Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium

Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium 28.04.2012, 16:48, Sebastian Czarnecki 1274 komentarzy

Ciężką przeprawę przepowiadano Kanonierom na Britannia Stadium i... nie pomylono się. Słynące z żelaznej defensywy, brutalnej i twardej gry Stoke kolejny raz dało prawdziwy pokaz anty-futbolu i nie pozwoliło podopiecznym Arsene Wengera wygrać tego spotkania. Mimo że Kanonierzy usilnie próbowali i szukali nawet nurów w polu karnym, to nie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną i w ostateczności musieli zadowolić się remisem 1-1.

Jedynym pocieszeniem Arsenalu może być fakt, że Newcastle przegrało 0-4 z Wigan i mocno skomplikowało swoją sytuację w lidze, oddalając się od trzeciego miejsca zajmowanego aktualnie przez Kanonierów. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania i jeśli zawodnikom reprezentującym stołeczny Arsenal zależy na zachowaniu swojej lokaty, koniecznie muszą zdobyć w nich sześć punktów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Gervinho, Van Persie, Benayoun

Stoke City: Begović - Shotton, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Whitehead, Whelan, Etherington - Crouch, Walters

Od samego początku spotkania gracze Stoke zaczęli robić to, co potrafią najlepiej. Już w 3. minucie Whitehead został ukarany żółtym kartonikiem za wejście w nogi Aleksa Songa.

Mimo wszystko to Garncarze szybciej zaatakowali i byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. W 6. minucie Peter Crouch zrobił użytek ze swojego wysokiego wzrostu i spróbował strzału głową, ale pomylił się.

Kilkadziesiąt sekund później Yossi Benayoun skutecznym pressingiem na połowie rywala wywalczył piłkę i oddał ją Van Persiemu. Holender w świetnym stylu ograł rywala i wypuścił Izraelczyka na wolną pozycję. Kąt był jednak zbyt ostry, a strzał Benayouna niezbyt mocny, a Begović bez zarzutu poradził sobie z interwencją.

W 8. minucie Tomas Rosicky posłał genialną piłkę na głowę Van Persiego, który mocnym strzałem spróbował zaskoczyć bośniackiego golkipera, który ostatkiem sił sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tempo spotkania nie ustawało, a zawodnicy wciąż szukali swoich okazji. W 10. minucie Etherington posłał piłkę na głowę Croucha, który przeskoczył wszystkich i umieścił piłkę w bramce bezradnego Szczęsnego. 1-0 dla Stoke.

Pierwsze dziesięć minut na Britannia Stadium przyniosło nam kilka ciekawych akcji. Jeżeli tempo meczu nie spadnie, czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko!

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Kanonierów. Benayoun kolejny raz świetnie nacisnął na jednego z rywali i wywalczył futbolówkę, którą od razu oddał Rosicky'emu. Czech momentalnie znalazł w polu karnym Van Persiego i bez wahania posłał ją w tamtym kierunku. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę i dopełnić formalności. 1-1!

Kilka minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Bacary Sagna, który idealnie odnalazł w polu karnym Gervinho. Gdyby reprezentant WKS nie minął się z piłką, na pewno umieściłby ją w bramce Stoke.

W kolejnych minutach tempo spotkania zaczęło powoli spadać. Zawodnicy obu drużyn nie atakowali już tak natarczywie, jak w pierwszych minutach meczu, a gra przeniosła się bardziej do środka pola. Oczywiście każda ze stron próbowała swojej szansy, ale żadna z nich nie była groźna, by zagrozić którejkolwiek bramce.

Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy już nic godnego uwagi. Po ostrym początku spotkania tempo wyraźnie zmalało, a ciekawych akcji było już jak na lekarstwo.

Druga połowa stała na jeszcze gorszym poziomie, niż ostatnie kilkanaście minut pierwszej. Stoke prezentowały prawdziwy anty-futbol i murowało dostęp do własnej bramki. Kanonierzy musieli mocno się natrudzić, by wypracować sobie jakąkolwiek sytuację strzelecką, a do takowych dochodziło od wielkiego dzwonu. Garncarze uważnie grali w defensywie, a sami zagrożenie stwarzali tylko po dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry.

Najgroźniejszą sytuację strzelecką Arsenal miał w 70. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Van Persie. Holender trafił jednak w mur, a dobitka Vermaelena została zablokowana przez ręce któregoś z defensorów drużyny Stoke. Foy jednak nie zareagował i nie odgwizdał kolejnego stałego fragmenty gry.

W 73. minucie Abou Diaby zastąpił na murawie Yossiego Benayouna.

Wraz z upływem czasu w szeregach Kanonierzów narastała determinacja i zarazem frustracja. Kiedy nie udawało się strzelić bramki w tradycyjny sposób, Benayoun spróbował wyłożyć się w polu karnym i udawać głupka, czekając na rzut karny. Foy takowego nie odgwizdał - i słusznie.

W 78. minucie Chamakh wszedł na boisko kosztem Gervinho, a pięć minut później Andre Santos zajął miejsce Benayouna.

Minutę przed wejściem na murawę Andre Santosa pokonać Wojtka Szczęsnego spróbował Jerome, ale polski bramkarz pewnie interweniował.

W 89. minucie stały fragment gry mógł uratować Kanonierom trzy punkty. Van Persie oddał futbolówkę Vermaelenowi, który oddał potężny strzał lewą nogą po ziemi. Piłka minimalnie minęła słupek i nie znalazła drogi do bramki. Czasu coraz mniej, a na Britannia Stadium wciąż utrzymuje się 1-1.

Dwie minuty później bramkę mogło zdobyć... Stoke. Daleki wyrzut z autu Rory'ego Delapa jak zwykle narobił ogrom zagrożenia. Po ogromnym zmieszaniu futbolówka już prawie znalazła się w bramce Arsenalu, ale zagrożenie w porę oddalił Bacary Sagna.

Do końca meczu wynik - rzecz jasna - nie uległ zmianie. Żelazla defensywa Stoke nie dała się już zaskoczyć, a mecz na Britannia Stadium zakończył się remisem 1-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
grand92 komentarzy: 793730.04.2012, 12:27

odnośnie błędów dziennikarzy , w sobotę kupiłem książkę o Van Persim z Przeglądu Sportowego i niezły błąd walnęli , napisali że Robin zdobył bramkę z Farsą po dośrodkowaniu Gibbsa a przecież to Clichy mu tak pięknie zagrał

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.04.2012, 12:25

ArsenalAl, przynajmniej dwa razy Coq grał na LO od pierwszych minut. Z Fulham w lidze i z Sunderlandem w FA Cup. Nie chce mi się dokładnie sprawdzać. Jenkinsona nie wiem skąd wziąłeś, on chyba tylko raz z ławki grał na lewej. Tam oprócz Andre i Kierana grał głównie Thomasa. Ze dwa razy Miquel.

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 12:14

kwiatinho
haha tez to slyszalem. Nahorny to powiedzial chyba. Ja od razu pomyslalem "wtf jaki vela co on gada" az sprawdzilem jeszcze raz lawke rezerwowych :P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.04.2012, 12:12

@Cesc_04
300 tysięcy miesięcznie to ok 70-80 tysięcy tygodniówki, więc nie tak źle.. :d

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.04.2012, 12:12

Coq grał na PO i LO, pamiętam bo akurat na LO fajnie 2x wkręcał ziomków w ziemie :P

Tak btw. Johnsson, Dzeko, De jong na wyrzuceniu z City, może by tak o Johnssona powalczyc, zapewne za ok. 15mln by poszedł, a jest to bardzo dobry skrzydłowy.

mallen komentarzy: 2123930.04.2012, 12:12

Co zrobić z tym Diabym...?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.04.2012, 12:12

ArseneAl > PSG go niech kupi :D

kwiatinho komentarzy: 1312830.04.2012, 12:09

CESC_04; jak bym słuchał co wygadują komentatorzy to bym zgłupiał... Według jednego na ławce w meczu ze Stoke siedział Carlos Vela którego w trybie natychmiastowym ściągnął Arsene Wenger bo go potrzebował a mój ulubiony teks komentatorów to że Messi i Cristiano Ronaldo to piłkarze PONADKOSMICZNI... poza tym nie zdziwił bym się gdyby to była gaża miesięczna a nie tygodniowa. Z tego co wiem to Messi jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie a tyle nie ma...

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 12:08

Utwierdzilem sie teraz w przekonaniu, ze powinnismy sie pozbyc Diabiego. To jest tragedia po prostu. Problem w tym, ze nikt go teraz nie kupi...

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 12:04

Topek
to Jenkinson gral pare razy na LO Coquelin tylko raz zagral na tej pozycji i to chyba nawet nie od pierwszej minuty.
PS. Sorry ze bez polskich znakow ale pisze teraz na telefonie.

creatiVe4 komentarzy: 376430.04.2012, 12:03

Diaby, haha ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.04.2012, 12:01

Abou Diaby expected to have a scan today, after picking up knock v Stoke. Some murmurs his season is over. Let's see. #AFC.

Sanderson

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.04.2012, 11:58

Coq grał na LO w tym sezonie, były to nawet lepsze mecze niż na PO, ale to nie jest żaden obrońca. To może być tylko ostateczność.

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 11:56

Coquelin pare razy gral na PO ale nie na LO.. Przeciez to absurd wystawiac prawonoznego def pomocnika na lewej obronie. A Frimpong jeszcze nigdy nie gral na stoperze. Juz szybciej bym przestawil Vermaelena na szpice.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.04.2012, 11:50

ahahahaha cesc04
frimpong obrońca ...

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.04.2012, 11:49

Ja dalej uważam, że na Hazarda już jest za późno. Nie teraz, kiedy włączyli się wszyscy najwięksi. Jak zgarniemy M'Ville to będzie bardzo dobrze.

mallen komentarzy: 2123930.04.2012, 11:48

Witam.
Są jakieś wieści na temat kontuzji Diaby'iego?

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 11:43

@CESC_04
WTF? Frimpong i Coquelin to obrońcy? Od kiedy?
DJ przedłużył z nami kontrakt więc nie odejdzie, a Per ma dopiero za sobą 1 sezon w Anglii. W następnym może być tylko lepszy. Sam mówił, że był zdziwiony tempem gry i ilością meczów rozgrywanych w Anglii.

Kaziu09 komentarzy: 325330.04.2012, 11:41

Per od nas nie odejdzie na 100%

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 11:40

Myślę, że to że Hazard chce odejść może trochę wpłynąć na jego cenę i jak zaoferujemy za niego ~30 mln euro to powinni się zgodzić. Ciekawe czy Koeln spadnie bo jeśli tak to Poldiego wyciągniemy za bezcen.

CESC_04 komentarzy: 75030.04.2012, 11:38

ArseneAl
ja między sturidgem a sessegnonem dałem ukośnik.
Z tymi trzema defensywnymi to nie do końca bo każdy daje dużo z siebie w ataku.
Oprócz tego mam nadzieję że dj i per od nas odejdą. To frimpong jako obrońca ,a coq jako lewy obrońca. Nie możemy też zapominac o kontuzjach.
Ale i tak wolę miec więcej niż mniej;D

bozinov komentarzy: 28030.04.2012, 11:35

youtube.com/watch?v=VAJIObrfDhE
to tak gdyby ktoś miał watpliwosci co do umiętnosci Hazarda :)
Mam wielka nadzieję, że tym razem zarząd sypnie więcej kasy na jego transfer

CESC_04 komentarzy: 75030.04.2012, 11:34

kwiatinho
wczoraj na orange sport komentator gadał że Sakho zarabia 300 tys euro na miesiąc:)

kwiatinho komentarzy: 1312830.04.2012, 11:32

MateuszK4nonier; a skąd niby wiesz ile on zarabia?! Poza tym ktoś wcześniej pisął że 15 mln euro to nie dużo... Ludzie ogarnijcie się jeszcze przed przejęciem przez szejków PSG to drużyny oferowały za niego ok 30 mln funtów i ten transfer nie doszedł do skutku. teraz zmieniły sie dwie rzeczy... Na plus to że stracił miejsce w składzie a PSG raczej nie wygra mistrzostwa a drugie to to że są tam szejkowie na których wielkie pieniądze nie robią wrażenia aczkolwiek nie wiadomo czy będą chcieli sie go pozbyć

Kaziu09 komentarzy: 325330.04.2012, 11:32

Podolski i prawdopodobnie ktoś na rozegranie jeśli to z tym Jackiem to prawda. Nie liczę na więcej transferów..

Orandzo komentarzy: 338030.04.2012, 11:30

Ja wciąż liczę, że Hazard trafi jednak do nas

Kaziu09 komentarzy: 325330.04.2012, 11:29

podejrzewam, że u nas Sturridge też by usiadł na ławce ..

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 11:28

@CESC_04
Aha 3 defensywnie grającymi zawodnikami w środku grać? Super. A gdzie Arteta, Rosa, Ramsey, Frimpong, Coquelin i Diaby?
Marina kupili bo Kalou i Malouda odchodzą więc przyda im się ktoś na ławkę. Przecież Marin nie będzie grać w pierwszym składzie..

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.04.2012, 11:25

No pewnie, a Arteta, Rosicky i reszta gdzie? W domu czy ich tez sprzedamy?

CESC_04 komentarzy: 75030.04.2012, 11:24

ArseneAL
Sturridge nie chce cały czas grzac ławy w chelsea a teraz jeszcze mu dokupili Marina.
Jeżeli wywalimy cały balast (ok 10 grajków) to takie wzmocnienia będą sensowne.
Hazard chociaż byśmy się wszyscy zaczęli modlic i płakac to do nas nie przejdzie.
A M'Vila może grac przecież obok Songa a rozgrywac może Jacek.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.04.2012, 11:19

no spoko, kupujmy po 7 zawodników co rok i potem narzekajmy na brak zgrania.

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 11:18

@CESC_04
Ja liczę na 2 nazwiska: Hazard i Podolski. Więcej nam nie potrzeba.
Na prawdę myślisz, że Chelsea by nam sprzedała Sturridge'a? Z Chelsea to my możemy liczyć ewentualnie na transfer Kalou..
M'Vila to bujda. On by przeszedł ewentualnie gdyby Song został sprzedany, a kto tu chce sprzedać Songa? W kolejnego ŚO też mi się nie chce wierzyć. Mamy Vermę, Kosę, Pera, Djourou i Bartleya. Wystarczy.

ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 11:15

@maciekbe
Powiedz mi kto w dzisiejszych czasach nie jest najemnikiem? Takie przykłady można policzyć na palcach jednej ręki. Hazard powiedział, że najbardziej chce grać w Anglii więc pewnie w przyszłym sezonie zobaczymy go na boiskach PL.

CESC_04 komentarzy: 75030.04.2012, 11:13

Ja mam nadzieję jeszcze na kilka transferów tego lata.
Skoro Arsene w 2011 kupił aż 7 piłkarzy to niech teraz to powtorzy.
Ja tam nie liczę na jakieś wielkie nazwiska.