Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:48

marzag
pieniądze

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:48

Marzag Czasem niektore rzeczy przychodza z wiekiem i doswiadczeniem. Ma talent to fakt i trzeba mu bata nad glowa a jesli sie nie sprawdzi w pilce zawsze mozna wyslac go do zbierania bawelny za kare.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:47

Mico17, co wynieść?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:46

Patrzcie trochę szerzej, nawet jak coś odwali to można z tego wynieść.

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:46

Sadze,ze jesli chlopka ugladzic moglby dac Nam taki zastrzyk pozytywnej energii jak Vieira. Flam juz przyszedl wiec moze teraz czas na tego goscia i jesli bedzie dostepny za 20 mln to nie ma co sie zastanawiac bo sprzedamy go z pewnoscia duzo drozej jesli sie nie sprawdzi.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:45

Arsenal23, #prawdziwylider #nakapitanago

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 13:44

youtube.com/watch?v=sT7RsxAS1oI

To je charakter !

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:44

Szogun, Van persie to inteligentny typ o duzym ego, Balotelli to dureń, który nie rozumie co się do niego mówi.

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:44

adrian Jaja z pewnoscia ma i dlatego nie gra w AC Milan Ladys albo Sinioritas nie wiem jak to po Wlosku ;)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:43

Mico17, bo mu puszczają nerwy i nie patrzy na konsekwencje które może ponieść drużyna za jego wybuchy? ;p to ja już wolę jak sobie to wytłumaczą w tunelu w przerwie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:43

Wy widzicie tylko minusy, eksperty się znaleźli chaliera jasna.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:42

Balotelli został ostatnio główną twarzą Pumy

połączcie to sami :p

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:42

Van Persie mial otwarta wojne z trenerem repki i byl posadzany o gwalt.Nie stawial sie na treningach bo pil i co i jakos goscia dalo sie ulozyc. Mario jest jeszcze mlody ale sadze,ze mielibysmy z niego napastnika na lata.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:41

Marzag
ma siano w głowie, ale charakterny też jest, nie mów, że nie

maciej598598 komentarzy: 184528.12.2013, 13:41

tylko Mou potrafi sobie poradzić z Balo, piłkarze bardzo dobry ale 31 pewnie znowu spali chałupe.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 13:41

Jak ktoś jest debilem to od razu ma charakter...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:41

Mico17, siano w głowie =/= charakter

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11728.12.2013, 13:40

Ja też jestem na nie dla Balotelliego.
Jest w tragicznej formie, a poza tym często coś odwali.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:40

Przyda się jakiś charakterny chłopak do tego klubu, ja jestem na tak.

Mikko komentarzy: 47428.12.2013, 13:40

Może zagra poczekajmy spokojnie

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:40

Marzag

wiem tylko tyle, co przekazuje jeden facet z naszego obozu, który jest jego fanem

ogarnął się (rodzina) i chce koniecznie uciekać z Rosji grać normalną piłkę

:p

pumeks komentarzy: 2080828.12.2013, 13:39

a redakcja na nartach?

zapowiedzi brak... ;/

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 13:38

Balotelli nigdy w życiu u nas nie zagra.
Wenger do tego nie doprowadzi nawet jakby miał go kupić za pół darmo.
Nie pasuje do naszego klubu charakterologicznie i tyle.
Mieć zryty beret na boisku to jedno ale być do tego jeszcze debilem w normalnym życiu to drugie.

LoveTheGunners komentarzy: 914028.12.2013, 13:38

ta Balo ble!

Giroud ma fajniejszą fryzure , więc Giroud>Balo

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:38

koxiarz14, tymbardziej by to było niezrozumiałe ze strony Berlusconiego ;p

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:37

Zryty beret czy nie, trzeba kogoś kto ładuje bramy.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:37

turysta, tacy ludzie chyba nie dojrzewają, to próżny szpaner który ma słabość do pań lekkich obyczajów okradających go z pieniędzy ;d

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.12.2013, 13:37

A wiecie za ile Balotelli może być dostępny? Ponoć 12 milionów funtów:)

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 13:36

Dżizas, Balotellego u nas nie chcę nawet za darmo.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11728.12.2013, 13:35

Balotelli zagra w PSG!

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:35

Al

podobno się ogarnął (dojrzał), gra dobrze (tylko za nazwisko byśmy go nie chcieli), a jego najlepszym kolegą od dawna jest Sakho

mrsomebody komentarzy: 602128.12.2013, 13:33

Prędzej Mourarz zarzuci sieci na Mario. Myślę nawet, że już dzwoni do Romka.

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 13:33

@turysta
Nie raz fapowałem nad M'Vilą jak grał we Francji. Dobry w defensywie i miał świetne długie podania a'la Xabi Alonso ^^
Szkoda, że trochę mu odwaliło w bani, a później jeszcze poszedł do Rosji ale jeśli się teraz ogarnął i prezentuje się tak dobrze jak wcześniej to jeśli go ściągniecie to będziecie mieć z niego pociechę.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 128.12.2013, 13:32

Balloteli bedzie tańszy niż Martinez i Costa

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:32

bmwz5, no tak, ale przecież on jest ich bardzo ważnym ogniwem, bez niego może być im jeszcze ciężej ;p

@Marzag
A dziwisz się? 13. miejsce w lidze i strata 27 punktów do lidera. W środku sezonu..

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:30

Mario to zawodnik jaki bardzo by sie przydal chodz jest mlody i to goraca glowa to Wenger sobie z nim poradzi i bylby takim przedostatnim elementem ukladanki. Jeszcze prawy obronca i SP jak Kondogbia czyli mlody ktory moglby sie jeszcze uczyc od Artety i Flama i wtedy mozna walczyc o wszystko.

mic_now komentarzy: 218928.12.2013, 13:29

Weszłem a tu wszyscy ciśną Mourinho. Weźcie się ogarnijcie. Że nie gra ładnie dla oka to kogo to obchodzi? tylko was bo jesteście urażenie ,że arsenal nie ograł chelsea. Jakbym był kibibem chelsea to nie interesowaloby mnie jak gra moja druzyna, ważne że wygrywa. Arsenal od lat grał piękny futbol i co z tego mieliśmy do tej pory?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:28

koxiarz14, no to w masakrycznym kryzysie musi być Milan, chyba toną w długach.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.12.2013, 13:27

"Mario Balotelli is officially on the market. We must sell him before the end of January." - Silvio Berlusconi

Bieremy!!!

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:26

Al

zainteresowany jest też Juventus i Chelsea (chcą go za darmo latem)

a najbardziej prozaiczny powód jaki może być - klub dużo bardziej chce M'vile niż Fernando i ten drugi jest po prostu opcją awaryjną

sprawdzone info

pewnie wydamy circa 20m i wszyscy będą się smiać, że LFC znowu przepłacił :p

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 13:24

@turysta
To prawda, że Fernando za pół roku kończy się umowa? No bo jeśli tak to chyba nie ma sensu wydawać ponad 15 mln funtów na M'Vilę skoro Fernando będzie do wyjęcia w styczniu za grosze na poziomie kilku milionów.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 13:23

Pulis wygrał połowę swoich meczów w tym sezonie, a cała jego kadra jest mniej warta niż Hazard.