Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1

Stoke pokonane swoją własną bronią, Arsenal wygrywa 3:1 22.09.2013, 15:27, Łukasz Kęczkowski 3282 komentarzy

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Arsenal pokonał dzisiaj Garncarzy ze Stoke ich własną bronią, pokonując ich 3:1 po trzech bramkach ze stałych fragmentów gry. Tony Pulis prawdopodobnie łapie się teraz za głowę, bo za jego kadencji podobna sytuacja zapewne nie miałaby miejsca. Mark Hughes całkowicie odmienił ten charakterystyczny, grający swój - nikt nie mówi, że ładny i wszystkim się on podoba - futbol, który był znakiem rozpoznawalnym tej drużyny w poprzednich latach.

Kibice ujrzeli dziś na Emirates Stadium aż 4 bramki, co jest sporą liczbą, zwłaszcza że nie mieliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, a gra przez większość czasu utrzymywała się w środkowej części boiska, gdzie toczyła się zacięta walka do ostatniej kropli potu. Wygrywać brzydko też jednak trzeba umieć, a Kanonierzy udowodnili, że nie do końca muszą trzymać się kurczowo swojej filozofii, by do swojego dorobku dopisać niezwykle cenne trzy punkty.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey – Gnabry, Özil, Wilshere - Giroud.

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Huth, Pieters - Walters, Wilson, Nzonzi, Adam, Arnautović - Jones.

Już w 5. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Przed polem karnym faulowany był Jack Wilshere, a Mike Dean podyktował rzut wolny, który egzekwował Mesut Özil. Strzał Niemca udało się odbić Begoviciowi, jednak piłka spadła wprost pod nogi Aarona Ramseya, który bez problemu otworzył wynik spotkania.

Przez następne minuty gra toczyła się głównie w środku pola. Stoke nie zdecydowało się na przejęcie inicjatywy, natomiast gracze Arsenalu po strzeleniu bramki postanowili uspokoić i kontrolować grę.

W 25. minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał Gibbsa wylądował wysoko w trybunach.

Minutę później mamy wyrównanie na Emirates! Po ładnej wrzutce Nzonziego strzał oddał Arnautović, jednak piłka uderzyła w słupek. Na nieszczęście Arsenalu wylądowała pod nogami Camerona, który strzałem zza szesnastki skierował futbolówkę do siatki. 1:1 w Londynie.

Sześć minut później dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli Kanonierzy. Rzut rożny egzekwował Mesut Özil, dośrodkował wprost na głowę Pera Mertesackera, jednak Niemiec strzelił wprost w głowę stojącego na dalszym słupku Hutha.

Za drugim razem Mertesacker się nie pomylił! Identyczna sytuacja, co chwilę wcześniej, rzut rożny Özila, Mertesacker głową po dalszym słupku i tym razem bramka! 2:1 dla Arsenalu!

Już chwilę później kolejną szansę na bramkę mieli podopieczni Wengera. Ładną dwójkową akcją popisali się Wilshere i Giroud, jednak ostatnie podanie Anglika było zbyt mocne i piłkę przejął Begović.

Na otwarcie drugiej połowy ładnym strzałem z dystansu popisał się Gnabry, jednak strzał został złapany przez Begovicia. Chwilę później również na uderzenie z daleka zdecydował się Giroud, jednak i tym razem bośniacki bramkarz popisał się piękną interwencją.

W 59. minucie w miejsce Adama pojawił się Stephen Ireland.

W 62. minucie po ładnym podaniu Wilshere'a sam na sam z bramkarzem wyszedł Özil, jednak oddał strzał wprost w Begovicia. Chwilę później na rewanż zdecydował się Wilson, ale jego uderzenie obronił Szczęsny.

Cztery minuty później na kolejną zmianę zdecydował się Mark Hughes. Wilson Palacios zmienił Erika Pietersa.

W 68. minucie ładne, płaskie dośrodkowanie posłał Walters, jednak piłkę sprzed nosa Jonesa zgarnął Szczęsny.

72. minuta i kolejna asysta Özila! Niemiec z rzutu wolnego posłał idealną piłkę na głowę Sagny, a ten przelobował interweniującego Begovicia. 3:1 dla Arsenalu!

Podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawili się Monreal i Miyaichi, którzy zastąpili Wilshere'a i Ganbry'ego.

Chwilę później szczęścia szukał Arnautović, jednak jego uderzenie bardzo pewnie chwycił Szczęsny.

Sekundy później w miejsce Jonesa zameldował się były skrzydłowy Kanonierów, Jermaine Pennant. Z kolei w 80 minucie na zmianę zdecydował się Wenger. Mikel Arteta zmienił Özila.

W 94. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Aaron Ramsey, jednak podanie od Girouda było odrobinę spóźnione, przez co Walijczyk musiał się cofnąć do piłki, a to spowodowało, że obrońcy zdążyli zareagować. Po chwili pan Mike Dean zakończył spotkanie. Arsenal wygrywa ze Stoke 3:1.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pioafc komentarzy: 4393 newsów: 224.09.2013, 08:27

Shinev

Michu to dobry grajek. W sam raz na rotację z Giroudem. Mi kandydatura Hiszpana nie przeszkadza, kwestią jest cena. Do 15 milionów funtów ok, każda cena powyżej w moim odczuciu powinna wykluczyć taki transfer.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.09.2013, 08:20

Michu znowu łączony z Arsenalem, czekam na newsa i hejty w komentarzach. Plotka na podstawie wypowiedzi Laudrupa, który stwierdził, że nie wie jaką decyzję podejmie Michu.

bobslej22 komentarzy: 834424.09.2013, 08:19

slimak39>>> Miejmy nadzieje że przy tym nazwisku Jacka klawiatura ci zrobiła psikusa ;)

slimak39 komentarzy: 2324.09.2013, 04:23

Podobała mi się bardzo gra Flaminiego w jego ruchach czuć charakterność i agresywność to jest ten, piłkarz którego potrzebujemy na pozycję defensywnego pomocnika

zachowanie w stosunku do Wilsona było bardzo niegrzeczne jednakże mozna wybaczyć mu to gdyż Wilson faulował Wilshara agresywnie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 04:01

Ale z Zelalemem i Frimpongiem nie trafisz. Pierwszy kontuzjowany, drugi raczej za słaby nawet na COC przeciwko WBA.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 02:49

To ja tymczasem spada. Na razie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 02:44

pauleta19

Czyli na razie tak jak przewidywałem. I am awesome :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 02:38

Arsenal new-boy Emiliano Viviano is expected to play against #WBA on Wednesday. Nicklas Bendtner also set to make first start for 2 years.

mar12301 komentarzy: 2314424.09.2013, 01:25

A ja dopiero zacząłem 3. sezon BB. Zanim dojdę do 5 (codziennie nie oglądam) to już będą dostępne wszystkie :p

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 01:24

Fakt, strasznie irytujace jest takie ogladanie przynajmniej dla mnie, bo jak sie juz w ciagne to potrafie po 5 odcinkow obejrzec. Akurat do BB mialem to szczescie, ze ten serial zaczalem ogladac jak juz byly 4 serie skonczone. Nie wyobrazam sobie teraz zebym to ogladal od stycznia 2008 i czekal na kazdy odcinek tydzien z przerwami.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 01:17

grochal14

Ja stwierdziłem, że szlag by mnie trafił, jakbym miał obejrzeć jeden odcinek, a potem na kolejny czekać tydzień. A tak sobie zrobię maraton :]

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 01:11

To już wtorek, a ja nie obejrzałem BB :O

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 01:10

To podziwiam ;d ja chcialem przeczekac 2-3 pierwsze odcinki zeby pozniej na raz obejrzec ale znajomi mi zyc nie dali i juz po pierwszym odcinku zaczely sie wsrod nich opowiadania, na fb BB jakies screeny i wymieklem :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 01:05

grochal14

Gadam :] Skończyłem na momencie kiedy Hank siedzi na kiblu i bierze do ręki zbiór poematów W.W. :D

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 00:57

Mid - nie gadaj, ze nie ogladales zadnego odcinka tego sezonu ? tzn polowy sezonu ;o

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 00:53

grochal14

Ja czekam aż wyjdzie ostatni odcinek, by wtedy obejrzeć ten ostatni sezon po całości.

Pinguite komentarzy: 1502024.09.2013, 00:53

Za tydzień śmierć Heisenberga, bandy Jacka, Todda, Lydii oraz Pinkmana ;)

grochal14 komentarzy: 193324.09.2013, 00:49

Wlasnie obejrzalem przedostatni odcinek BB i nie wierze, ze juz za tydzien koniec serialu ;

paw3u komentarzy: 563024.09.2013, 00:42

@fabik, Midgard
dzięki wielkie :) w takim razie wybieram Siedem ;) Pozdro

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 00:37

paw3u

No to "Siedem" Finchera - o lepszy "prawdziwy" thriller trudno.

MrWhite komentarzy: 74224.09.2013, 00:32

Dobry!!! Grał ktos moze w "LA Noire" ?? Mam problem, nie moge jej uruchomic ;/ robilem juz wiele, a teraz mam tak ze gra po prostu wyłącza sie od razu ;/

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 00:31

paw3u, to jak do oglądania z dziewczyną to chyba Se7en byłoby lepsze, więcej akcji, bardziej, hmm, niepokojący, z kolei Prestiż bardziej do porozkminiania.

paw3u komentarzy: 563024.09.2013, 00:25

@Mid
właśnie nie jestem jakimś wielki fanem filmów, ale szukam właśnie jakiegoś dobrego do obejrzenia z drugą osobą (wiadomo ocb). nie wiem jak ona, ale chyba też chyba podobnie jak ja. Więc śmiało, rzucaj najlepsze filmy jakie widziałeś :)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 00:22

O właśnie, Siedem to w sumie zdecydowanie bardziej thriller niż Prestiż a też jest świetny. Tak czy owak oba warto obejrzeć.

paw3u

Pytanie - dużo filmów w życiu widziałeś? Bo mógłbym ci polecić parę naprawdę świetnych thrillerów, ale w większości to są takie oczywiste oczywistości.

edyp

To nie jest ponoć zwykły ból brzucha, ale jakiś problem z mięśniami brzucha - bardziej skomplikowana sprawa.

pierre_afc komentarzy: 1207124.09.2013, 00:19

@paw3u - Mi się podobało Połączenie c: tak samo Wyspa Tajemnic, Prestiż bądź Dziewczyna z tatuażem :)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 00:16

paw3u, Prestiż, na filmwebie i imdb ma w gatunku thriller!
Nawet jeśli to nie taki thriller o jaki Ci chodzi to i tak polecam (o ile nie widziałeś).

edyp komentarzy: 26624.09.2013, 00:11

paw3u
Kontrabanda- ostatnio ogladalem, jak dla mnie na duuuzy plus

paw3u komentarzy: 563024.09.2013, 00:10

Pytanie do znawców kinematografii:
Zajebisty Thriller poproszę, ale naprawdę taki mega :)

edyp komentarzy: 26624.09.2013, 00:08

walcot na 2tyg wypada? Co jest kutwa, u nas zwykly bol brzucha leczy sie 2tyg? ...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 00:07

pierre_afc; a to o Aubameyangu, a nie Walcottcie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 00:06

pauleta19

"a moim zdaniem będzie strzelał słabeuszom po 2-3 gole i zawodził w najważniejszych spotkaniach."

Trochę się pogubiłem w komentarzach i nie wiem o kim piszesz - o Walcocie?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 00:05

... ale ani jeden ani drugi to nie top

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.09.2013, 00:04

Bez jaj, Walcott jest lepszy niż Alibaba

pierre_afc komentarzy: 1207124.09.2013, 00:03

@pauleta19 - Theo nie strzelał słabeuszom, no chyba, że za takich uważasz Manchester United, Everton, Tottenham czy wtedy solidne Newcastle. Nie sądzę, że trzeba więcej przywoływać przykładów.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.09.2013, 00:03

pauleta19

Dla mnie osobiście najważniejsza jest umiejętność połączenia szybkości i techniki - kiedy piłkarz na niemal pełnej szybkości wciąż ma absolutną kontrolę nad piłką, to szczena opada mi do samej piwnicy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2013, 00:01

Mid, a moim zdaniem będzie strzelał słabeuszom po 2-3 gole i zawodził w najważniejszych spotkaniach.

kaziu874 komentarzy: 674824.09.2013, 00:00

Ktos tam nizej pytal o kontuzje, to ja mam cos takiego: arsenalreport.com/injuryroom/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.09.2013, 23:59

Arsenalfcfan, każdy ceni inne wartości u piłkarzy. Mi się podobają bardziej techniczni skrzydłowi niż szybkoścowi.

LouisLitt komentarzy: 53523.09.2013, 23:59

Arsenalfcfan

Ok, to ma sens.

afckonrad9101 komentarzy: 783423.09.2013, 23:58

Ryo dostal poki co za malo czasu aby cokolwiek pokazac i aby go oceniac, niech zagra choc 3 pelne mecze

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.09.2013, 23:57