Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Maverick7 komentarzy: 52928.12.2013, 20:43

Felaini jest dobry w FUT. Fernandinho nie miałem , ale często się go widuje więc pewnie też daje radę :)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 228.12.2013, 20:43

zmiana newsa!

Verminator97 komentarzy: 1490028.12.2013, 20:43

Szkoda kibiców Cardiff, że za właściciela mają takiego buca. :/

Me3mber komentarzy: 256128.12.2013, 20:40

Opłaca się kupić Fernardinho albo Felainiego do składu BPL w FUT? Chcę wymienić Artetę, bo już nie daje rady.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 20:32

Jak już hejtujecie Tana to nie zapomnijcie napisać, że przed chwilą buczał na własną drużynę. Chyba to jest najważniejsze.

Kysio2607 komentarzy: 1336028.12.2013, 20:32

Co ma wspólnego sympatia do klubu z upodobnianiami właściciela? Przecież to nie wina piłkarzy że mają takiego debila na stołku :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 20:32

skysports.com/football/news/11095/9092217/transfer-news-everton-striker-nikica-jelavic-subject-of-enquiries-from-two-clubs

Cardiff i kto ? ^^

ja8pl komentarzy: 296628.12.2013, 20:31

ale ten wlasciciel Cardiff jest zjebem z kazdym obejrzanym meczem sie o tym bardziej przekonuje , szkoda klubu szkoda kibicow

Belzebub666 komentarzy: 280128.12.2013, 20:30

najbardziej mnie śmieszy ta koszulka Tana, wygląda jak typowy azjata -kibic, i jeszcze ci jego przydupasy w loży, jak biją brawo po golu to się w niego wpatrują jak w gwiazdke z nieba...

Maverick7 komentarzy: 52928.12.2013, 20:30

mina Tana po bramce na 2:2 bezcenna :D

mar12301 komentarzy: 2310128.12.2013, 20:30

nie żebym narzekał, ale najwyższy czas na nowy njus przedmeczowy.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 20:29

Znaffca ArseneAl śmiał się z Poyeta że muruje.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.12.2013, 20:28

Koszulki Mario już są
twitter.com/mikesanz19/status/417009376868966400/photo/1

Verminator97 komentarzy: 1490028.12.2013, 20:28

Ja byłem za Sunderlandem bo nie lubię tego pajaca Tana. To co robi z tym Cardiff to porażka. Oby jak najszybciej oddał klub we właściwe ręce.

Kanonierro komentarzy: 150228.12.2013, 20:28

tomekafc95*

Przy czelsi to był mini busik :D Przynajmniej 20min potrfał a nie jak smerfy 90 .....

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.12.2013, 20:28

będzie oglądał, ale z wnuczką swojej prababci

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 20:26

Gol Fletchera - świetny. Giroud by nie zdążył na 100%.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.12.2013, 20:26

,,my z wnuczka bedziemy ogladac "
,,idę właśnie z wnuczka oglądać mecz"
,, mam 62 lata"
,,rozmawiałem dzisiaj z moimi studentami"
najlepsze teksty eksperta

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 20:25

Ale Sunderland sfarcilo xD

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 20:25

Rivaldo
daj spokój z tą nibywnuczką, gimnazjum chociaż skonczyles?

@ArseneAl

Tak sobie wmawiaj. Sunderland mógł w ostatnich 10 minutach z 4 gole spokojnie strzelić.

Me3mber komentarzy: 256128.12.2013, 20:20

Czemu tak nie nawidzicie Cardiff ? Wygralismy z nimi = nic do nich nie mam, przynajmniej ja.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.12.2013, 20:20

@Shinev
W drugiej połowie Sunderland nie istniał.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.12.2013, 20:20

nigdy nie rozumiałem ludzi robiących kilka kont

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 20:19

@Shinev
Na jakim farcie człowieku.
Dopiero teraz Sunderland przycisnął, a tak to nie istnieli.

Maverick7 komentarzy: 52928.12.2013, 20:18

Sunderland to taki QPR z poprzedniego sezonu, niby niezły skład ale zlecą z hukiem z ligi

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 20:18

Cardiff na farcie wygrywa, a ArseneAl się jara. Lol.

Ki wymiata, wypożyczyć takiego zawodnika to idiotyzm. Laudrup mówił, że Ki to dla niego 5 wybór do środka pola. Moim byłby pierwszym.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 20:10

Dzięki za info o Corneliusie, odpaliłem mecz i od razu gol :)

tomekafc95 komentarzy: 413628.12.2013, 20:10

dawaj Sunder

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 20:10

Sunderland! Fletcher! Gol kontaktowy! 2:1!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 20:09

Działa wam kinomaniak.tv?

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 20:09

Gorzej jakby Gomis złapał kontuzje, to musiałby nadrabiać gole i strzelałby po 5 w meczu