Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mrsomebody komentarzy: 602128.12.2013, 13:22

Marzag

Czyli Bendtner in :D Każdy mecz z udziałem Duńczyka to czysta przyjemność.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:22

bmwz5, chyba że miałby wciąż w zasięgu lidera, choć możliwe że po kilku porażkach które odniósł w tym sezonie Mourinho to by rzeczywiście mógł wylecieć.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 13:21

@Marzag
Możliwe, ale przecież Abramowicz nie wziął by odpadu ze Stoke. To nie w jego stylu.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:21

Al

myślę, że masz rację - chodziło mi tylko w jakiej kolejności będzie próbował klub ich ściągnąć

Matuidi raczej próbuje coś ugrać z kontraktem - myślę, że te rozmowy spełzną na niczym i skończymy pod koniec okienka z M'vilą trochę przepłacając

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 13:20

@Marzag
Tylko też poleciałby po połowie sezonu, jak każdy inny trener. Jedynie Mourinho ma ten przywilej, że niezależnie od wyniku nie zostanie zwolniony przez Abramowicza (za nazwisko:P).

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:20

BTW Giroud powinien w następnym meczu na ławce usiąść bo mu koledzy z drużyny przestali ufać i nie chcą z nim grać ;p

Vendeful komentarzy: 237028.12.2013, 13:20

no ja mam w porównaniu do Ciebie słaba historię-miałem w klasie fanów Chelsea,Liverpoolu,UTD,więc z przekory zacząłem oglądać mecze arsenalu i śledzić tę stronę,i tak zostałem

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 13:19

Matuidi > M'Vila = Fernando

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:18

Niuchacz3, Pulis mógłby zostać tańszą opcją od Mourinho przed tym sezonem, IMO nadawałby się idealnie.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:18

shark

chcemy ich dwóch, jednego teraz i drugiego latem bo Lucas zrobi out

Salah ma kosztować 8m funtów + bonusy - myślę, że w sam raz

Will Hughes 10m + bonusy - tutaj może wchodzić w grę ogłoszenie latem (nie tylko transfer lecz także zachowanie dealu w tajemnicy do lata, takie nieformalne wypożyczenie bez presji)

chcemy jeszcze lewego obrońcę i dm'a, ale raczej się skończy tylko na DM

główni kandydaci jakich chcemy to M'vila/Matuidi>Reges - w takiej kolejności

spadam się uczyć, joł

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 13:17

@Vendeful
Kibicować zacząłem jakoś.. w 2003?2004? Gdy przeczytałem Futbolową Gorączkę Hornby'ego. Wtedy też odkopałem Fifę 2003 na swoim PC i zacząłem grać Arsenalem :p Ze względu na wolny internet i brak C+ nie miałem niestety jak meczów oglądać, ale wchodząc na strony jakoś się dowiadywałem o wynikach. A z Fify znałem skład :p Na stronie zarejestrowałem się dopiero w 2008.

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 13:17

@BMW gonię Cię! (what?)

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 13:16

turysta imo to bardzo podobni zawodnicy i sam niewiem kogo bym chcial. Ostatnio nawet specjalnie szukalem meczy zz Mvila i o dziwo gra nadal bardzo dobrze. Jezeli z glowa wszystko ok to nic tylko brac szczegolnie ze to chyba zim Sakho. A Fernando latem do nas:)

krzysk90 komentarzy: 47728.12.2013, 13:16

"Amatorzy" :D

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 13:15

@Marzag
To któryś z poprzednich trenerów Stoke. Oni zawsze grają najgorszy futbol w lidze. Albo nawet Hughes. : )

Vendeful komentarzy: 237028.12.2013, 13:15

bmwz5
szacun,zaczales kibicowac po jakims meczu czy tak sam z siebie?

@Vendeful
A u mnie niedługo (bo za 5 dni) wybije 2100 :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 13:13

turysta
Nie wiem ile zapłaciliście Mannone żeby zagrał życiówkę i Osmanowi żeby podawał przeciwnikom we własnym polu, ale to się musi skończyć.

ubzdurał nam się M'vila i wolimy jego niż Regesa

z Kazaniu zmienił się cały zarząd, a byliśmy już blisko dealu za 16m funtów - teraz trzeba będzie o niego walczyć pewnie przez cały styczeń (chce do nas przyjść, nie chodzi o inne kluby tylko o cenę) - typowy LFC

ludi72 komentarzy: 142728.12.2013, 13:12

@turysta
W przypadku LFC faktycznie mniejsza ilość spotkań może się pozytywnie odbić na wyniku końcowym The Reds. Będzie to widać już niedługo bo kiedy inne zespoły będą grały z natężeniem 2/3 meczy w tygodniu LFC będzie miało ich w porywach do 2.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:11

Dla mnie na miejscu Mourinho mógłby równie dobrze być jakikolwiek trener z zespołu który nie potrafi grać ofensywnej piłki i nieważne kogo by miał w zespole to i tak by murował cały mecz bramkę, tak grają beniaminki i Mourinho, tyle że mourinho ma o tyle przewagę nad nimi że ma kilkadziesiąt albo kilkaset razy droższych piłkarzy.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 13:11

Yacob dzisiaj tylko na ławce WBA. Dobrze, z tego co oglądałem WBA, to on mi się najbardziej podobał.

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 13:11

dzisiaj to my spadamy na drugie miejsce ;_;

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 13:10

LFC jak dobrze wykorzysta okienko to w lidze beda do konca walczyc. Ten Fernando to moze byc klucz, a Salah imo moze podzielic los Assaidiego choc ten w Stołkach cos tam nawet gra.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:10

A23

dzisiaj to jest sobota, bro :p

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 13:10

@Shinev
Zwróć uwagę, że ja tłumaczę newsy praktycznie tylko ze strony Sky Sports lub oficjalnej Arsenalu :p

@bmwz5
aż z ciekawości sprawdziłem ile mam tutaj konto. Myślałem, że góra z 300, a tu ponad 600.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 13:09

@bmwz
Wszyscy, to tak jakoś mi się wklepało. Ale serio to jest bardzo nagminne. Cały czas spotykam Wallcotów.

@turysta
Mou, to takie głupoty pieprzy, że aż się w dupie przewraca. Po drugie dla niego, to każdy o mistrzostwo walczy, z kim nie gra. Oczywiście mówię o TOP 6. Nie mówię przecież, że L'pool nie walczy o majstra, luźną wypowiedź wkleiłem.

turysta komentarzy: 608928.12.2013, 13:08

A23

nie musi, wystarczy że mówi o tym John Merro :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 13:08

@audi

Ja i tak nie ufam żadnym newsom w których nie ma cytatów. Takie historyjki to sobie każdy może pisać. Musi być wypowiedź kogoś ważnego (trener/zawodnik/prezes).

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 13:07

E tam ja lubie CaughtOffside za pomyslowosc:)

Dudek

Sezon w Premier League jest tak wyczerpujący, że bez rotacji w składzie ciężko grać na najwyższym poziomie (odnosząc się do LFC) - dodał były golkiper The Reds.

Mourinho na to:

Wiem, ze Brendan powiedział, że nie są w stanie wygrać tytułu. Ale ja uważam, że mogą, ponieważ są dobrzy, ponieważ Brendan jest dobry, ponieważ nie muszą się przejmować losami Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Moi zawodnicy rozegrają 60 spotkań, a Liverpool 40. To wielka różnica.

Mourinho złotousty

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 13:05

Dlaczego każdy pisze Wallcota, a nie Walcotta? Chryste, w koło to samo, tak ciężko zapamiętać proste nazwisko?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 13:05

@Niuchacz
Już nawet Dudek nie wierzy w Liverpool :p

Trequartista komentarzy: 536628.12.2013, 13:04

A23
Gra biedę, ale w Boxing Day strzeliłby przynajmniej jedną z sytuacji Eto'o.

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 13:04

@A23 nie zmienia to faktu, że jest lepszy od napastników, którzy zostali w Chelsea i lepiej by zrobił ściągając go z powrotem na Stamford Bridge. Ale Mou przyznałby się tym samym do błędu a to przecież nie leży w jego naturze ;)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 13:03

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/jerzy-dudek-arsenal-londyn-bedzie-mistrzem-anglii/s2bbr?utm_source=onetlink&utm_medium=cpc&utm_campaign=eurosport.onet.pl&utm_term=www.kanonierzy.com

Skoro Jerzy tak powiedzioł, to musi tak być!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.12.2013, 13:03

@Shinev
Sam widzisz. Jeżeli chodzi o poziom, to jest chyba nawet niżej od The Sun..

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:03

Mikko, dupa, Walcotta unieszkodliwić to i Wawrzyniak by dał radę, Suarez jest zbyt zwinny, silny, pomysłowy i ma za dobry drybling by go tak łatwo jak Walcotta upilnować ;p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 13:01

Sama nazwa caughtoffside jest metaforą nabierania się na ich wymyślone plotki transferowe. Ale lubie tą stronę, daje mi nadzieję zawsze.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 13:01

maciekbe

Widzę że mi nie wierzysz, szkoda że ten boski Lukaku w statystykach ma jedną bramkę więcej od Giroud i nie strzelił od stu lat, może dzisiaj się przełamie i wróci do formy z meczu z Newcastle.

shark31 komentarzy: 601328.12.2013, 13:01

Tez wlasnie ostatnio zauwazylem ze Lukaku oprocz biegania to nic nie oferuje.

kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 13:01

Chelsea wygra 1:0.