Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11723.09.2013, 23:13

NBW---> Zawiódł mnie trochę. Za bardzo spowalniał grę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:12

Arsenalfcfan

No - ponoć Farca i Bayern chcieli u siebie Koscielnego. O czymś to świadczy. Ja jednak jakoś nie określiłbym go jako absolutny "world class" - to po prostu bardzo solidny obrońca.

pioafc komentarzy: 4394 newsów: 223.09.2013, 23:10

Wy się tam nie znacie. Spytajcie się Wengera, on wam powie, że Walcott to jest top kłolity plejer.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:09

ninebitewolf

znajdź nasz mecz na ze stoke i po prawej masz top performers.

Jak nie wiesz jak nasz mecz znaleźć to wejdź w zakładkę Premier League i zmień kolejkę bo wyświetli Ci tą na weekend, tam kliknij na nasz mecz.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:09

Ezio

ciekawe, że o tym piszesz, bo jakiś czas temu czytałem zabawny artykuł:

news.arseblog.com/2013/09/arsenal-player-profiles-201314/

W którym o Flaminim zostało napisane tak:

"Looks like a respectable chap, but once he crosses the white line he’s like a Duracell Bunny on coke. The best all-action, loud-mouthed, finger-pointing, tackler we’ve had since err …well him."

RPZLDZ komentarzy: 99023.09.2013, 23:08

@Mid

Ktoś albo jest piłkarzem klasy światowej, albo nie, niestety.

pioafc komentarzy: 4394 newsów: 223.09.2013, 23:08

NineBiteWolf

whoscored.com/Matches/719969/LiveStatistics/England-Premier-League-2013-2014-Arsenal-Stoke

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:07

Midgardsorm,

Co do tej klasy światowej to Santi i Ozil ewentualnie Koscielny - skoro lepsze kluby się nim interesują to coś to znaczy. Walcott to żaden world class.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:04

pauleta19

Ale z tym, że mamy w składzie 2 i pół piłkarza klasy światowej też się chyba zgodzisz (tą połówką jest Walcott) :]

pioafc komentarzy: 4394 newsów: 223.09.2013, 23:04

PES 2014... mój Boże. Jakie to wyszło słabe. Rozegrałem jakieś 20 spotkań i więcej już nie rozegram, to nie na moje nerwy. Pomijając fakt, że każdy piłkarz zachowuje się jakby miał deskę w gaciach to jeszcze te strzały. Co to w ogóle ma być? Brak twarzy piłkarzy, brak licencji, animacje znów leżą o komentarzu i ścieżce dźwiękowej nie wspomnę. Jestem weteranem serii, grałem w Pesa, gdy nazywał się Winning Eleven, bądź ISS na pierwsze Playstation ale w to się nie da grać.

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 23:01

RPZLDZ > whoscored.com

Lepszej strony nie znajdziesz :-)

pierre_afc komentarzy: 1207123.09.2013, 23:00

OMOMOMOM, ponad 80 pkt w FPL w minionej kolejce! :D

Ezio komentarzy: 8623.09.2013, 23:00

Zabawne jest to, że Flaminiego w Arsenalu zastąpił sam Flamini;p. Od kiedy odszedł nie mieliśmy prawdziwego DM (Song jednak był dość ofensywnie grającym pomocnikiem, a Arteta nigdy w swojej karierze nie gral na DM, choć trzeba przyznać że sobie radzi) Dopiero kiedy wrócił znowu mamy;p

W pomocy mamy problem bogactwa Arteta, Flamini, Ramsey, Rosicky, Wilshere, Özil, Cazorla, Walcott, Ox, Podolski, i młodzi Gnabry i Ryo . Kedy wszyscy się wyleczą rotacja mile widziana ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 22:59

Mid,
"Walcott to jest taki nietypowy przykład piłkarza, którego każdy się obawia, ale którego nie każdy chciałby mieć u siebie :]"

i z tym się zgodzę, ale nie czyni go to piłkarzem klasy światowej

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274823.09.2013, 22:59

a tak btw. ktoś mi kiedyś tutaj napisał jak można mieć Ramsey'a w FPL,bo go ustawiłem jeszcze przed pierwszą kolejką..jednak mam coś w sobie ze specjalisty.. hah

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 22:58

LouisLitt

Za to wszyscy olali Adepaymore'a i pobiegli celebrować z Walcottem :]

RPZLDZ komentarzy: 99023.09.2013, 22:52

Panowie, polecicie jakąś dobrą stronę ze statystykami premier league?

LouisLitt komentarzy: 53523.09.2013, 22:52

@Midgardsom

Adepaymore nawet wtedy mu nie podziękował, celebrował sam.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.09.2013, 22:52

Walcott to zdecydowanie nie jest klasa światowa, ma swoje zalety, ale jednak żeby być topowym zawodnikiem to trzeba tego czegoś ekstra. IMO to Theo ogólnie piłkarsko jest zbliżony poziomem do Kuby, chociaż wiadomo - ta sama pozycja, ale jednak zupełnie inne charakterystyki.

grochal14 komentarzy: 193323.09.2013, 22:52

Marchwik - Ramsey ma 22 lata.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 123.09.2013, 22:51

pauleta, tak to moze nie jest, ale ile razy fani naszych rywali pisali 'kurde, obawiam sie walcotta, jest niesamowicie szybki'

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 22:49

lucasnoline i pauleta19

pauleta19

Pamiętam jednakże zremisowany 2:2 mecz z Barceloną na Emirates - przegrywaliśmy 2:0, Theo wszedł z ławki i pyknął bramę. Tak samo w przypadku jego asysty w meczu z Liverpoolem, kiedy to przebiegł całe boisko. Wtedy jednak był "świetnym rezerwowym". W ostatnich latach poprawił jednak podania i dośrodkowania - ze skutecznością też jest coraz lepiej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 22:44

ka2, haha, Flamini powoli odkupuje swoje grzechy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 22:44