Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium

Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium 28.04.2012, 16:48, Sebastian Czarnecki 1274 komentarzy

Ciężką przeprawę przepowiadano Kanonierom na Britannia Stadium i... nie pomylono się. Słynące z żelaznej defensywy, brutalnej i twardej gry Stoke kolejny raz dało prawdziwy pokaz anty-futbolu i nie pozwoliło podopiecznym Arsene Wengera wygrać tego spotkania. Mimo że Kanonierzy usilnie próbowali i szukali nawet nurów w polu karnym, to nie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną i w ostateczności musieli zadowolić się remisem 1-1.

Jedynym pocieszeniem Arsenalu może być fakt, że Newcastle przegrało 0-4 z Wigan i mocno skomplikowało swoją sytuację w lidze, oddalając się od trzeciego miejsca zajmowanego aktualnie przez Kanonierów. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania i jeśli zawodnikom reprezentującym stołeczny Arsenal zależy na zachowaniu swojej lokaty, koniecznie muszą zdobyć w nich sześć punktów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Gervinho, Van Persie, Benayoun

Stoke City: Begović - Shotton, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Whitehead, Whelan, Etherington - Crouch, Walters

Od samego początku spotkania gracze Stoke zaczęli robić to, co potrafią najlepiej. Już w 3. minucie Whitehead został ukarany żółtym kartonikiem za wejście w nogi Aleksa Songa.

Mimo wszystko to Garncarze szybciej zaatakowali i byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. W 6. minucie Peter Crouch zrobił użytek ze swojego wysokiego wzrostu i spróbował strzału głową, ale pomylił się.

Kilkadziesiąt sekund później Yossi Benayoun skutecznym pressingiem na połowie rywala wywalczył piłkę i oddał ją Van Persiemu. Holender w świetnym stylu ograł rywala i wypuścił Izraelczyka na wolną pozycję. Kąt był jednak zbyt ostry, a strzał Benayouna niezbyt mocny, a Begović bez zarzutu poradził sobie z interwencją.

W 8. minucie Tomas Rosicky posłał genialną piłkę na głowę Van Persiego, który mocnym strzałem spróbował zaskoczyć bośniackiego golkipera, który ostatkiem sił sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tempo spotkania nie ustawało, a zawodnicy wciąż szukali swoich okazji. W 10. minucie Etherington posłał piłkę na głowę Croucha, który przeskoczył wszystkich i umieścił piłkę w bramce bezradnego Szczęsnego. 1-0 dla Stoke.

Pierwsze dziesięć minut na Britannia Stadium przyniosło nam kilka ciekawych akcji. Jeżeli tempo meczu nie spadnie, czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko!

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Kanonierów. Benayoun kolejny raz świetnie nacisnął na jednego z rywali i wywalczył futbolówkę, którą od razu oddał Rosicky'emu. Czech momentalnie znalazł w polu karnym Van Persiego i bez wahania posłał ją w tamtym kierunku. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę i dopełnić formalności. 1-1!

Kilka minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Bacary Sagna, który idealnie odnalazł w polu karnym Gervinho. Gdyby reprezentant WKS nie minął się z piłką, na pewno umieściłby ją w bramce Stoke.

W kolejnych minutach tempo spotkania zaczęło powoli spadać. Zawodnicy obu drużyn nie atakowali już tak natarczywie, jak w pierwszych minutach meczu, a gra przeniosła się bardziej do środka pola. Oczywiście każda ze stron próbowała swojej szansy, ale żadna z nich nie była groźna, by zagrozić którejkolwiek bramce.

Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy już nic godnego uwagi. Po ostrym początku spotkania tempo wyraźnie zmalało, a ciekawych akcji było już jak na lekarstwo.

Druga połowa stała na jeszcze gorszym poziomie, niż ostatnie kilkanaście minut pierwszej. Stoke prezentowały prawdziwy anty-futbol i murowało dostęp do własnej bramki. Kanonierzy musieli mocno się natrudzić, by wypracować sobie jakąkolwiek sytuację strzelecką, a do takowych dochodziło od wielkiego dzwonu. Garncarze uważnie grali w defensywie, a sami zagrożenie stwarzali tylko po dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry.

Najgroźniejszą sytuację strzelecką Arsenal miał w 70. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Van Persie. Holender trafił jednak w mur, a dobitka Vermaelena została zablokowana przez ręce któregoś z defensorów drużyny Stoke. Foy jednak nie zareagował i nie odgwizdał kolejnego stałego fragmenty gry.

W 73. minucie Abou Diaby zastąpił na murawie Yossiego Benayouna.

Wraz z upływem czasu w szeregach Kanonierzów narastała determinacja i zarazem frustracja. Kiedy nie udawało się strzelić bramki w tradycyjny sposób, Benayoun spróbował wyłożyć się w polu karnym i udawać głupka, czekając na rzut karny. Foy takowego nie odgwizdał - i słusznie.

W 78. minucie Chamakh wszedł na boisko kosztem Gervinho, a pięć minut później Andre Santos zajął miejsce Benayouna.

Minutę przed wejściem na murawę Andre Santosa pokonać Wojtka Szczęsnego spróbował Jerome, ale polski bramkarz pewnie interweniował.

W 89. minucie stały fragment gry mógł uratować Kanonierom trzy punkty. Van Persie oddał futbolówkę Vermaelenowi, który oddał potężny strzał lewą nogą po ziemi. Piłka minimalnie minęła słupek i nie znalazła drogi do bramki. Czasu coraz mniej, a na Britannia Stadium wciąż utrzymuje się 1-1.

Dwie minuty później bramkę mogło zdobyć... Stoke. Daleki wyrzut z autu Rory'ego Delapa jak zwykle narobił ogrom zagrożenia. Po ogromnym zmieszaniu futbolówka już prawie znalazła się w bramce Arsenalu, ale zagrożenie w porę oddalił Bacary Sagna.

Do końca meczu wynik - rzecz jasna - nie uległ zmianie. Żelazla defensywa Stoke nie dała się już zaskoczyć, a mecz na Britannia Stadium zakończył się remisem 1-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunner48 komentarzy: 792929.04.2012, 22:26

@Grand92
Właśnie obczaiłem Cie na fejsie. Wszystko się wydało ^^

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:24

ja rozumiałbym sprzedaż Eboue jakbyśmy dostali min. 10 mln funtów ale za 3 ? wstyd hańba i złodziejstwo

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:24

Chivu, a po co on? Żeby Cech miał kumpla z kaskiem?

kurczak1996 komentarzy: 55129.04.2012, 22:23

8mln? 0.o toż to promocja była! pomyśleć, że Caroll kosztował 38mln, a wg mnie Sow>>>Caroll

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 629.04.2012, 22:22

Tylko ze bywaly momenty w ktorych sagna byl o wiele gorszy od eboue a i tak wenger wciaz wystawial francuza. pamietam jeszcze swietny mecz eboue z barca na emirates ; ) polecam obejrzec

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:22

Marcelo90

poważnie ? że też tego nie widziałem , pamiętasz może z kim graliśmy i dlaczego był na ataku ?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:22

BTW Eboue.

Ładną bramkę wczoraj strzelił. I oczywiście cieszynka w jego stylu :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:21

Ciekawe czy jakby Wenger był poważnie zainteresowany Hazardem to wziąłby ze sobą Gervinho i Vermaelena jako negocjatorów :D

Marcel90 komentarzy: 814629.04.2012, 22:21

grand92:

I na ataku mu sie zdarzylo zagrac ;)

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:20

tak wszechstronnego zawodnika w Arsenalu jak Eboue bardzo brakuje , prawa obrona , prawe skrzydło , lewa obrona - Eboue wszędzie tam dawał rade , szkoda że odszedł uwielbiałem go ;)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.04.2012, 22:18

Sow gra w Fenerbahce

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.04.2012, 22:18

kurczak

W zime odszedł do Turcji ;P za 8 mln. Żałosna cena za niego

kurczak1996 komentarzy: 55129.04.2012, 22:18

a właśnie dlaczego w Lille nie gra Mussa Sow??kontuzja czy co?

Waskitcz komentarzy: 448829.04.2012, 22:17

Siema są tu znawcy rapu? Szukam fajnych remixów gdzie raperzy zasuwają pod sławnymi nutami, chodiz mi o coś takiego jak Will Smith na podkąłdzie Linkin Park, Jay Z na Bittersweet Symphony, czy Eminem na Eye of the tiger z góry dzieki za pomoc ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:17

Nie rozumiem własnie Wengera, po co sprzedawał Eboue. Może sam gracz chciał dostawac wiecej szans, no ale w szklarni zwanej Arsenalem miejsce w składzie dla zapchajdziury zawsze sie znajdzie ;]

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.04.2012, 22:17

To głupie myślenie, ale ja się pocieszam, że Eboue sam chciał odejść,a Wenger że ma dla niego szacunek pozwolił mu odejść. Zawsze się musi tak złożyć, że gdy odejdzie jakiś rezerwowy to później jest potrzebny, a go nie ma

kurczak1996 komentarzy: 55129.04.2012, 22:17

jeleń jest na ławce ;o

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:15

Niech Irka Jelenia wpuszczą to Lille wygra.

Ceran komentarzy: 215429.04.2012, 22:14

A Eboue...bez komentarza.Gdybyśmy go mieli, gdy cała obrona kontuzjowana, myślę, że nie sezon byłby spokojniejszy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.04.2012, 22:14

Hazard tak gra City da za niego 50mln.

kurczak1996 komentarzy: 55129.04.2012, 22:13

Lille gra, PSG strzela ;D

Ceran komentarzy: 215429.04.2012, 22:12

Park to był do dupy transfer nie tylko pod względem takim, że Park nie ma szans na szansę na grę (:E) ale też zrypaliśmy sobie stosunki z Lille.

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:11

filip999

mnie osobiście sprzedaż Eboue za tak żałosne pieniądze zabolała najbardziej , Nasriego i Cesca w sumie tak nie opłakiwałem jak jego

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 629.04.2012, 22:08

grand - idiotyzm to bylo sprzedanie eboue. swietny grajek i na dodatek podwyzszal morale w szatni. szkoda go, ale jak dla mnie potrzebujemy nowego rb bo carl jest zbyt mlody , ktory nie ma zbytnio doswiadczenia

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.04.2012, 22:08

No panowie, na Hazarda nie liczcie ;] Oglądam Lille z PSG, to na trybunach siedzi Vieira z głównym przedstawicielem skautów City a także SAF. Do tego SAF to już kilka razy jeździł na jego mecze, więc wiemy gdzie będzie grał. Jedynym powodem dla którego miałby do nas dojść to jest to, że sam musiałby chcieć, ale teraz pytanie co działa na naszą korzyść na na UTD.

UTD - można powiedzieć, że co roczne trofea, większa kasa
Arsenal - więcej znajomych i więcej gry.

Zobaczymy co wybierze, o ile Arsenal wgl. będzie go chciał

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.04.2012, 22:07

Ciekawe co robi Benitez na meczu Lille :P

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:07

arsenallord

ja uważam że transfery się Wengerowi udały poza Parkiem który był zbędny , jakby został Cesc , Samir i Eboue ( Clichy dobrze że odszedł) to byśmy mieli taką pakę że ja pierdziele , o mistrza byśmy się bili teraz

kurczak1996 komentarzy: 55129.04.2012, 22:06

Parka to zarząd(tak mi się wydaje) potraktował jako chwyt marketingowy, aby azjaci kupowali koszulki, pamiątki oraz płacili horrendalnie wysokie ceny za bilety ;p

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.04.2012, 22:06

A najlepsze są komentarze pod tym newsem. Wolą Albę, bo jest "ograny w lidze hiszpańskiej" :DD

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.04.2012, 22:06

A Demspey dokładnie to na jakiej pozycji gra??? Skrzydłowy, Srodkowy pomocnik, Ofensywny pomocnik, napastnik?? Chyba na wszystkich ;p ale na której najlepiej??

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.04.2012, 22:05

Czemu jesteśmy tacy biedni, że nie możemy kupić Hazarda? :/ Przecież to widać, że będzie piłkarz na miarę CR7 czy nawet Messiego.

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 22:05

Nuggets grają swoją koszykówke i gdyby nie Blake on fire (3x3) było by jeszcze ciekawiej ; p

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.04.2012, 22:05

@Marex
Czyżby kolejny nurek w Barcelonie ? Ciekawe.. :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:04

A jak myślisz, po co trenował upadki :P

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.04.2012, 22:04

grand---> Ogólnie transfery nie były aż takie złe. Cóż najlepszy - Arteta, najgorszy - Park

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.04.2012, 22:04

Marex

Pasowałby do tych aktorów.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.04.2012, 22:03

Wróci Wilshere więc Ramsey bez problemu może iść.

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:02

bmwz5

o kurde , wstyd mi ale zapomniałem o Parku , w takim razie nie Per tylko Park najgorszym ;)

crisfootball41 komentarzy: 87429.04.2012, 22:01

Trzeba być aktywnym i da się to ogarnąć.
Ramsey, Chamakh na wypożyczenie.
Almunia, Squillaci, Djourou, Bendtner, Vela, Park - Out
No i przychodzą Vertonghen, Podolski, Hazard.

W 3 wielkie transfery nie wierzę, ale byłoby bardzo pozytywnie. ;)

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.04.2012, 22:01

Ramsey na wypożyczenie?? A jak ktoś dostanie kontuzji to kogo wstawisz?? Ciekawe czy Ryo pójdzie jeszcze raz na wypożyczenie. Ja bym dał też Ozyakupa, Miquela, Cambella do PL i Afobe. Jeszcze tego Eisfelda

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.04.2012, 22:01

@grand
Najlepszy transfer Arteta/Chambo, najgorszy Park :)

mitmichael komentarzy: 4924329.04.2012, 22:00

Co do Realu i Hazard to czytalem ostatnio na eurosport.pl ze Mourinho bedzie chciał zmienic sklad i byli podali pilkarze ktorych chciałby widziec w Realu - o Hazardzie nic nie bylo.

grand92 komentarzy: 793729.04.2012, 22:00

a tak w ogóle kogo uważacie za transfer lata u nas ? ja uważam że najlepszym transferem okazał się Arteta a najmniej trafionym (chociaż na pewno potrzebnym) Per

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:00

" Opchnie się Berbatowa, Parka, Owena, Kuszczaka(on chyba za darmo) , Machedę , De Laeta , Andersona i trochę drobniaków sie uzbiera. Glazery dorzucą "

Myślisz że za nich jakieś kokosy dostaniecie :D?
Buhah :D
A co do tych Glazerów to zobaczymy, mi się wydaje że tej stówki nie zobaczą na transfery :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.04.2012, 21:59

Frimpong na wypożyczenie z Ramseyem i dalej trzeba było by kogoś upchnąć :P

kurczak1996 komentarzy: 55129.04.2012, 21:56

grand92
może to jakieś przeznaczenie?;D chociaż Arteta w momencie gry w evertonie też większą część każdego sezonu spędzał w szpitalu, a jak przeszedł do Arsenalu, to przez pewien czas nic, aż do meczu z wigan, kiedy to wszystko wróciło do normy ;P

Pinguite komentarzy: 1502029.04.2012, 21:56

Arsenal23 > I gdzie zmieścisz tych wszystkich w 25 osobowej kadrze? :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.04.2012, 21:54