Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:53

Mid, a Aubameyang jest piłkarzem klasy światowej?

LouisLitt komentarzy: 53523.09.2013, 23:53

Arsenalfcfan

Może mu potrzebny odpoczynek, może jest zajechany. Nie wiem, ale Mourinho powinien.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:52

Pauleta19,
A czemu Gotze sie mieści? Przecież Robben jest zdecydowanie lepszy. Di Maria rownież podobny poziom do niego.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:52

Jeszcze, co do przyszłości Ryo. Więcej będziemy mogli powiedzieć po środkowym spotkaniu, ale nawet jakby nadal nie mógł wrócić na właściwe tory to zostanie w Arsenalu chociażby jako azjatycka maskotka.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:51

pauleta19

Stawiasz Goetze nad Reusem? Ja Mariana uważam za strasznie przereklamowanego.

A dla mnie Theo to "World Class" i nie obchodzi mnie, że się z tym możecie nie zgodzić. Ma czasem przestoje, przez co nie może przez cały sezon utrzymać regularnej formy ale F**C THAT! Sam fakt, że inne kluby się go obawiają i wiedzą, że muszą zwrócić na niego szczególną uwagę o czymś świadczy (choć na to wpływa głównie jedna cecha - szybkość). Mi to wystarczy.

Zyg_Zyg komentarzy: 24223.09.2013, 23:50

na skrzydle zapominacie jeszcze o Suarezie, chyba że też za dobry do porównania jak ronaldo czy messi.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:49

Louislitt,
Nie wiem czy oglądasz mecze Chelsea, ale Mourinho Hazardowi na pewno nie karze przegrywac dryblingi czy strzelać w środek bramki albo w nią nie trafiać... Schurrle gra dużo lepiej od niego, a nie gra jakoś wyśmienicie, po prostu jest bardziej precyzyjny w tym co robi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:48

Barcy nie oglądałem jeszcze, więc na temat Neymara się nie wypowiem. Robben słaby nie jest, ale na top5 napewno nie zasługuje.

pierre_afc komentarzy: 1207123.09.2013, 23:47

@Mid - Mi się wydaje, że Ryo mimo wszystko wielkiej kariery nie zrobi. Sądzę, że będzie solidnym zawodnikiem, ale nie jakichś wyskoich lotów. Być może będzie jakoś na poziomie Park Ji-sunga.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:47

Mid, cholera go wie. Zaczął cofać się w rozwoju przez te kontuzje. Nie zaliczyłem go do chłopaków z akademii, bo on tam prawie nie grał. Feyenoord, Bolton, Wigan, kontuzje, kontuzje, kontuzje...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:47

Pauleta19,
A gdzie Neymar? Imo od Gotze lepszy jest.
Robben tez słaby nie jest.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:46

creatiVe4

Ca$hley?

LouisLitt komentarzy: 53523.09.2013, 23:46

@Arsenalfcfan

To jego wina, że gra w każdym meczu ? Możliwe, że gra tak, a nie inaczej bo Mourinho wydaje mu jakieś dziwne polecania, do których nie chce się dostosować Mata i dlatego nie gra.

pauleta19

To powiedz mi w takim razie jaką przyszłość przewidujesz Ryo.

pierre_afc komentarzy: 1207123.09.2013, 23:42

@Arsenalfcfan - A no, masz rację. Zapomniałem, że młody na 2 miesiące out :c W sumie Eisfeld byłby idealny. A taki skład: Fabiański - Jenkinson, Vermaelen, Per, Nacho - Flamini, Arteta, Eisfeld - Ryo, Gnabry - Bendtner/Giroud, też byłby fajny. I wcale nie taki słaby.

creatiVe4 komentarzy: 376423.09.2013, 23:42

Jaki jest nasz najlepszy wychowanek grający poza naszym klubem, nie licząc Cesca?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:42

Louislitt,
Hazard to sam siebie niszczy... Przecież on gra w kazdym meczu a gra naprawdę przeciętnie..

Mid,
Mi sie w AOC podoba, to że ma bardzo dobry strzał z lewej i prawej nodze + to, ze jest szybki i potrafi dryblowac. Ale nie liczę na to, że w tym sezonie jakoś wypali, zwłaszcza, że doszedł Ozil co automatycznie Santiego na skrzydlo przesuwa. Ale wiadomo, ze miec dobrego rezerwowego w dodatku mlodego to naprawdę kapitalna sprawa.

lucasnoline komentarzy: 541623.09.2013, 23:40

Co wy w tym Akpomie widzicie, to ja nie wiem. Widziałem go kilka razy w akcji i wielkiego wrażenia, ani też nadziei na przyszłości nie zrobił.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:38

Mid, z Olssonem, Akpomem, Crowleyem(dopiero za jakieś 2-3 lata), ale ta dwójka się na tyle wyróżnia od reszty, że tworzę dla nich osobną kategorię - 'zdziwię się jak nie będą grać w Arsenalu'.

Akpomowi, Olssonowi może się to udać, ale bardziej prawdopodobne, że podzielą los JETa czy Lansburyego.

LouisLitt komentarzy: 53523.09.2013, 23:38

Mourinho niszczy Hazarda i Matę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:36

A jeśli chodzi natomiast o młodych zawodników z pierwszej drużyny, to ja bardzo wielkich rzeczy spodziewam się po Chambo. Bardzo podoba mi się jego styl gry i w tak młodym wieku gra kompletnie bez stresu. Gdyby tylko nie doznał kontuzji w pierwszym meczu już mógłby być bardzo ważną częścią naszej drużyny i obok Ramsey'a to jego moglibyśmy zachwalać - naprawdę tak sądzę.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:35

Pierre
Zelalem kontuzja na 2 miesiące.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:34

Pierre,
Tez liczę na to, że połowa odpocznie, a zagraja ci lepsi z rezerw + 2-3 z akademii. Ale Wenger mówił, że Jack odpocznie w środę. A kto zagra na SPo? Moze Eisfeld.

Kowalczyk11 komentarzy: 325323.09.2013, 23:34

Hazard jest lepszy niż di maria

pierre_afc komentarzy: 1207123.09.2013, 23:34

@Arsenalfcfan - Albo nawet sięgnąć po Zelalema żeby zagrał jako ofensywny pomocnik :D trochę przód mógłby być młodziutki :)

MrLukasz komentarzy: 11623.09.2013, 23:33

@NineBiteWolf
Podolski wraca na początku grudnia.
Cazorla oraz Chamberlain wracają po przerwie reprezentacyjnej.
Nie było żadnych informacji odnoście powrotu po kontuzji Rosickiego

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:33

'We have a Capital One Cup game at West Bromwich Albion on Wednesday and I will rotate the team, of course. Nicklas Bendtner has a chance to be involved,' Wenger said in an email to Arsenal fans on Monday.

'Jack Wilshere will not play. Normally I would have rested him on Sunday and I decided to take him off because he was a bit exhausted towards the end,' said Wenger.

'Rotating the squad is important because we play again on Saturday and after that we have a massive home game in the Champions League (against Napoli).

'We will need everyone to play their part.'

lucasnoline komentarzy: 541623.09.2013, 23:32

@99942;

Top 5 skrzydłowych? Nie ma sprawy.

Robben, Ribery, Di Maria, Bale, Reus. Dziękuje, dobranoc.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:32

pauleta19

Ja również nadzieje wiążę z Olssonem.

pierre_afc komentarzy: 1207123.09.2013, 23:32

@Arsenalfcfan - Nie powiem Ci, bo nie pamiętam. Ale jestem zdania, że lepiej aby teraz zagrał i odpoczął ze Swansea. Poza tym, warto oszczędzać Ozila czy Aarona na takie mecze jak ten co będzie z WBA. Po pierwsze to nie jest ani BPL ani LM, w dodatku WBA raczej nie są w super formie. Poza tym widać było zmęczenie u kilku zawodników w meczu ze Stoke (m.in. u Aarona i Kierana). Niech odpoczną i naładują baterię na Swansea bo Łabędzie są teraz w gazie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:30

Biorąc pod uwagę, że to był pierwszy mecz Gnabry'ego od pierwszych minut w Premier League, to chyba źle nie zagrał.

A co do porównań jego i Oxa:

rev komentarzy: 161523.09.2013, 23:29

Podolski wypadł do konca roku prawdopodobnie, Ox miał dosc powazna kontuzje i nie wiadomo kiedy wroci (moze szybciej niz Poldki) a Rosicky wroci chyba po przerwie na reprezentacje, tak jak Santi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:29

Henry tańczy po faulu na nim: youtube.com/watch?v=s_YkUKqqB4Q&sns=tw

Ezio komentarzy: 8623.09.2013, 23:29

Pożytek *

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:28

Pierre,
A Wenger nie mówił, że da odpocząć Wilsherowi w środę?

pierre_afc komentarzy: 1207123.09.2013, 23:27

Ja jestem zdania, że Jack przejdzie podobną drogę co Aaron. Teraz będzie grał poniżej swoich umiejętności i jak wystrzeli, to będzie jazda! :D Mam nadzieję, że Wenger da jakiś ciekawy składzik z WBA :D coś w stylu: Viviano/Fabiański - Jenkinson, Vermaelen, Per, Nacho - Flamini, Arteta - Ryo, Jack, Gnabry - Giroud :))

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 23:26

Heolix > Na 99% meczu nie będzie w polskiej tv :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:25

Czy Gnabry zawiódł? I tak i nie. Stać go na lepsze występy, widać było tremę oseska, ale on jeszcze nie jest gotowy, żeby pokazać 100% talentu. Czekam, bo warto najjaśniejsza postać z akadaemii poza Zelalemem.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3423.09.2013, 23:25

Gnabry grał zupełnie inaczej niż to, do czego przyzwyczaił nas Theo. Walcott często wychodził do zagrania prostopadłej piłki. Gnabry tego nie robił. Niemiec bardziej próbował iść z piłką do lini, potem poklepać i coś wykombinować. Kilka fajnych akcji miał. Czasami też niepotrzebnie spowalniał grę. Ogólnie jednak występ na +.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:23

A i nie można zapominać o Sagny, bądź co bądź to na PO w defensywie jest jednym z najlepszych. Gdyby nie zeszły poziom to spokojnie w piątce na swojej pozycji znalazłby sie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:22

Rafson95, jak eksperci nie znaleźli lepszego ŚP i dali go do 11-stki sezonu EPL to chyba tak uważają :>

Ezio komentarzy: 8623.09.2013, 23:21

Gnabry w porządku. Może bez szaleństaw ale całkiem przyzwoity występ. Będą z niego ludzie. W zasadzie przypomina mi Ox'a. podobna postura, podobny styl gry( chociaż wczoraj grał zbyt asekuracyjnie ale wszyscy znamy jego potencjał), nawet kolor skóry podobny. W przyszłości może z nich dwóch być niezły porzytek ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:19

A od Theo mam jeszcze kilku piłkarzy, których bardziej cenię - Koscielny, Ramsey(w obecnej formie), Wilshere (jak wróci do swojego grania).

Heolix komentarzy: 62623.09.2013, 23:18

Wie ktoś czy jakiś polski kanał transmituje nasz mecz z WBA ?

Verminator97 komentarzy: 1490023.09.2013, 23:18

Niestety, ale nie widziałem wczorajszego meczu :/ Grałem w swoim klubie... a później od razu do ZG na "wielki finał" :/ Ale byłem zdziwiony, że Gnabry w pierwszym dopiero dzisiaj przeczytałem, że grał dlatego, że Theo doznał drobnego urazu na rozgrzewce.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.09.2013, 23:17