Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium

Stoke skuteczne w obronie, 1-1 na Britannia Stadium 28.04.2012, 16:48, Sebastian Czarnecki 1274 komentarzy

Ciężką przeprawę przepowiadano Kanonierom na Britannia Stadium i... nie pomylono się. Słynące z żelaznej defensywy, brutalnej i twardej gry Stoke kolejny raz dało prawdziwy pokaz anty-futbolu i nie pozwoliło podopiecznym Arsene Wengera wygrać tego spotkania. Mimo że Kanonierzy usilnie próbowali i szukali nawet nurów w polu karnym, to nie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną i w ostateczności musieli zadowolić się remisem 1-1.

Jedynym pocieszeniem Arsenalu może być fakt, że Newcastle przegrało 0-4 z Wigan i mocno skomplikowało swoją sytuację w lidze, oddalając się od trzeciego miejsca zajmowanego aktualnie przez Kanonierów. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania i jeśli zawodnikom reprezentującym stołeczny Arsenal zależy na zachowaniu swojej lokaty, koniecznie muszą zdobyć w nich sześć punktów.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Gervinho, Van Persie, Benayoun

Stoke City: Begović - Shotton, Shawcross, Huth, Wilson - Pennant, Whitehead, Whelan, Etherington - Crouch, Walters

Od samego początku spotkania gracze Stoke zaczęli robić to, co potrafią najlepiej. Już w 3. minucie Whitehead został ukarany żółtym kartonikiem za wejście w nogi Aleksa Songa.

Mimo wszystko to Garncarze szybciej zaatakowali i byli bliżsi wyjścia na prowadzenie. W 6. minucie Peter Crouch zrobił użytek ze swojego wysokiego wzrostu i spróbował strzału głową, ale pomylił się.

Kilkadziesiąt sekund później Yossi Benayoun skutecznym pressingiem na połowie rywala wywalczył piłkę i oddał ją Van Persiemu. Holender w świetnym stylu ograł rywala i wypuścił Izraelczyka na wolną pozycję. Kąt był jednak zbyt ostry, a strzał Benayouna niezbyt mocny, a Begović bez zarzutu poradził sobie z interwencją.

W 8. minucie Tomas Rosicky posłał genialną piłkę na głowę Van Persiego, który mocnym strzałem spróbował zaskoczyć bośniackiego golkipera, który ostatkiem sił sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tempo spotkania nie ustawało, a zawodnicy wciąż szukali swoich okazji. W 10. minucie Etherington posłał piłkę na głowę Croucha, który przeskoczył wszystkich i umieścił piłkę w bramce bezradnego Szczęsnego. 1-0 dla Stoke.

Pierwsze dziesięć minut na Britannia Stadium przyniosło nam kilka ciekawych akcji. Jeżeli tempo meczu nie spadnie, czeka nas niezwykle emocjonujące widowisko!

Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź Kanonierów. Benayoun kolejny raz świetnie nacisnął na jednego z rywali i wywalczył futbolówkę, którą od razu oddał Rosicky'emu. Czech momentalnie znalazł w polu karnym Van Persiego i bez wahania posłał ją w tamtym kierunku. Holendrowi pozostało jedynie dostawić nogę i dopełnić formalności. 1-1!

Kilka minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Bacary Sagna, który idealnie odnalazł w polu karnym Gervinho. Gdyby reprezentant WKS nie minął się z piłką, na pewno umieściłby ją w bramce Stoke.

W kolejnych minutach tempo spotkania zaczęło powoli spadać. Zawodnicy obu drużyn nie atakowali już tak natarczywie, jak w pierwszych minutach meczu, a gra przeniosła się bardziej do środka pola. Oczywiście każda ze stron próbowała swojej szansy, ale żadna z nich nie była groźna, by zagrozić którejkolwiek bramce.

Do końca pierwszej połowy nie obejrzeliśmy już nic godnego uwagi. Po ostrym początku spotkania tempo wyraźnie zmalało, a ciekawych akcji było już jak na lekarstwo.

Druga połowa stała na jeszcze gorszym poziomie, niż ostatnie kilkanaście minut pierwszej. Stoke prezentowały prawdziwy anty-futbol i murowało dostęp do własnej bramki. Kanonierzy musieli mocno się natrudzić, by wypracować sobie jakąkolwiek sytuację strzelecką, a do takowych dochodziło od wielkiego dzwonu. Garncarze uważnie grali w defensywie, a sami zagrożenie stwarzali tylko po dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry.

Najgroźniejszą sytuację strzelecką Arsenal miał w 70. minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Van Persie. Holender trafił jednak w mur, a dobitka Vermaelena została zablokowana przez ręce któregoś z defensorów drużyny Stoke. Foy jednak nie zareagował i nie odgwizdał kolejnego stałego fragmenty gry.

W 73. minucie Abou Diaby zastąpił na murawie Yossiego Benayouna.

Wraz z upływem czasu w szeregach Kanonierzów narastała determinacja i zarazem frustracja. Kiedy nie udawało się strzelić bramki w tradycyjny sposób, Benayoun spróbował wyłożyć się w polu karnym i udawać głupka, czekając na rzut karny. Foy takowego nie odgwizdał - i słusznie.

W 78. minucie Chamakh wszedł na boisko kosztem Gervinho, a pięć minut później Andre Santos zajął miejsce Benayouna.

Minutę przed wejściem na murawę Andre Santosa pokonać Wojtka Szczęsnego spróbował Jerome, ale polski bramkarz pewnie interweniował.

W 89. minucie stały fragment gry mógł uratować Kanonierom trzy punkty. Van Persie oddał futbolówkę Vermaelenowi, który oddał potężny strzał lewą nogą po ziemi. Piłka minimalnie minęła słupek i nie znalazła drogi do bramki. Czasu coraz mniej, a na Britannia Stadium wciąż utrzymuje się 1-1.

Dwie minuty później bramkę mogło zdobyć... Stoke. Daleki wyrzut z autu Rory'ego Delapa jak zwykle narobił ogrom zagrożenia. Po ogromnym zmieszaniu futbolówka już prawie znalazła się w bramce Arsenalu, ale zagrożenie w porę oddalił Bacary Sagna.

Do końca meczu wynik - rzecz jasna - nie uległ zmianie. Żelazla defensywa Stoke nie dała się już zaskoczyć, a mecz na Britannia Stadium zakończył się remisem 1-1.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 23:31

Ja to już bym wolał tego Belhande chyba.

popekns komentarzy: 742029.04.2012, 23:31

Dajcie se siana z Edenem! Ja już mówiłem, że on do nas nie trafi, a jak trafi, to na 3 sezony, będzie mega gwiazda itp. i trafi do Realu, Barcy albo innego klubu. Taka prawda. A co do Cuenci: po co nam powtórka z Ceska?

maciekbe komentarzy: 1245829.04.2012, 23:29

Cuenca miał być dostępny latem za darmo ale to było w tym newsie ze stycznia, więc pewnie do tej pory przedłużyli mu kontrakt. Barca nie wypuści takiego gościa, nie ma na to najmniejszych szans.
Btw dajcie sobie spokój z tym Hazardem, koleś chce iść wszędzie na raz. Ja tam bym go nie chciał w AFC.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 23:27

Ja wam mówię, że z Ryo i Alexa będziemy mieli jeszcze duuużo pociechy. Taki gwiazdorek jak Hazard nie wiem czy pasowałby do Arsenalu. Nie wiem jak jego ego się czuję.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.04.2012, 23:25

Arsenal very interested in signing Barcelona winger Isaac Cuenca this summer according to breaking reports in Spain. (via @TabloideSport )

Julien Laurens ‏ @LaurensJulien
Hazard on french tv after his great performance against PSG: "I want to play in England (next season). That's what I've decided."

Obstawiam ,że trafi do City . Gdyby Wenger mógł wydać te ponad 30 mln funtów na Edena to zapewne byłby nasz ,ale tak nie będzie ,bo Belg już jest gwiazdą ,a my je tworzymy ,więc nie trafi do nas . Boss powie ,że go chciał ,ale nie chciał zastopować rozwoju Ryo czy Alexowi .

Ceran komentarzy: 215429.04.2012, 23:20

Nawet jakby Wenger zaczął coś robić w kierunku Hazarda, to wątpię czy przebilibyśmy ofertę Utd lub City, poza tym dochodzi sprawa tego, że Manchestery biją się o mistrza, a my o uczestnictwo w LM.

Marcel90 komentarzy: 814629.04.2012, 23:18

Ktos pisal, ze Barca nie wychodzi z polowy. A teraz wygrywa 7:0 na wyjezdzie :P Ladny debiut

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.04.2012, 23:14

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc zapewnił, że nie ma szans na transfer Roberta Lewandowskiego w letnim oknie. Zgoła odmiennie prezentuje się sytuacja Shinjiego Kagawy, który na ten moment żegna się z mistrzem Niemiec. No no :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 23:12

Wenger to by musiał uruchomić Usmanova żeby kupić Hazarda, skoro Shity i Junajted sie o niego biją :x

chomik432 komentarzy: 438 newsów: 1829.04.2012, 23:11

Patrycek
wspaniale gral, tez chcialbym go u nas, chociaz Smokowski mowil, ze Manchestery o niego walcza, zobaczymy, moze Wengerowi odwali :)

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 23:07

eh i wyłączyłem mecz.. coś mi mówi że to nie będą moje play offy.

Smoq komentarzy: 86429.04.2012, 23:03

Patrycek4 za gęsty zarost ? :)

mitmichael komentarzy: 4924329.04.2012, 23:03

Co do United Kawaga na 100 nie przedluzy kontraktu z BVB i odejdzie - a jego tez Ferguson obserwuje z tego co czytalem. Watpie, zeby sciagnał Eriksena, Hazarda i Kagawe w jednym okienku

Patrycek4 komentarzy: 16529.04.2012, 22:56

chcę Hazarda u nas !!
kto oglądał Lille vs PSG wie dlaczego :)

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 22:53

Adu@
Nie posiadajet : D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.04.2012, 22:52

o_O hmm to prawda, Ty no to weź mi na pw potaj fb czy fotke jakąś czy coś :D

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 22:50

Chodziłeś ze mną chyba do gimnazjum bo mi kumpela coś mówiła (nr 23)

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 22:49

Adu@
Dokładnie...x )

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:48

srv92...

przestań pier***ć farmazony jakieś.
z stoke nigdy nie jest łatwo. jeśli obstawiałeś łatwą wygraną to albo nie orientujesz się sytuacji w PL albo byłeś w głębokim szoku.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.04.2012, 22:48

hehe dokładnie ;D Szwederowo ^^

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 22:47

Adu@
Teraz jak będę w Bdg widział kogoś w tej bluzie to przybije piątke ; ) Zresztą mieszkamy niedaleko Siebie, nawet to samo osiedle chyba jeszcze; p

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 629.04.2012, 22:46

hazard pewnie wybierze city albo united bo wenger i tak nie da powyzej 30 baniek

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.04.2012, 22:45

RvPersie@. Też chciałem tą bluze wyjazdową ale niestety nie mogłem dostać :/, z czerwonej też jestem zadowolony ^^

RvPersie komentarzy: 1145829.04.2012, 22:44

Adu@
Ja z tego sezonu mam wszystko wyjazdowe. Bluzę ten sam styl tylko wyjazdową i koszulke też.

mitmichael komentarzy: 4924329.04.2012, 22:44

@Ceran
Wenger na pewno jest zainteresowany tylko nie wie czy wydac za niego tyle ile chce Lille. Wiele razy to powtarzał i powtarza dalej, ze jest wielbicielem jego talentu. Na pewno nie odpusci i bedzie o Niego walczył - o to sie nie boje. Nie wiadomo tylko jakie cele ma Hazard

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 229.04.2012, 22:43

Ciekawe co dalej będzie ze Sneijderem. Wątpie, aby został w INterze, ale Man Utd chyba już go nie chce. Nie wiem kto mógłby go kupić

srv92 komentarzy: 60229.04.2012, 22:42

Po tym remisie bardzo obawiam sie o 3 pozycje...Boje sie, że nie wygramy tych dwóch meczy;/

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.04.2012, 22:42

tinypic.com/r/10qxxmb/6 ładna kolekcja panowie :)?

Ceran komentarzy: 215429.04.2012, 22:42

Eh, o Hazardzie możemy zapomnieć, ale i tak Wenger pewnie nie jest zainteresowany.

Marcel90 komentarzy: 814629.04.2012, 22:40

5 punktow, Lile 2:1;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.04.2012, 22:38

Po takiej asyście City da za Hazarda 60mln.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.04.2012, 22:34

Bez przesady. 4 mecze, 4 punkty. Aż tak dobre Montpellier nie jest, żeby im już dawać mistrza.

Marcel90 komentarzy: 814629.04.2012, 22:34

Dobra zwracam honor, sprawdzalem teraz. Chodzilo mi o jego mecz na Blackburn w 2009r. ale faktycznie byl wtedy skrzydlowym. Niewiem pewnie pomylilo mi sie dlatego, ze strzelil wtedy dwie bramki a za wiele to on ich dla Nas nie zdobyl. Tak czy inaczej przepraszam za blad :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:34

Ruska można zrozumieć, jego podwórko :D
I tak tam nie ma jakichś wielkich nazwisk ( poza Eto'o i Sambą)

Ceran komentarzy: 215429.04.2012, 22:33

No i dobrze, szejkowie won z europejskiego futbolu! Mam nadzieję, że City,PSG czy Anżi Machaczkała(tu akurat Rusek z gazem) nigdy nie zdobędą żadnego mistrzostwa.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.04.2012, 22:29

PSG właśnie straciło szanse na mistrzostwo Lique 1 w tym sezonie. Wygląda na to, że mistrzem będzie Montpelier

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.04.2012, 22:29

Hazard z karnego.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 229.04.2012, 22:29

Eden Ramos

Eboue mógł wszędzie grać tylko nigdzie dobrze. Co gorsze zawsze mu się 'upiekało', bo na Eboue nie da się gniewać.

Grand:

RvP mial kontuzje, a ze EE jest graczem ktory zalata kazda dziure na boisku to wyladowal jako prawy napastnik. Pamietam, ze strzelil wtedy nawet bramke ale nie potrafie Ci powiedziec dokladnie na kogo to bylo.

Ceran komentarzy: 215429.04.2012, 22:26

Lol, za 3? Nawet nie wiedziałem, że za tyle.Jakieś pierdoły,które są w e-klasie gwiazdami odchodzą za więcej...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.04.2012, 22:26

Dużo u Wengera Eboue stracił w 101 minucie meczu z LFC.