Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal

Świetne widowisko na Upton Park, WHU 1:2 Arsenal 28.12.2014, 17:01, Michał Koba 2651 komentarzy

Wszyscy kibice oglądający dzisiejsze spotkanie na Upton Park byli świadkami dobrego, porywającego widowiska. O ile w pierwszej połowie okazji bramkowych było jak na lekarstwo, to druga zrekompensowała wszelkie braki. Co chwilę swoimi umiejętnościami musieli się popisywać Adrian oraz Szczęsny i gdyby nie ich dobra postawa, pewnie padłoby dziś więcej bramek.

Na całe szczęście Kanonierzy wyszli z dzisiejszej batalii zwycięsko, a dwie bramki zdobyte przed przerwą pozwoliły pokonać 2:1 ambitnie grających piłkarzy West Hamu. Tym samym podopieczni Wengera udanie zakończyli zmagania w 2014 roku i już mogą przygotowywać się do kolejnego starcia z Southamptonem.

Jedyną rzeczą, jaka może martwić fanów The Gunners jest fakt, iż ich ulubieńcy po raz kolejny nie potrafili pójść za ciosem i dobić rywala, ale pozwolili mu zdobyć kontaktowego gola i uwierzyć we własne siły, przez co końcówka spotkania trzymała w napięciu niczym filmy Hitchcocka. Miejmy nadzieję, że w noworocznym pojedynku na St Mary's Stadium piłkarze Arsenalu zapewnią sobie trzy punkty na długo przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Oto składy, w jakich obie ekipy rozpoczęły dzisiejsze spotkanie:

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Koscielny Monreal - Flamini, Coquelin - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Alexis - Welbeck.

West Ham United: Adrian - Reid, Cresswell, Tomkins, Kouyate - Song, Downing, Sakho, O'Brien - Amalfitano, Caroll.

W pierwszych minutach spotkaniach widać było nieco nerwowości w poczynaniach obu ekip, przez co nie byliśmy świadkami wielu interesujących akcji.

Jednak już w 5. minucie The Hammers udało się umieścić piłkę w bramce Wojciecha Szczęsnego! Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy Arsenalu, ale tam czekał już Song, który strzałem z woleja pokonał bezradnego Polaka. Na całe szczęście dla Kanonierów sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Piłkarze West Hamu próbowali pójść za ciosem i chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę chciał zamienić Sakho, ale skutecznie przeszkadzał mu w tym Koscielny. Wydawało się, że Francuz delikatnie faulował rywala, ale arbiter pozostał niewzruszony.

Po tym zdarzeniu gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy próbowali kontratakami zaskoczyć przeciwnika, ale wszystkie akcje kończyły się w okolicach pola karnego West Hamu.

W 17. minucie piłkę z rzutu wolnego w okolice 5. metra dograł Cazorla, jednak główka Alexisa była daleka od ideału. Chilijczyk powinien się zachować w tej akcji znacznie lepiej, gdyż nie krył go żaden z podopiecznych Allardyce'a.

Ta sytuacja chyba obudziła The Hammers bo dosłownie chwilę później dwa razy próbowali oni zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale w obu przypadkach Polak interweniował bez zarzutu.

W 20. minucie znów zrobiło się groźnie w polu karnym The Gunners. Caroll dobrze przyjął piłkę w okolicach 14. metra i mocno ją uderzył, ale strzał przecięli defensorzy Arsenalu.

Przez kolejne 10 minut gra przebiegała w dość szybkim tempie, ale brakowało klarownych sytuacji strzeleckich. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem było uderzenie łokciem Debuchy'ego przez Carolla w walce o górną piłkę, za co Anglik otrzymał żółty kartonik.

Kilka chwil później Arsenal mógł już przegrywać! Dośrodkowanie w pole karne Szczęsnego doszło do zupełnie niepilnowanego Tomkinsa, który w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu! Cazorla, wbiegając na 16. metr został powalony przez leżącego już Reida, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Adriana, 0:1!

Cztery minuty później mamy już 2:0 dla Kanonierów! Na prawej stronie boiska obrońcami zakręcił Oxlade-Chamberlain i dograł płasko na piąty metr, gdzie wślizgiem piłkę do siatki wpakował Welbeck!

Chwilę później dobrą odpowiedź mogli zaliczyć The Hammers, ale strzał Downinga sprzed pola karnego nie znalazł drogi do bramki.

Na minutę przed końcem doliczonych dwóch minut zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Alexis, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę potem arbiter zaprosił graczy na przerwę.

Już na początku drugiej połowy żółtą kartką ukarany został Sanchez, który w walce o piłkę w środku boiska faulował rywala.

Kilka minut później doczekaliśmy się pierwszej groźnej sytuacji West Hamu, która od razu przyniosła im kontaktowe trafienie! Cazorla łatwo dał się ograć na prawej stronie Tomkinsowi, a ten wrzucił piłkę idealnie na głowę Kouyate, który pokonał Szczęsnego, 1:2!

Chwilę potem świetnie mogli odpowiedzieć gracze Arsenalu! Dobrą akcję pomiędzy Oxlade-Chamberlainem a Cazorlą strzałem z 16. metra zakończył ten drugi, ale kapitalnie w tej sytuacji interweniował Adrian!

Mecz nabrał szybkiego tempa! W 59. minucie groźne dośrodkowanie na bramkę mógł zamienić Sakho, ale skutecznie kąt skrócił mu Szczęsny.

W 62. minucie pierwszej zmiany w dzisiejszym spotkaniu dokonuje Allardyce. Zmęczonego Sakho zastępuje Valencia.

Piłkarze West Hamu chyba uwierzyli we własne siły, bowiem raz za razem atakowali bramkę Arsenalu. W odpowiedzi samotnym rajdem popisał się Welbeck, który był blisko pokonania Adriana.

Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, jednak większa pewność siebie biła od The Hammers. Efektem tego był strzał Downinga z 70. minuty, który jednak minimalnie minął bramkę Arsenalu.

W 74. minucie Adrian uratował swój zespół przed utratą trzeciej bramki! Do fantastycznej wrzutki w pole karne Alexisa doszedł Oxlade-Chamberlain, który szczupakiem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Ten jednak w fantastyczny sposób sparował futbolówkę.

Chwilę potem znów w głównej roli wystąpił golkiper West Hamu. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Sanchez, który odebrał piłkę niezdecydowanym obrońcom i pomknął w kierunku pola bramkowego. Niestety jego strzał z ostrego kąta znów odbił Adrian.

W 78. minucie zdobywcę bramki dla gospodarzy - Kouyate'ego - zmienił Nolan, a O'Briena Demel.

Chwilę potem Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Oxlade-Chamberlaina obronił Adrian, a dobitka Cazorli poszybowała w trybuny. Zaraz po tej sytuacji żółtą kartkę za faul na Valenci otrzymał Debuchy.

W 84. minucie pędzącego Cazorlę nieprzepisowo zaatakował Tomkins, za co został ukarany żółtą kartką. W tym momencie Arsene Wenger zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany: Welbecka zastąpił Gibbs.

Cztery minuty później żółtą kartkę za faul na Sanchezie - pomimo protestów - otrzymał Reid.

W 90. minucie kolejnej zmiany dokonał Wenger: w miejsce dobrze spisującego się dziś Oxlade-Chamberlaina zameldował się Chambers.

W końcówce West Ham przeprowadzał zmasowane ataki, a w polu karnym Arsenalu wiele razy pojawiał się nawet Adrian. Kanonierzy jednak zawzięcie się bronili, czego efektem była żółta kartka Coquelina.

W ostatniej minucie z doliczonych pięciu Arsenal mógł stracić upragnione zwycięstwo! W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Valencia, który głową próbował trafić do pustej siatki. Na całe szczęście dla The Gunners futbolówka znalazła się "na" a nie "w" siatce bramki Szczęsnego.

Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie, a Kanonierzy mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Michał Koba źrodło: własne
roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 23:42

hanzo
nikt nie porownal Giroud do Inzaghiego ;) podal ci tylko przklad ze dobry napastnik moze strzelac wiele bramek "dostaw noge". To ty tu jestes subiektywnie nastawiony przy ocenie Giroud...

shark31 komentarzy: 601330.12.2014, 23:41

hanzo88h to wlasnie ty nie potrafisz spojrzeć na Giroud obiektywnie. Nikt tutaj z niego nie robi Aguero, ale od 3 sezonów jest to nasz najlepszy strzelec i asystent. A to że tobie się nie podoba ze nie jest dynamiczny to nie znaczy ze inni nie sa obiektywni.

marimoshi komentarzy: 472830.12.2014, 23:41

Jeżeli ktoś nie umie zachować obiektywizmu to jesteś Ty hanzo. Przemawia przez Cb nienawiść do modela i tyle. Na pewno ni jest napastnikiem klasy światowej,ale tez nie jest średniakiem. Jest napastnikiem dobrym i w formie może dużo namieszać.

mruw komentarzy: 413430.12.2014, 23:40

Niektórzy tu mają podejście do piłki rodem z fify. Nie robi tricków - słabiak. Piłka idzie w inną stronę, teraz liczy sie umiejętność realizacji założeń taktycznych, a Giroud jest idealnym trybkiem do takich zadań.

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 23:39

haha rozumiem że niektórym ciężko zachować obiektywizm bo mówimy o piłkarzu naszego ukochanego klubu ale nie mogę czytać tych herezji. co wygrał Inzaghi a co wygrał Giroud ile bramek strzelił Inzaghi a ile nasz as. Poza tym przyznajesz mi racje z tym dostaw nogą.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 23:37

marimoshi
uprzedzil mnie, skubany :D

mruw komentarzy: 413430.12.2014, 23:36

Giroud nie ma złej techniki. Widziałeś jego gola z WHU? Gola z City? Poprzeczke z woleja z Evertonem? Widziałeś jego asysty? Zdarzały mu sie kikcsy, ale moim zdaniem to był efekt przemęczenia w tamtym okresie. Poza tym drewniakowi bez techniki nie daje sie strzelać wolnych.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.12.2014, 23:35

FabsFAN, btw Sterling nie zostanie zawieszony :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2014, 23:35

Shark31
Akcje z klepy? Messi vs Panathinaikos.

shark31 komentarzy: 601330.12.2014, 23:34

A i bym zapomnial. W samym tym sezonie Giroud strzelal bramki MU, MC, LFC, Evertonowi czy NU.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2014, 23:34

Zostawcie zwirka w spokoju. Popełnił błąd ale każdemu się zdarzy. Poza tym wkurzyl się bo ten obrońca mógł uszkodzić Oliego i bramkarza.

hanzo88
A czy ja wspomniałem tam o naszym napastniku? Zadałem jedynie pytanie do tego co napisałeś.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 23:32

hanzo
a jaki napastnik strzela 40 goli w sezonie? o.O Messi i Ronaldo sie nie licza :d

GKS_AFC komentarzy: 871830.12.2014, 23:32

Prawda jest taka ze do histori przwchodza liczby ; tj btamki asysty etc.
Nie jest wazne czy z akcji czy z karnych czy "dostaw noga"
Napastnikow sie rozlicza ze skutecznosci a ostatnio Girud ta skutecznosc poprawil bo w zeszlym sezonie ile on sytuacji zmarnowal to az boli...
Ale widac juz duzy progres.
Wiec nie mowcie ze jest slaby bo nie zrobil slalomu wokol 3 graczy i strzelil gola czy z przewrotki.
Liczy sie ze strzela niewazne jak.
Przeciez pieknie zdobyte bramki nie dostaja dodatkowych punktow za to.
Wiadomo ze milo sie taki golazoo oglada ale przede wszystkim chodzi o to by napastnik byl skuteczny i nie marnowal wysmienitych okazji.

shark31 komentarzy: 601330.12.2014, 23:31

hanzo88h a jakiś inny napastnik robi takie akcje z klepy jak Giroud? Sa różne typy napastników, a Giroud od kiedy przybyl to nie dość ze jest naszym najlepszym strzelce to i asystentem.

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 23:28

a w którym sezonie Giroud strzelił 40 bramek? Ibra czy Nistelrooy mają taką technikę że porównywanie do nich Giroud to profanacja. Ale nawet oni niezwrotni mieli w swojej karierze akcje gdzie wkręcali cala obronę w ziemie i strzelali, widzieliście coś takiego w wykonaniu Giroud?

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40330.12.2014, 23:27

hanzo
myslisz ze sredni napastnik strzelilby takiego gola jak Giroud z WHU na Emirates w zeszlym sezonie? no nie wydaje mi sie ;) Giroud jest dobry i stac go na jeszcze wiecej... Moim zdaniem pasuje do gry Arsenalu oraz daje nam okolo 20 bramek na sezon dorzucajac niemniejsza liczbe asyst. Ja tam sie ciesze ze gra u nas ;)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.12.2014, 23:25

simpllemann, hanzo by uznał

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 23:24

Inzaghi w karierze strzelił prawie 300 goli. Żadnym wirtuozem nie był, finezji w nim za grosz ale jest ktoś kto uznałby go za słabego?

mruw komentarzy: 413430.12.2014, 23:23

Mi Giroud pasuje, ale Cavani już nie, pisałem o tym wiele razy. Równie dobrze możemu kupić Torresa.

hanzo88h
Może w fifie te cechy sie liczą do overalla u napastników z większą wagą, ale dobry napastnik nie musi ich mieć. Ibra nie jest demonem szybkości, van Nistelrooy też nie był szybkim dryblerem a światowej klasy napastnikiem już tak.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 23:19

danielosik
I weź tu dogodź ludziom.

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 23:18

2 bramki wow co za zdobycz;P faktycznie mamy do czynienia z prawdziwa bestią pola karnego a jakiś przykład bramki gdzie nasz as kiwa przynajmniej jednego typa i strzela? xd

marimoshi komentarzy: 472830.12.2014, 23:18

danielosik

Jeżeli miałbym wybierać jakiegoś napadziora to chciałbym Lacazette.
Co za dużo gwiazd w drużynie to nie zdrowo :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 23:17

A jak napastnik strzeli 40 goli ale żadna nie będzie po indywidualnej akcji a tylko dostawanie nogi z 5 metrów oznaczać będzie, że jest słaby?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.12.2014, 23:16

lorodpat

Alexis nie jest lepszy od Oxa? Aha.

marimoshi komentarzy: 472830.12.2014, 23:16

Gdyby był tak cienki nie grałby w reprezentacji Francji.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.12.2014, 23:15

Giroud wam nie pasuje, nie chcecie Cavaniego ... to kogo byście chcieli? Messi, Ronaldo?

lordpat komentarzy: 336630.12.2014, 23:14

Hejty na Giroud też sa nie na miejscu. Gość nie bez powodu znajduje się w tak wielkim klubie i strzela duzo bramek. W tamtym sezonie 22, w tym po powrocie po kontuzji, wchodzi z ławki i gol, nie z byle kim.
Dla mnie jest to znakomity napastnik na miarę tego klubu.

marimoshi komentarzy: 472830.12.2014, 23:11

Czyli bramki z City czy United to były dostaw noge? Bardziej to Lewandowskiego nazwa dostaw noge niż Olvike

lordpat komentarzy: 336630.12.2014, 23:10

Przepraszam pomyłka.. Nie podoba mi sie, ze niektore osoby uwazaja, ze Theo lub Alexis sa lepsi od Oxa. Dla mnie jest on najlepszym naszym skrzydlowym, tylko brakuje mu wykończenia, ktore maja Alexis i Walcott.

GKS_AFC komentarzy: 871830.12.2014, 23:10

Marze zeby Wenger gral 4-4-2 Giroud i Cavani to bylby atak a za nimi Ozil i Np Snederlain a na skrzydlach Theo i Alexis.

Dobra pomarzyli a teraz wracamy do pomurej rzeczywistosci :D.

lordpat komentarzy: 336630.12.2014, 23:08

Nie podoba mi si

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 23:08

a ile Giroud ze swoich jakże wyje w kosmos goli strzelił z czołówką PL, a ile z tych bramek padło po jego indywidualnej akcji?. Nie ma cech typowego napastnika czyli szybkości, kiwki i wykończenia to jest typ dostawie nogę i jak bramkarz się rzuci w inny róg to może strzele.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 23:05

Mrsomebody

Poprawawi wykonczenie i poruszanie sie po boisku. Wzmocni sie fizycznie i bedzie zawodnikiem dobrym. Ma dar do znajdowania sie w sytuacjach bramkowych. Pierwsze co wymienilem, zrobi z niego prawdziwego napastnika, a dwa kolejne tylko pomoga w jeszcze wiekszej ilosci znajdowania sytuacji.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 23:01

Came4Fame
No to ocenimy to na koniec sezonu.

mruw
Ty to wiesz i ja to wiem. Chociaż z tymi cechami miałby jeszcze większe możliwości.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 22:59

hanzo88h
Jeśli się nie mylę to żaden z napastników nie zagrał tyle spotkań w zeszłym sezonie co właśnie Giroud. Ale pewności nie mam.

mruw komentarzy: 413430.12.2014, 22:58

simpllemann
Do zadań taktycznych jakie ma spełniać Giroud nie potrzeba szybkości czy mobilności.m Od tego mamy Alexisa i Theo. Giroud ma robić to, comu moim zdaniem świetnie wychodzi. Strzela gole głową, można do niego zagrać na ścianę, fajnie odgrywa z pierwszej piłki. Nogami też potrafi strzelać ładne bramki. Racja, nigdy nie będzie wybitnym napastnikiem, ale moim zdaniem już jest bardzo dobrym i będzie jeszcze lepszym.

marimoshi komentarzy: 472830.12.2014, 22:57

Costa tak był zajeżdzany,że im finał przewalił. Z resztą ne ma co porównywać Budnesligi,La Ligi to PL. Przypominam,że w Anglii nie ma przerwy,a w okresie świątecznym grają co 3 dni

mrsomebody komentarzy: 602130.12.2014, 22:57

Dancer
Moim zdaniem po prostu Giroud ma więcej rozwiniętch artrybutów niż Welbeck. Gra głową, zastawianie, siła, podanie, strzał z dystansu powodują, że Francuza uważam za lepszego. Ale Welbeck ma potencjał żeby być trochu lepszym od Żiru.

Ale jakie perspektywy dla Sanogo widzisz?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 22:56

Żal jak patrzy się na warunki w jakich odbywają się MP w łyżwiarstwie szybkim.

hanzo88h komentarzy: 165930.12.2014, 22:55

a Lewandowski nie był zajeżdżany w Bvb, Costa w Atletico, Benzema w Realu. Skoro nie daje rady to jest za słaby, skoro gra gorzej bo wie że nie ma konkurencji to wykazuje się brakiem ambicji.

tomonito komentarzy: 50130.12.2014, 22:54

Witam:)

Widzę znów hejty na Żwirka zawsze tak jest
Po udanym meczu go uwielbiają a zrobi coś złego to już jest do wyrzucenia.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30930.12.2014, 22:53

simplle
Giroud w tym sezonie grał bardzo mało, więc nie oceniałbym tego w ten sposób.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.12.2014, 22:52

Giroud kilku rzeczy nie przeskoczyć - szybkość lub tak jak wspomniał kolega Dancer mobilność. Nie będzie to też nigdy wybitny napastnik ale jest dobry i tego zdania nie zmienię. Poza tym w ostatnich tygodniach prezentuje naprawdę niezłą formę i pokazuje, że warto na niego stawiać.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2014, 22:52

Mrsomebody

Nie zgodze sie. Girouda i welbecka dalbym skaczacych z polki 3 na 2. Raz graja lepiej, raz gorzej. Oceniam ich mniej wiecej na równi. Sanogo dalbym na 4, ale marnych perspektyw to on wcale nie ma. Alexis na 1, a Theo pomiedzy 1 a 2