Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Jogurt komentarzy: 166028.12.2013, 17:43

nie ma berbatova, to sie druzyna posypala ;d

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 17:43

Cardiff zara kupi jakiegoś kozaka w styczniu i się utrzymajo. A CP to może co najwyżej Heskeya ściągnąć.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 17:40

A West Ham się utrzyma bo niedługo wraca Karol i Dałning. Tak, tak, racja.

@Shinev
Ja myślę. Ba, jestem przekonany, że spadno.

Alonso komentarzy: 1282428.12.2013, 17:37

CP najtrudniejszy rywal MC na ich stadionie w tym sezonie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 17:35

Pellegrini zaczyna murować, boi się. Chyba nikt już nie myśli, że Crystal Palace może spaść...

Vendeful komentarzy: 236628.12.2013, 17:35

uff ze nie toure wchodzi..

Verminator97 komentarzy: 1490028.12.2013, 17:33

Szkoda tego CP. Grali całkiem dobrze. :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.12.2013, 17:32

Nie ma nic bardziej wkurzającego niż wygrane rywali po 1-0. Jak już wygrywają to chociaż przekonująco...

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3428.12.2013, 17:32

Ech, czemu Hull nie mogło zagrać z MU tak jak dzisiaj z Fulham ;p

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 17:32

5:0 xD

matt21 komentarzy: 541428.12.2013, 17:31

Norwich też lepiej gra od United, ale co poradzić...

Hull gromi, dziwnie się patrzy na te 5 bramek w ich wykonaniu :D

Norwich mogłoby coś ugrać z Mułami, ale znając życie znów się United fartnie.

mitmichael komentarzy: 4924328.12.2013, 17:30

@Tomassini
Sadzanie Ozila w tak ciezkim meczu byłoby głupota natomiast ławka dla Giroud jak najbardziej

Tomassini komentarzy: 272028.12.2013, 17:29

Jutro każdy skład będzie fajny jeśli na ławce zostanie Giroud i Ozil. Obydwaj potrzebują odpoczynku/ławki na regeneracje i przemyślenie spraw

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.12.2013, 17:29