Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 20:08

FadeIn Z nim w składzie wygramy ligę bez żadnego problemu.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1528.12.2013, 20:08

Ciekawe jak Cornelius się zaprezentuje :)

FadeIn komentarzy: 354728.12.2013, 20:08

ale Remy chyba by bardziej pasował so gry kombinacyjnej tyle, że on się nie ruszy z tego wypożyczenia do Newcastle

MateuszK4nonier komentarzy: 440428.12.2013, 20:06

Rivaldo700@
Nie doceniasz go. Przyjdzie w styczniu i strzeli tyle bramek. Suarez już sra w gacie o króla strzelców.

FadeIn komentarzy: 354728.12.2013, 20:06

Ten Gomis to naprawde ciekawa opcja w zimowym okienku. Koleś zjada Giroud na śniadanie

mar12301 komentarzy: 2311728.12.2013, 20:06

Gomis byłby zbyt dobry na lige angielską

Mikko komentarzy: 47428.12.2013, 20:05

Powaliło was conajmniej 3 bramki na takiego geniusza

kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 20:04

Rivaldo 42? Za mało, conajmniej 2 gole na mecz. 76 bramek.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 20:03

Pulis: "...and if I was their manager, I would be sat on the sidelines with a cigar in my mouth.

kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 20:01

Rivaldo No mam nadzieję, dopiero wtedy pokaże pełnię swoich możliwości.

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 19:59

Właśnie, co z Gomisem. L1 rozpoczyna się dopiero 8. stycznia, bestia nie może czekać. Niech na początku okna przyjdzie do PL i sobie więcej pogra :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2013, 19:59

kuba289

Juz niedlugo,bedzie graczem BPL

kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 19:58

Rivaldo Co z Gomisem? Kiedy zmienia klub na lepszy, marnuje się w tym Lyonie.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 19:57

Borini has collapsed and off to hospital. Via Sky Sports

Happened after he was taken off - was taken off as he was feeling ill.

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 19:57

mruw
22:35 na canal+ sport jest "premier league", tylko nie wiem czy są to skróty czy zapowiedzi :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2013, 19:56

mruw

tak, wlasnie koncze pisac zapowiedz. Za 5 minut wrzucam na glowna

mruw komentarzy: 413428.12.2013, 19:55

Będzi jakaś zapowiedź meczu z N'castle dzisiaj czy nie?

no to powinno sie udac.

Z tego co wiem to majac stale IP masz i staly host, wiec tu nawet zakladanie konta na telefonie, tablecie nic by nie zmienilo.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 19:50

Łoo, Cardiff włącza się do walki o mistrzostwo. Pokonać Sunderland to jest naprawdę coś. W końcu City nie podołało!

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.12.2013, 19:50

Aha, no ja się nie znam, ale myślałem że jak mam wifi to nic nie zmienia, chyba że bym się ciągle łączył przez ten internet z komórki.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 19:49

Ar3n

Na normalnym necie.

Ars3n komentarzy: 1235428.12.2013, 19:48

A23
i na wifi domowym gdzie twoj komputer sie podlacza?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 19:48

fabik

No jak to, inne IP, ID. Więc Rahu nawet jakby odpalił maszynę to by nic nie zrobił.

lordB komentarzy: 1528.12.2013, 19:44

W ostatnim meczu Benio zrobił więcej w 5 min niż Żiru przez cały mecz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 19:44

fabik

No, ludzie nie myślą, jak ja bym robił multi to zrobiłbym konto na telefonie, i tam sobie korzystał z k.com.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2013, 19:43

Jagoda jakie teksty dzis zarzucał na meczu WHU-WBA

,,Przypomina mi ruchami dziecko zyrafy probujace chodzic po porodzie''
,, Carton Cole to dzis taka czerwona latarnia, ktora oswietla statkom droge gdy jest mgla na morzu'
,, On startuje jak motocykl gdy zapala sie zielone na swiatłach''

TakKrzysiu komentarzy: 893628.12.2013, 19:42

MatArsenal9870
dlatego trzeba sie wyposażyć w antyprykator (info od Marka Kondrata)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.12.2013, 19:42

A23, ziew. To już jest tak oczywiste że się robi nudne, nie ma nawet tej satysfakcji z rozpoznania jakiegoś nietypowego multi :/ .

mskafc@
A długo masz? Może stwierdzili że zbyt krótko by sie dopominać o zwrot godności^^ . Pewnie byloby latwiej gdyby ludzi bylo mniej. Wkurza mnie juz troche ten warn bo zarobiony głupio a tyle juz czasu go mam, że czyściec chyba odbębniłem. Zapisalem sie nawet do teamu troskliwych misiów.

MatArsenal9870 komentarzy: 216728.12.2013, 19:38

Dzisiaj nawet za "pierdnięcie" można dostač warna/bana nie tak jak kiedyś... Ta strona upodobniła się pod tym względem chociażby do debilpejdża...

2 drewna (Benio i Oli) ofc

Walcott czesto schodzi do srodka i gra blisko Giroud. 2 Drewna na szpicy to za duzo ;D

Verminator97 komentarzy: 1490028.12.2013, 19:32

lordB > Głupi pomysł. To już lepiej jak już to Lukas z Giroud. Ale i tak Wenger nie zmieni taktyki na ten mecz z Newcastle. Na pewno zagramy jednym napastnikiem i zapewne będzie to Giroud. :/

lordB komentarzy: 1528.12.2013, 19:32

Szkoda Sanogo, dobrze się zapowiadał chłopaczek.