Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Barney komentarzy: 2098428.12.2013, 16:30

Alonso tez mam Yaye :) zapomnialem o nim.
Zeszla kolejka mi poszła bo dałem Rooneya na kapitanie.

Berczi komentarzy: 125228.12.2013, 16:29

Ale Norwich ciśnie United :p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 16:29

Jerome to świetne połączenie siły z szybkością. Gdyby tylko miał jakieś PIŁKARSKIE umiejętności, to coś by z niego było.

A Bolasie to dobry talencior, w Fifie go twardo rozwijam.

ArseneAl

Jak Soton nie urwie punktów Evertonowi bez Barrego, z beznadziejnym Lukaku i Mirallasem który wychodzi sobie w 30 minucie do kibla to są naprawdę ciency.

Barney komentarzy: 2098428.12.2013, 16:26

ale porazka Rooney nie gra postawilem na nich 5 dych. w FPL nie gra mi Rooney ,Zabaleta(kupiony) i wszyscy na lawce nie graja.

kuba289 komentarzy: 216028.12.2013, 16:26

sobwid hahaha co za frajer.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.12.2013, 16:24

A23, ta, stosunek liczby komentarzy do ilości dni na stronie mnie zadziwił i też to zauważyłem. Edek Silva ciągle żywy.

Ars3n komentarzy: 1235428.12.2013, 16:24

A23
no co? chcial sobie nabic komentarze, bo to daje tyle fejmu.
(co za gimbus)

Alonso komentarzy: 1282428.12.2013, 16:23

sobwid
skazuje cie na wyrok skazujący, mod wykonać

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 16:22

No i git. AV wygrywa z kaczuchami. Jeszcze niech Czerwone Smoki wygrajo z Sunderlandem i Święci z drewniakami i będzie mega kolejka dla klubów którym sympatyzuję.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 16:21

Ta sztuczka faktycznie działa! Będę musiał zaryzykować bana, żeby znaleźć się w top 20 tego roku ;d

Co ten Jedinak zrobił, ja bym chyba gwizdnął karniaka, idiotyczne zachowanie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 16:20

kanonierzy.com/shownews_id-21005_Van-Persie-wpisuje-sie-w-karty-historii-Premier-League.shtml

Oto dowód, paczta co odpierdzielił, ban z miejsca

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 16:18

Tej ameby na "s" ? Zatwierdzam

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.12.2013, 16:15

Wyczuwam kolejne multi jakiejś ameby, co na to detektyw A23?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 16:13

Jest świetny, ale teraz robi sobie jaja. Albo Tan go przekupił, żeby tragiczne Cardiff skończyło na wyższej pozycji.

sobwid komentarzy: 103128.12.2013, 16:13

Właśnie co z Benteke ??

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 16:12

Chorągiewka, raz mówi że Laudrup jest za dobry na Arsenal a potem Laudrup Out

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 16:12

@A23

Czekam na odejście Laudrupa, on sobie po prostu robi jaja teraz. Prędzej spadnie Swansea niż Crystal Palace.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 16:10

Shinev taki kibic Swansea a ich nie ogląda

Maverick7 komentarzy: 52928.12.2013, 16:08

Benteke jest kontuzjowany?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 16:08

Ten sędzia na Etihad jakiś nieogarnięty, plącze się między piłkarzami. Zwykle nawet sędziów nie zauważam, ale ten jest wszędzie ;d

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.12.2013, 16:07

Przewidziałem praktycznie cały skład City przed meczem

#PellegriniWMałymPalcu

DzejCoop komentarzy: 326428.12.2013, 16:01

Witom :P Tak czytam wasze poprzednie komentarze o "charaketrze Balo" i jego debilności. Tutaj macie i jedno i drugie :D youtube.com/watch?v=LR310VlL2wI

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 16:00

ArseneAL

Bez Bainesa i Fellainiego Everton muszo spaść, nie ma innej opcji

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 15:58

Bez Rooneya i RvP Manury muszo stracić punkty. Ni ma innej opcji.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.12.2013, 15:55

Shinev

Daj DOnatana bez okularów

ja8pl komentarzy: 296628.12.2013, 15:53

ciekawe czy gdyby Tonev byl polakiem o takich samych parametrach to czy tez by sie lapal tak czesto do pierwszej 11 Aston Villi

Vermaelen5 komentarzy: 265928.12.2013, 15:53

Jest napisane, że muszę pobrać nowszą wersję Flash Player'a

Vermaelen5 komentarzy: 265928.12.2013, 15:52

Mam zainstalowany Adobe Flash Player 11, a nie chcą działać mi transmisje meczów. Dlaczego?

LoveTheGunners komentarzy: 914028.12.2013, 15:50

Shinev

buahaha, nie lepiej ją włoży z powrotem

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 15:48

twitter.com/Official_CPFC/status/416943122627981312/photo/1

Pulis bez czapki! Wiem, że chcieliście zawsze to zobaczyć.

Bellers komentarzy: 123628.12.2013, 15:47

ooo muły bez Rooneya, może punkty stracą:D

evac komentarzy: 34128.12.2013, 15:47

Nasri ławka, Toure Ławka.. zapowiada się bombowa kolejka w FPL.

MateuszK4nonier komentarzy: 440428.12.2013, 15:45

Czyli jednak ja się myliłem, pora chyba pójść do laryngologa.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 15:44

Nawet Graham na ławce! Wszyscy kluczowi zawodnicy oszczędzani, bez kitu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 15:42

Ja se Manchester City odpale, za dużo ostatnio mułów oglądałem

Vassiriki komentarzy: 17828.12.2013, 15:40

tu macie rozpiskę, żeby rozwiać wątpliwości

facebook.com/notes/canal-sport/rozpiska-komentatorów-26122013-112014/686359024738311

Niedziela:
CANAL+ Sport HD
14.25 Newcastle - Arsenal (Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny)
16.55 Chelsea - Liverpool (Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 15:39

@Trequartista

Najlepszy jest Ward, później Jedinak. Ale z przodu tylko Chamakh robi różnicę.

@ArseneAl

Jerome jest silniejszy, więc może lepiej poradzi sobie z bydlakiem Kompanym. A może Czarnaki jest chory? Albo oszczędzany na następny mecz? Na konfie Pulis rozwieje wątpliwości.

MateuszK4nonier komentarzy: 440428.12.2013, 15:37

bobslej22@
Chyba jednak się mylisz ;) Z tego co pamiętam mówili, że będą komentowac ktoryś z meczów rozegranych przed nami, a na nas zaprasza nikt inny jak Rudzki i ktoś tam jeszcze. Choć też nie jestem pewny na stówe.