Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal

Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal 28.12.2014, 17:01, Michał Koba 2651 komentarzy

Wszyscy kibice oglądający dzisiejsze spotkanie na Upton Park byli świadkami dobrego, porywającego widowiska. O ile w pierwszej połowie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, to druga zrekompensowała wszelkie braki. Co chwilę swoimi umiejętnościami musieli się popisywać Adrian oraz Szczęsny i gdyby nie ich dobra postawa, pewnie padłoby dziś więcej bramek.

Na całe szczęście Kanonierzy wyszli z dzisiejszej batalii zwycięsko, a dwie bramki zdobyte przed przerwą pozwoliły pokonać 2:1 ambitnie grających piłkarzy West Hamu. Tym samym podopieczni Wengera udanie zakończyli zmagania w 2014 roku i już mogą przygotowywać się do kolejnego starcia z Southamptonem.

Jedyną rzeczą, jaka może martwić fanów The Gunners jest fakt, iż ich ulubieńcy po raz kolejny nie potrafili pójść za ciosem i dobić rywala, ale pozwolili mu zdobyć kontaktowego gola i uwierzyć we własne siły, przez co końcówka spotkania trzymała w napięciu niczym filmy Hitchcocka. Miejmy nadzieję, że w noworocznym pojedynku na St Mary's Stadium piłkarze Arsenalu zapewnią sobie trzy punkty na długo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny Monreal - Flamini, Coquelin - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Alexis - Welbeck.

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Tomkins, Kouyate - Song, Downing, Sakho, O'Brien - Amalfitano, Caroll.

W pierwszych minutach spotkaniach widać było nieco nerwowości w poczynaniach obu ekip, przez co nie byliśmy świadkami wielu interesujących akcji.

Jednak już w 5. minucie The Hammers udało się umieścić piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego! Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy Arsenalu, ale tam czekał już Song, który strzałem z woleja pokonał bezradnego Polaka. Na całe szczęście dla Kanonierów sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Piłkarze West Hamu próbowali pójść za ciosem i chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę chciał zamienić Sakho, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Koscielny. Wydawało się, że Francuz delikatnie faulował rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po tym zdarzeniu gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy próbowali kontratakami zaskoczyć przeciwnika, ale wszystkie akcje kończyły się w okolicach pola karnego West Hamu.

W 17. minucie piłkę z rzutu wolnego w okolice 5. metra dograł Cazorla, jednak główka Alexisa była daleka od ideału. Chilijczyk powinien się zachować w tej akcji znacznie lepiej, gdyż nie krył go żaden z podopiecznych Allardyce'a.

Ta sytuacja chyba obudziła The Hammers bo dosłownie chwilę później dwa razy próbowali oni zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w obu przypadkach Polak interweniował bez zarzutu.

W 20. minucie znów zrobiło się groźnie w polu karnym The Gunners. Caroll dobrze przyjął piłkę w okolicach 14. metra i mocno ją uderzył, ale strzał przecięli defensorzy Arsenalu.

Przez kolejne 10 minut gra przebiegała w dość szybkim tempie, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem było uderzenie łokciem Debuchy'ego przez Carolla w walce o górną piłkę, za co Anglik otrzymał żółty kartonik.

Kilka chwil później Arsenal mógł już przegrywać! Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego doszło do zupełnie niepilnowanego Tomkinsa, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu! Cazorla, wbiegając na 16. metr został powalony przez leżącego już Reida, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Adriana, 0:1!

Cztery minuty później mamy już 2:0 dla Kanonierów! Na prawej stronie boiska obrońcami zakręcił Oxlade-Chamberlain i dograł płasko na piąty metr, gdzie wślizgiem piłkę do siatki wpakował Welbeck!

Chwilę później dobrą odpowiedź mogli zaliczyć The Hammers, ale strzał Downinga sprzed pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Na minutę przed końcem doliczonych dwóch minut zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Alexis, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę potem arbiter zaprosił graczy na przerwę.

Już na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Sanchez, który w walce o piłkę w środku boiska faulował rywala.

Kilka minut później doczekaliśmy się pierwszej groźnej sytuacji West Hamu, która od razu przyniosła im kontaktowe trafienie! Cazorla łatwo dał się ograć na prawej stronie Tomkinsowi, a ten wrzucił piłkę idealnie na głowę Kouyate, który pokonał Szczęsnego, 1:2!

Chwilę potem świetnie mogli odpowiedzieć gracze Arsenalu! Dobrą akcję pomiędzy Oxlade-Chamberlainem a Cazorlą strzałem z 16. metra zakończył ten drugi, ale kapitalnie w tej sytuacji interweniował Adrian!

Mecz nabrał szybkiego tempa! W 59. minucie groźne dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Sakho, ale skutecznie kąt skrócił mu Szczęsny.

W 62. minucie pierwszej zmiany w dzisiejszym spotkaniu dokonuje Allardyce. Zmęczonego Sakho zastępuje Valencia.

Piłkarze West Hamu chyba uwierzyli we własne siły, bowiem raz za razem atakowali bramkę Arsenalu. W odpowiedzi samotnym rajdem popisał się Welbeck, który był blisko pokonania Adriana.

Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, jednak większa pewność siebie biła od The Hammers. Efektem tego był strzał Downinga z 70. minuty, który jednak minimalnie minął bramkę Arsenalu.

W 74. minucie Adrian uratował swój zespół przed utratą trzeciej bramki! Do fantastycznej wrzutki w pole karne Alexisa doszedł Oxlade-Chamberlain, który szczupakiem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten jednak w fantastyczny sposób sparował futbolówkę.

Chwilę potem znów w głównej roli wystąpił golkiper West Hamu. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Sanchez, który odebrał piłkę niezdecydowanym obrońcom i pomknął w kierunku pola bramkowego. Niestety jego strzał z ostrego kąta znów odbił Adrian.

W 78. minucie zdobywcę bramki dla gospodarzy - Kouyate'ego - zmienił Nolan, a O'Briena Demel.

Chwilę potem Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Oxlade-Chamberlaina obronił Adrian, a dobitka Cazorli poszybowała w trybuny. Zaraz po tej sytuacji żółtą kartkę za faul na Valenci otrzymał Debuchy.

W 84. minucie pędzącego Cazorlę nieprzepisowo zaatakował Tomkins, za co został ukarany żółtą kartką. W tym momencie Arsene Wenger zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany: Welbecka zastąpił Gibbs.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul na Sanchezie - pomimo protestów - otrzymał Reid.

W 90. minucie kolejnej zmiany dokonał Wenger: w miejsce dobrze spisującego się dziś Oxlade-Chamberlaina zameldował się Chambers.

W końcówce West Ham przeprowadzał zmasowane ataki, a w polu karnym Arsenalu wiele razy pojawiał się nawet Adrian. Kanonierzy jednak zawzięcie się bronili, czego efektem była żółta kartka Coquelina.

W ostatniej minucie z doliczonych pięciu Arsenal mógł stracić upragnione zwycięstwo! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Valencia, który głową próbował trafić do pustej siatki. Na całe szczęście dla The Gunners futbolówka znalazła się "na" a nie "w" siatce bramki Szczęsnego.

Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Koba źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 19:54

Barney

Bez przesady, ale trzy mu się należą. Czyn podobny do tego Girouda.

Barney komentarzy: 2095130.12.2014, 19:51

Heyka widzieliscie co zrobil Sterling na meczu powinnio go zawiesic na conajmniej 8 spotkań może się ogarnie dzieciok.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 19:34

Newcastle podobno chce Franka de Boera jako trenera.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.12.2014, 19:14

Aju, Ranokię, Zambrano, Szer do wyjęcia za friko. przydaliby sie w AFC...

Dancer
Nie wiem wlasnie. Jednak na innej stronie z wynikami jest napisane ze ten mecz jest o godzinie 20:00 wiec mysle ze tak.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 19:07

Pato za darmo do wzięcia. Ja bym zaryzykował na miejscu Wengera. Tylko już teraz jest Welbeck.

transfermarkt.pl/statistik/endendevertraege

wie ktoś czy ten Ranocchia z Interu jest dobry?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 18:54

Tym bardziej wstyd. Zarobili tyle pieniędzy, a zagrali dno.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 18:53

Ciekawa sprawa. Może im się uda

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 18:52

4 mln ale dolarów

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 18:50

Czy ja wiem czy wstyd...zarobili 4mln za głupi sparing gdzie kazdy zawodnik pewnie wrócił 2 dni temu z wakacji.

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 18:49

sędzia ma na koszulce logo fify

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 18:49

Dancer
Wspominałem Ci o rekordzie ale teraz znalazłem coś takiego:
rzegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,real-madryt-w-pogoni-za-rekordem-ajaksu-cruyffa-26-zwyciestw-,artykul,527477,1,459.html

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 18:47

Wszedłem na stronę Realu i skoro mówią, że się nie wlicza, to pewnie tak jest. W każdym razie troche wstyd dla nich.

karmel567 komentarzy: 346630.12.2014, 18:46

Fajnie poczytać, te tłumaczenia fanów Realu, że ten mecz absolutnie się nie liczy. Widać, że mają ból dupy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 18:45

Dancer
A nie liczą się tylko mecze oficjalne?

karmel567 komentarzy: 346630.12.2014, 18:43

Ten mecz nie jest pod patronatem FIFA, lub UEFA, więc nie wpływa na rekord. Ten gol Ronaldo nie będzie mu się liczył do statystyk. To po prostu mecz towarzyski, takie jak gramy przed sezonem. Coś typu Emirates Cup, który też się nie liczy.

Mihex komentarzy: 2360430.12.2014, 18:43

To ten mecz się liczy w ogóle? Toż to tylko mecz u arabów o jakiś puchar myszki miki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2014, 18:41

Barney
PW

royal87 komentarzy: 142430.12.2014, 18:40

mi sie wydaje ze wplywa poniewaz to jest dubai chellenge cup i w przypadku remisu miala byc dogrywka

skyline94p komentarzy: 4730.12.2014, 18:40

Witam , Jeśli mielibyście teraz w Fantasy do użycia Wildcard i myślelibyście tylko o zbliżającej sie kolejce , jaki skład byście ustawili ?

karmel567 komentarzy: 346630.12.2014, 18:39

Ten mecz chyba nie wypływa na rekord Realu, bo jest tylko towarzyski, nie przypisany żadnej federacji czy lidze.

Czeczenia komentarzy: 1248730.12.2014, 18:39

Rekordy, statuetki, złote balony - to wszystko nie ma znaczenia. Liga i puchary.

mic_now komentarzy: 218930.12.2014, 18:39

Ten mecz się nie wlicza do rekordu. Nie jest to mecz uznawany przez FIFA, sami go sobie zoorganizowali , nawet FIFA nie wybierała im sędziego. Na stronie rm.pl przed meczem było wszystko wyjaśnione, że ten mecz się nie wlicza.

tomekafc95 komentarzy: 413630.12.2014, 18:38

Jürgen Klinsmann ‏@J_Klinsmann 5m5 minutes ago
Great news about Gedion. He's a very promising young talent and we hope to have him on board soon.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1430.12.2014, 18:38

Dancer, po jakim rekordzie ? Mecz towarzyski sie nie liczy. Chociaz w sumie lepiej gdyby już się ta seria zakończyła.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.12.2014, 18:38

Kcę haxa!

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45630.12.2014, 18:37

Wtf carvajal?! 2 zolte i gra dalej xD

Barney komentarzy: 2095130.12.2014, 18:36

usunalem skrzynke jak byc co to piszcie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 18:36

Pazzini i po rekordzie realu.

Barney komentarzy: 2095130.12.2014, 18:35

michalm1

sry nie zauwazylem ,ze mam zapelniona musze usuwac na biezaco.

Mihex komentarzy: 2360430.12.2014, 18:34

Albo realizatorzy, albo sędziowie nie ogarniają, bo wychodzi na to, że Carvajal gra z 2 żółtymi :D

Dancer

Alexis ma tyle samo pkt co Benzema wiec mozna powiedziec ze jest 3 lub 4 :D Arsenal !!

Mihex komentarzy: 2360430.12.2014, 18:29

Jeśli el Shaarawy doznałby kontuzji w momencie nietrafienia w piłkę padłbym na ziemię. Koleś jest strasznie szklany, ale to chyba już poziom zbliżony do Diabyego.

Barney komentarzy: 2095130.12.2014, 18:29

Witam zna ktos jakis dobra nawigacje online.

bo zaznacz sobie w google maps punkt od A do B ,ale jak wchodze w street views to trasa nie jest pokazana i nie wiem gdzie mam sie kierowac.