Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal

Świąteczny comeback, West Ham 1:3 Arsenal 26.12.2013, 16:52, Łukasz Kęczkowski 3705 komentarzy

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjny Boxing Day, zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi meczami Arsenalu. Dzisiejsze spotkanie Kanonierów z West Hamem można podzielić na dwa okresy. W pierwszej połowie oba zespoły grały bez pomysłu, ociężale i ospale, jakby dopiero co wstali od wigilijnego stołu. W drugiej odsłonie zawodnicy wzięli się do roboty, zaczęli biegać, walczyć i, co najważniejsze, strzelać bramki. Pierwszą zdobyli gospodarze, jednak później swój popis dali podopieczni Wengera, którym to udało się odwrócić losy spotkania na swoją korzyść i ostatecznie zdobyli trzy punkty.

Oba kluby przystąpiły do meczu w następujących składach:

West Ham: Adrian – O’Brien, Tomkins, Collins, McCartney – Noble, Diame – J. Cole, Nolan, Jarvis – C. Cole.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Cazorla - Giroud.

Od początku napierali gospodarze, a najlepszej okazji nie wykorzystał Mark Noble w 10. minucie, kiedy to jego piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko sparował Wojtek Szczęsny.

W 16. minucie bliski strzelenia bramki był Santi Cazorla, który uderzył piłkę głową z szesnastego metra, jednak na posterunku był Adrian.

Wraz z tą akcją coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gracze Arsenalu, jednak ich ataki przeprowadzane były bez wyraźnego pomysłu, dlatego też najczęściej kończyły się one na stoperach West Hamu.

W 25. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Mohamed Diame, który to uderzył piłkę z około 30 metrów, lecz Szczęsny nie dał się zaskoczyć i wyłapał to uderzenie.

Minutę później świetną sytuację na strzelenie bramki miał Theo Walcott. Ramsey posłał górną piłkę nad obroną Młotów, Anglik dobiegł do niej, uderzył bez przyjęcia, lecz piłka trafiła jedynie w siatkę boczną.

W 33. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Adriana Santi Cazorla, jednak to uderzenie minęło światło bramki. W tej samej minucie oko w oko z hiszpańskim golkiperem stanął Olivier Giroud, jednak i jego strzał poszybował obok słupka.

W 37. minucie kontuzjowanego Jamesa Collinsa zmienił Razvan Rat.

W 42. minucie piękną, koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Mesut Özil pięknie wyłożył piłkę do Oliviera Girouda, jednak francuski snajper z odległości około metra od bramki nie trafił w futbolówkę.

Cztery minuty później sprytnie rzut wolny rozwiązali gracze West Hamu, jednak we wszystkim połapał się Szczęsny i nie pozwolił Nolanowi na zdobycie bramki.

W 46. minucie z dystansu strzelał Nolan, Szczęsny co prawda obronił ten strzał, lecz wypluł piłkę wprost pod nogi Carltona Cole'a, który nie miał problemów z wtoczeniem jej do bramki. 1:0 dla West Hamu.

W 54. minucie bliski podwyższenia rezultatu był O'Brien, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki Szczęsnego.

W 65. minucie Aarona Ramseya zmienił Lukas Podolski.

W 67. minucie mamy wyrównanie! Piłkę na prawej flance przejął Theo Walcott, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą w kierunku bramki Adriana. Hiszpański bramkarz został zaskoczony i nie udało mu się obronić tego strzału. 1-1 na Upton Park!

Cztery minuty później Lukas Podolski popisał się bardzo ładnym dośrodkowaniem wprost na głowę Theo Walcotta, a Anglik zdobył swoją drugą bramkę! Mamy już 2:1 dla Arsenalu!

W 80. minucie mamy kolejne trafienie Kanonierów! Piłkę idealnie wyłożył Podolskiemu Giroud, Niemiec bez zastanowienia huknął lewą nogą i podwyższył prowadzenie. 3:1 na Arsenalu!

Dwie minuty później Mesuta Ozila zastąpił Mathieu Flamini. Chwilę potem Girouda zmienił Nicklas Bendtner.

W 89. minucie bardzo bliski podwyższenia rezultatu był Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki Adriana.

Po czterech doliczonych minutach pan Phil Dowd zakończył spotkanie.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 14:32

Shinev

No i dobrze Ci tak, już drugiego strzelił

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.12.2013, 14:31

Borekenema; czego to Janusz nie powie, żeby go puścili na TVP w prime time... Niektóre jego wypowiedzi to jak celebryty. Mówi coś byle o nim mówili, nieważne czy dobrze czy źle.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 14:31

West Ham zawsze jak zdobywał punkty to grał na zero z tyłu, statystycznie można dopisać zwycięstwo WBA.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.12.2013, 14:30

Ależ ten Dean wyzwala we mnie negatywne emocje, przeirytujący typ z tą swoją mimiką, i jeszcze ten szczurzy wygląd.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 14:29

Przecież ja postawiłem, że Anelka tyle nie strzeli...

TheKomar komentarzy: 69628.12.2013, 14:28

Ma ktoś linka do bramki Anelki?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.12.2013, 14:28

Wypowiedz Januszka o niepełnosprawnym Polaku zdobywającym biegun "przynajmniej sobie nóżek nie odmrozić"

Wypowiedz Januszka o demokracji "a może zrobić tak, ze każdy człowiek ma tylko jeden głos w swoim życiu i może go wykorzystać koło 40 roku życia"

pumeks komentarzy: 2080828.12.2013, 14:28

Racja.... zabiegany jest jeszcze.
Zobacz takiego Cazorlę. Posiedział, z konieczności zagrał na środku pomocy i od razu świetna gra.
Pewnie Wenger to zauważył, że gdy Ozil jest zwolniony z rozgrywania ze środka, to również lepiej gra. Dodajmy do tego Podolskiego, który odciąża Giroud w zadaniach defensywnych i mamy poukładaną drużynę w ataku.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 14:27

ArseneAl
Korwi n to spokojny człowiek, robi sie troche nerwowy jak ktos go atakuje, a tak to nic. Po za tym wypowiada sie jak człowiek i mówi prawde, nie jak reszta zakłamanych polityków robiacych dobra mine do zlej gry.

pajdi komentarzy: 378028.12.2013, 14:27

A teraz w wyobraźni spróbujcie wyobrazić sobie sytuację, gdzie Giroud taką sytuację zamienia na bramkę i strzela jak dziadek Anelka..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 14:26

Anelka strzelił, Shinev ma jeszcze szanse.

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 14:24

@Mico17
Bo tak się zachowuje i wypowiada.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 14:23

Arseneal
Przepraszam bardzo, dleczego uwazasz ,ze Januszek to przygłup? Proszę argumenty poparte cytatami.

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 14:23

@A23 tak, Sagna :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 14:22

maciekbe

Sagna ? Jenkinson raczej. Sagna właśnie przez kondycje nie wrócił się za Lewandowskim i przedupczyliśmy z BVB

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 14:19

@pumeks raz, że brak presji, dwa że ma pompkę. Wbrew pozorom Giroud dużo pracuje na boisku, ciągle klepie się z obrońcami i IMO jest zwyczajnie zmęczony. Nie każdy musi mieć kondycję jak Sagna czy Rambo.

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 14:18

@Mico17
Chyba masz słabość do takich przygłupów.
Najpierw Korwin, teraz Balotelli..

pumeks komentarzy: 2080828.12.2013, 14:17

Czepiacie się Giroud.... ma chłopak słabszy okres grania i trudno.
Wenger powinien dostać po łapach, że nie Giroud nie czuje presji, bo nie ma wartościowego zmiennika.

Alonso komentarzy: 1282428.12.2013, 14:17

Żiru też ma charakter. Znajdzcie mi drugiego piłkarza jak on co zamiast rzucić fanom koszulkę ściąga spodenki i nimi rzuca.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.12.2013, 14:13

Balotelli marnuje swój wrodzony talent. Widać to chociażby po tym, że ma strasznie nierówne występy.

rubl14 komentarzy: 36528.12.2013, 14:13

Charakter ma jaki ma.. Ale ma ! :P
youtube.com/watch?v=8Pqsh2Ejoz8

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 14:12

@Qarol no właśnie, na boisku. A wszyscy wiemy, jak łatwo dostać karę od FA.

Heniek100 komentarzy: 6828.12.2013, 14:11

Kości trzeszczą widzę xD

Qarol komentarzy: 1450228.12.2013, 14:11

E tam, narzekacie na Mario. Mimo wszystko na boisku bardziej przyda się skuteczny debil niż grzeczna pokraka ; )

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.12.2013, 14:07

@sobwid
No normalnie. Chyba Nolan podał do J. Cole'a, a tamten przyładował po ziemi i wpadło. ; )

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 14:06

Arsene Wenger in 2009: "In particular I am keeping an eye out for Balotelli, a player I like very much.

Heniek100 komentarzy: 6828.12.2013, 14:02

Widzieliście WHU-WBA tego kibica co z okna oglądał mecz?:D Też bym tak chciał xD

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.12.2013, 14:00

Dobra, Milan już zdementował, możecie spać spokojnie

Koroniarz komentarzy: 1024228.12.2013, 13:59

Super Mario można co najwyżej wypożyczyć

maciekbe komentarzy: 1245828.12.2013, 13:59

Balotelli jest do dupy. Gdyby nadrabiał swój debilizm umiejętnościami pokroju Suareza to by był ok. Nie ma aż tak dużych umiejętności, więc jest tylko porytym gościem z jakimś tam skilem

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:58

Marzag Sorry za duzo amerykanskiego Porno na Hustler Tv ;) Chodzi o to samo ale miejscowka inna

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 128.12.2013, 13:57

fcbarca.com/51714-cesc-fabregas-arsenal-jest-w-moim-sercu-i-zawsze-w-nim-bedzie.html

nie wiem czemu, ale bardzo lubię czytać ten wywiad, kolejny raz

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 13:57

@A23

A może ktoś, na kogo mamy więcej niż 0% szans?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:57

Szogun, nie gang bang tylko bunga bunga :P Dziewczyna go rzuciła po tym komunikacie i słusznie ;d za 12 mln funtow mozna by bylo zaryzykowac

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.12.2013, 13:57

Mamy okazje wyjąć bramkostrzelnego napastnika! To jest priorytet, pamiętacie jakie komentarze były po meczu z City? Zacytuję: "obojętne mi kto przyjdzie, ważne żeby strzelał bramy". Po za tym na rynku trudno dostać wymarzonego snajpera i jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Teraz mnie jego głupkowaty umysł w ogóle nie interesuje, bo ja chcę wygrać mistrzostwo i niech to będzie mistrzostwo kosztem jakieś kiepskiej atmosfery w szatni. Kuźwa 8 lat, 8 lat!

ArseneAl komentarzy: 2341728.12.2013, 13:55

W 100% wolałbym już samego Batshuayia w styczniu niż Balotellego.

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:55

Marzag Pewnie o tym gdzie ja znalazl ;) Pewnie co niektorzy koledzy na to bardzo przystali a moze wzieliby swoje partnerki i byloby wielkie zbiorowe gang-bang jak to Berlusconi lubi a przeciez to jego klub wiec bardzo sobie chwali takie zwyczaje.

Tak na powaznie jest jeszcze mlody i glupi i potrzebuje oglady ale sadze,ze warto zaryzykowac.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 13:52

Shinev

Jak to nie ? Cavani, Falcao, Ibra, Van Persie, Rooney, Suarez, Sturridge, Aguero, Negerdo, Tevez, Dzeko, Lewandowski.

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 328.12.2013, 13:52

adrian Bo wierze,ze ma ku temu potrzebne cechy. Latwo jest z takiego charakteru zrobic lidera jesli sie odpowiednio nim pokieruje a nizeli z pizduska Fabsa na przyklad. Wiec ja bym zaryzykowal na miejscu Wengera a jak dobrze zagada to Puma zaplaci za transfer i bedzie za pol darmo.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.12.2013, 13:51

W dupach Wam się przewraca. Giroud się nie podoba, ale nie potraficie wskazać innego napastnika który Wam pasuje...

Merk19 komentarzy: 63028.12.2013, 13:51

Nie licząc oczywiście tego ferelnego 0-2 z Chelsea w Capital One Cup :P Już zacieram ręce na FA Cup z Tottenhamem :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2013, 13:50

Pełka też dowalił, trzech obrońców mało popularne w PL, Wigan, LFC, Hull, Aston Villa, City (za Manciniego).

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.12.2013, 13:50

Szogun, bez przesady, jak gość w necie mówi że da przelecieć swoją dziewczynie całemu zespołowi jakiejś drużyny jeśli kogoś ogra to świadczy to o tym że to bardzo ciężki przypadek.

Merk19 komentarzy: 63028.12.2013, 13:49