Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kaczaza komentarzy: 722424.09.2013, 12:48

Marzag;
Kciuki i tak będę trzymał, Özil tez był mało prawdopodobny.

berc1k;
Gustavo poszedł za monetą.

A odnośnie Lewandowskiego to na tym poziomie mamy już Bendtnera, oglądam mecze BVB i to jest chyba najsłabsze ogniwo.

Alonso komentarzy: 1282424.09.2013, 12:48

_Dennis_Bergkamp_
Ja słyszałem, że kluby grające w L1 maja mieć stawkę podatkową Francji, czyli ten raj podatkowy Monaco tam nie działa.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 12:47

berc1k

Niemiecki zna to nowych frojndów znajdzie :] Choć fakt faktem - u nas miałby Wojtka i Podolskiego, a z niemieckojęzycznych Özila, Mertesackera, Gnabry'ego i Zelalema. No i dodatkowo trenowałby pod okiem samego Wengera - a dodatkowo grałby w majestatycznej Premier League :D Ale czy to by wystarczyło by go przekonać?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.09.2013, 12:46

granvorka
Twój nick to od nazwiska francuskiego siatkarza?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 124.09.2013, 12:43

berc1k, gece

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 12:43

youtube.com/watch?v=skJAK1lYRK0&feature=c4-overview&list=UUBTy8j2cPy6zw68godcE7MQ

berc1k komentarzy: 465 newsów: 124.09.2013, 12:42

Może po prostu Robercik nie chce się ruszać z Niemczech, bo mu tam dobrze. Podobnie jak Gustavo. Jednak Wenger mógłby troche mu namieszać w głowie, przecież w Arsenalu ma Wojtka, który był na jego ślubie, ma Podolskiego, a kogo ma w Bayernie? Będzie biedny samiutki i smutniutki :(

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.09.2013, 12:42

granvorka
a trochę mniej napastliwie to potrafisz pisać?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 12:38

Pozostaje jeszcze kwestia Rooney'a, ale jego odrzucam, ponieważ jego wymagania finansowe byłyby zdecydowanie zbyt wysokie dla nas, no i ma też już swoje lata - niby się mówi, że to najlepszy wiek dla piłkarza, ale Wenger jednak woli inwestować w piłkarzy, którzy mają jeszcze sporo miejsca na rozwój.

granvorka komentarzy: 62724.09.2013, 12:37