Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
lordB komentarzy: 1528.12.2013, 19:31

Kurde nie wiedziałem. A ogólnie 2 napastników. Chociażby Benio i OLi.
B&O

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.12.2013, 19:30

Sanogo w szpitalu ;d

DzejCoop komentarzy: 326428.12.2013, 19:29

W Hiszpanii podają, że nieoficjalnie Costa i Casillas są w AFC XDD Niektórzy sie tym jaraja a chyba nie kazdy wie ze dzisiaj u nich dzien niewiniatek (odpowiednik Prima Aprillis) :D

lordB komentarzy: 1528.12.2013, 19:29

Co sądzicie o wystawieniu Sanogo w lini ataku razem z Olim na N'castle?

mskafc komentarzy: 579628.12.2013, 19:28

takkrzysiu

Ja mam cztery warny i jak poprosilem i skasowanie chociaz 3, to pogrozono mi kolejnym, korupcja, nie ma letko :p

pronik komentarzy: 517928.12.2013, 19:27

Rambo 4 tygodnie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 19:25

@Gofer

Ehh, taktykę się ustawia pod zawodników, jakimi się dysponuje, to próbuję powiedzieć ;x

Gofer999 komentarzy: 1466728.12.2013, 19:24

@Shinev; Nie chodzi o różnicę personelu ale o taktykę. Ale dobrze skończmy już z tym. :)

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 19:22

Cardiff w końcu wystawiło optymalny skład (oprócz LO) to i wygrywajo.

TakKrzysiu komentarzy: 893628.12.2013, 19:21

Mam kłesczyn - jesli jestem szczesliwym posiadaczem warna (długo), ale z czasem mi sie znudził i nie chce zarówno tego jaki nowego, to ten obecny zniknie sam z biegiem czasu, czy musze udać sie "ku górze"?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 19:19

@ArseneAl

Mówię Ci, Cornelius go wygryzie w tym sezonie i zobaczysz jego prawdziwego skilla. Nie widziałem go w akcji, ale mój detektor ocenił jego potencjał na bardzo wysoki. Filmiki na yt i te sprawy.

mruw komentarzy: 413428.12.2013, 19:18

Chyba bym wolał żeby ten mecz wygrał Sunderland. Walka o utrzymanie byłaby ciekawsza.

Bellers komentarzy: 123628.12.2013, 19:17

@RIVALDO700

Można już powiedzieć, że jest zawodnikiem Liverpoolu:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 19:15

Jak ten Tan wygląda...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 19:14

@Gofer

Gdyby Crystal Palace miało na ławce jednego z najlepszych rozgrywających ligi, to też bym ich krytykował za taką grę.

Dobra, koniec tematu...

tomekafc95 komentarzy: 413628.12.2013, 19:12

Marshall broni ladnie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2013, 19:12

Apropo czerwoniakow podobno Salah coraz blizej transferu na Anfield.

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 19:11

@Shinev
Campbell jest lepszy. Ale jak grajo 2 napastników to powinien grać zamiast Odemwingie - chyba najgorszy transfer Cardiff. Totalna padaka.

Kowalczyk11 komentarzy: 325328.12.2013, 19:08

Panowie a kiedy bedzie konfa przed meczowa z Wengerem ? Bo mnie trapi co tam z tym naszym Rambo sie stało dokładnie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 19:08

Cornelius to największy talent w Cardiff, ale nic nie gra. Kpina.

Gofer999 komentarzy: 1466728.12.2013, 19:07

@Shinev Widać Mou nie myśli o kibicach i ich potrzebach.heh. No ale czym się różny ten taktyczny zamysł CP od Chelsea? Po za tym że ty uważasz że powinni grać tak a nie inaczej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2013, 19:06

Qarol

Masz racje, tylko Suarez juz nie jest taki mlodziutki jak na napastnika, szczegolnie ze facet bardzo duzo biega w swojej grze. Trudno tak wybral swoj prime spedzi na Anfield. Jesli live nadmiernie nie bedzie gralo w LM i lapalo sie do top 4 to taki troche niedosyt bede mial, ze facet z takimi skillami nie pokazal sie bardziej w Europie.

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 19:06

Noone jest zaebisty. Jak można było wystawiać tego cieniasa Cowiego zamiast niego.

czesiek_4 komentarzy: 111228.12.2013, 19:05

Siema :) Wie ktoś może czy można wejść pozwiedzać stadion Ajaxu w niedzielę? Bo akurat jutro będe miał okazję. Z góry dzięki ;)

damianARSENAL komentarzy: 851728.12.2013, 19:03

Nasi dostali nowe dresiki. Swoją drogą, dawno nie widziałem ich w garniakach już.
instagram.com/p/ieDRSHA_tu/#

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 19:02

@ToMo

Później, jak przy komputerze będę. I tak przegrasz, Anelka zrobił brzydki gest i go zawieszą do końca sezonu!

@Gofer

Crystal Palace na początku próbowało grać tiki taką i trzymało się 19 miejsca. Dla nich taka gra to pewny spadek. Chelsea może grać na jeden kontakt z opaskami na oczach, mając Mate, Hazarda i Oscara. Kibice opłacają ich tygodniówki więc niech im się odwdzięczą ładną gra. Nie potrafię tego wytłumaczyć, jak do tej pory nie ogarniasz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 19:02

Altidore jaka kaleka, szkoda.

Qarol komentarzy: 1450228.12.2013, 19:01

@RIVALDO700

Jak już raz się załapią to będą grali regularnie. Kasa za LM pójdzie na jakieś wzmocnienia, piłkarze chętnie będą szli do Liverpoolu (udział w LM + fajne perspektywy na przyszłość)

W każdym razie po wejściu do raju Rodgers będzie miał najtrudniejsze za sobą i jeśli rozegra to mądrze to będą tylko silniejsi z każdym sezonem ; )

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 18:58

ArseneAl już orgazmuje.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2013, 18:57

Chociaz przewidzialem ze Suarez zostanie w lfc , to do tej pory nie moge rozgryzc do konca faceta, czyzby chodzilo jednak tylko kase? OK sam pisalem i caly czas to podtrzymuje, ze live jest mocne, ale nie musi byc tak co sezon. Jesli te klauzule ponad 100 mln sa prawdziwe to tak naprawde Suarez zaprzepascil szanse wygrac LM jak i co roku byc pewnym grania w LM.

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 18:56

Ale Cardiff ciśnie. Sunderland nie istnieje.

Gofer999 komentarzy: 1466728.12.2013, 18:55

@Shinev A co to ma do rzeczy? Czym się różni murarka i gra na knotre CP od Chelsea? Tyklo zawodnikami, a tak to to jest ta sama taktyka.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.12.2013, 18:55

@Shinev
Aktualizuj bramki Anelki, a nie jakieś mądrości życiowe piszesz. :)

mar12301 komentarzy: 2311728.12.2013, 18:52

a tak właśnie. Gdzie nowy temat?, tylko kilkanaście godzin do meczu :)

Verminator97 komentarzy: 1490028.12.2013, 18:47

arsenallord > No Benio może być. :p Ale Ganbry na pewno ławka, ale chętnie bym go zobaczył w pierwszym składzie. :)

Me3mber komentarzy: 256128.12.2013, 18:47

mruw - po tej dyskusji moze Ci sie zmienic :D

mruw komentarzy: 413428.12.2013, 18:46

Lukas to nie jest napastnik. Wenger juz dawno zrezygnował z wystawiania go tam i nie wiem czemu niektórzy cały czas umieszczają go w swoich propozycjach składu na ataku.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 18:46

FUTBOL MA ŁĄCZYĆ A NIE DZIELIĆ, ZAMKNĄĆ JAPY.

Dziękuję za uwagę, kłóćcie się dalej.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.12.2013, 18:45

Taka prawda, Suarez ciągnie Liverpool jak Robin Arsenal w sezonie 11/12.

Bellerd
Znajdź 1 komentarz gdzie napisałem inaczej niz "Liverpool".

Do klubu szacunek mam, ale do kibiców mniejszy. Najłatwiej leczyć kompleksy na United.

Ale oczywiście Sturr> van Persie

mruw komentarzy: 413428.12.2013, 18:43

Żeby nie było wątpliwości: ja nic nie mam do Liverpoolu, to jest jeden z bardziej lubianych przeze mnie zespołów w PL.

mruw komentarzy: 413428.12.2013, 18:41

turysta

to samo można powiedzieć o porównywaniu Arsenalu i Liverpoolu w ten sposób. Arsenal grał z City gdy byli w wydaje mi sie troche lepszej formie niż gdy grali z Liverpoolem. Poza tym jako jedyni strzelili City 3 bramki na Etihad w tym sezonie. A Ilość straconych bramek można tłumaczyć tym że po golu z dupy Fernandinho nasi odpuścili.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 18:40

Zaczynają się kłótnie Arsenal vs Liverpool? Nie rozumiem dlaczego akurat teraz. Ja się gryzł nie będę, i tak nierówne szanse są.