Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium

Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium 28.04.2012, 16:48, Sebastian Czarnecki 1274 komentarzy

Ciężką przeprawę przepowiadano Kanonierom na Britannia Stadium i... nie pomylono się. Słynące z żelaznej defensywy, brutalnej i twardej gry Stoke kolejny raz dało prawdziwy pokaz anty-futbolu i nie pozwoliło podopiecznym Arsene Wengera wygrać tego spotkania. Mimo że Kanonierzy usilnie próbowali i szukali nawet nurów w polu karnym, to nie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną i w ostateczności musieli zadowolić się remisem 1-1.

Jedynym pocieszeniem Arsenalu może być fakt, że Newcastle przegrało 0-4 z Wigan i mocno skomplikowało swoją sytuację w lidze, oddalając się od trzeciego miejsca zajmowanego aktualnie przez Kanonierów. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania i jeśli zawodnikom reprezentującym stołeczny Arsenal zależy na zachowaniu swojej lokaty, koniecznie muszą zdobyć w nich sześć punktów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Gervinho, Van Persie, Benayoun

Stoke City: Begović - Shotton, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Whitehead, Whelan, Etherington - Crouch, Walters

Od samego początku spotkania gracze Stoke zaczęli robić to, co potrafią najlepiej. Już w 3. minucie Whitehead został ukarany żółtym kartonikiem za wejście w nogi Aleksa Songa.

Mimo wszystko to Garncarze szybciej zaatakowali i byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. W 6. minucie Peter Crouch zrobił użytek ze swojego wysokiego wzrostu i spróbował strzału głową, ale pomylił się.

Kilkadziesiąt sekund później Yossi Benayoun skutecznym pressingiem na połowie rywala wywalczył piłkę i oddał ją Van Persiemu. Holender w świetnym stylu ograł rywala i wypuścił Izraelczyka na wolną pozycję. Kąt był jednak zbyt ostry, a strzał Benayouna niezbyt mocny, a Begović bez zarzutu poradził sobie z interwencją.

W 8. minucie Tomas Rosicky posłał genialną piłkę na głowę Van Persiego, który mocnym strzałem spróbował zaskoczyć bośniackiego golkipera, który ostatkiem sił sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tempo spotkania nie ustawało, a zawodnicy wciąż szukali swoich okazji. W 10. minucie Etherington posłał piłkę na głowę Croucha, który przeskoczył wszystkich i umieścił piłkę w bramce bezradnego Szczęsnego. 1-0 dla Stoke.

Pierwsze dziesięć minut na Britannia Stadium przyniosło nam kilka ciekawych akcji. Jeżeli tempo meczu nie spadnie, czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko!

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Kanonierów. Benayoun kolejny raz świetnie nacisnął na jednego z rywali i wywalczył futbolówkę, którą od razu oddał Rosicky'emu. Czech momentalnie znalazł w polu karnym Van Persiego i bez wahania posłał ją w tamtym kierunku. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę i dopełnić formalności. 1-1!

Kilka minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Bacary Sagna, który idealnie odnalazł w polu karnym Gervinho. Gdyby reprezentant WKS nie minął się z piłką, na pewno umieściłby ją w bramce Stoke.

W kolejnych minutach tempo spotkania zaczęło powoli spadać. Zawodnicy obu drużyn nie atakowali już tak natarczywie, jak w pierwszych minutach meczu, a gra przeniosła się bardziej do środka pola. Oczywiście każda ze stron próbowała swojej szansy, ale żadna z nich nie była groźna, by zagrozić którejkolwiek bramce.

Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy już nic godnego uwagi. Po ostrym początku spotkania tempo wyraźnie zmalało, a ciekawych akcji było już jak na lekarstwo.

Druga połowa stała na jeszcze gorszym poziomie, niż ostatnie kilkanaście minut pierwszej. Stoke prezentowały prawdziwy anty-futbol i murowało dostęp do własnej bramki. Kanonierzy musieli mocno się natrudzić, by wypracować sobie jakąkolwiek sytuację strzelecką, a do takowych dochodziło od wielkiego dzwonu. Garncarze uważnie grali w defensywie, a sami zagrożenie stwarzali tylko po dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry.

Najgroźniejszą sytuację strzelecką Arsenal miał w 70. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Van Persie. Holender trafił jednak w mur, a dobitka Vermaelena została zablokowana przez ręce któregoś z defensorów drużyny Stoke. Foy jednak nie zareagował i nie odgwizdał kolejnego stałego fragmenty gry.

W 73. minucie Abou Diaby zastąpił na murawie Yossiego Benayouna.

Wraz z upływem czasu w szeregach Kanonierzów narastała determinacja i zarazem frustracja. Kiedy nie udawało się strzelić bramki w tradycyjny sposób, Benayoun spróbował wyłożyć się w polu karnym i udawać głupka, czekając na rzut karny. Foy takowego nie odgwizdał - i słusznie.

W 78. minucie Chamakh wszedł na boisko kosztem Gervinho, a pięć minut później Andre Santos zajął miejsce Benayouna.

Minutę przed wejściem na murawę Andre Santosa pokonać Wojtka Szczęsnego spróbował Jerome, ale polski bramkarz pewnie interweniował.

W 89. minucie stały fragment gry mógł uratować Kanonierom trzy punkty. Van Persie oddał futbolówkę Vermaelenowi, który oddał potężny strzał lewą nogą po ziemi. Piłka minimalnie minęła słupek i nie znalazła drogi do bramki. Czasu coraz mniej, a na Britannia Stadium wciąż utrzymuje się 1-1.

Dwie minuty później bramkę mogło zdobyć... Stoke. Daleki wyrzut z autu Rory'ego Delapa jak zwykle narobił ogrom zagrożenia. Po ogromnym zmieszaniu futbolówka już prawie znalazła się w bramce Arsenalu, ale zagrożenie w porę oddalił Bacary Sagna.

Do końca meczu wynik - rzecz jasna - nie uległ zmianie. Żelazla defensywa Stoke nie dała się już zaskoczyć, a mecz na Britannia Stadium zakończył się remisem 1-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341730.04.2012, 09:32

@MateuszK4nonier
To, że od kilku spotkań siedzi na ławce to nie znaczy, że nie jest to ważny zawodnik. PSG nie chce go sprzedać. Pomyśl sobie ile klub który sra kasą chciałby za piłkarza z wielkim potencjałem, którego nie chce się pozbyć? Już nie mówię o wielkiej tygodniówce. Takimi piłkarzami się nie interesujemy..

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.04.2012, 09:25

Sakho nie grał od pierwszej minuty. Tak trudno się domyślić ? :D Od kilku spotkań siedzi na ławce. Jak dla mnie zawodnik, warty uwagi.
Zresztą tu wszystko jest:

psgonline.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=116:sakho-opu%C5%9Bci-psg?

ThisIsOurSeason komentarzy: 234730.04.2012, 09:09

Sakho wszedł w 45 min a w 70 dostał czerwoną

kaziu874 komentarzy: 673630.04.2012, 09:07

MateuszK4nonier;
Z tego co wiem, to Sakho dostal wczoraj czerwona kartke w meczu z Lille. A co do zarobkow, to nie wiem dokladnie ile ten gosciu zarabia, ale jest tam kapitanem i wielkim talentem, za ktorego moga dostac duzo kasy, wiec co do zarobkow to sie nie dziwie.

jarts komentarzy: 231930.04.2012, 09:05

Sakho nie grał wczoraj? A w 70' kto dostał czerwoną kartkę? :-)

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.04.2012, 08:58

Wczoraj oglądałem mecz Lille-PSG i zauważyłem, że w pierwszym składzie PSG nie gra Sakho. Obrońca jest to rewelacyjny, sam chce odejść z klubu, tylko jest jeden problem.. jego zarobki to 300 tys. euro miesięcznie. Szkoda, bo ma dopiero 22 lata, jest francuzem z Ligue 1, a takich zawodników Wenger lubi.

mitmichael komentarzy: 4924330.04.2012, 07:01

Diaby to powinien sie zastanowic nad zakonczeniem kariery bo jak dla mnie to On juz nie wroci do pełnej sprawnosci a takiego zawodnika niestety trzymac nie mozna

RobinVanPersie123 komentarzy: 230.04.2012, 06:39

www,ligamistrzow,com/bitwy-kibicow/liga/1

Zachęcam do głosowania! Musimy być wyżej w tabeli!

Proszę Was głosujcie.

kwiatinho komentarzy: 1312830.04.2012, 05:46

Kamil_malin wlasnie potencjal to on ma i to mega wielki. To swietny pilkarz tylko bardzo podatny na urazy ale nie on jeden... Przyklady Robina Tomasa a nawet Pato Owen Hargreves pozwalaja wierzyc ze przejdzie trn trudny okres i bedzie chcial udowodnic wszystkim ze warto bylo na niego poczekac. Ja go bardzo lubie lubie jego styl gry jak zastawia pilke balans cialem i niekonwencjonalne zagrania. Mam nadzieje ze jego problemy ze zdrowiem skoncza sie raz na zawsze i bedziemy cieszyc sie jego gra dla Arsenalu

Dziadyga komentarzy: 828830.04.2012, 03:48

Niby Hodgson został nowym selekcjonerem Angolów.

kamil_malin komentarzy: 933230.04.2012, 01:21

@ Gigi
"Z przykrością stwierdzam, że czas pożegnać Abou."
No w końcu! Lepiej późno, niż wcale. :)

@ Arsenal_1886
Jak słusznie to kiedyś zauważył Vpr, ten transfer nie miał szans. Francuz i tak oblałby testy medyczne. Oby w tym roku Wenger zmądrzał i w lecie pozbył się tego zgniłego jabłka. Dość opłacania zawodnika, z którego nie ma żadnych korzyści. Człowiek bez potencjału, człowiek w którym nie wiedzieć czemu kibice widzą zbawcę.

RvPersie komentarzy: 1145830.04.2012, 01:12

No, cena trochę rani ale na urodziny kumplowi jak najbardziej można kupić ; )

Marcel90 komentarzy: 814630.04.2012, 01:10

RvPersie:

Fajna sprawa, szczerze mowiac nie wiedzialem ze jest cos takiego do tej pory najmniejsza rzecz przenosna to byla dla mnie kieszonkowa fajka wodna ;)

RvPersie komentarzy: 1145830.04.2012, 01:10

138 osób online i nikt nie pisze no ludzie, nie róbcie sobie jaj.

RvPersie komentarzy: 1145830.04.2012, 00:49

allegro.pl/hit-zapalniczka-fajka-gandzia-trawka-i2272050906.html

55 stron przeszukiwania i znalazłem!: D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.04.2012, 00:48

Co do wałkowanej już wiele razy sytuacji z wygraniem LM przez Chelsea. To trzecie miejsca niezależnie od wyniku finału daje miejsce w fazie grupowej. Nie ma mowy o eliminacjach.

maciekbe komentarzy: 1245830.04.2012, 00:45

Jo. Ja też zawijam. Do jutra

RvPersie komentarzy: 1145830.04.2012, 00:38

Wszyscy zamarli?x )

maciekbe komentarzy: 1245830.04.2012, 00:27

Zastanawiam się dlatego, że obok takich zawodników jak D.Ba byli w tym sezonie największym zaskoczeniem, a do tego większość z nich jest młoda i przewiduje, że latem będą rozchwytywani

RvPersie komentarzy: 1145830.04.2012, 00:26

Przepraszam że tutaj pisze o tym ale jakoś z ciekawości szukam tego przedmiotu i nie mogę znaleźć. Czy ktoś widział taką zapalniczkę-weed w jednym? Albo ma linka do takowej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.04.2012, 00:25

Przed tym sezonem bodajże jakiś turecki klub chciał Abou i dawał za niego jeżeli dobrze pamiętam około 10 mln funtów . Szkoda ,że Wenger nie przyjął tej oferty . Teraz zapewne byśmy za niego tyle nie dostali . Jednak chce aby Francuz został z nami . Rosa przez bodajże 18 miesięcy leczył uraz ,a teraz jest to dla nas kluczowy zawodnik . To samo Robin . Wierzę ,że jak Diaby będzie miał okazję zagrać cały pełen sezon to pokaże klasę .

maciekbe komentarzy: 1245830.04.2012, 00:25

@pauleta też tak myślę. Będą z niego ludzie ;)
Dajcie sobie siana z Hazardem. Ja tam jestem ciekaw, co latem stanie się z takimi zawodnikami jak Sigurdsson, McClean, Hoillet, Moses, czy chociażby Larsson.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.04.2012, 00:21

Gervinho jeszcze będziemy oklaskiwali, a przed transferem każdy wiedział, że Hazard jest lepszy, a Gervinho tańszy.

maciekbe komentarzy: 1245830.04.2012, 00:14

@arsenal2395 nygga plz. Gervinho w tamtym roku miał w Lille 18 bramek i 11 asyst i co ? :P

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.04.2012, 00:13

Ciekawe czy ktoś w ogóle będzie chciał kupić Diabego. Pewnie ktoś się znajdzie. Ciekawe też za ile Arsenal go sprzeda. Na ile go wyceniacie??

arsenal2395 komentarzy: 134030.04.2012, 00:09

Ja chcialbym Vertoghena,Mvile,Hazarda ewentualnie Hoiletta,Podolskiego

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.04.2012, 00:08

@madderns29

Zdziwiłbyś się. Blanc jest wielkim fanem talentu Diaby'ego. Gdyby ten zagrał w ostatnich kilku meczach, to pewnie mógłby liczyć na powołanie. Teraz sprawa jest rozstrzygnięta, a Abou musi przede wszystkim ratować swoją karierę, która raczej nie będzie kontynuowana w Arsenalu.

arsenal2395 komentarzy: 134030.04.2012, 00:07

Dawac HAZARDA 17 goli I 13 asyst no cos pieknego

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.04.2012, 00:06

@popkens

Kontuzjogenny to on nie jest :P To, że raz przygwoździł Bartona do ziemi i raz próbował wykopać rasizm (uosobiony w Terrym) z futbolu jeszcze o tym nie świadczy ;)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.04.2012, 00:04

@Mariachi

Cholera wie.. Do tej pory tylko raz była taka sytuacja, kiedy to Liverpool wygrał LM i zajął 5 miejsce w lidze. Wtedy UEFA dopuściła do eliminacji 3. MU i 4.Everton (wtedy Anglia miała tylko 2 zespoły bezpośrednio w fazie grupowej) + W ostatniej fazie eliminacji Liverpool. Były wtedy spore kontrowersje, bo aż 5 zespołów z Anglii walczyło o LM, więc teraz chyba będzie tak, że jak CFC wygra LM, to zepchnie 3 miejsce do eliminacji :/

popekns komentarzy: 742030.04.2012, 00:03

Gigi: jeżeli tak, no to zwracam honor:)

Szkoda mi Abou, ale nie ma co płacić komuś, kto swoje zycie przeleży w szpitalu. Jednak kontuzjogenność wygrała z potencjałem, charakterem, umiejętnościami.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.04.2012, 00:02

Mariachi

My byśmy byli w eliminacjach

Mariachi komentarzy: 128530.04.2012, 00:01

Jak to jest? Jeśli my zajmiemy 3 miejsce a Chelsea wygra LM, to kto wtedy ma od razu fazę grupową?

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.04.2012, 00:01

A1886

IMO Diaby jakby nawet grał w 3 meczach od pierwszych to i tak by nie jechał na Euro ;D Francja ma znacznie lepszych teraz piłkarzy, np. Cabaye

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.04.2012, 00:00

@popkens

BBC to potwierdziło, wypada na pewno do końca sezonu, a już się pojawiły spekulacje, że ta kontuzja jest dosyć poważna.

Z przykrością stwierdzam, że czas pożegnać Abou. Talent i potencjał naprawdę spory, ale to jest błędne koło. Nam potrzeba zdrowego, będącego gotowego do gry CM-a/DM-a.

popekns komentarzy: 742029.04.2012, 23:55

A1886: weź pod uwagę, że to jednak mirror :)

Smoq komentarzy: 86429.04.2012, 23:53

marcinekkks Andy ? O.o

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.04.2012, 23:42

Jeżeli ktoś dobrze widział to po ostatnim gwizdku w meczu Stoke vs Arsenal nasz Diaby zaczął kuleć i teraz ma niby znów kontuzję . O Euro sobie może pomarzyć .

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-abou-diaby-could-miss-811635

marcinekkks komentarzy: 65229.04.2012, 23:41

Tijjja, Andy Johnson z City jest mega :D Myślę że byłby to trafiony transfer, bo w Citach go psują...

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 23:39

maciekbe@
Też myślę poważnie o Johsonie. Na skrzydło chciałbym jego lub Poldiego/Dempseya/Elie.

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 23:38

moje nierealne marzenie to Hulk , a tak w ogóle co sądzicie o Douglasie Coscie z Szachtara ?

maciekbe komentarzy: 1245829.04.2012, 23:38

Najlepiej to jakbyśmy inwestowali w Angoli. Są mega drodzy ale niektórzy IMO do wyciągnięcia. Najbardziej chciałbym Adama Johnsona, który marnuje się w City a jest zajebiaszczy.

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 23:35

walą mnie jacyś najemnicy. Jesteśmy 4 najbogatszym klubem na świecie i nie martwimy się o pięniadze, jakbysmy chcieli to byśmy je i teraz wydawali. Cieszy mnie że ktoś w końcu przejżał na oczy z tym Edenkiem.

maciekbe komentarzy: 1245829.04.2012, 23:34

Tak jak mówi popo, Hazard jeszcze gówno osiągnął a już gwiazdorzy. Z takich prawdopodobnych Wengerowych transferów - Poldi, M'villa, Belhanda, Verthoningen. Do tego Hoilett jak B'burn spadnie. Nie mówię ofkoz, że pozyskamy wszystkich tych zawodników ;)

Smoq komentarzy: 86429.04.2012, 23:33

popekns 3 sezony to mało ? I myślisz że za grosze pójdzie do realu ? pomyśl to jest mega inwestycja ...

mskafc komentarzy: 579629.04.2012, 23:33

newyorkredbulls.com/blog/post/2012/04/28/watch-thierry-henry-scores-his-ninth-season

jesli nie bylo, to kolejna bramka Henryego, juz 9 w sezonie :)

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 23:32

powiem wam że bardzo mi się podoba sposób prowadzenia Borussii przez zarząd i metody menadżerskie Kloppa , Borussia to klub z przyszłością i troszkę przypomina mi Arsenal

Kysio2607 komentarzy: 1336029.04.2012, 23:32

Hazarda bym chciał, ale pójdzie do City.

Nie napalam się na to okienko, bo nie chce zostać "zgaszony". Nie zdziwię się jak znów będzie fiasko. Taki Eden byłby jak skarb w naszym zespole. Niby mamy Verme i może Vertonghena czyli Edena może ciągnąc do kumpli z repry, ale City ma Company'ego więc w tych kategoriach przewagi nie szukamy.

Co do kwoty to zbytnio przeszkód nie widzę - myślę, że teraz Wenger byłby w stanie wyłożyc kilkadziesiąt patoli.

Ta oferta za Gotze latem była oficjalna? Czy to tylko plotka była?

Waskitcz komentarzy: 448829.04.2012, 23:31

Jeśli chodzi o Hazarda to jedyna szansa na niego jest taka że była mowa o tym że chce grać w Arsenalu i realu, jeśli to nie plotka, a on jest słownym człowiekem to jest szansa, a City lekka reką rzuci oferte 50 mln i tego nie przebijemy.

Co do BVB albo Lewy albo kagawa odejdzie, jeden z nich, rzucam japończyka bo United się nie odmawia :)