Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 857528.12.2013, 13:01

Marcinafc93
tylko, że Remy jest wypożyczony na cały sezon z QPR.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 128.12.2013, 13:00

Remy to akurat by była najlepsza opcja zimą, ale raczej nic z tego nie będzie

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 12:59

@A23 mój nowy avatar powinien być wystarczającym komentarzem ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 12:59

@shark31
CaughtOffside to nawet nie jest 'słabe' źródło..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 12:58

maciekbe

Lukaku gra taką biedę jak Giroud, a się śmieją z Mou że go wypożyczył

Frytek komentarzy: 320328.12.2013, 12:57

Ramsey wypada na miesiąc.

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 12:57

Arsenal are considering a £12m January bid for QPR striker Loïc Rémy who is on loan at Newcastle. (CaughtOffside)

Kilka plotek ze slabych źródeł.

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 12:56

Mou ma tak wielkie ego, że nie ściągnie Lukaku z wypożyczenia tylko będzie kupował nowego strajkera :]

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 12:56

Atlético Madrid and Inter Milan want to take Spurs’ Erik Lamela on loan for the rest of the season. (Source: La Gazzetta dello Sport)

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 12:55

Chelsea are ready to give Napoli a quick profit by signing Argentine striker Gonzalo Higuain. (Daily Star)

Mikko komentarzy: 47428.12.2013, 12:55

Oj takie statystyki się nie liczą , napewno nieźle zamknie suareza jak wallcota który nie istniał

indykaila News ‏@indykaila 56s
Breaking News: Mario Balotelli is officially on the market. Milan looking to sell him in January.

Indyk fszytko wie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.12.2013, 12:53

zauważyliście ze 3 mecze z rzędu i w każdej przeciwnej druznie powinna byc czerwona kartka ?:D (Toure , Mikel , O'Brien)

Arsenal23

Nigdy nie zapomnę meczu Interu z Barceloną.
Najbardziej żenujące spotkanie jakie przyszło mi obejrzeć.

Mikko komentarzy: 47428.12.2013, 12:48

DUdek mówi że będziemy mistrzem angliii, podzielam zdanie;)

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 12:47

@matt21 Chelsea JEST drużyna na mistrza a Mou może z powodzeniem grać tak BPL ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 12:46

Teraz antyfutbol, a pewnie jak jechał Interem Barce to dostawali orgazmu...

Uber Football Facts @UberFotbalFacts 20 min
Liverpool have scored 83 goals in the Premier League in 2013, more than any other team. Manchester City are second with 81 goals.

z jedną strzelimy

no chyba, że Mou już naszykował dużo betonu na jutro

matt21 komentarzy: 541428.12.2013, 12:45

Ja się nie zdziwię, jak LFC wygra.
Chelsea zremisowała z nami tylko dlatego, bo nie mieliśmy zawodnika który indywidualną akcją wprowadziłby element zaskoczenia. LFC takiego ma.
Chelsea nie jest drużyną na mistrza. W ten sposób Mou może grać sobie we Włoszech.

Trzymam kciuki za LFC. Niech wygra futbol.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 12:44

LFC dawno nie zakończyło mecza na zero z przodu, może dzisiaj ?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.12.2013, 12:43

kuba
side effect
filmweb.pl/film/Panaceum-2013-635084

kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 12:43

Ostatnio tu gadaliście o filmie, który w nazwie miał effects. Jaki dokładnie jest tytuł?

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 12:40

Theo

no dzisiaj to na pewno nic nie strzeli, chyba że liczyć trening :p

Theo10 komentarzy: 832328.12.2013, 12:39

Wątpię żeby Suarez dzisiaj zapunktował. Chelsea gra świetnie w obronie z dobrymi ekipami, a poza tym grają u siebie. Ja na C dałem Negredo (mam nadzieję, że jednak zagra), a na V Theo.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 328.12.2013, 12:38

Co do transferu tego calego Batshuayi to technicznie nie porywa ale widac,ze chlopak jest silny i mysli. Osobiscie nie wroze mu w tej chwili jakiejs wielkiej kariery ale moze byc to napastnik na przyszlosc a My potrzebujemy kogos na teraz.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 12:36

maciek

ja tam zawsze daję Suareza na kapitanie i źle na tym nie wychodzę (przeważnie)

#nawyk

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 12:36

Mourinho już tam zarzucił Luiza na Suareza, nie da rady

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 12:35

@turysta myślisz? Dobra obrona potrafi zneutralizować Suareza. City się udało (no, oprócz tej ślicznej asysty:P), nam też

12MARCIN05 komentarzy: 68128.12.2013, 12:34

damianARSENAL
Ja słyszałem, że to Real oferuje 30mln + Ronaldo za naszego duńskiego napadziora :D

Vendeful komentarzy: 237028.12.2013, 12:34

juz i tak nie zdaze.
dalem na C toure na V suareza.
w ostatniej chwili kupilem cabaye na wypadek gdyby rzeczywiscie city mialo wyjsc rezerwowym skaldem...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 12:34

Silva na kapitanie, no i tyle

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 12:34

Przewidziałem stratę punktów City z Cardiff i Sunderlandem, przewiduję też z Crystal Palace. Chociaż jest możliwość, że Pulis wystawi rezerwy, żeby nie męczyć składu na walkę z wiatrakami.

Troublemaker komentarzy: 19928.12.2013, 12:32

Vendeful
Walcott drugi raz z rzędu nie zapunktuje tak ladnie. Suárez teraz nie strzelił, a nie moze psuć sobie statusów, ale w sumie to grają z chelsea. Ja mam girouda na kapitanie

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 12:32

Suarez na kapitanie

#pozdrawiam

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 128.12.2013, 12:32

właśnie obejrzałem mecz z WHU, i widać różnice gdy grają normalni skrzydłowi. Z poldim mamy więcej opcji do skonczenia akcji, z jego morderczą lewą nogą być może Cech by coś z sieci wyciągnął, szkoda że nie dostał szansy.

Theo10 komentarzy: 832328.12.2013, 12:31