:10

@midgard
U nas dwóch, w CFC 1, Tottki 0, MU 2, City 4, LFC 1. Mówie ofc. o takiej absolutnie klasie światowej.

songoku95 komentarzy: 2348623.09.2013, 22:09

a ja myślałem że naszych w sensie repra ;d
co beka;d

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 22:09

Midgardsorm, a z Arsenalu, to na bank Özil, Cazorla Wilshere, Ramsey obecnie, Walcott

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 22:09

arsenallord > Widzę, że jeden z nielicznych optymistów :P Ja też wierzę, że uda nam się wygrać, już nie mogę się doczekać tego jutrzejszego meczu.

ElSar komentarzy: 416823.09.2013, 22:09

chyba polowie nie czyta dokladnie pytanie od MID'a :D

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10823.09.2013, 22:08

Zapraszamy do lektury jednego z najdłuższych tekstów w historii naszego serwisu – Aaron Ramsey. Od zera do bohatera.

highbury.pl/2013/09/od-zera-do-bohatera.html

Mimo zaledwie 23 lat na karku, pomocnik Arsenalu przeżył już w swojej karierze więcej wzlotów i upadków niż nie jeden piłkarski weteran, a jego podróż – od życiowego dramatu przez wściekłą krytykę własnych fanów aż po bezgraniczne uwielbienie – może dla adeptów futbolu służyć jako inspiracja i motywacja.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.09.2013, 22:08

Mid---> Mesut, Santi, czasami Koscielny.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.09.2013, 22:08

arsenallord
Nie miałem okazji zapytać. Jak wrażenia po walce Omielańczuka?

Midgardsorm
Ozil, Cazorla.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 22:08

Midgardsorm, IMO Lewy i Piszczek

ElSar komentarzy: 416823.09.2013, 22:08

Mid

proste pytanie , jasne ze Niklas Bentner!

songoku95 komentarzy: 2348623.09.2013, 22:08

mid
Lewy... tylko lewy

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.09.2013, 22:07

Verminator97---> Stawiam, że nasi wygrają 3:2

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 22:07

Ja się was tak zapytam - których z naszych piłkarzy można waszym zdaniem z czystym sumieniem nazwać graczami "klasy światowej", których każdy klub chciałby mieć u siebie? Zastanawiam się jak to wygląda w porównaniu z innymi topowymi klubami.

Qarol komentarzy: 1450223.09.2013, 22:02

Moim zdaniem zbiorą baty siatkarze.

Ewidentnie coś nie trybi, masa błędów. Nie starczy na Bułgarów.

THC komentarzy: 72523.09.2013, 22:02

panowie, wczoraj zrobiłem sobie formata kompa, i nie wiem jak zdobyć admina. Windows7. pomożecie?

ElSar komentarzy: 416823.09.2013, 22:01

marzag

w sumie to fajna i ciekawa sprawa swoja droga :D

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 22:01

Co myślicie o jutrzejszym meczu naszych z Bułgarią w siate? Mam nadzieję, że sobie poradzą to później w ćwierćfinale będziemy grali z Niemcami. Ale patrząc na naszą grę z fazy grupowej to w ciemnych barwach widzę ten nasz mecz z Bułgarami, tym bardziej po tym co zobaczyłem w LŚ.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:59

futhead.com/14/consumables/chemistrystyles/

lucasnoline komentarzy: 541623.09.2013, 21:58

Właśnie skończyłem oglądać "We're the Millers" - Polecam, IMO komedia roku.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:56

ElSar, nie ma, teraz zawodnik przyzwyczaja sie do formacji po 3 rozegranych w niej meczach (jeśli dobrze zrozumiałem)

ElSar komentarzy: 416823.09.2013, 21:56

sa jeszcze formacje na danej karcie zawodnika czy to wycofali ?

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:54

myślę że to kwestia przyzwyczajenia do formacji, po tym jak długo grałem w fut formacją 4-1-2-1-2 to potem jak zacząłem grać arsenalem w sezonach to nie mogłem się odnaleźć, podawałem piłkę w miejsca gdzie nikogo nie było (przy formacji 4-1-2-1-2 by tam byli :P) ale potem się przyzwyczaiłem

kierowcamechanik komentarzy: 31023.09.2013, 21:54

Marzag chyba tylko workraty bedą na to oddziaływać

RvPersie komentarzy: 1145823.09.2013, 21:54

@marzag
Wątpię.

Qarol komentarzy: 1450223.09.2013, 21:53

Ja zazwyczaj jak gram 4-2-3-1 to po bokach mam ŚPO w miarę szybkich (tak ~ 80), fajnie się akcje robi.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:53

RvPersie, ja jestem ciekaw czy dzięki kartom chemistry piłkarze będą się jakoś inaczej zachowywać, to by było coś ;p

RvPersie komentarzy: 1145823.09.2013, 21:51

@marzag
Na 4-5-1 śpo straszne głupio biegają. TOTS Cazorla był niewidoczny u mnie w 13stce.

songoku95 komentarzy: 2348623.09.2013, 21:50

qarlo
w końcu ostoja defensywy

Qarol komentarzy: 1450223.09.2013, 21:50

A tymczasem Glik w nowej fifce skill 76 ; D

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:50

RvPersie, niby nasza prawdziwa, ale szkoda by mi było grać Santim czy Ozilem na boku, jak mam dwóch w środku to jeden może ładować zza 16, i obaj mogą podawać świetne piłki, po bokach np Chamberlain i Walcott i będzie to fajnie wyglądało ;p

kierowcamechanik komentarzy: 31023.09.2013, 21:49

Marzag Nie jestem pewien czy to będzie opłacalne w 14. Jeśli nie, to zrobię sobie 4-4-2

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:48

kierowcamechanik, ciekaw jestem jak to w praktyce będzie wyglądać ;p

LoveTheGunners komentarzy: 914023.09.2013, 21:48

RvPersie

ja tak samo, na krotki rekaw i w spodenkach :D

RvPersie komentarzy: 1145823.09.2013, 21:48

No ale 4-2-3-1 To jednak nasza prawdziwa formacja i to nią polecam grać Arsenalem. Sam chyba zrobię AFC w FUTcie. Mógłbym sobie spokojnie walnąć BPL najlepszą, ale jakoś w tym roku mnie nie kręci już ta gra..

kierowcamechanik komentarzy: 31023.09.2013, 21:48

Marzag myślałem o składzie właśnie pod tą formację z BPL na początek xD

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 21:47

Marzag > Już wolę założyć nowe konto na originie pod fifę 14 :P Z nimi się użerać to mi się nie chce ;d

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:47

kierowcamechanik, 4-5-1 z dwoma CAM

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:46

ale już chyba oglądałeś ;p

matmal77, the walking dead

kierowcamechanik komentarzy: 31023.09.2013, 21:46

Marzag Pod jaką formację będziesz robił ten skład?

Verminator97, napisz w razie coś do nich, może Ci pozwolą zmienić wiek, napisz że kupiłeś grę głównie z powodu multiplayera a teraz Ci to zabrali ;p

matmal77 komentarzy: 69323.09.2013, 21:45

Witam Kanonierow !
Poleci ktos jakis fajny wciagajacy serial? Najlepiej thriller ! ?

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:44

bialysul, ja ogółem robiłem po prostu Premier League, ale w tym roku Arsenal ma takich piłkarzy że znalazłem idealną formacje pod skład Arsenalu i będę się starał ich powykupować, fajnie by było Özila TOTW zgarnąć który za kilka dni zapewne będzie w paczkach ;p

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 21:44

Marzag > Jak kupiłem 13 i podałem, że mam 16 lat to się okazało, że nie mogę grać przez neta :/ Jestem ciekaw jak jest teraz, chyba będę musiał założyć nowe konto.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.09.2013, 21:43

Właśnie tydzień temu skupowałem Giaccherinich po 5 stówek i głupi od razu wystawiałem i się cieszyłem jak po 650 schodzili, a teraz na luzie można 850 wyciągnąć :| . Teraz już nie sprzedaję, szukam okazji i czekam, a nuż trafię z tymi kartami.

bialysul komentarzy: 369923.09.2013, 21:42

Marzag

no ja jak zawsze zbieram skladzik AFC

w 13 mam caly IF, i Tots procz Gibbsa bo nie moglem trafic;)

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 123.09.2013, 21:42

bialysul, to jeszcze nie bonusy ;p każdy na start dostaje 4 złote paczki Ale jak Ci się Shaqiri trafił to gratulacje, ja miałem sam szrot ;d

bialysul komentarzy: 369923.09.2013, 21:41